Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzone wiazadlo krzyzowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_andrew21
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
Trenowalem judo i kick boxing, zaczalem jezdzic na nartach kiedy mialem 9 lat, od jakichs 3 lat mam regularne bole kolana. I to co gorsza nie po treningu (to oczywiscie tez), ale w zwykle nietreningowe dni. Udalem sie do lekarza i dowiedzialem sie ze mam nierowna powierzchnie wiazdla krzyzowego przedniego i duzy luz na nim. Prosze o jakies porady, czy grozi mi operacja, jak je wzmocnic, jake cwiczenia robic, jestem lekko przestraszony . Dziekuje za pomoc
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
Tylko lekarz
Dobry lekarz, najlepiej pójdz do kilku i zweryfikuj co mówią.
A od operacji wzbraniaj się ile wlezie . Jak już coś to TYLKO operacja ARTROSKOPOWA.
Poznałem spoko gościa co mu s...ili kolano dłutowaniem kości, usuneli jedną wade zrobil 3 nowe urazy !!!
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
czy ta "nierówność" to znaczy nieciągłoś? bo jeżeli tak to bardzo niedobrze. Upewnić się możesz na 2 sposoby. Albo robiąc rezonans magnetyczny (500 zł prywatnie) albo robiąc artroskopie kolana (bez zabiegu, tylko wgląd i oglądanie - po czymś takim się po 2 tygodniach wraca do dormy). Opcjonalnie - ortopeda ibeznany w temacie może podać diagnozę. USG nie polecam - możan tylko dostać fałszywy wynik.

co do wzmocnienia kolana, to można ponoć wzmocnić same wiązadła jeżdząc dużo (intensywnie) na rowerze. główną metodą jest jednak wzmocnienie miśni stawu kolanowego, które w pierwszej kolejności stabilizują kolano.

pozdrawiam
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
to ze powierzchnia nierowna to jeszce nie tragedia...gorzej z tym luzem,bo zwiekszone prawdopodobienstwo zwichniecia itp...a co ci polecil ortopeda?
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

Trenowalem judo i kick boxing, zaczalem jezdzic na nartach kiedy mialem 9 lat, od jakichs 3 lat mam regularne bole kolana. I to co gorsza nie po treningu (to oczywiscie tez), ale w zwykle nietreningowe dni. Udalem sie do lekarza i dowiedzialem sie ze mam nierowna powierzchnie wiazdla krzyzowego przedniego i duzy luz na nim. Prosze o jakies porady, czy grozi mi operacja, jak je wzmocnic, jake cwiczenia robic, jestem lekko przestraszony . Dziekuje za pomoc



a lekarz ci tego nie powiedzial?!? to idz mu morde obij, konowalowi jednemu, przynajmniej ci sie humor poprawi... :]
  • 0

budo_andrew21
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
Wielkie dzieki za info. Na razie nie bylem jeszcze u ortopedy. Robilem tylko Rentgen i USG. To kobitka od USG podejrzewa uszkodzenie wiazadla, ale kazala mi zrobic jeszcze rezonans magnetyczny i porownac go z rezonansem, ktory mialem robiony 1,5 roku temu (wykazal ze wszystko jest ok, mimo ze kolano mnie straszliwie bolalo i nie moglem chodzic). Planuje wizyte u ortopedy, zobaczymy co on powie, jak zobaczy wyniki badan.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie: jakie cwiczenia wykonywac, zeby wzmocnic miesnie odpowiedzialne za odciazanie kolana, czyli z tego co wyczytalem czworoglowy i dwuglowy uda.

Pozdrawiam
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
moze wybierz sie do sportowego ? oni mają doswiadczenie w takich urazach :)
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

\
Mam tylko jeszcze jedno pytanie: jakie cwiczenia wykonywac, zeby wzmocnic miesnie odpowiedzialne za odciazanie kolana, czyli z tego co wyczytalem czworoglowy i dwuglowy uda.

