Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż Aikido z Patrickiem Matoian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

niedzielny trening odbyl sie bez maty, wiec na rozgrzewke panowie ponosili mate :) potem w pierwszej czesci byly techniki aiki-jo a w drugiej czesci z bokenem . trening bardzo ciekawy, miejscami trudny ale generalnie lux :)


A trójkąciki byli :?: :-)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

A swoją drogą, to podejście niektórych osób do staży i mistrzów (oczywiście nie mam na myśli nikogo z tego forum :lol: ) jest tak bezkrytyczne

Racja, święta do tego! Już gdzieś kiedyś pisałem, że nawet nie będąc na opisywanym stażu można - wzorując się na zdecydowanej większości wcześniejszych opisów, czyli "stażostylu" pisarskim forumowiczów - napisać realację zaczynającą się od słów "staż był świetny..." i nikt nie będzie mógł zarzucić, że się napisało nieprawdę. Ale wtedy nikt mojego dowcipu nie wyłapał, bo dyskusja gorąca i personalna była :twisted:

że facet mógłby się zes.ać na środku maty, a my bysmy usłyszeli o wizualizacji bezpośredniego przekazu :lol:

A ja Jeżu spotkałem kiedyś gościa, co filozofię na uczelni wykładał oraz religioznawstwo (długie, tłuste włosy, okulary jak denka od słoika, długi sweter i wytarte spodnie oraz tytuł doktora i opinia: młody, zdolny! :) ), co z całą powagą twierdził, że: "akt rzucania gównem w białą ścianę jest aktem głęboko filozoficznym i ma swoje wymierne znaczenie poznawcze, zwłaszcza dla szkoły niemieckiej", cokolwiek to znaczyło :) :D :) :D
No ale jemu chyba raczej o aikido nie chodziło...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian
Jeżu malusieńki... jakże trafnie ujęte. Ta krytyka ma się rozumieć, a raczej jej brak... :wink:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian
Hehe, oto generator esejow postmodernistycznych:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Aby wygenerowac nowy esej nalezy kliknac w odpowiedni link na dole strony, lub po prostu odswiezyc okno przegladarki. :)
Moze jakis zdolny aikidoka-programista przerobilby to lub napisal podobny generator relacji ze stazy? :P :twisted: :)
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Jeżu malusieńki... jakże trafnie ujęte. Ta krytyka ma się rozumieć, a raczej jej brak... :wink:



No to ja bym cię nie chciał chyba spotkać, skoro Jeżyk jest dla Ciebie malusieńki 8O 8O


:) :) :) :) :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

niedzielny trening odbyl sie bez maty, wiec na rozgrzewke panowie ponosili mate :) potem w pierwszej czesci byly techniki aiki-jo a w drugiej czesci z bokenem . trening bardzo ciekawy, miejscami trudny ale generalnie lux :)


A trójkąciki byli :?: :-)


Z kijaszkami oczywiście, czyli dwóch na jednego, to banda łysego
  • 0

budo_msbean
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian
[quote name="budo_garry"]
Może to było dla niektórych zaskoczeniem, ale Matoian sensei nie jest efekciarzem. Co do Twojej opinii na temat poziomu stażu, pragnę zwrócić uwagę, że tematyka tego stażu była na tyle trudna, że sensei co chwilę przerywał ćwiczenia, by zwracać uwagę ćwiczącym by robili dokładnie to co pokazał. Nie chcę tutaj powiedzieć że nie rozwinał w pełni skrzydeł, bo mogło to by być moją nadinterpretacją, ale jestem w pełni przekonany, że dał wam tyle ile mogliście wziąć. [/quote]
Dzizas!!! jacy wy wszyscy jestescie nadwrazliwi i uwielbiacie nadinterpretowac. Napisalam "ku memu zdziwieniu", bo myslalm ze bedzie jeszcze wiekszy tlum, nie uwazam ze bylo malo ludzi, ale myslalam ze moze byc jeszcze wiecej...
Co do efekciarstwa Matoian, to nie chodzilo mi o to zeby robil show, tylko ze wole jak robi staze bardziej dynamiczne, wiem doskonale ze odpowiednie poruszanie sie i zwracanie uwagi na szczegoly jest bardzo potrzebne, ale wydawalo mi sie zawsze ze na takie zwracanie uwagi na szczegoly jest miejsce na stazach zamknietych wlasnie, bo wtedy jest bardziej kameralne grono i wiecej czasu i mozliwosci na korygowanie swoich bledow i doskonalenie sie w szczegolach. Bo ciezko sie zwraca uwage na szczegoly jak jest wokol "milion ludu".

