Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_skoku
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Od 18 listopada 2004 roku Akademia Sambo System Polska otrzymała przedstawicielstwo Europejskiej Federacji Luta Livre. Od 22 listopada treningi sekcji Grappling prowadzone będą w oparciu o techniki Sambo (program Międzynarodowej Federacji Sambo - nauczycielami są czołowi zawodnicy tej Federacji) i Luta Livre (naszym nauczycielem jest Andreas Schmidt - czarny pas Luta Livre). Treningi prowadzone są w formule "Gi" (w stroju do chwytów ) oraz w formule "Submission Wrestling" (zawodnicy walczą jedynie w spodenkach).

W celu uzyskania szczegolowych informacji zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Obecnie strona jest w trakcie przebudowy, bedzie dostepna za 2 dni.
  • 0

budo_ll fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Czy Andreas Schmidt zamieszkał w Polsce, czy tylko będzie wpadał raz na jakiś czas? :lol:
  • 0

budo_mar-cin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Gdzie miesci sie owa Akademia?

I prosze o wiecej szczegolow o trenerach Sambo i Luta Livre?
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
uuu jaka konkurencja sie w wawie robi :-)
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Witam kolege,nastepnym razem jak przyjedziesz na przeszpiegi na oboz juz nie damy tobie tak sciemniac z walkami.Luta livre w warszawie prowadzi radek (purpurowy pas)wiec powodzenia
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
czemu sciemniał? :D
  • 0

budo_doctor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Witam, kolego chciałem sie spytac jaki masz stopień i u kogo trenowałes Luta Livre i czy Ty w ogóle masz pojęcie o Luta Livre. Z tego co pamietam z obozu, to sparingów unikałes jak ognia a Twoje umiejętności były raczej mierne, a juz na pewno nie masz poziomu instruktora. Gratuluje współpracy z Andreasem, gościem który robi Judo z chwytami a nie Luta livre, Którego interesuje tylko zbijanie kasy i dlatego wprowadzil 6 nowych pasów w LL, zeby zarobić sianko na egzaminach, a do tego pokazuje kulawe techniki, zeby go ktos czasem nie przeskoczył.
Polecam wszystkim chetnym Luta Livre w Warszawie ale u Radka (purpurowy pas). na tym forum mozna przeczytac o jego osiagnieciach w Polsce i na [/code]
  • 0

budo_doctor
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
i na świecie. Gość zapieprzał cięzko ostatnie pół roku w Brazylii w najlepszych szkołach i naprawde warto sie u niego uczyć.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
doctor,
LL Poznan juz nie wspolpracuje z Andreasem?

Widzialem nagranie jego walk z UCG. Jako jeden z nielicznych Europejczykow startowal na ADCC.

Doctor,
do kogo kierowales pytania w poprzednim poscie?
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie

Doctor,
do kogo kierowales pytania w poprzednim poscie?

Z sposobu rozpoczecia wypowiedzi mniemam, że doctor kieruje te słowa do LUTALIVRE.
Podobnie jak ^Hast^ czekam na na odp samego doctor'a
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie

Witam, kolego chciałem sie spytac jaki masz stopień i u kogo trenowałes Luta Livre i czy Ty w ogóle masz pojęcie o Luta Livre. Z tego co pamietam z obozu, to sparingów unikałes jak ognia a Twoje umiejętności były raczej mierne, a juz na pewno nie masz poziomu instruktora. Gratuluje współpracy z Andreasem, gościem który robi Judo z chwytami a nie Luta livre, Którego interesuje tylko zbijanie kasy i dlatego wprowadzil 6 nowych pasów w LL, zeby zarobić sianko na egzaminach, a do tego pokazuje kulawe techniki, zeby go ktos czasem nie przeskoczył.
Polecam wszystkim chetnym Luta Livre w Warszawie ale u Radka (purpurowy pas). na tym forum mozna przeczytac o jego osiagnieciach w Polsce i na [/code]


Co nie zmienia faktu że jest niezły,i turniej w Niemczech (na ktorym bylismy) w swojej wadze wygrał bez proglemu.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
W koncu gosc ma czarny pasek w Luta livrae ... ktoś mu musial mu go nadać,czyż nie?
  • 0

budo_ll fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
dzynio, chlopaki wyzej nie krytykuja andreasa za to ze jest dobrym zawodnikiem czy nie , im chodzi o podejscie goscia do nauczania, uczniow i spraw kasy. doktor pisze ze niezaleznie czy andreas umie duzo czy nie to i tak za duzo nie pokaze w obawie zeby za szybko i za duzo sie nie nauczyc.

