Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
a wiesz, jakie jest mistrzostwo w judo? w każdym rodzaju sprowadzeń w walce zapaśniczej istnieją (z grubsza) 2 elementy: chwyt i rzut. u wiekszości ćwiczacych chwyt i rzut nastepuja po sobie w sposób widoczny. u mistrza chwyt i rzut zlewaja sie w jedno.
dalej, po co obrona przed tym czy tamtym? i tak nie da się obronić, wiem z praktyki, bo przwie 3 lata ćwiczyłem tradycyjne jiu-jitsu, zanim poszedłem na judo. i nieraz w tym czasie lałem się po kątach. wiesz, jaka jest sensowna taktyka obrony? gdy tylko przeciewnik zrobi pierwszy ruch, sygnalizujący jego gotowośc do ataku, chwytasz go i walisz na glebę lub, jesli ćwiczysz styl uderzany, lejesz w niego jak w worek. resztę, te wszytskie kunsztowne kontry i kombinacje rodem z dojo można spokojnie potłuc o kant, co doświadczyłem na własnej skórze.
nie mówię, że nie warto ćwiczyć np gardy - to zawsze się przydaje i to wyniosłem z poprzedniego klubu, ale i tak judo znacznie bardziej się nadaje do samoobrony niż tradycyjne jiu-jitsu razem ze swą propagandą. tylko trzeba ćwiczyć z głową, a nie tylko pod zawody.
na specjalistę uderzacz to coćwiczysz na judo nie wystarczy, abu obroni się przed jego technicznymi atakami. ale też rzadko zdarza się ktos taki.
piszesz o kontrowaniu rzutów przez napastnika na ulicy. to kolejny mit tradycyjnych (patrz początek tej wypowiedzi, 2 elementy), że da się to czy owo skontrowac "na ulicy". żeby się przed technicznym rzutem obronić i go skontrowac, potrzebna jest technika!
wiesz, jak trudno jest rzucić w randori o-soto-gari? pewnie wiesz. a wiesz, że to jest podstawa samoobrony judo? niech to ci da coś do myślenia, zanim zaczniesz nazywac bzdurami to czy owo.
ja nieraz lałem się na zabawach czy w szkole i wiem co jest czym. znam te wszystkie bajeczki, jakie ćwiczącym sprzedają tradycyjni i combatowcy. i wiem, co one sa warte.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Sorki ale chyba nic z tej rozmowy nie będzie!mnie ie przekonasz, ja Ciebie też!Wyraziłem swoje zdanie, ty się z nim nie zgadzasz-masz do tego prawpo!Ale nie mów że judo jest podstawą samoobrony bo to żenada!Gdzzie w wojsku masz czyste judo?Nigdzie!Nawet o-goshi występuje z ciosem-czyli formy z Jujutsu(to po prostu podnosi skuteczność)Każdy wie że wojskowa Krav Maga to wyjęte najskuteczniejsze techniki JJ, a nie Judo,Karate, Muai Thai(nie mam nic do innych stylów, wręcz jestem za ich łączeniem żeby było jasne)A co do mistrzostwa to jest sprawą oczywistą co mówisz, nie tylko w judo ale karzdej innej sztuce/sporcie walki!Ale do mistrzostwa mamy jeszcze długą drogę!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

Każdy wie że wojskowa Krav Maga to wyjęte najskuteczniejsze techniki JJ, a nie Judo,Karate, Muai Thai!


Buahah. Fajne teorie - nie powiem. Nie wiem skąd masz te rewelacje - ale lepiej zmień źródło informacji.

Gdzzie w wojsku masz czyste judo?


A co ma wojsko używające KARABINÓW, granatów i ogólnie sprzętu - do cywilnej walki wręcz czy samoobrony?! :lol:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Bo trenowłem kravke-własnie w woju(widze że to Ty masz złe info)!Buhaha
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
A co ma wojsko używające KARABINÓW, granatów i ogólnie sprzętu - do cywilnej walki wręcz czy samoobrony?! :lol: [/quote]

A choćby antyterroryści(też wojo)i obezwładnianie napastnika, chwyty transportowe-i ty mówisz że to judo-ja jeszcze nie widziałem w judo"transportówki" :?: (nie wiem czy dobrze zacytowałem, robie to pierwszy raz)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Hejo!

