Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire vs. Streamlight


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Surefire vs. Streamlight
Szukam porownania latarek tych dwoch firm. Chodzi mi konkretnie o modele surefire z zarnikami P60, P61 (G2, 6P, M2) i Streamlight Scorpion, TL-2 Xenon (tactical light).

We wszystkich testach podaje sie lux, lumeny (obie firmy tez podaja w lumenach), a mi chodzi o subiektywne odczucia. Zalezy mi na mocnym swietle i dobrze zogniskowanym - powiedzmy ze tak jak w SF M2 (bo to mialem przyjemnosc widziec).

Mam Streamlight'a TwinTaska 2L, ktory wg producenta ma 72 lumeny. Jednak swiatlo tej latarki mimo ze jasniejsze jest IMHO slabsze niz SF M2 na P60.

Teraz pytanie: czy podawane przez streamlighta 100 lumenow w przypadku latarki TL-2 swieci rzeczywiscie lepiej od 65 lm SF z zarnikiem P60?? Czy po prostu tak jak w przypadku twintaska (72 lm) cos jest pokrecone ze swiatlo jest slabsze od P60.
A moze samo zogniskowanie swiatla ma tu znaczenie?? Jesli tak to jak to wyglada w przypadku Scorpiona lub TL-2??
Jak wyglada porownanie zogniskowania swiatla scorpiona (lub TL-2) i P60??
A moze ktos ma porownanie Twintaska 2L i Scorpiona lub TL-2??

Przypomne ze interesuje mnie zasieg a nie obraz swiatla na scianie oddalonej o kilka metrow.
Bede wdzieczny za wszystkie uwagi, opinie i wrazenia uzytkownikow.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
moje osobiste odczucia : surefire ;) za wykonanie i za światło.oczywiście któą bys nie wybrał będziesz adowolony a streamlight jednak chyba tańszy nieco jest.....
ja jednak ...PRZEPŁACAM i biore surefire...;).
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
Kupujac twintaska 2L kierowalem sie tym ze ma 72 lumeny. A tu sie okazuje ze dupa z tych lumenow. To swieci niewiele lepiej niz INOVA XO majaca 32 lumeny. Oczywiscie INOVA ma bardziej waski strumien swiatla, a TT obejmuje swoim swiatelkiem wiekszy obszar - ale wychodzi z tego ze TwinTask sie na tacticala nie nadaje.

Dlatego chcialbym wiedziec przed zakupem jak to wyglada w przypadku scorpiona (czy TL-2).
Nurtuje mnie tez jedna sprawa: z tabel na flashlightreviews.home.... wynika ze TL-2 ma wiekszego kopa (czyli throw) niz SF z P60 i P61 a z kolei P60 i P61 sie pod tym wzgledem nie roznia. Jak to rozumiec??
I druga rzecz: Scorpion podobno ma swieciec na komplecie baterii godzine a SF o podobnej mocy (P61) tylko 20 minut?? Jak to wytlumaczyc??
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
KKamil jeśli szukasz latarki o dobrym zasięgu to proponuje kup sobie Maglita 2C ( to ten na 2 x R14), zapodaj do niego trzy baterie litowe cr 123a ( mają taka samą długość jak 2 R14 tylko trzeba owinąc gazetą) i kup żarówkę dużej mocy np. 6V lub góra 7V, 1-2A ( może byc np od maglita na 6 R20). Zasięg powalająco duży w porównaniu do surefire G2.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
mapet, pomysl dobry. Tylko zapomnialem dodac ze chcialbym sie przy tym wszystkim zamknac w rozmiarach latarki SF 6P lub podobnych
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight

... Scorpion podobno ma swieciec na komplecie baterii godzine a SF o podobnej mocy (P61) tylko 20 minut?? Jak to wytlumaczyc??


Scorpion ( 60 lumenów ) na komplecie baterii ma świecić 1 godzinę
SF na żarniku P60 ( 60 lumenów ) na komplecie baterii ma świecić 1 godzinę
SF na żarniku P61 ( 120 lumenów ) na komplecie baterii ma świecić 20 minut

natomiast Streamlight NightFighter ( 108 lumenów ) - podobny do Scorpiona tylko cały z metalu, ma świecić na komplecie baterii 1 godzinę, jak to osiągneli ? Może materiał żarnika inny, na oko żarówki Scorpiona i NightFighter'a nie różnią się. Przełożone pomiędzy latarkami działają.
KKamiLL, chcesz połączyć zasięg i moc szperacza, którego przewozi się samochodem i z samochodowego akumulatora zasila, oraz poręczność i bateryjne zasilanie taktycznej latarki - nie wiem czy Ci się uda.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
Nie chce szperacza o jakim mowisz.
Ja po prostu chce wybrac pomiedzy SF a Streamlightem.
Dlatego pytam o wrazenia uzytkownikow. Bo to co podaje fabryka (lumeny, czasy swiecenia) to wysztko suche dane. Co z tego ze moim TwinTasku jest 72 lumeny (wg producenta) jak swiatlo jest wyraznie slabsze od P60 surefire'a i niewiele mocniejsze od INOVY XO. Byc moze to sprawa zogniskowania swiatla (o czym juz pisalem) - i jesli tak to ciekawi mnie jak wyglada to w przypadku Scorpiona (lub TL-2) - czy blizej mu do SF czy raczej do Twintaska. Powtorze jeszcze raz - TwinTask daje jasniejsze swiatlo (niz SF) ale bardziej rozproszone.

