Skocz do zawartości


Zdjęcie

dojo, sala treningowa "zawartość"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

dojo, sala treningowa "zawartość"
Czołem,
Większość sekcji (karate, kung fu, jiu jitsu) jakie zdażylo mi sie odwiedzić w życiu dysponowalo oczywiście jakąs tam salą, czasem matą , na ścianie drabinki i ... no wlasnie, dalej juz niewiele albo nic. Czyli np. ćwiczymy kopnięcia, uderzenia w powietrze bądź z partnerem. Ale działań na worku gruszce czy tarczach już ni chu chu. Po prostu żadnych gratów tego typu. Jak już się pojawiły to jakiś cud, bo ktoś sobie zakupił, albo po kimś zostało, no takie tam różne. Ogólnie bida. A gdzie ochraniacze, kaski, rękawice lub specjalistyczne gadżety np. broń. Wiele tego typu "drobiazgów" oczywiście należy sobie potem organizować we własnym zakresie, to oczywiste, ale czy, w nazwijmy to, dobrej sekcji nie powinno być jakiegoś minimum? Być może coś sobie wydumałem (wiadomo to zazwyczaj spora kasa itp, itd) i czepiam się, może takie warunki obowiązuja tylko sekcje boksu, kicka czy muay thai? Jak wygląda to "we świecie " czyli u Was? No i jak myślicie, potrzebne jest to wszystko, ten cały złom :-) ? O! i dajcie upust w takim temacie - wasze idelne dojo "urządź se sam" dawać :)
pozdr
dokontaktu
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
hmm u nas (karate) jest w miare ok, są tarcze (coś koło 30-35), są kaski (koło 10) ale większosc osób ma swój kask bo jednak jest to bardziej "higieniczne" ;) są maty, ale juz np. ochraniacze czy broń (tonfy, kije) we własnym zakresie :)
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
...jasne, wszystkie te mocno indywidualne graty, to jak najbardziej nalezy sobie zapodac, wiadomo (wspomniałem o tym) - z takiej rękawicy to nieżle daje czasem :)
ale woras by sie przydał, no nie? :-)
pozdr
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
a worki są 2 (takie dośc spore - chyba 150cm wysokości - nie wiem czy wypchane ale twarrde :D i nie latają za bardzo)
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
czyli jest dobrze :-)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
mt:

parkiet
drabinki
tarcze - ok 20 sztuk
rekawice sa jakies ale kazdy nosi swoje
ochraniacze (tulow, kaski) jakies sa
boombox :)


judo:

mata
materace miekkie niskie
materace miekkie wysokie
jak sie zapomni paska to zawsze sie cos znajdzie u trenera :)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
aha jeszcze zdaje sie 1 albo 2 worki na mt :)
  • 0

budo_dagusia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
u nas nie bylo tego wiele...jakis worek jak ktos przyniosl...ochraniacze kazdy ma swoje a jesli chodzi o mate to...bardzo by sie przydala..ale jak wiadomo wszystko kosztuje..a miasta nie stac na sfinansowanie nam takich rzeczy...lipa... :(
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
ja myślę, że na warszawskich bielanach nie mamy prawa narzekać, mamy dwie sale z matą (jedna z nich to nówka sztuka, bardzo dobrej jakości), kilka worków, tarcze, obijacze, skakanki, hantle, pancerze, drabinki, refleksówkę, a dodatkowo saunę i siłę dla chętnych... więc jest fajnie, choć czasem trochę przy ciasno.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
Ciekawe,ciekawe.W moim Dojo staram się zorganizować cały sprzęt potrzebny do treningu Okinawa Goju Ryu czyli:
makiwara,worek,tarcze,tou,nigiri gamae,chishi,ishisashi,w przygotowaniu tan i kongoken.
Brakuje maty ale kto wie może...
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
No u nas jest malutka sala ale za to sprzetu pelno. Workow i gruszek niestety nie ma :( Jednak w sumie to chyba i tak nie bylo by gdzie zawiesic ;)

Co do sprzetu to mamy chyba wszystko co potrzeba do dobrego treningu JuJitsu:
- mata to oczywiscie jest (i musi byc) bo to podstawa ;)
- mamy kilka tarcz (z 5 moze i wiecej - nie dolicze sie)
- lapki/kapcie (jak zwal tak zwal) tez z 5-7 sztuk
- rekawice, kaski, ochraniacze
- sa tonfy, sa "palki" (kilka rodzajow - nie rozrozniam ;) , sa bokeny, sa chyba dwa dlugie kije (bo?). Mamy tez takie fajne laski (jak staruszkowie chodza) - fajne techniki kolega pokazywal tym ;)
- dodatkowo gumowe noze, plastikowe (?) pistolety