tlumaczenie z polskiego na polski :) [/list]
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
A no to faktycznie ,jesli chodzi o te sprawy to nie mogę się wypowiadac ....po prostu niewiem jak jest ,sory.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Po prostu zmyliło mnie to judo z chwytami ....jak ma czarny w Luta livre, to chyba robi Luta livre a nie judo....więc trochę nie na miejscu sa wypowiedzi w tym tonie....tak przynajmniej mi się zdaje.
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Do Instruktora Mendaka!
jestes cienki jak nasi uczniowie po dwóch dniach treningu, nie myśl że Andreass Schmidt podciągnie Twójh poziom z Twoją psychiką fryzjera, który maluje paznokcie i nawet padu nie zrobiłes poprawnie. Dlatego że przyjechales na oboz zeby krecic techniki kumple sikali ci do jogurtow sory sikali ci do sokow a spuszczali sie do jogortow i teraz robisz luta livre z niemiec mam mala prosbe.
jak piszesz ogloszenia z luta livre z niemiec pisz tak zeby ludzie nie mysliili sie z luta livre polska z brazyli bo to mala istotna roznica.
ty nie umiesz nic a moj kumpel radek zajal 2 miejsce w budokanie wiec sie nie podpisuj "instruktorze"internetowy . tak sobie myslimy
JAK CI NIE IDZIE CAMBO TO SIE BIERZESZ ZA LUTA LIVRE.
zacznij sprzedawac na stadionie zamiast brac sie za cos o czym nie masz pojecia.aha slyszalem ze byles w RIO znaczy slyszales o tym ze moj kumpel byl PRAWIE 6 MIESIECY sporo sie nauczyl.wiec zapraszam na trening do niego.tylko powiedz mu kim jestes zeby cie nie polamal.papa siusiaku
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
aha pani mekdak sorki ze nie z duzej litery masz fajna fryzure ala bruce lee chociaz on byl kims zeby nie te okulary pomylilbym cie z forestem gampem ale to nic nie martw sie swiat jest brutalny moze za jakis czas dostaniesz ten upragniony niebieski pas moze za 10 lat jak przestaniesz szpiegowac lepiej nie przyjezdzaj na obozy bo cie znokaltuje znowu lewym sierpowym.papa robaczku dziewczyna mowila ci o nas?
jak nie to zapytaj.buzipa:*
  • 0

budo_bartek mendak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
Witam,

Nazywam się Bartłomiej Mendak i to do mnie piszą „LutaLivre” i „doktor”, czyli de facto osoby z klubu LL z Poznania.
Generalnie rzadko jestem gościem na forum, więc z ciekawością wszedłem poczytać wypowiedzi dyskutantów i szczerze mówiąc zaskoczyła mnie (chociaż zdaje się, że powinienem się był tego spodziewać) reakcja osób z tegoż klubu.
Nie spodziewaliśmy się może z ich strony jakiegoś nadmiernego entuzjazmu, iż my, w SSP również zajęliśmy się Luta Livre, ale również nie przypuszczaliśmy, iż wywoła to taką ich wrogość i agresje. Pomijam super prostackie sformułowania dwóch ostatnich wypowiedzi chama o pseudonimie „LutaLivre”.
Panowie z Poznania piszą, że przyjechałem na „przeszpiegi” i zasadniczo mógłbym zignorować tę wypowiedź, ale nie chciałbym uchodzić za osobę fałszywą, jako że panowie się mylą, więc chciałbym wypowiedzieć się w tej sprawie (oraz kilku innych):

„Hast” pytał czy Poznań już nie współpracuje z Andreasem?
Otóż nie, nie współpracuje; dlaczego oraz odpowiedź Andreasa na zamieszczane kalumnie –umieszczam w oryginale (Anreasa prosił mnie o takie zamieszczenie):

Andreas Schmidt:
The guy should call himself better patient than doctor, because he does realy not know anyhing about what is going on in the real Luta Livre world.
We give belts to students when they earn it. We do not sell belts. What is money orientated on this?
The new belts make it possible to have a better strukture in Luta Livre, and make the students more motivated in their training.
The ELLO developed a lot, after some polish spys came and sucked techniques out of us, used our connection to brazil and decided to keep all the money they earn for themselves. –That is not the way to promote a Sport. It is a way to destroy it.
All the polish people, that came to my seminars knew that I live from Luta Livre, and that I gave all my hart to Luta Livre. They know that not money is my first interest, just the spreading and the quality of our Sport. I showed always very high quality techniques from basic to advanced level to them.
Anyway, a “doctor” should help people to stay healthy, and not to make people sick with bad talking about things he should know better.

Radek Turek is a nice guy and very talented in Luta Livre. When he comes back from training in Rio he will be still quite good. I know him as a straight, hard and fair fighter that treat people with respect. I can not imagine that he is supporting this bad politic talking about me or any other member of the ELLO.

Sebastian Slowek is not cooperating with the ELLO, because he does not want to pay for the membership. He always said that he want to pay it one day, and took all the techniques but did not stand to our deal.

