Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła a rozciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_chupacabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Siła a rozciąganie
Czy regularne rozciąganie mięsni po treningach w siłowni może wpłynąć ujemnie na ich siłę? Chodzi mi o siłę w sensie jednorazowego podniesienia dużego ciężaru. Po treningach zawsze rozciągam mięsnie które ćwiczyłem a w stosunku do kumpli którzy tego nie robią, mam mniejsze postępy w zwiększaniu siły.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
powinno byc wrecz odwrotnie. Dzieki rozciaganiu masz wiekszy zakres ruchu co powinno owocowac bardziej efektywnym treningiem.

Pozdro.
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
a ja Ci przytoczę wypowiedz dr Marka Kruszewskiego, który jest jednym z największych autorytetów w Polsce w tematyce kulturystyki i fitness, wykłada na AWF Wawa, ma trenera klasy światowej w tych sportach, jeste lekarzem i chyba prezesem czy tam wice Polskiego Związku kulturystyki. Facet ma swoją siłownię na AWF (kiedyś cała ściana była pokryta jego dyplomami, podziękowaniami, itp).
Do czego zmierzam... któregoś dnia robułem sobie siłkę, a po każdym ćwiczeniu rozciągałem mięsień, (tak mnie wcześniej uczono) dr Kruszewski podszedł i opieprzył mnie, że to co robię nie ma sensu, bo w sportach siłowych choć właśnie o te skurcze, o utwardzenie mięśnia, wtedy jest efekt siłowy i masowy. Ewentualnie można robić delkiatny streaching po treningu.
No ale to jest kwestia wyboru, dla mnie ta siłka to było tylko uzupełnienie, dalej rozciągałem mięśnie, bo bez tego z dnia na dzień ciężej było uderzać.
W końcu dałem sobie wogóle spokój z siłownią, bo więcej miałem z tego problemów niż korzyści, ale cóż... w lato kiedyś czułem się bardziej komfortowo... hehe
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
moim zdaniem rozciagniete miesnie poprawiaja dynamike i zmniejszaja prawdopodobienistwo kontuzji ...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
Hmm moze i masz racje, ale jest i druga strona medalu. Krotki zakres ruchu powoduje skracanie miesni, a wiadomo im dluzsze tym sie lepiej prezentuja (patrz biceps itp). Pozatym nie widze tego dlaczego by rozciaganie kolidowalo z skurczami miesniowymi. No ale nie bede kwestionowal kogos odemnie 100x bardzioej wyksztalconym w tym kierunku :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie

wypowiedz dr Marka Kruszewskiego, który jest jednym z największych autorytetów w Polsce w tematyce kulturystyki i fitness, wykłada na AWF Wawa, ma trenera klasy światowej w tych sportach, jeste lekarzem i chyba prezesem czy tam wice Polskiego Związku kulturystyki. Facet ma swoją siłownię na AWF (kiedyś cała ściana była pokryta jego dyplomami, podziękowaniami, itp).

najgorsza jest rutyna ...dlatego wole jak diagnoze wystawia mi mlody lekarz...
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
hehe... w sumie to ja też się nie zastosowałem do jego wskazówek, ale uznałem, że warto tu było przedstawić jego opinię.
  • 0

budo_dajmito
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
Mój trener opowiadał mi hostorię kolesia który dużo ćwiczył na siłowni i w trakcie bójki uderzył mocnym pawym prostym. Zgadnijcie co się stało ?
Miał tak przykurczone mieśnie od siłowni że zerwał sobie biceps, a koles którego chciał załatwic wyszedł bez szwanku. Kiedsy ćwiczyłem na siłowni i (mimo ze wtedy tego nie doceniałem) teraz uważam ze stretching po zajęciach na siłowni jest podstawą. Chyba ze sie chce wyglądać jak pudzian. Juz nie ćwicze na siłowni...
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
Pudzian raczej przykurczonym wapniakiem niejest w rugby sobie pogrywa :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
nooo wg fizjologicznej propagandy stosowanej na mojej uczelni :wink: rozciaganie misnia wplywa wprostproporcjonalnie na jego sile ale tylko do pewnego stopnia (maks to 20% dlugosci miesnia od stanu spoczynku) dalsze rozciaganie wplywa odwrotnie proporcjonalnie na sile.
  • 0

budo_dajmito
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie

Pudzian raczej przykurczonym wapniakiem niejest w rugby sobie pogrywa :)

Z tego co wiem to Karate, ale nic pewnego. :-)
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie

Pudzian raczej przykurczonym wapniakiem niejest w rugby sobie pogrywa :)

Z tego co wiem to Karate, ale nic pewnego. :-)

i boks :roll:
  • 0

budo_klichu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:słubice

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
nie powino to wniczym przeszkadzać
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła a rozciąganie
karate, i to jest pewne Pudzian cwiczyl i cwiczy karate kyokushin ma nawet zielony pas w tym i byl kiedys calkiem niezly:) byl ostatnio na ME Open Kyokushin Warszawa 2004 widzialem go tam - mial nawet swoj pokaz o pokazywal jaki jest mocarny (oczywiscie na poczatku wystapil w kimonie a potem zdjal gore i dawal pokaz w "golej klacie":P sorry za offtop
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024