Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

lezymy na ziemi a obok jest np 2 chlopa.


........... nie jest ważne co trenujesz. Jeżeli napastników jest więcej niż dwóch (konkretnych) to nie masz żadnych szans w starciu. Nie jest ważne czyś bokser, judoka, zapaśnik czy Rysio z Klanu. Jeśli przeciwników jest kilku to najlepszą sztuką walki jest sprint. Każdy kto twierdzi inaczej - nie wie co mówi, i prawdopodobnie nigdy nie był w takiej sytuacji, conajwyzej naoglądał się durnych filmów z van Dammem . Jeżeli nie ma się żadnego wsparcia i chcesz zachować zdrowie a może i zycie, to możesz tylko spieprzać. To nie tchórzostwo tylko rozsądek. Znałem paru "twardzieli" walczących w klatkach, którzy pokończyli z połamanymi nogami w kolanach, tylko dlatego że nocą na ulicy czuli się zbyt mocni po paru piwkach, i za cel wybrali sobie KILKU kolesi.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

marjan spojrz na daty przy postach i sam sie zastanow.



.......... tak, post stary, ale temat zawsze na czasie ;) Pozdro
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
i będzie tak długo na czasie, zanim wymądrzający się ludkowie będą utożsamiac grapplig tylko z parterem.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Dyskusji na temat walki z kilkoma przeciwnikami,walki w parterze,i z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż było mnóstwo.Po co wyciągać stare tematy i utrzymywać je przy życiu?Dajcie spokój,i tak do żadnych odkrywczych wniosków nie dojdziemy...
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
jezeli sie nie myle to Jigoro Kano (nie pamietam jak sie pisze imie tego czlowieka) bardzo chcial aby judo stalo sie dyscyplina olimpijska (niestety nie dozyl tej chwili - wielka szkoda). mysle wiec ze chcial aby judo bylo sportem, a nie systemem walki realnej wiec jest bardziej nastawione na rywalizacje sportowa niz prawdziwa walke. inna sprawa ze w samoobronie sprawdza sie dosc dobrze. dobre obalenie lub rzut nie sa zlym rozwiazaniem i nie musza sie konczyc walka w parterze - moga sie konczyc zwykla ucieczka.
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
chcialbym zobaczyc kozaka ktory wstaje np po kata gurumie z chodnika i sie otrzepuje....
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

[b] Przyczyna jest prosta jak konstrukcja cepa: nie ćwiczę judo do bijatyk, tylko po to, żeby odnosić zwycięstwa w walce z innymi judokami - na macie. Trening większości sekcji nastawia się na wyczyn a nie walki uliczne...

...
dokładnie tak.. judo jest sztuką trenowaną głównie przez ludzi, którzy chcą sprawdzić swoje umiejetności w randorri a nie na ulicy.. jak chce się być streetfighterem to chyba się człek nie zapisuje na judo a na coś bardziej hmhm "ulicznego"..
generalnie nastawienie na walke uliczna jest chyba nieco niezdrowe..
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

.... aby judo stalo sie dyscyplina olimpijska (niestety nie dozyl tej chwili - wielka szkoda). mysle wiec ze chcial aby judo bylo sportem, a nie systemem walki realnej wiec jest bardziej nastawione na rywalizacje sportowa niz prawdziwa walke. inna sprawa ze w samoobronie sprawdza sie dosc dobrze. dobre obalenie lub rzut nie sa zlym rozwiazaniem i nie musza sie konczyc walka w parterze - moga sie konczyc zwykla ucieczka.


no więc większość rzutów w judo od razu jest przejściem do dźwigni lub duszenia, więc nie muszą kończyć się ucieczką.
raczej kończą się ciężkim uszkodzeniem przeciwnika.
jeżeli ktoś nie wierzy to zapraszam na dowolne zawody judo - warto to obejrzeć.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Archeologia vortalowa ma się jak widać dobrze :)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

no więc większość rzutów w judo od razu jest przejściem do dźwigni lub duszenia, więc nie muszą kończyć się ucieczką.
raczej kończą się ciężkim uszkodzeniem przeciwnika.
jeżeli ktoś nie wierzy to zapraszam na dowolne zawody judo - warto to obejrzeć.

wiem - trenowalem judo.
przeczytaj w jakim kontekscie powiedzialem " dobre obalenie lub rzut nie sa zlym rozwiazaniem i nie musza sie konczyc walka w parterze" to zrozumiesz co mialem na mysli;
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Miałem kumpla który kiedys na 3 typach po kolei zrobił o-soto w parę sekund.
Publika w klubie studenckim "Pretor" (Łódź) biła brawo.
Zrobiło to na mnie takie wrażenie że zacząłem trenować ... :)

inny mój kumpel na siłowni Raj miał sparing z kolesiem wyciskającym 180kg
20 sekund i bałacha i skończyło się kozaczenie

no i co znawcy bójek (do Tysona te słowa)???