Pozdrawiam

... zglos sie po wizycie u ortopedy i powiedz co ci powiedzial jak narazie to zadnych cwiczen niewykonuj i szanuj staw :!:
  • 0

budo_karolka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
wiecie co wam powiem ze tym naszym lekarzom to ufac nei mozna mailam okropne bole kolana ze az chodzic nie moglam poszlam do ortopedy i powiedzial mi ze mam zespol przeciazeniowy przepisal masci itd i ze na tydzien mam dac spokuj z treningami9co bylo dl mnie strasze!!!) no i poszlam po tygodniu na trening jak mi lekarz kazal i cos mis ie stalo w noge ze ni moglam isc wyprostowac zgiac a o wchodzeniu po schodach nie wspomne i wiecie co okazlo sie ze mam lekotke do usue iecia i maialm wczesniej (jak bylam u lekarza ortopdey pierwszego) ze mialam ksiazkowe dolegliuwosci dotyczacych lekotek i dzieki mojemu pieknemu i kochanemu ortpedzie ktorego sewrdecznie pozdraiwam(konowal pierdolony) czekam na zabieg (artroskopie) gdzie beda mi wyvinac lektoke i jak to lekarz stweirdzil marne szanse na powrot do treningow tak wiec powiem wam szczerze ze ja pierdole nasza polska sluzbe zdrowia nie mam juz do nic zaufania!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :(
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
ale sie nameczylem zeby przebrnac przez powyzszy post :roll: :-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

ale sie nameczylem zeby przebrnac przez powyzszy post :roll: :-)

Znaki interpunkcyjne nie są w modzie.
  • 0

budo_karolka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

ale sie nameczylem zeby przebrnac przez powyzszy post :roll: :-)

a tam czepiacie sie szczegolow hehehe :twisted:
  • 0

budo_karolka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
a skoro kolega tu jeden jest z poznania to mam pytanko mozesz mi polecic jakiegos dobrego ortopede ktory jakos posklada moje kolano do kupy oczywiscie porzadnie a nie jak moj slynny lekarz ortopeda!?? :) :) :P
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

a skoro kolega tu jeden jest z poznania to mam pytanko mozesz mi polecic jakiegos dobrego ortopede ktory jakos posklada moje kolano do kupy oczywiscie porzadnie a nie jak moj slynny lekarz ortopeda!?? :) :) :P

... jedna mala rada ( ktora niejest zadna zasada) staraj sie chodzic do mlodych lekarzy ci starsi to rutyniarze czasto tylko wypisuja leki firmy z ktora maja podpisana umowe... ci mlodsi maja jeszcze ochote zeby leczyc...
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe

wiecie co wam powiem ze tym naszym lekarzom to ufac nei mozna mailam okropne bole kolana ze az chodzic nie moglam poszlam do ortopedy i powiedzial mi ze mam zespol przeciazeniowy przepisal masci itd i ze na tydzien mam dac spokuj z treningami9co bylo dl mnie strasze!!!) no i poszlam po tygodniu na trening jak mi lekarz kazal i cos mis ie stalo w noge ze ni moglam isc wyprostowac zgiac a o wchodzeniu po schodach nie wspomne i wiecie co okazlo sie ze mam lekotke do usue iecia i maialm wczesniej (jak bylam u lekarza ortopdey pierwszego) ze mialam ksiazkowe dolegliuwosci dotyczacych lekotek i dzieki mojemu pieknemu i kochanemu ortpedzie ktorego sewrdecznie pozdraiwam(konowal pierdolony) czekam na zabieg (artroskopie) gdzie beda mi wyvinac lektoke i jak to lekarz stweirdzil marne szanse na powrot do treningow tak wiec powiem wam szczerze ze ja pierdole nasza polska sluzbe zdrowia nie mam juz do nic zaufania!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :(

... napisze cos moze kogos zaciekawi jak nie to mi usuna posta... niektorzy lekarze maja podpisane umowy z firmami farmacetycznymi z tego jest kasa i to spora gdy jest bad. dla leku
to oni szukaja wsród swoich pacjentów takich, ktorzy spelniaja kryteria i wlaczaja ich do programu wtedy taki pacjent dostaje leki za darmo a lekarz go prowadzi i dostaje za to forse inny sposob wspolpracy z firma to jak ktos jest dobryw swojej dziedzinie to oni mu proponuja wspolprace i placa mu za robienie szkolen dla innych lek. tzn firma organizuje cala impreze a taki le. przygotowuje wystapienie robi prez4entacje i ja wyglasza i za takie jedno wystapienie kasuje okolo 5000 a jak np ma cykl tzn 5-6-8 i musi jezdzic w kilka miejsc kraju to dostaje za to ok 30000 + przewoz z a darmo i zakwaterowanie itp
  • 0

budo_karolka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone wiazadlo krzyzowe
hmmm no to ladnie heheh to juz wole sie sama w domu leczyc teraz to juz w ogole nie mam ochoty isc do lekarza :? ale zamierzam sie jak narazie wybrac do lekarza sortowego na reymonta w poznaniu moze ktos wie cos na temat lekarzy ktorzy tam przyjmuja czy sa to fachowcy czy jakies konowaly robiacy kkase na mojej chorobie 8O :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024