Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

No właśnie, o to chodzi Tengu!Brawo, nie styl sie liczy a człowiek!!!


A gdzie jak stwierdzilem cos takiego wprost 8O ?
Prawde mowiac jezeli chodzi o judo to mnie to grzeje, chodze na judo bo lubie... i to tyle. Skutecznosc mnie nie obchodzi. Jezeli chodzi o wieczna dyskusje "czlowiek vs. styl" to jest zupelnie inna rozmowa, a prawda lezy gdzies posrodku.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Racja!Pozdro :-)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Hejo!

Kurna... Dziwię się sobie dlaczego wdałem się w tą dyskusję... Powiem to samo co Tengu:
ćwiczę Judo nie dla skuteczności. Co więcej - mam nadzieję że nigdy nie przyjdzie mi tej skuteczności sprawdzać, czy to na ulicy czy na macie z przedstawicielem innej sztuki walki - no chyba że na zasadach Judo (: Nigdy też do tego nie dążyłem.
Mnie to szczypie tak wogóle - nawet jakby Judo okazało się najmniej skuteczne we wszelkiego rodzaju konfrontacjach.
Mam z tego radość, moje ciało dostaje w dupę, zachowuję jako taką sprawność i to mi wystarcza.

Widać to domena jakaś taka wojowników jest że muszą sobie coś udowadniać i prowdzić takie "pyskówki" bez praktycznych sprawdzianów (: Ileż to dyskusji pamiętam o skuteczności jednoręcznego miecza z tarcza nad mieczem dwuręcznym i odwrotnie. To z innego forum (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
na początek: link do yousendit. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dalej: chyba ktos tu ładnie odwrócił kota ogonem. przecież nie ja wykłócałem się o to, że SW musza koniecznie słuzyć do obrony przed tym czy tamtym. nie ja pisałem o tym ,że judo nie daje patentu na ulicę, na samoobronę przed uderzeniem czy kopnieciem, nie ja przesiadam się na rzekomo skuteczniejsze tradycyjne jiu-jitsu. nie ja narzekałem, że ten czy inny rzut mozna skontrować, więc to niebezpieczne. nie ja powoływałem się na kravmagę itepe.

trenuję judo dla przyjemności i tyle, jak wiekszość tutaj. gdybym chciał dla walki, to mam u siebie spory wybór: vale tudo u Oknińskiego, luta livre, shidokan, kicka itp. mimo to wolę judo.
ale gdy ktoś usiłuje pisac, ze czarne jest białe, to podpieram się przykładami z pierwszych MMA, no bo skąd mam je brać? tam walczyli mistrzowie swych styli, wysokiej klasy fachowcy, wiec uważam, że jest to dobry argument na to, że judo i inne style chwytane nie potrzebują specjalnie uderzen w kolano, krocze czy grdyke itp, aby być skuteczne

dalej, te starcia (celowo, ze względu na ich charakter, nie piszę walki) na Okinawie, o których tez czytałem, zakładając że były naprawdę, to przykład tego, o czym pisałem juz duzo wczesniej, prawdziwego mistrzostwa. tu już działają inne prawa, inne zasady i nie sposób zrobic żadnego uogólnienia.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
na początek: link do yousendit. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dalej: chyba ktos tu ładnie odwrócił kota ogonem. przecież nie ja wykłócałem się o to, że SW musza koniecznie słuzyć do obrony przed tym czy tamtym. nie ja pisałem o tym ,że judo nie daje patentu na ulicę, na samoobronę przed uderzeniem czy kopnieciem, nie ja przesiadam się na rzekomo skuteczniejsze tradycyjne jiu-jitsu. nie ja narzekałem, że ten czy inny rzut mozna skontrować, więc to niebezpieczne. nie ja powoływałem się na kravmagę itepe. nie ja zatem jestem tu sieciowym wojownikiem .

trenuję judo dla przyjemności i tyle, jak wiekszość tutaj. gdybym chciał dla walki, to mam u siebie spory wybór: vale tudo u Oknińskiego, luta livre, shidokan, kicka itp. mimo to wolę judo.
ale gdy ktoś usiłuje pisac, ze czarne jest białe, to podpieram się przykładami z pierwszych MMA, no bo skąd mam je brać? tam walczyli mistrzowie swych styli, wysokiej klasy fachowcy, wiec uważam, że jest to dobry argument na to, że judo i inne style chwytane nie potrzebują specjalnie uderzen w kolano, krocze czy grdyke itp, aby być skuteczne

dalej, te starcia (celowo, ze względu na ich charakter, nie piszę walki) na Okinawie, o których tez czytałem, zakładając że były naprawdę, to przykład tego, o czym pisałem juz duzo wczesniej, prawdziwego mistrzostwa. tu już działają inne prawa, inne zasady i nie sposób zrobic żadnego uogólnienia.
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
[Szczytem z kolei jest wygrana mistrza karate Yasutsune Itosu nad mistrzem judo, na okinawie.Judoka kazył koło ponad 70-cio letniego juz karateki, kiedy nie widzial zadnych odruchow postanowil zaatakować, chwycil za kolniez i rękaw chcąc wykonac rzut-wtem usłyszano tylko syk wydychanego poiwietrza i judoka padl na ziemie nieprzytomny!Po 1 ciosie!Z kolei O'Sensei Sokaku Takeda upokożyl judoków, bawil się z nimi, ukladal jednego na drugim, zrobil z nich posmiewisko a też byl juz po 70-tce!]

Yoshihiro skąd jest ta informacja? Zainteresowała mnie.[/quote]
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Sory że dopiero teraz, ale byłem przez pare dni"poza zasięgiem" :wink: Wyczytałem to w którymś z numerów magazynu"Samuraj"-niestety już się nie ukazuje!Może google cos pomogą!Spróbuj
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
ja z kolei w skrypcie Do-Tao-Droga , zbiorze felietonów, kóry kolega mojego dawnego trenera przywiózl w latach 80 z Niemiec. Bodajże były to fragmenty pracy m.in. Habersetzera (?) Nalezy spytać Dachenga w dziale wu-shu, on powinien coś o tym wiedzieć.
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Wielkie dzięki. Sprawdzę sobie :D

pzdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024