[quote name="budo_wingman"]Jeżeli przychodzisz na staż dla efektów, to proponuję zaliczyć staż z Davidem Coperfieldem, tam będziesz miał nadto efektów. Tylko czy coś z tego się nauczysz???
A prawidłowe poruszanie jest bazą to wszystkich technik Popracuj nad tym. Zanim zaczniesz biegać , naucz się chodzić - takie stare przysłowowie. [/quote]

Zawsze uwazalam ze w aikido musi byc odrobine magii, przez niektorych nazywana rowniez "kosmosem"...
Gdybym tylko miala pewnosc ze zalozy efektowna spodnice to chetnie bym popatrzyla na jego sposob wykonywania aikido... :lol:
Mi tylko chodzilo o to ze to nie byl super (cos tam ) staz, bardzo lubie staze patrika ale chyba nie mam obowiazku kazdym treningiem sie mega zachwycac???
chyba ze jest to w regulaminie, to wtedy zamilkne i bede grzecznie przytakiwac i rzucac kwiatki pod nogi...

Ja poprostu wole jak na takich otwartych stazach sie wiecej "dynamicznie" dzieje, rozumiem tesh ze jak jest tak duzo ludzi to trudno sie rozpedzac, ale to byla tylko moja opinia ze bywaly fajniejsze treningi.
Jejku, nastepnym razem troche wiecej wyrozumialosci prosze...[/quote]
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Jeżu malusieńki... jakże trafnie ujęte. Ta krytyka ma się rozumieć, a raczej jej brak... :wink:



No to ja bym cię nie chciał chyba spotkać, skoro Jeżyk jest dla Ciebie malusieńki 8O 8O


:) :) :) :) :)

Shawnee jest wielki duchem - wszak stoi za Nim Manitou (sorry - O'Manitou) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Wyobraź sobie - Jeżu ogromniasty... - no nijak nie pasuje.

nie, nie, nic nie rozumiesz......Jeżu doskonale wygladajacy!
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Wyobraź sobie - Jeżu ogromniasty... - no nijak nie pasuje.

nie, nie, nic nie rozumiesz......Jeżu doskonale wygladajacy!


Nareszcie jakiś rozsądny głos :!: :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Dzizas!!! jacy wy wszyscy jestescie nadwrazliwi i uwielbiacie nadinterpretowac. Napisalam "ku memu zdziwieniu", bo myslalm ze bedzie jeszcze wiekszy tlum, nie uwazam ze bylo malo ludzi, ale myslalam ze moze byc jeszcze wiecej...

Wniosek taki, ze musisz pisać zrozumialej, skąd mamy wiedzieć co masz na myśli

Co do efekciarstwa Matoian, to nie chodzilo mi o to zeby robil show, tylko ze wole jak robi staze bardziej dynamiczne,

Nie rozumiem. Chodzi ci o dynamikę ćwiczeń, czy dynamikę stażu.

wiem doskonale ze odpowiednie poruszanie sie i zwracanie uwagi na szczegoly jest bardzo potrzebne, ale wydawalo mi sie zawsze ze na takie zwracanie uwagi na szczegoly jest miejsce na stazach zamknietych

To znaczy proponujesz by, nauczyciel na stażu pokazywał jakąś technikę, a uczestnicy robili co im się tam żywnie podoba?

wlasnie, bo wtedy jest bardziej kameralne grono i wiecej czasu i

Kameralnie powiadasz? Jedyna różnica jest taka, że nie ma gdzie się schować przed surowym okiem sensei. I jest większa szansa na osobistą zjebkę. Na swoim ostatnim zamkniętym stażu EFE przeżyłem załamanie nerwowe, a ty mi tu mówisz że kameralnie jest. Dobre...

mozliwosci na korygowanie swoich bledow i doskonalenie sie w szczegolach. Bo ciezko sie zwraca uwage na szczegoly jak jest wokol "milion ludu".

Co to ma do rzeczy? Sensei jest tylko jeden i na niego masz patrzeć nie na milion ludu.

Ja poprostu wole jak na takich otwartych stazach sie wiecej "dynamicznie" dzieje, rozumiem tesh ze jak jest tak duzo ludzi to trudno sie rozpedzac,

Nie chcę nikogo urazić oraz nie mam do Ciebie pretensji, ja osobiście postrzegam to tak, ze to jest typowe myslenie ludzi uczących się u JW.
Szybkie Yoko, Szybkie ręce. To teraz wypada dorzucić szybkie staże.

ale to byla tylko moja opinia ze bywaly fajniejsze treningi.
Jejku, nastepnym razem troche wiecej wyrozumialosci prosze...

