Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duszenie,hm?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Duszenie,hm?!
Czołem,
Wiadomo że jest to jedna z najgrozniejszych broni, a "tolerancja" na ucisk krtani jest raczej niewielka i nietrudno tu o kuku. Podobno może równiez dojść do wystąpienia krwiaka (to gdzieś usłyszałem ) przy lekkim nawet uderzeniu w oklice krtani,ktory objawia sie najpierw niewinnym swędzeniem, by potem znienacka rozwinąć się w niefajnego boa. :-) Interesuje mnie jak waszym zdaniem bezpiecznie i mądrze przyswajac :-) techniki duszenia na treningach? jak znosicie tego typu techniki? na jakim etapie treningu powinny być wprowadzane (może tylko dla silnie zaawansowanych)? podzielcie się doświadczeniami w tym temacie?
pozdr
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
ej no jak ktoś juz klepie to trzeba byc człowiekiem i zluzować a aby dobrze przygotowac sie do duszenia to mozna cwiczyc na piłce lekarskiej albo piłce do kosza.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
nienawidze takich technik, nie znosze jak mnie ktos lapie za szyje... od razy mam slady po tym i czerwone plamy.. nie mowiac juz o tym, ze jak mnie ktos za szyje lapie to staje sie nieobliczalna :twisted:
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
A ja tam do duszen nic nie mam, bardzo lubie te techniki, a i "oddychac" (a racej wstrzymywac oddech, wytrzymywac bol) bedac duszonym sie nauczylem. Takie proste duszenia (ktore nie sa zakladane perfekcyjnie) troszke przetrzymam, gorzej z tymi na tetnice :)

Od kopania sie lydkach tez moze cos nam wyskoczyc (obrzeki, siniaki). Duszenia sa w/g mnie bardzo skuteczna technika (tak samo jak dzwignie), kwestia decydujaca jest oczywiscie poprawnosc wykoania techniki.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

Czołem,
Wiadomo że jest to jedna z najgrozniejszych broni, a "tolerancja" na ucisk krtani jest raczej niewielka i nietrudno tu o kuku
....
Interesuje mnie jak waszym zdaniem bezpiecznie i mądrze przyswajac :-) techniki duszenia na treningach? jak znosicie tego typu techniki?


Nie wiem skąd przyswoiłeś sobie, że duszenie to "ucisk na krtań", albo nie słuchałeś trenera, albo zmień sekcję. Tu masz co nieco o mechaniźmie duszenia

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (polecam też inne artykuły z tej strony.
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

Czołem,
Wiadomo że jest to jedna z najgrozniejszych broni, a "tolerancja" na ucisk krtani jest raczej niewielka i nietrudno tu o kuku.

a to duszenia zakłada się na krtań?? a ja głupi myslałem że na tetnice :wink:
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

aby dobrze przygotowac sie do duszenia to mozna cwiczyc na piłce lekarskiej albo piłce do kosza.


Po co na pilce? Dla trenowania sily?
Mi sie wydaje, ze w dzuszeniu o wiele wazniejsza jest dokladnosc wykonania niz sila. Jak ciagniesz w nieodpowiednim kierunku albo nie uda ci sie dobrze ustawic reki to bedziesz caly bordowy z wysilku, a nie udusisz. A jak ci dobrze sie reka ulozy i pociagniesz w odpowiednim kierunku, to NIKT tego nie przetrzyma.
Duszenia sa trudne. Latwo wychodza tylko na ludziach, ktorzy sie nie bronia, bo nie wiedza co ich czeka (nikt ich nie przydusil jeszcze). Dla skutecznosci o wiele lepiej cwiczyc na ludziach niz na pilkach.
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
Robert, Streeter ...wszystko tak, oczywiście tętnica, świeta racja itd (brak precyzji z pewnością w moim pytaniu) :-) Postaram się lepiej przybliżyć mój dylemat:-)
Wiecie, chodzi mi o sporą uciążliwość i stopien trudności podczas wykonywania technik, gdyż (i tu się czepiam ) krtań siła rzeczy znajduje sie w kręgu "zainteresowań" :-) i często docchodzi do ucisku bądź udzerzeń, a jest to czuły organ i o komplikacje o wiele łatwiej (wypadek przytoczony powyżej przeze mnie skończył się podobno zgonem:?: :!: - podkreślam tylko powtarzam ). Zdarzają się wiec sytuacje gdzie ludzie kiepsko znoszą tego typu akcje i niezwykle trudno jest wykonać serię powtórzen, partner krztusi się momentalnie i odczuwa np. skutki jeszcze nazajutrz(podkreślam spora rozpietość reakcji u różnych ludzi), pomimo zachowania sporej ostrożności, wyczucia i natychmiastowych reakcji na odklepanie. Reasumując chodzi mi o to, że wchodzimy tu w krąg działań i technik spod znaku, przynajmniej, wyższego ryzyka dla zdrowia (niż dajmy na to rzuty, dźwignie - byc może się mylę) stąd moje pytanie i ciekawość waszych opinii(za które wszystkim dziękuję). :-)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