Przykład, każdy rzut"biodrowy"-a konkretnie ułożenie nóg, są one nie tylko za blisko ale przede wszystkim w trakcie wejścia są na jednej linii!Co z tego spytacie?Przecież ułatwia to zejście poniżej środka ciężkości rywala-tak tylko to że taka pozycja całkowicie uniemożliwia jakąkolwiek reakcje gdy napotkamy się z kontrą przeciwnika-na macie grozi to najwyżej wazaari, a w realu kto upadnie ten zazwyczaj nie wstaje...


Lekki napisał już o tym. Dlatego właśnie w Judo są też kombinacje. Nie wejdzie Ci jeden rzut - pacjent oporuje - wchodzisz na kombinację.
Tylko tak dodałem gwoli ścisłości - co do samoobrony sie nie wypowiadam.

Pozdrowionka
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

Bo trenowłem kravke-własnie w woju(widze że to Ty masz złe info)!Buhaha


Krav maga to zlepek technik z wielu systemów. Muay thai można się tam doszukiwać. Karate też. Wiele rzeczy się pokrywa z wieloma innymi systemami walki. Ot np. klincz, kolanka- muay thai; dźwignie - jiu jitsu / judo etc.

Ale już ze skutecznością tego mixu gorzej. Style sportowe (w tym judo) go biją.

A choćby antyterroryści(też wojo)i obezwładnianie napastnika, chwyty transportowe-i ty mówisz że to judo-ja jeszcze nie widziałem w judo"transportówki" Question (nie wiem czy dobrze zacytowałem, robie to pierwszy raz)


AT to głównie policja, nie wojo! A jeśli chodzi o wojskowe SS o profilu AT to głównie strzelają i eliminują (np. terrorystów). A do skuwania gościa co leży na ziemi, to nie potrzeba żadnych chwytów. Walka wręcz w zadanich tych formacji praktycznie nie istnieje. A już taka jak na ulicy to w ogóle.

WALKA WRĘCZ dla wojska to fikcja. Ma to zupełnie inny cel w armi... Ale tłumaczyłem to tyle razy że mi się nie chce. Poczytaj sobie.

Tak więc uzasadnianie skuteczności dowolnego systemu "formacją X" jest głupie.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
trepy ćwiczą nie po to, aby kogolowiek dusic czy łamać gołymi łapami. walka wręcz im potrzebna jest zupełnie do czego innego.
powoływanie się na kravmagę jako superskuteczny system i na to, co ćwiczą szweje to chyba kpina. popatrz na pierwsze turnieje MMA, w miare wiarygodny próbnik skuteczności styli. kraverzy jesli sie juz tam zdecydowali wystapic, dostwali oklep, jak się patrzy!
a judocy wiele razy triumfowali, i to zanim jeszcz wszyscy zaczeli trenowac przekrojowo, a zatem uzupełniac judo uderzanymi, jak to dzis robi chocby Karo Parisyan.
moja ulubiona walka z któregoś z pierwszych UFC (do sprawdzenia w witrynie sherdog): Remco Pardoel, judoka, mistrz świata w jiu-jitsu kontra Orlando Weit, tajski bokser, mistrz świata w kickboxingu.
przepiękna walka, czysta i elegancka. warto popatrzeć. kickbokser zdołał zadac tylko 1 lowkicka i nic więcej. judoka doprowadził do zwarcia i walnął go o ziemie soto-makikomi i tam wykonczył.
bardzo pouczająca lekcja poglądowa.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
No i czego to dowodzi?Ano tylko tego że zawodnik X(w tym przypadku judoka) był lepszy od zawodnika Y!Tylko tego, niczego więcej!Bo poruwnywanie systemów jest absurdalne!Wcale nie myśle że Krav jest najskuteczniejszy bo to absurd(chciałem jedynie zaznaczyć że min. ten system czerpie z JJ-głównie)Ze swojej strony przypomne tylko początki Vale Tudo, czyli szybką przewage chwytaczy nad uderzającymi!Teraz prowadzone treningi łączą obie techniki(chwyty/uderzenia)-i do czego to zmierza?Znasz odpowiedż, ale napisze!Do JUJUTSU bo zawiera ono wszystkie te elementy!
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
tak sadzisz, że tylko tego, który był lepszy? a przejrzyj sobie statystyki z kilku pierwszych UFC, kiedy jeszcze nie było czegos takiego jak trening przekrojowy. chwytacze, którzy nie mieli pojęcia o uderzaniu z reguły dominowali. polecam chocby dla przykładu inną walkę, A. Macias vs D. Severn, o ile nic nie pomyliłem. druga modelowa walka grappler-puncher. i to samo, uderzacz nic nie mógł poradzić, mimo, że próbował lać w zapasnika regularnie. takich wak w UFC czy innych turniejach MMA, a także poza nimi było naprawdę sporo.