Daj spokój, przeca jak mi sie zdaje razem piwko piliśmy ;)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

A swoją drogą, to podejście niektórych osób do staży i mistrzów (oczywiście nie mam na myśli nikogo z tego forum :lol: ) jest tak bezkrytyczne, że facet mógłby się zes.ać na środku maty, a my bysmy usłyszeli o wizualizacji bezpośredniego przekazu :lol:


Skoro napisałeś to w tym wątku, staram się odnieść to tego konretnie stażu i osób szczególnie z nim związanym. To smutne, że ktoś z tak duża praktyka jak Twoja, nie ceni zaangażowania wobec Aikido i to za pomocą tego typu słownictwa :/ . Jeszcze bardziej smutne jest to, że osoby które prawdopodobnie masz na myśli, są na nieosiągalnym dla mnie poziomie zaawansowania.
Cóż począć róbmy swoje. Twoja opinia - Twój problem.
  • 0

budo_msbean
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian
UWAZAM ZE STAZ BYL CUDOWNY I FANTASTYCZNY, W ZYCIU NIE BYLAM NA LEPSZYM, URZEKLY MNIE WSZYSTKIE TECHNIKI. TO ZE NIE JESTEM W STANIE DLUGO WYTRZYMAC SKUPIAJAC SIE NA SZCZEGOLACH PORUSZANIA SIE JEST SPOWODOWANE MOIM IGNORANCTWEM NA WIELKOSC I POWAGE STAZU. OSOBISCIE UWAZAM (co powinno byc surowo zabronione bo tylko dzieki jednosci myslenia wszyscy dojdziemy do wielkich rzeczy) ZE STAZE EFE POWINNY ZOSTAC ZAMKNIETE PONIEWAZ SENSEI MOZE WTREDY WYLUKAC MOJE BLEDY I SKONCZE NA TERAPII. MAM NADZIEJE ZE BEDZIE WIECEJ TLUMOW NASTEPNYM RAZEM, TO JUZ CALKOWICIE STANIE SIE BEZPIECZNA PRZED CZUJNYM OKIEM PATRIKA. CO PRAWDA NIGDY NIE DOWIEM SIE CO ROBIE ZLE, ALE I TAK WROCE DO DOMU W PRZEKONANIU ZE AKURAT TEN STAZ BYL DLA MNIE NAJLEPSZY...

swoj wczesniejszy "niedosyt" po stazu zwalam na bycie nedzna kobieta i blagam o wybaczenie chwilowej niepoczytalnosci, bo BARDZO chce chodzic na staze i nie chcialabym byc postrzegana jako wrog publiczny numer jeden.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian


A swoją drogą, to podejście niektórych osób do staży i mistrzów (oczywiście nie mam na myśli nikogo z tego forum :lol: ) jest tak bezkrytyczne, że facet mógłby się zes.ać na środku maty, a my bysmy usłyszeli o wizualizacji bezpośredniego przekazu :lol:


Skoro napisałeś to w tym wątku, staram się odnieść to tego konretnie stażu i osób szczególnie z nim związanym. To smutne, że ktoś z tak duża praktyka jak Twoja, nie ceni zaangażowania wobec Aikido i to za pomocą tego typu słownictwa :/ . Jeszcze bardziej smutne jest to, że osoby które prawdopodobnie masz na myśli, są na nieosiągalnym dla mnie poziomie zaawansowania.
Cóż począć róbmy swoje. Twoja opinia - Twój problem.

Garry - to co robisz to się nazywa nadinterpretacja ogólnej uwagi rzuconej na marginesie przez Jeża.
Rozumiałbym takie nerwowe reakcje, gdybys Jeza nie znał osobiście ale tak :?: No szok po prostu :roll: :cry:
WRZUĆ NA LUZ :!: :!: Staraj sie ćwiczyć relaks nie tylko na macie :wink: 8)

Ł. (nienerwowy z zasady) 8)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian


A swoją drogą, to podejście niektórych osób do staży i mistrzów (oczywiście nie mam na myśli nikogo z tego forum :lol: ) jest tak bezkrytyczne, że facet mógłby się zes.ać na środku maty, a my bysmy usłyszeli o wizualizacji bezpośredniego przekazu :lol:


Skoro napisałeś to w tym wątku, staram się odnieść to tego konretnie stażu i osób szczególnie z nim związanym. To smutne, że ktoś z tak duża praktyka jak Twoja, nie ceni zaangażowania wobec Aikido i to za pomocą tego typu słownictwa :/ . Jeszcze bardziej smutne jest to, że osoby które prawdopodobnie masz na myśli, są na nieosiągalnym dla mnie poziomie zaawansowania.
Cóż począć róbmy swoje. Twoja opinia - Twój problem.


