Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia w sportach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_songo145
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Siłownia w sportach walki
Czesc. Mam 18 lat, od 14 miesięcy ćwicze bjj 3xtydzien. Wcześniej była siłownia przez rok(znam technike cwiczen.Teraz mam ochote aby wrocic na siłownie ale czy nie wpłynie to ujemnie na technike i szybkosc w bjj? Potrzebuje planu treningowego na siłownie ale nie na mase tylko na te cechy, które potrzebne są w sportach walki, szczególnie chodzi mi o wytrzmałość siłową i siłę dynamiczną . Prosze tez o porady jak cwiczyc przy takim treningu i wszelkie wskazówki o rozciąganiu po treningu. Ze względu na czas rozłożyłem to tak:
Poniedziałek: bjj
Wtorek: siownia
Środa: bjj
Czwartek: bjj
Piątek: siłownia
Sobota: odpoczynek
Niedziela: treningi biegowe (truchty +sprinty)

Wiec prosze o plan treningowy na 2 dni
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki
Skoro cwiczyles na silowni to wiesz co robic: albo trening obwodowy albo na szybkokurczliwe (rzezba)


POzdrawiam
  • 0

budo_dajmito
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki
Jak juz pisałem, "nadużywanie" siłowni w sportach walki (m.in. brak rozciagania miesni po traningu siłowym) moze prowadzic do zrywania lub nadwyrężania mięśni podczas walki. Pozatym siłownia "zbija" mięsień i wyrabia bardziej siłę statyczną, w sportach/sztukach walki wazna jest dynamika i szybkość. Ja tez kiedys cwiczyłem na siłowni, teraz przezuciłem sie na pompki, drążek itp. ćwiczenia oparte na masie własnego ciała.
  • 0

budo_klichu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:słubice

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki
dużo biegac,brzuszki,pąpki,drążek,worek.
  • 0

budo_btk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki
dobry temat :) no walsnie ja tez mam taki dylemat. Uprawiam sw i chcialbym zaczac chodzic na silownie :? Chciałbym dodac ze wszyscy zawodnicy np ufc wcale zle nie wygladaja co im wcale nie przeszkadza w skutecznej walce :D
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki
Są mięśnie i mięśnie, porównaj kulturystę z zapaśnikeim.
Obaj są silni i dobrze zbudowani, ale jednak kulturysta nigdy nie osiągnie tej gibkości i sprawności co zapaśnik. A to dlatego, ze jednak mięśnie zapaśnika biorą sie głównie z wieloletnich treningów SW. Jasne, że chodzą na siłkę, ale tam to juz jest tylko ostatni szlif.

Myślę również, że dużo zależy od wagi i formuły walki. Mimo wielu "ale", chyba w lżejszych wagach zdecydowanie większe znaczenie ma szybkość, tymbardziej jeśli jest to formuła amatorska i stosuje sie kaski. Wówczas częściej wygrywa sie zdobywając punkty niż knockout.
No ale jak waga rośnie, to siła i masa zaczyna odrywać coraz większą rolę, szybkość coraz niższa, więc więcej godziny na siłowni.
Oczywiści to tylko takie ogólne rozważania.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia w sportach walki

Jak juz pisałem, "nadużywanie" siłowni w sportach walki (m.in. brak rozciagania miesni po traningu siłowym) moze prowadzic do zrywania lub nadwyrężania mięśni podczas walki. Pozatym siłownia "zbija" mięsień i wyrabia bardziej siłę statyczną, w sportach/sztukach walki wazna jest dynamika i szybkość. Ja tez kiedys cwiczyłem na siłowni, teraz przezuciłem sie na pompki, drążek itp. ćwiczenia oparte na masie własnego ciała.

to bardzo madra wypowiedz i powinna wyjasniac wszystko
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024