Co do czasow swiecenia interesuje mnie w przypadku scorpiona czy przez ta godzine (ktora ma podobno swiecic) spadek mocy jest niezauwazalny i dopiero po tej godzinie daje sie odczucz wyraznie slabsze swiatlo - czy moze w ciagu tej godziny latarka wyczerpie komplet baterii na tyle ze np (teoretyzuje w tym miejscu dla zobrazowania problemu) juz po 20 minutach swiatlo jest wyraznie za slabe.

Bo z kolei obilo mi sie o uszy ze Surefire ma tak ustawiona elektronike ze w czasie ktory producent podaje moc swiatla miesci sie w jakichs tam granicach, ale takich ze spadek mocy nie jest zauwazalny. A dopiero po okreslonym czasie (czyli 1 godzinie dla P60 i 20 min dla P61) swiatlo wyraznie slabnie.

Moze mi ktos powiedziec jak jest naprawde??
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
Scorpiona odradzam, jeżeli patrzysz też na ekonomię. Żywotność żarówek jest dużo niższa niż w produktach Sure-Fire. Bawiłem się Scorpionem i E2e-HA w podobnym czasie i bardziej podeszła mi ta od Sure. Scorpion ma dość duży strumień światła jak na latarkę taktyczną ale E2e tylko nieco mniejszy a sam środek wydawał mi się jaśniejszy. No i wykonanie lepsze moim zdaniem i można dokupić nową głowicę KL1, która śni mi się ostatnio po nocach :)
Subiektywnie ... daruj sobie Streamlighta, bo różnica w cenie będzie się zmniejszała szybko po każdym padzie żarówki.
P.S. Żadnym taktikalem o takiej mocy nie miga się na nowych bateriach, bo możesz mieć żarówkę na parę błyśnieć ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
Dzieki Misiakus, o tego typu wypowiedz mi chodzilo.
A bawil sie ktos moze streamlight'em TL-2??
  • 0

budo_kieleka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
Cześć

Mam Streamlighta TT 2L, 1L i Inove T3 oraz czołówkę Petzla, miałem Inove X0.

TT 1L używa żona - mała i poręczna, jasna jak na swoją wielkość (35 lumenów), rozproszone po bokach światło bardzo dobrze oświetla drogę, moim zdaniem niezła EDC.

TT 2L leży głównie sobie, ale czasem używam, zasieg 30-40 m, rozproszone na boki światło dobrze oświetla drogę, po godzinie na żarniku światło wyraźnie żółknie i lekko słabnie, na diodach świeci długo (więcej niż 24 godz.) i światło wystarcza do oświetlania drogi w nocy, jak juz słabo świeci na żarniku to na tych samych bateriach X0 świeciła normalnie jasno ( jeszcze na tych bateriach żona zostawiła X0 włączone w pochewce :wink: , zorientowałem się następnego wieczora - jeszcze świeciła na tyle, że oświetlała drogę w promieniu 5-7 m ).

X0 była fajna, do przyświecania w nocy drogi na pewno gorsza od 1L lub 2L ze względu na zbieżność wiązki - na 5 metrach średnica plamy światła około 0,5 m, bardzo mało światła rozproszonego na boki, zasięg około 50 m, regulator napiecia działa naprawdę dobrze - przez ponad pieć godzin światło wcale nie słabnie.

T3 mam 10 dni, światło jeszcze bardziej skupione niż X0, wczoraj widziałem wyraźny odblask światła na bloku oddalonym co najmniej 150 m :!: (producent podaje zasięg 250 stóp = 75 m), a wcale nie było bardzo ciemno z powodu światła latarni.

Z tego co wiem to w Streamlight'ach, także diodowych nie ma regulatorów napięcia, więc we wszystkich światło słabnie stopniowo. Nie mogę powiedzieć na pewno, ale w Skorpionie i TL-2 możesz liczyć najwyżej na godzinę jasnego światła.

Lumeny świadczą o całkowitej ilości światła wysyłanego przez latarkę - we wszystkich kierunkach. Przy tej samej ilości lumenów latarka o rozproszonym świetle będzie mała mniejszy zasięg i będzie wydawać się słabsza. Ale to właśnie ta latarka lepiej oświetli drogę.

Trzeba pomyśleć do czego ma służyć latarka. Jeśli do lasu i w góry to najlepsza jest jakaś czołówka.
Streamlight'y to niezła jakość za rozsądną cenę, niestety bez regulacji napięcia. EDC z regulacją kosztują 2-3 razy więcej. :(

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
Andrzej
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
O takie informacje wlasnie mi chodzi. Czekam na nastepne
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire vs. Streamlight
regulację napięcia ma Surefire A2 Aviator [jakoś nie słyszałem o innych żarówkowych które też to mają, chociaż pewnie istnieją]
jej światło określa się jako bielsze niż np. P60 , chociaż żarówka daje 50 lumenów [a czas świecenia to 40-50 min] - to daje pewne pojęcie o działaniu latarki z regulacją napięcia i bez [P60 daje 60 lumenów przez godzinę] - w dodatku elektronika A2 ma "soft start" - miganie na nowych bateriach nie powinno przepalić żarówki :wink:

wszystkie żarówkowe bez regulacji robią się bardziej żółtawe w miarę upływu czasu [ponieważ nie ma idealnych baterii które aż do wyczerpania dawały by taką samą ilość prądu - litowe są dobre ale nie są idealne]

pytanie tylko, jak producent oblicza moc - podobno 60 lumenów surefire oznacza, że latarka ma taką moc średnio w ciągu np. godziny świecenia [czyli na początku więcej a pod koniec mniej], jeśli widać,że coś co ma teoretycznie 72 lumeny świecie słabiej to możliwe,że dane dotyczą max mocy na nowych bateriach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024