Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z łokciami!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasz_bjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z łokciami!!
Mam wielki problem-chodzi mi o bół w łokciach(niestety obu)i nie jest to wywołane balachami czy innymi dzwigniami lecz....zwykłym kulaniem;(tzn po sparingu strasznie bola mnie łokcie-nie pomaga glukozamina-myslalem ze to sprawa stawów ale okazalo sie ze nie.Lekarz powiedzial ze to raczej miesnie w okolicach stawów łokciowych!mial ktos takie problemy??
ps.nie mam zadnych problemów jak walcze w stojce jak i na silowni,bol nastepuje prawie zawsze po walce w parterze!
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
Coz,
Mnie bole w lokciach minely zaraz po tym jak zaczolem chodzic na silownie cwiczac miesnie rak. Biceps, triceps, miesnie przedramienia.O dziwo kontuzje zminimalizowaly sie a czas powrotu do zdrowia po ktorejs, skrocil sie.
  • 0

budo_lukasz_bjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
NO ale w tym problem ze ja jestem na bierzaco z silownia i nie narzekam na miesnie ramion!silownia to podstawa dla mnie i juz kilka lat chodze regularnie....problem musi tkwic w czyms innym...;(prosze o sugestie
  • 0

budo_stylista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
Musisz dostawić siłownie to po pierwsze- na miesiąc. Po drugie musisz odtawić worek jeśli w niego uderzasz- na miesiąc. Po trzecie na tydzień musisz odstawić bjj. Przejdzie. Czy ból mija całkowicie po treningu i pozostaje tylko w postaci, małych ech, przez góra dwa dni, jak nic nie ćwiczysz? Ben - gay pomaga tylko symbolicznie. Bół jest opasający wokół stawu? Jeśli tak, to masz to co ja- nikt nie wie co, ale ja jako, że jestem przyszłym fizjoterapeutą, mam taką teorię:

Masz za luźne torebki stawowe, naciągnięte przez franacuskie wyciskania na triceps. Masz za mocny triceps, który drze Ci te torebki do granic bólu. Teraz- ponieważ na siłowni ruch jest stateczny, nie ma wielkiego problemu, natomiast kiedy uderzasz o matę, gwałtowne napięcia tricepsa działają na zasadzie wbijania gwoździa- trudno wsadzić gwóźdź w scianę jedny ruchem, ale wbijając młotkiem nie ma problemu. Podobnie jest z twoim stawem i mięśniami wokół niego.

Nie wiem na ile moja teoria sprawdzi się u Ciebie, ale mi pomogła. Na siłowni postępuj ostrożnie z ciężarami na triceps, w worek bij tylko w grubych rękawicach. Od tamtej pory bóle mi znikły. Czego życzę i Tobie. ZDROWIA
  • 0

budo_cim
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BT
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
hmm... ja byłem akturat dzisiaj z taki problem u lekarzam i powiedział mi to samo że to nie problem stawów tylko mięśni. Powiedział mi też że nic konkretnie nie wzmocni stawów, chodzi o leki i jakies specyfiki. Trzba wzmocnić mieśnie - olecił basen. W sumie to ja też mam dużęgo tricepsa (w proównani to pozastałych mieśni ramion) zatem ta teoria o gwaździach może mieć przełożenie do rzeczywistośći

Wnoiski:

1) Zmniejszyć objętoś tricepsu (np. cirurgicznie wyciąć, odgryść kawałek)
2) Koniec z siłownią i bjj
3) Kupic sobie psa i uprawiać spacering jako sport
  • 0

budo_lukasz_bjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
Stylista dokladnie mam to co opisujesz!!!ben gay tylko znieczula ale nie pomaga;(bol sam przechodzi po paru dniach-w tym problem ze juz odstawilem bjj nawet na dluzej(to samo siłka+kick), w sobote wpadlem na trening(2 godzinki kulania)i przez dwa dni myslalem ze nie wytrzymam z bółu!ma ktos jakas rade zeby to przestalo bolec na stale-moge zrezygowac z siłki i boksu ale bjj.....to raczej nie wchodzi w gre jesli jest chocby cien szansy zebym z tego wyszedł!dzięki za pomoc-czekam na dalsze komentarze
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
Ja też ostatnio się rehabilitowałem w związku z problemami z łokciem. U mnie przyczyną było kilka przeprostów bokserskich, raz czy dwa przeciągnięta balacha i ogólne obicie łokci. Na szczęście okazało się, że stawy nie są uszkodzone (tak w ogóle to polecam iść do lekarza uprzenio zaopatrzonym w rentgen stawu łokciowego, najlepiej w dwóch rzutach) przyczyną bólu było zapalenie nerwu łokciowego (bolało jak dotknąłem, wykonałem jakiś dziwny ruch - np wstecznego w samochodzie nie mogłem włączyć :) ) Rehabilitacja polegała na jontoferozie hydrokortyzonem, miałem 10 zabiegów i wszystko git.
  • 0

budo_lukasz_bjj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
o własnie na pewno do tego przyczyniły sie przeprosty bokserskie bo kiedys duzo walczylem z cieniem i chyba za mocno sie angazowalem!
jeszcze jedno pytanie-isc do ortopedy czy do lekarza sportowego a moze do jakiegos innego speca!!>??
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z łokciami!!
najpierw poturlaj się do rodzinnego i on prawdopodobnie da skierowanie do specjalisty, np. sportowego. nie idź sam do lekarza sportowego bo zbankrutujesz!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024