P.S. Oczywiście sam też nie raz i nie dwa wywalałem typów różnymi o-soto,
o-goshi, seoi-nage i czym się tylko dało ...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
nie przylukałem daty... sory... każdemu mogło sie to przytrawic
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Troche o Judo mam pojęcia wszak 5 lat treningu to nie byle co, w zeszłym roku skończyłem z judo i zapisałem sie na jujutsu(tradycyjne, nie żadne odmiany sportowe).Pisze to nie żeby sie pochwalić tylko...no właśnie trenuje od roku a jeszcze nie oduczyłem się niektórych nawyków-grożnych dla mnie!Przykład, każdy rzut"biodrowy"-a konkretnie ułożenie nóg, są one nie tylko za blisko ale przede wszystkim w trakcie wejścia są na jednej linii!Co z tego spytacie?Przecież ułatwia to zejście poniżej środka ciężkości rywala-tak tylko to że taka pozycja całkowicie uniemożliwia jakąkolwiek reakcje gdy napotkamy się z kontrą przeciwnika-na macie grozi to najwyżej wazaari, a w realu kto upadnie ten zazwyczaj nie wstaje...wnioski wyciągnijcie sami, a takich nawyków jest więcej!
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
ale na ulicy nie ma przewaznie umiejacych kontrowac techniki napastnikow tylko worki kartofli do pizgania. dobrze i szybko wykonany rzut czy obalenie konczy sprawe w moment i odbiera chec do dalszej walki. mata tez bywa twarda ale to nie beton :)
pozatym w judo przy oporze czy probie kontry mozesz zawsze pojsc w druga strone na inny rzut.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Tak, masz racje ale tylko po części!Dobry rzut kończt sprawę, tylko weź pod uwage fakt że na ulicy nie masz do czynienia z workiem ziemniaków jak to określiłeś tylko z myślącym przeciwnikiem, zdeterminowanym i gotowym na wszystko!Zaprawiony w bojach dresiarz nie zawacha sie uderzyć w najczulsze miejsca gdy będziesz próbował się z nim"szarpać"!Judo(dzisiejsze, usportowione)nie uczy obrony przed ciosami-bloki/przechwyty, te techniki występują tylko w egzaminach na"grube"dany-a szkoda...czyżby cena sportu???
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków

Przykład, każdy rzut"biodrowy"-a konkretnie ułożenie nóg, są one nie tylko za blisko ale przede wszystkim w trakcie wejścia są na jednej linii!Co z tego spytacie?Przecież ułatwia to zejście poniżej środka ciężkości rywala-tak tylko to że taka pozycja całkowicie uniemożliwia jakąkolwiek reakcje gdy napotkamy się z kontrą przeciwnika

jezeli na macie nikt tego nie skontrowal to na ulicy tez watpie zeby to zrobil. a jezeli skontrowal ktos na macie to albo zle wykonujesz ta technike albo jest sama w sobie ryzykowna wiec nie decydowalbym sie latwo na nia nawet na macie, a co dopiero na ulicy.

Zaprawiony w bojach dresiarz nie zawacha sie uderzyć w najczulsze miejsca gdy będziesz próbował się z nim"szarpać"!

jezeli jestes dobrym judoka to zalatwisz sprawe na tyle szybko ze on nie zdarzy cie uderzyc. brzmi to jak tani chwyt reklamowy, ale tak wlasnie jest. nikt nie wyprowadza ciosow w czule punkty kiedy nogi ma powyzej glowy i jeszcze metr do ziemi albo walczy o utrzymanie rownowagi.

Judo(dzisiejsze, usportowione)nie uczy obrony przed ciosami-bloki/przechwyty, te techniki występują tylko w egzaminach na"grube"dany-a szkoda...czyżby cena sportu???

dokladnie - przeciez nie mozna patrzec na kazde systemy walki przez pryzmat realnej walki.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
zgadza się. domyslam się, ze mowa o poczciwym o-goshi. cóż, chyba ci namącili w głowie ci tradycyjni ze swoimi zabójczymi technikami. to jest dośc częsty argument, że to co prawda się sprawdza na macie, ale w realu ja bym cię od razu skontrował. teraz tego nie zrobię, bo nie chcę co zrobić krzywdy. tylko to jest typowe bicie piany, bo po to się uczysz rzucać w randori, żeby nikt cie nie dał rady skontrować bez lat ćwiczeń.
dalej, jest w tym trochę racji, że sportowe judo troche odstaje od typowej samoobrony. ale cóż, trochę myslenia i naprawdę można sobi poradzić.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Nie codzi o to że"na macie mnie mmie nie konyrują to jestem kozak", bo to jak ty na macie kontrujesz ma się nijak do ulicy-na macie niky Cie nie udeży ani nie kopnie, w realu jak najbardziej(przy takim o-goshi udeży w podstawe czaszki i...)!Nie neguje o-goshi, bo jest on bardzo skutecznym rzutmm(skuteczność tkwi w prostocie)jednak nie zawsze zadziała w wersji z kodokanu-co jeśli napastnik jest cięższy 25kg?Na macie z takim nie walczysz
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
1. dlatego w judo jest tyle technik, żeby moża sobie było poradzić w każdej sytuacji
2. walczy się z cięższymi, walczy. prawidłowo randori powinno być z ciagłą zmianą przeciwników, tak abys mógł ćwiczyć z róznymi wagami
3. po to ćwiczysz, aby nikt cię w realu nie zdążył uderzyć ani kopnąc w trakcie wykonywania rzutu.

i ty ćwiczyz judo 5 lat? na tym etapie już nie powinienes wysuwać takiego typu zastrzeżeń.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo uczy zlych i smiertlenych nawyków
Coś bzdury gadasz-bez urazy ale jakoś nie widziałem jeszcze na treningu judo jakiejkolwiek obrony przed strzałem w pysk tudzież kopnięciem w żebra(jak już pisałem tylko stopnie dan)A co do tego"nie zdążania kopnąc"to na pewno nie w judo, tam przecież najpierw musisz zdobyć uchwyt, potem kuzushi itd. a w tym czasie jestes otwarty na atak, i tu jast niebezpieczeństwo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024