Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarki: X1 vs IU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Latarki: X1 vs IU
Co prawda zadalem juz to pytanie na Bazarze, ale tu chyba wiecej osob je zauwazy ;)
Ma ktos doswiadczenia z Inova X1 i Gerber Infinity Ultra?
X1 swieci ponoc ok 10h na jednej baterii, IU - tu informacje sa rozne - od 20 az do 100h, ale tej drugiej wartosci bym nie ufal.
Interesuje mnie moc swiatla, jego rozproszenie i ogolne spostrzezenia w trakcie uzytkowania.
Dzieki!

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
X1:

Czas pracy na jednej baterii - nie mam pojęcia, ale poświecam nią sobie tu i ówdzie od dłuższego czasu, i ciągle jadę na duracellu dostarczonym przez producenta :-)

Skupienie światła - bardzo mocne, jak się świeci pod nogi, to jest dość równa elipsa o dużej średnicy myślę ok. 30-50cm (to jednak zależy od wzrostu ;) ). Nie zmienia to jednak faktu że jak lezę nocą przez przedpokój, to robi się ogólnie jasno, a nie jasno na 0,15m^2 oświetlanej powierzchni ;) No, "jasno" to może zbyt duże słowo. Widoczność robi się niezerowa, czytania przy takim świetle rozproszonym po odbiciu od podłogi/ściany bym nie ryzykował

Moc światła - w porównaniu z taką X5 czy cholernym SureFire Lorda to to jest latareczka, ale szczerze mówiąc to ja zupełnie nie potrzebuję niczego innego. Zaświecenie tym w oko (w oczy samemu sobie jest ciężko ze względu na silne skupienie!) nie jest przyjemne, aczkolwiek da się je przeżyć

Ogólne wrażenie - bardzo pozytywne. Choć - przyznać muszę bez bicia - że nie mam specjalnego porównania. To moja pierwsza latarka od czasów szkoły podstawowej chyba ;) A, z uwag różnych dodałbym jeszcze, że solidny metalowy korpus latarki sprawia, że nie bardzo idzie trzymać ją w zębach. Przynajmniej ja nie mogę ... robi mi się od tego

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Dzieki Adam - o to mi chodzilo :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
z tego co pamietam (opinie innych), to cmg ma znacznie bardzie rozproszona wiazke (mam cmg ale nie widzialem x1 w akcji :wink: )
innova x1 to bardziej szperacz, infinity bardziej "podswietlacz podnozkowy"
jak sie mozna domyslec wiazka x1 na znacznie mniejszym polu jest moczniejsza (i to chyba zdrowo)
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Posiadam obydwie latarki przede wszystkim różnią się jakością wykonania CMG przy INOVA to jak syrenka przy mercedesie ale mimo wszystko IU jest bardzo solidna duże znaczenie ma też praktyczność w X1 jest przycisk z tyłu za pomocą którego możemy włączyć światło na moment w IU musimy przekręcić głowicę.
Jeśli chodzi o samo światło to X1 daje bardzo skupiony snop jasnego światła natomiast UI dokładnie odwrotnie światło nie jest zbyt jasne ale za to obejmuje swym zasięgiem duży teren to zupełnie dwie różne latarki CMG to raczej typowe EDC do przyświecenia tu i tam a X1 to mini szperacz.
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Ostatnio robilismy z kumplem porownanie X1 i X5. Oczywiscie skupieniem na dalsza odleglosc X1 bije na glowe X5 (ta pierwsza ma soczewke, ta druga 5 LED'ow :) ). Natomiast moc swiatla z X5 jest o wiele wieksza , choc porownanie nie jest do konca obiektywne bo w X1 troche bateria byla wyladowana. Co do swiecenie w ciemnosci w oczy to nie ma porownania - X1 da sie spokojnie wytrzymac, X5 oslepia chyba kazdego (kazdego na kim ja testowalem :lol: ) na tyle skutecznie ze mozna myslec o obronie.

takie moje 3 grosze.

pozdrawiam
ms
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Tak się składa że mam też X5 i z moich doświadczeń wynika że jest to chyba najbardziej uniwersalna latarka z tych tańszych kiedy zaświecę X1 w moim pokoju o białych ścianach to widać silny snop światła i okrąg o promieni ok 80 cm na końcu a poza tym w pokoju jest ciemno ale kiedy zapalę X5 efekt jest mniej więcej taki jak bym włączył lampkę nocną z żarówką ok 40W z tym że światło z INOVA jest bardziej białe X5 to moja ulubiona latarka światło ma wystarczający zasięg a przy tym jest bardzo rozproszone to tak ja byśmy połączyli moc X1 z obszarem świecenia IU
Planuję już następny zakup będzie to najprawdopodobniej INOVA T1 ciekaw jestem jak się ma T1 do X1 może ktoś o tym napisze
  • 0

budo_piras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
A można prosić o foty !