dalej, piszesz o tradycyjym jiu-jitsu, jak o nowoczesnej przekrojówce, w typie shidokan, na przykład. nieporozumienie. nie ta metodyka treningowa, nie ta orientacja treningu. jiu-jitsu, owszem, ale sportowe, nowoczesne - prosze bardzo.

a wiesz, że w turniejach full contact jiu-jitsu, gdzie wolno uderzać i kopac nie umiejący tego judocy odnoszą sukcesy? a tradycyjni nawet tam się nie kwalifikują? co do tego ostatniego moge się mylić, ale nie słyszałem, aby jakiś tradycyjny klub uczestniczył w takich turniejach.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
walka Macias - Severn, az miło patrzeć
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Wrzuć jeszcze raz tą walkę bo "wygasł"
moze na sendit
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Teraz to chyba piszesz żeby sie tylko pokłucić!Przeciez napisałem o dominacji chwytaczy w początkach Vale Tudo!W tej kwesti uwazm dokładnie jak Ty-inaczej nie ćwiczyl bym Judo, a teraz Jujutsu!Co do tradycyjnych szkół to nie biora udziału w zawodach poniewaz nie interesuje ich sport(za duzo ograniczeń)tylko sztuka!Zastosowane przepisy w sportowym JJ znacznie ograniczaja walkę-kontrolowana siła ciosów, nie mozność udeżania w stawy(a w tradycyjnych systemach nie kopie się w miesnie tylko np. w kolano, nie musze mówic jak to skutkuje)!Ale teraz to całkowicie zeszliśmy z tematu,nie mów prosze tylko że tradycyjne systemy są do dupy bo one przetrwaly setki lat(i pewnie przetrwają kolejne), a nowoczesne...no właśnie z nimi to się jeszcze okaże!
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Hejo!

A jak ćwiczycie kopnięcia w stawy? I ile potem dochodzicie do zdrowia po takich urazach? Tutaj się historia Judo kłania. Na początku istnienia swojej szkoły Jigoro ze swoimi uczniami jeździł po różych skołach starego (tradycyjnego) Ju-Jutsu lali się na randori. Jego uczniowie dominowali na matach w znaczącym stopniu. Dlaczego? A właśnie dlatego że:
1. Nie można było wyćwiczyćw 100% niebezpiecznej dla zdrowia techniki,
2. Jeżeli ktoś już ją zastosował w 100% to uke miał 3-4 miesiące z treningów wyjęte (gdy w tym czasie "równoległy" uke cały czas trenował).
To samo dotyczy się systemów typu Krav-Maga. Bo jak wyćwiczyć skutecznie kopnięcie w krocze, wyrwanie nosa, wepchnięcie gałek ocznych czy jabłka adama.

