Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarki, inova, surefire


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_camarada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dagobah

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
Borsoock:

Co to za latarka ta z lewej?
Warta zainteresowania?
Przypomina troche lightsaber :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
a moze ktos sie orietuje w dobrych (tanich) latarkach na 3-4 paluszki (na LEDzie) ?
znalazlem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ktos cos o nich wie ? albo ma inne propozycje ? (maja dobry uklad baterii, nie jedna za druga jak to sie czesto trafia) i sa lekkie
i tak przy okazji, po cholere sa czerwone/zielone diody ? to w nocy sie uzywa coby oczy sie nie odzwyczajaly od ciemnoesci ? i jaka jest roznica miedzy "efektywnoscia" tych kolorkow (znaczy ktory lepszy :) )
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire

a moze ktos sie orietuje w dobrych (tanich) latarkach na 3-4 paluszki (na LEDzie) ?
znalazlem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ktos cos o nich wie ? albo ma inne propozycje ? (maja dobry uklad baterii, nie jedna za druga jak to sie czesto trafia) i sa lekkie
i tak przy okazji, po cholere sa czerwone/zielone diody ? to w nocy sie uzywa coby oczy sie nie odzwyczajaly od ciemnoesci ? i jaka jest roznica miedzy "efektywnoscia" tych kolorkow (znaczy ktory lepszy :) )


Jak chesz porzadnego a niedrogiego LEDa to polecam raczej to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
tamte sa na 4 AA (a to bedzie raczej do plecaka latareczka) wiec dluzsze swiecenie/wieksza moc wiec ku takim rozwiazaniom bym sie bardziej sklanial :D
ale dzieki za tipa, zawsze lepiej miec wiekszy wybor :)
aha jeszcze jedno, dlaczego "polecam raczej to" ? cos wiesz i nie chcesz powiedziec ? :)
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire

i tak przy okazji, po cholere sa czerwone/zielone diody ? to w nocy sie uzywa coby oczy sie nie odzwyczajaly od ciemnoesci ?


Czerwone światło nie prowadzi do utraty "widzenia nocnego". A zielone z kolei nie powoduje rozbłysków w noktowizorach. Tak czytałem, nie sprawdzałem.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire

[Czerwone światło nie prowadzi do utraty "widzenia nocnego". A zielone z kolei nie powoduje rozbłysków w noktowizorach. Tak czytałem, nie sprawdzałem.

Zgadza sie... Niebieskie swiatlo z kolei jest pomocne przy tropieniu zranionej zwierzyny. Niebieski kolor poprawia kontrast "farby" i sprawia, ze latwiej ja dostrzec.
Od razu wyjasniam - nie jestem mysliwym, wyczytalem to gdzies :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire

dlaczego "polecam raczej to" ? cos wiesz i nie chcesz powiedziec ? :)


wiem po prostu jak to swieci i dlatego polecam.
A chce przez to powiedziec ze Jr. Luxeona mozna spokojnie postawic kolo Inovy T1 (lub XO) i nie miec kompleksow, bo naprawde niezle swieci.
Aha i wbudowany uklad regulacji napiecia dziala bardzo przyzwoicie.
  • 0

budo_sugar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
a co sądzicie o czymś takim: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?: mała bo tylko na jedną baterię, jak każda taktyczna trochę mocy ma, 12 zł (koszt baterii) / godzina pracy - wynik który da się jeszcze strawić...

A jak nie to co sądzicie o tym: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko gdzie to można kupić i w jakiej cenie :?: I jakie są jej parametry użytkowe
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
TwinTask 1L to naprawde niezla latarka EDC.
Na taktyczna moze sie nie nadaje, ale jej swiatlo spokojnie pozwala na oswietlenie duzego obszaru.
A poza tym ma dwa systemy (diody i xenon) co pozwala oszczedzac baterie
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki, inova, surefire
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dla ciekawych
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024