Co do kwestii rozliczeń pomiędzy Andreasem Schmidtem a klubem z Poznania, to nie będę się wypowiadał, żenujące jest natomiast na pewno kwestionowanie umiejętności Andreasa i pisanie, że „ robi judo z chwytami”, gdy jeszcze nie dawno, panowie z poznańskiego klubu LL, ucząc się u Andreasa, wychwalali jego umiejętności powołując się na odbyte z nim seminaria. Dodam, iż sami mają pasy niebieskie i purpurowe a on ma czarny – a wszyscy dostali swoje pasy od tego samego nauczyciela!
Dla osób, które nie znają Andreasa Schmidta, dodam też, że Andreas to pierwszy czarny pas LL w Europie ( i chyba jak do tej pory jedyny), uczestnik turnieju Abu Dhabi, wielokrotny medalista na różnorodnych zawodach LL i Submission Wrestling. I jak napisałem, swój czarny pas otrzymał od Daniela D’dana, instruktora, u którego teraz uczą się panowie z Poznania.
Co do moich umiejętności ( tu zwracam się do „doktora”), które oceniłeś jako mierne, to nie wiem kim jesteś ( mogę się jedynie domyślać), a więc nie wiem jaki masz stopień w LL i silą rzeczy jakie kwalifikacje by mnie oceniać, ale oczywiście masz prawo do swojej opinii w tej kwestii, z którą to opinią nie zamierzam dyskutować, bo mnie ona po prostu nie interesuje. Ważne dla mnie jest, że Andreas Schmidt, czarny pas LL, był odmiennego zdania i otrzymałem od niego (otrzymałem – nie kupiłem) niebieski pas w Luta Livre. Nie muszę i nie zamierzam ani Tobie ani komukolwiek niczego udowadniać.
Jeżeli chodzi o „przeszpiegi” - oczywiście jest to kompletna bzdura, bo na Wasz obóz w Kołobrzegu przyjechałem bez jakichkolwiek fałszywych zamiarów, a jedynie chcąc poznać D’dana i zapoznać się z systemem; nie planowałem otwierania i prowadzenia klubu LL, tak więc nie prowadziłem żadnych zakulisowych działań wobec Was. To właśnie na obozie Daniel D’Dane polecił mi Andreasa Schmidta jako świetnego nauczyciela i zawodnika; dodam, że obóz był obozem „otwartym”, tzn., że każdy mógł zapłacić i na niego przyjechać bez żadnych zobowiązań - tak, więc zapłaciłem, przyjechałem i nie mając wobec Was żadnych zobowiązań o jakimkolwiek charakterze, po obozie znalazłem świetnego nauczyciela w charakterze Andreasa Schmidta, co zaowocowało ścisłą współpracą, a w konsekwencji objęciem naszej Akademii patronatem ELLO ( Europejskiej Federacji Luta Livre).
Jeżeli chodzi o Radosława Turka i jego sukcesy sportowe czy kolor jego pasa, to akurat tu nie widzę problemu; mam czasami wrażenie, że dysputanci zapominają, że Luta Livre to nie jest sekta, w której jest jeden mistrz posiadający wyłączność na prawdę, a reszta to profani, tylko Luta Livre to sport, rozwijany przez kluby sportowe w oparciu o struktury międzynarodowe, sport, w którym, czy to się komuś podoba czy nie, jest miejsce dla różnych klubów. Warszawa jest duża i tak jak mieści się w niej kilkanaście klubów boksu, tenisa, wu shu czy innych sportów, tak myślę, iż zmieszczą się w niej dwa kluby LL, a jako że nasz nauczyciel LL Andreas Schmidt bardzo pochlebnie wypowiada się o Radosławie Turku, to mimo, iż można powiedzieć, że jest on (Radosław Turek) naszą konkurencją, to życzymy mu dalszych sukcesów sportowych, zwłaszcza na arenach międzynarodowych.

Z wielkim niesmakiem przeczytałem post 15 i 16 osoby występującej pod pseudonimem „LutaLivre”, post ordynarny i prostacki, którego dziwie się, że moderatorzy nie skasowali, chociaż może to dobrze, bo świadczy on o poziomie czy też jego braku pewnych osób.
Pomijając zaś tą „wypowiedź” to naprawdę myślę, że czas, aby ludzie w Polsce nawzajem się szanowali, tak jak to jest w innych krajach, a nie ciągle żarli i kłócili między sobą o wszystko, wzajemnie sobie ubliżając – walka i generalnie rywalizacja powinna przebiegać na płaszczyźnie wyłącznie sportowej. Takiej filozofii sportu uczą nas nasi nauczyciele Sambo (Kostia Vrachov, Roman Szaszkov) i Luta Livre (Andreas Schmidt) i taka filozofia przyświeca nam na treningach w Akademii Sambo System Polska.
Sportowe pozdrowienia
Bartłomiej Mendak
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
To ja mam pytanie do zainteresowanych.
Wszystko zostalo powiedziane czy cos jeszcze ktos chce cos dodac zanim nie zamkne tematu i nie skonczy on w archiwum?
  • 0

budo_lutalivre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Grappling, Sambo, Luta Livre w Warszawie
w sprawie tego postu to sorki za prostacki jezyk chlopaki troche przesadzili sory za to powiedzmy ze za duzo ludzi zna haslo to tego logina.
jeszcze raz sorki za ten post.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024