Pozdrowionka
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Z ta dominacja to nie jest takie oczywiste!Zdazało sie że wygrywali judocy np. turniej Judo vs Jujutsu(tylko wtedy dla Kano zwycięstwo wywalczył mistrz Daito-ryu, co mozna porownać do wygrania malucha na 1/4 mili bo przyspieszyl do 100km/h w 5,6s , a nikt nie zwazał na to że ten"maluch"ma silnik od alfy romeo-jest taki maluch w polsce, jakby ktoś pytał!!!)Rok pózniej na turnieju judocy odnieśli sromotną porazke, min przez to że ówczesne judo nie mialo jeszcze tak rozbudowanego parteru, kładło nacisk na walce w stójce.Szczytem z kolei jest wygrana mistrza karate Yasutsune Itosu nad mistrzem judo, na okinawie.Judoka kazył koło ponad 70-cio letniego juz karateki, kiedy nie widzial zadnych odruchow postanowil zaatakować, chwycil za kolniez i rękaw chcąc wykonac rzut-wtem usłyszano tylko syk wydychanego poiwietrza i judoka padl na ziemie nieprzytomny!Po 1 ciosie!Z kolei O'Sensei Sokaku Takeda upokożyl judoków, bawil się z nimi, ukladal jednego na drugim, zrobil z nich posmiewisko a też byl juz po 70-tce!Więc dlatego mówie ze nie warto porownywac stylów, bo lepsza może byc konkretna osoba a nie styl!
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Sorry, ale "Nie do wiary" leci chyba na TVN-ie ... ?
:)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Hejo!

Z kolei O'Sensei Sokaku Takeda upokożyl judoków, bawil się z nimi, ukladal jednego na drugim, zrobil z nich posmiewisko a też byl juz po 70-tce!Więc dlatego mówie ze nie warto porownywac stylów, bo lepsza może byc konkretna osoba a nie styl!


(:

Mnie jednak dalej interesuje trening kopnięć w stawy i innych technik.

Pozdrowionka
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Każdy sobie moze wyobrazic jak taki trening może wyglądać :)
Markowanie ciosu lub zatrzymywanie przed celem.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
ehhh, no to troche historii (wylazi ze mnie belfer :wink: )

Mistrz Kano pobieral nauki u trzech roznych mistrzuw jujutsu. Pierwsza z tych szkol byla Hachinosuke Fukuda z Tenshin Shin'yo-ryu, ten styl koncentrowal sie na uderzeniach i chwytach. Po smierci swego mistrza Masamoto Iso Kano trafil do Kito-ryu prowadzona przez mistrza Tsunetoshiego Iikubo, szkola kladla nacisk na nage waza (techniki rzutow).
Oprocz tego Jigiro Kano trenowal sumo, boks. Takze pierwszymi technikami ktore trafil to judo bylo atemi waza, nage waza, samo ne waza (parter) trafily do kodokanu na koncu, po serii pojedynkow ze szkola Fuzen (przepraszam ale nie moge sobie przypomniec szczegolow) ktora to specjalizowala sie w parterze.
Idea mistrza Kano bylo zachowanie dziedzictwa sztuki wojennej Japoni ktora powoli odchodzila w zapomnienie, byla tez zakazana (nie znam sie na historii Japoni, ale wydaje mi sie ze w tym czasie zakazano noszenia miecza i praktykowania kobudo) Tworca judo skonstruowal swoj system w ten sposob, by mozliwa byla bezpieczna rywalizacja sportowa. Wyizolowal i zmiekczyl techniki jujutsu, czyli wyrzucil uderzenia na punkty witalne, wszelakie rzuty oparte na dzwigniach itp itd. Dokonal wyboru okolo 40 technik, niektore zmodyfikowal.

Judo to judo, na calym swiecie wyglada tak samo, nie ma czegos takiego jak lethal street judo, czy judo combat :wink: .
Judo bazuje na technikach Jigiro Kano, na trenigu z oporujacym przeciwnikiem, na randori. Wspolczesne judo jest przedewszystkim sportem,dlatego nie ma w nim juz uderzen i kopniec, ale dalej uczy jak dochodzic do zwarcia, ja wykorzystac zwarcie, jak rzucac i jak walczyc w parterze, no i oczywiscie jak bezpiecznie padac.

Prawde mowiac jak slysze pytania pt. judo na ulicy, albo czy trenujac styl/system x bede moge miec pewnosc ze bede najbardziej zabojczy, to chce mi sie rzygac. Jak idziesz na judo z mysla zrobienia z siebie killera, to pomyliles adresy.

Pozdrawiam MH
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
No właśnie, o to chodzi Tengu!Brawo, nie styl sie liczy a człowiek!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024