Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokken lub jo lakierowany czy nie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
nie bede do tego robic nowego topicu bo bez sensu...
bokken zamowiony jakis czas temu u Wojownika przeszedl wczoraj swoj chrzest bojowy. Ogolnie sprawuje sie bardzo fajnie, jest dobrze (przynajmniej dla mnie) wywazony, ladnie wyglada, nie slizga sie w dloni.
Co do owijki jest bardzo ladna i zapobiega slizganiu sie dloni (bokken jest lakierowany), zwlaszcza przy spoconych dloniach - niestety juz po pierwszym cwiczeniu na stazu kenjutsu zaczela sie rozlazic (przerwy miedzy kolejnymi zwojami). Obawiam sie, ze Wojownik bedzie musial dopracowac ten element. Klej chyba odpada bo przy pocacych sie dloniach bedzie sie rozpuszczal i przesiakal przez owijke (chyba ze bedzie jakis specjalistyczny, ale to podniesie cene bokkena). Dobijanie jakimis gwozdzikami chyba tez nie bardzo, bo moga wylezc i poranic reke... Jakies pomysly?
Aha, poniewaz nie bylam jedyna z bokkenem Wojownika na stazu, wiec skonfrontowalam swoje spostrzezenia z inna osoba, niestety nie jestem odosobnionym przypadkiem...
Jeszcze jedno - ta druga osoba narzekala na pekniecie gdzies w srodku dlugosci (nie calkowite, tylko "ryse") ktore sie pojawilo po drugim czy trzecim jej treningu. Moze to byc efekt zle dobranego drewna (duzo slojow). U mnie na razie nic takiego nie wystapilo.
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?

niestety juz po pierwszym cwiczeniu na stazu kenjutsu zaczela sie rozlazic (przerwy miedzy kolejnymi zwojami). Obawiam sie, ze Wojownik bedzie musial dopracowac ten element. Klej chyba odpada bo przy pocacych sie dloniach bedzie sie rozpuszczal i przesiakal przez owijke (chyba ze bedzie jakis specjalistyczny, ale to podniesie cene bokkena). Dobijanie jakimis gwozdzikami chyba tez nie bardzo, bo moga wylezc i poranic reke... Jakies pomysly?

Nie wiem kiedy byl kupowany bokekn, ale obecnie owiniecie jest z materialu i nie jest klejone na zadnych klejach wiec nic sie nie powinno kleic do dloni.Na koncu sa dwie zszywki ktore utrzymuja owiniecie ( zszywek nie widac bo sa pod tasma ). Owiniecie robione jest tak aby mozna bylo je latwo wymienic - trzeba brac pod uwage ze rece sie poca i material za jakis czas trzeba wymienic ( koszty ok 2 zl ).

Jeszcze jedno - ta druga osoba narzekala na pekniecie gdzies w srodku dlugosci (nie calkowite, tylko "ryse") ktore sie pojawilo po drugim czy trzecim jej treningu. Moze to byc efekt zle dobranego drewna (duzo slojow). U mnie na razie nic takiego nie wystapilo.

Jezeli wystepuja takie problemy to mozna skorzystac z reklamacji - warunki sa stronie.

Dziekuję za opinie i wskazówki, na pewno beda brane pod uwage.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
mowiac ze klej odpada, nie mialam na mysli tego, ze owijka jest przyklejona, tylko byly to rozwazania teoretyczne czy powinna byc przyklejana na przyszlosc :)
faktycznie u mnie owijka jest mocowana za pomoca zszywek ale tylko na poczatku i koncu, a rozlazi sie w srodku...
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?

mowiac ze klej odpada, nie mialam na mysli tego, ze owijka jest przyklejona, tylko byly to rozwazania teoretyczne czy powinna byc przyklejana na przyszlosc :)

kazdy ma ten temat inne zdanie :) moje to takie ze nie mozna tego przyklejac poniewaz podczas wymiany bedzie zbyt duzo problemow i przy okazji zniszczymy sobie rekojesc :(
trzeba pamietac ze to tylko material i trzeba sie liczyc z jego wymiana, albo kupowac bez owiniecia lub lakieru :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
O boshe, co za horror, lakierowany bokken i do tego z jaks "owijka" :roll: czegoz to ludzie nie wymysla :cry:
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?

O boshe, co za horror, lakierowany bokken i do tego z jaks "owijka" :roll: czegoz to ludzie nie wymysla :cry:

lubisz sie wypowiadac o czyms czego nigdy nie widziales i nie masz pojecia ? dziwne to troche.....

przy okazji radzil bym sobie przypomniec polskie slownictwo bo uzywajac takich slow

O boshe

pokazujesz nam jak bardzo masz ubogi zasob polskiego slownictwa.....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?

lubisz sie wypowiadac o czyms czego nigdy nie widziales i nie masz pojecia ? dziwne to troche...

Jak bys zobaczyl, ze ludzie co cwicza kije zawodowo(np. Jodo) nigdy nie uzywaja sprzetu lakierowanego, to moze bys sie dziwil nieco mniej? :wink: :lol:
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
ja to rozumiem i szanuje dlatego chcesz lakier to masz nie chcesz to nie masz i problem z glowy :) tak na marginesie to takich zawodowcow kupuje troche sprzetu i tez biora lakierowane. Mysle ze to zalezy od indywidulanych upodoban a niekotrzy wyraznie zaznaczaja ze biara dwie sztuki i jak sie sprawdza to wezma wiecej.

A wiec skoro ludzie cos takieg chca to dlaczego tego nie sprzedawac ?
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
a mnie sie podoba... zwlaszcza ta owijka. ale ja to taki maly pikus jestem i sie nie znam... :]
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?

przy okazji radzil bym sobie przypomniec polskie slownictwo bo uzywajac takich slow

O boshe

pokazujesz nam jak bardzo masz ubogi zasob polskiego slownictwa.....


O boshe - co to znaczy (bo nie jest to wariant "O Boże", prawda?)

wojowniczek! Za jedno (2) słowo obcobrzmiące tak atakujesz moda? Samobójca :)
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokken lub jo lakierowany czy nie ?
mod powinien dawac dobry przyklad we wszysktim co robi na forum lacznie z pisaniem :) jak by to zawsze robili to mieli by mnie pracy :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024