Ja ogolnie jestem bardzo zadowolony, poniewaz przedewszystkim dobrym wyposazeniem jest trener :)
Jesli juz bym mial narzekac to tylko na mala sale, jednak jak chcem wieksza to jade do WaWy. Jest mala sala i wszyscy sie mieszcza. Wiadomo rzucac sie, ani sparowac wszyscy w jednej chwili nie bedziemy, ale cwiczac nie wpadam na kolegow

Nie wiem czy nasza sekcja dostala jakies dofinansowania, czy tez nie. Widze, jednak ze trener jest cholernie obrotny i pewna czesc ze skladek przeznacza na zakup sprzetu.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
w wiekszosci stylow kungfu gdzie pojawia sie bron i w miare zaawansowani uczniowie ta bron musi byc na sali - wiec osprzet jest ;) nie wyobrazam sobie dobrego treningu bez ochraniaczy lub puf - ale ochraniacze czesto dobrze jest miec wlasne... potem klub stoi przed wyborem - albo uczestnicy sobie kupia np. pufy albo ze skladek kupi sie pufy - tu i tu oni placa - tam maja oni a tam klub - trudno powiedziec co lepsze
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
sala jest wynajmowana w podstawówce... ale mamy swoje worki (6), tarcze, łapy, kaski, wszystko lezy w kanciapie i zawsze trzeba tachać sprzęt na trening... oprócz dużej sali jest taka mała gdzie od niedawna są lustra... tj takie coś co przypomina lustra a trochę zniekształca odbicie. poza tym w poniedziałki treningi mamy na korytarzu...
pomimo dość dobrych warunków brakuje mi takiego "dojo z prawdziwego zdarzenia". no ale polska rzeczywistość...
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
:-) ..no ja się przyznam, że na matę narzekać nie moge (hala zapaśnicza)- ogromna powierzchnia, pełen komfort, wygoda przy ćwiczeniu w parach (parterek bomba), no i dezynfekcja regularna. Natomiast w temacie graciarni do naparzania, to tu mogę tylko pozazdrościć Y3Ti :)
Aha, lustra wam się przydają? czy to tylko temat dla tych co formy, kata szlifują? czy może sie przydaja do czegoś innego :) makijaż pomijam :)
pozdr
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
Ja to bym chciała dojo na własność sekcji, żeby się nie szwendać po wynajmowanych salach i cieciów gburów nie znosić :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
sprzetu zawsze za malo :wink: ale tak na powaznie nie moge nazekac, sa worki, drazki, lapy, tarcze, packi, jest mata.. jest troche sprzetu do walki chociaz kazdy raczej zaopatrza sie w swoj w miare mozliwosci, od niedawna jest silownia.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"

:-) ..no ja się przyznam, że na matę narzekać nie moge (hala zapaśnicza)- ogromna powierzchnia, pełen komfort, wygoda przy ćwiczeniu w parach (parterek bomba), no i dezynfekcja regularna. Natomiast w temacie graciarni do naparzania, to tu mogę tylko pozazdrościć Y3Ti :)
Aha, lustra wam się przydają? czy to tylko temat dla tych co formy, kata szlifują? czy może sie przydaja do czegoś innego :) makijaż pomijam :)
pozdr


lustra są niesamowite, nie ma jak ćwiczyć kombinacje czy pojedyńcze techniki przed lustrem. naprawdę pomaga i motywuje. polecam.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
umnie jest tylko parkiet, jakies tam materace i drabinki, trenujemy w sali gimnastycznej gimnazium, i tam nie ma nic oprócz piłek :P , na strychu mam za to worek, duży ale w srodku szmaty :P rozwalony, gruszke tez rozwaliłem, zostały mi tylko makiwara (cała we krwi, szykuje sie wymiana) i ławka do wyciskania+sztanga+hantle that's all, no jeszcze drążek, a za płotem bieznia (400m), na stadion mam kilometr to czasem warto zawitać i pobiegac po tartanie, moge tez chodzic na saune do kumpla ale nie bawi mnie pocenie sie wiec nie chodze
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"

żeby się nie szwendać po wynajmowanych salach i cieciów gburów nie znosić

no własnie, jak sobie przypomnę czasem te oblechorskie salki w niektórych szkołach :-) dlatego cieszą mnie takie inicjatywy jak ośrodki budowane i wypozsażane pod kątem sztuk walki, jedyny minus to niestety ceny wynajmu takich sal. No, ale coś z coś :-)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dojo, sala treningowa "zawartość"
Polskie realia sa niestety takie; albo nie ma kasy na sprzet - najczesciej, jak juz jest kasa to nie ma w szkole szafi w ktorej mozna to przechowac, jak juz sie chce szafke kupic to nie bardzo jest ja gdzie postawic - zdaniem dyrekcji, albo nie wolno zamontowac haka by podwiesic worek, itd. itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024