a to duszenia zakłada się na krtań?? a ja głupi myslałem że na tetnice :wink:

No oczywiscie, ze sa duszenia na krtan :-) Bardzo nieprzyjemne.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
Ja wychodze z zalozenia ze duszenia sa b. wazne!Czasami zadnymi ciosami nie powalisz manego ktory moze byc pod czegos wplywem,a jak zalozysz ladnie mata leo to po frytkach i 3-5sek many mdleje:D.Uwielbiam ten klimat:].PeAcE
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
To ilu takich manów pod wpływem udusiłeś, że tak to uwielbiasz ?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

Mi sie wydaje, ze w dzuszeniu o wiele wazniejsza jest dokladnosc wykonania niz sila. Jak ciagniesz w nieodpowiednim kierunku albo nie uda ci sie dobrze ustawic reki to bedziesz caly bordowy z wysilku, a nie udusisz. A jak ci dobrze sie reka ulozy i pociagniesz w odpowiednim kierunku, to NIKT tego nie przetrzyma.


W 100% sie z Toba zgodze. Przykladem sa zawody, gdzie czasem mozesz dusic i dusic a przeciwnik tylko sie usmiechnie i po przetrzymaniu parunastu sekund zacznie Cie tez dusic, albo wykonczy Cie dzwignia.

Ja na ostatnich zawodach tez jednego dusilem z (zeby nie przesadzac obnize troszke) 30 sekund i tez bez wiekszych skutkow. Oczywiscie przeciwnik byl oslabiony, ale nie uduszony. Wynikalo to, ze zlego uchwytu (nie mialem "sily" w duszeniu) jak rowniez z faktu, ze przeciwnik oporowal. Walka skonczyla sie tak, ze to ja zostalem uduszony ;)

W mojej sekcji sa tacy, z ktorymi podczas walki od wykonania duszenia do odklepanie mila gora 1-3 sekund, pomimo mojego znacznego oporowania, wyrywania sie i "robzijania" (sciagania, a raczej probowania) duszen :)
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

aby dobrze przygotowac sie do duszenia to mozna cwiczyc na piłce lekarskiej albo piłce do kosza.


Albo na zwiniętym dywanie. Przekomiczny widok. :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

Albo na zwiniętym dywanie. Przekomiczny widok. :wink:


Ale trzeba uwazac aby dywan nas nie zadusil ;)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
Bo to trzeba od zewnatrz do tego zwinietego dywanu sie zabierac, a nie od srodka. To jest podstawowa zasada.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
:D :D :D
... a tak na serio to robią się od duszeń małe krwiaki w okolicy szyji, ale nie jest to ani odczuwalne i szybko schodzi ... ja nie widzę w tym problemu
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
Krwiaki wam sie od duszen robia na szyi? Krysciepanie...to jak wy sie dusicie? Kablem od zelazka? Powaznie, mi ani nikomu kogo znam sie w zyciu zadne krwiaki ani nic..W ogole sobie mowiac szczerze nie wyobrazam czegos takiego jako typowego efektu treningu duszen.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
raczej "malinki" niż krwiaki, jesyna niedogodność to żona - "więc na treningu byłeś, tak?!"
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!

aby dobrze przygotowac sie do duszenia to mozna cwiczyc na piłce lekarskiej albo piłce do kosza.


Albo na zwiniętym dywanie. Przekomiczny widok. :wink:


Kurde szkoda ze mam palele :wink:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duszenie,hm?!
panele w sensie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024