(np. z 3-4m na ścianę na której jest jakiś "wzorzec metra")

Obraz mówi więcej niż słowa... :lol:
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Jak postanowiłem kupić latarkę (po odpowiedniej lekturze na Budo) to kupiłem jednocześnie Inovę X1 i CMG infinity Ultra. Dla porównania.
Przez jeden dzień testowałem obie.

CMG
Dobra latarka, solidnie wykonana. Dość jasne rozproszone światło, ale o niewielkim zasięgu (w odległości ok. 4-5m już niewiele widać, ale do 3m jest znośna).
Nie wiem jak z żywotnością baterii, bo po teście ją sprzedałem.
W moim przypadku potrzebne jest światło bardziej skupione i działające na dłuższym dystansie. I to było przyczyną że zostawiłem sobie X1.

Inova X1
Zgadza się dokładnie z AdamemD, włącznie z problemem w utrzymaniu jej w zębach, :) (kombinuję jakiś zaczep by można było ją nosić na głowie np: przyczepioną do daszka czapeczki)

Latarki tej używam od ok. 6 miesięcy. W ciągu których około 3 miesięcy spędziłem pracując w terenie, na różnych jeziorach. Prawie co noc używałem ją przez 1-2 godziny, pływając po jeziorze szukając pławów sygnalizacyjnych, a później by wrócić na brzeg, do namiotu itp. Tak więc wilgotne środowisko i woda jej niestraszne i spisuje się tutaj doskonale. Baterię wymieniłem po około 2 miesiącach używania (szacuję że min. 25-30h pracy latarki). Więc jest to dużo.
Skupione światło pozwala znaleźć spory przedmiot z odległości kilku-kilkunastu metrów, a także oświetlić obiekt oddalony o ok. 15-20m.
Latarka jest wygodna w użyciu, i dość lekka. Doskonale nosi się zawieszoną na szyi. Ze względu na zasilanie (paluszki AA) jest bardzo tania w ekspoatacji, jeżeli ktoś dużo jej używa i musi często zmieniać baterie.
Jedyną jej wadą jest bardzo skupione światło, które z odległości 0,5m oświetla (ale jasno) krąg o średnicy 10cm. Więc trzeba nieźle kombinować by coś w takiej i mniejszej odległości znaleźć.

Jeżeli ktoś potrzebuje silnego strumienia światła to Inova X1 jest doskonała, lecz do oświetlenia schodów lub namiotu oraz czytania książki CMG będzie przydatniejsza.
Podejrzewam że kompromisem byłaby Inowa X5 lub X0, ale koszty (baterie) częstego używania są zbyt wielkie.

Sorry za długi post, ale krócej się nie dało. :)
pozdr.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
mam X1
wiadomo skad ( ŚN )
bardzo mi sie ona dobrze uzywa
i zadowolony - swiece duzo - ostatnio pracowala 6 h non stop i caly czas na jednej baterii - fakt faktem ze mogla by miec dwa razy wiekszy kat swiecenia
i w raczke mi pasuje jako impact milo bardzo .....
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Mam Infinity task light

To jest po prostu pancerniak, o dużym rozproszeniu światła i świeceniu na odległość 3 metrów, max 4 metrów. Można przy niej czytać, przydaje się w samochodzie przy zmianie koła, poświeci w piwnicy, pomaga znależć ścieżkę i nią przejść spokojnie do domu, przejść do łazienki nie budząc nikogo. I do tego jej używam
Nie nadaje się do ośwtlania punktowego w czasie kradzieży, napadu tudzież inwigilacji obcych sił zbrojnych, poszukiwania spławików w nocy. Ale do tego jej nie bedę używał.

W zależności od tego co chcesz robić to taką wybierz.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki: X1 vs IU
Mam Inove X5 bardzo fajna i mocna latarka - raz po niej przejachałem samochodem(przypadek :oops: ) nic sie nie stało na szczescie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024