Garry, mój drogi przyjacielu, bardzo cię lubię i przykro mi, że moje uwagi tak cię dotknęły, ale obawiam się, że rzeczy, o których piszesz tkwią w Twojej, a nie mojej głowie poklon
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

UWAZAM ZE STAZ BYL CUDOWNY I FANTASTYCZNY, W ZYCIU NIE BYLAM NA LEPSZYM, URZEKLY MNIE WSZYSTKIE TECHNIKI.

Przestań krzyczeć, nie obchodzi mnie to czy podobał Ci się staż czy nie.
Mnie to rybka.

TO ZE NIE JESTEM W STANIE DLUGO WYTRZYMAC SKUPIAJAC SIE NA SZCZEGOLACH PORUSZANIA SIE JEST SPOWODOWANE MOIM IGNORANCTWEM NA WIELKOSC I POWAGE STAZU.

To niestety trzeba ćwiczyć, ale to Twój problem. Powaga stażu nie ma tu nic do rzeczy.

OSOBISCIE UWAZAM (co powinno byc surowo zabronione bo tylko dzieki jednosci myslenia wszyscy dojdziemy do wielkich rzeczy) ZE STAZE EFE POWINNY ZOSTAC ZAMKNIETE PONIEWAZ SENSEI MOZE WTREDY WYLUKAC MOJE BLEDY I SKONCZE NA TERAPII.
MAM NADZIEJE ZE BEDZIE WIECEJ TLUMOW NASTEPNYM RAZEM, TO JUZ CALKOWICIE STANIE SIE BEZPIECZNA PRZED CZUJNYM OKIEM PATRIKA.
CO PRAWDA NIGDY NIE DOWIEM SIE CO ROBIE ZLE, ALE I TAK WROCE DO DOMU W PRZEKONANIU ZE AKURAT TEN STAZ BYL DLA MNIE NAJLEPSZY...

Prędzeej się nerwicy nabawisz dyskutując ze, mną ;) . Daj spokój nie mów, że tak łatwo wyprowadzić Ciebie z równowagi...

swoj wczesniejszy "niedosyt" po stazu zwalam na bycie nedzna kobieta i blagam o wybaczenie chwilowej niepoczytalnosci, bo BARDZO chce chodzic na staze i nie chcialabym byc postrzegana jako wrog publiczny numer jeden.

Kurcze wciągasz mnie w maliny, przeczytaj jeszcze raz, całą naszą rozmowę. Nie mam nic do Ciebie. Wiem tylko tyle że Patrick Matoian sensei jest wymagającym nauczycielem i przedstwiłem Ci mój punkt widzenia względem moich doświadczeń, a Twoich spostrzeżeń. Nigdzie ie powiedziałem, że był to wspaniały i cudowny staż. De gustibus non disputandum. Może następny bardziej Ci się spodoba.

PS. Chyba bede wklejał więcej emotikonek (zazwyczaj ich nie używam), bo wszyscy jacyś drażliwi dzisiaj :/
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Garry, mój drogi przyjacielu, bardzo cię lubię i przykro mi, że moje uwagi tak cię dotknęły, ale obawiam się, że rzeczy, o których piszesz tkwią w Twojej, a nie mojej głowie poklon


Po prostu staram się odnieść Twoją wypowiedz to tego konkretnie stażu. Nie wiem, dlaczego o tym napisałeś, nie wiem o czym, nie wiem o kim. Wywnioskowałem, że skoro piszesz w tym temacie to chodzi Ci konkretnie o tego nauczyciela, i zdarzenia które miały miejsce. Być może dobór technik czy odpowiedzi nie był jasny dla wszystkich, stąd moje skojarzenie. Choć zaznaczyłem moje zdziwienie, bo wydawało mi się że rozumiesz formę przekazu Matoian sensei.

Cholera znowu zapomniałemm powstawiać emotikonek. :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian
Garry, po prostu napisałem co mi się podobało, a co nie i to wszystko. :)
Nie dodawajmy do tego nie potrzebnej filozofi :lol:

A tak od siebie jeszcze ci powiem, że jeżeli komuś mówię "że to jego problem", to zazwyczaj jest to mój problem :)

Ale dalej bardzo cię lubię Garry :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

swoj wczesniejszy "niedosyt" po stazu zwalam na bycie nedzna kobieta i blagam o wybaczenie chwilowej niepoczytalnosci, .


msbean, wprawdzie cie nie znam osobiscie, ale od dzisiaj jestem twoim fanem Dołączona grafika
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido z Patrickiem Matoian

Kurcze wciągasz mnie w maliny

Garry, czy ty na glowe upadles? Straciles kompletnie poczucie humoru? Dołączona grafika
no zszokowales mnie maxymalnie tym razem..... Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024