Skocz do zawartości


Zdjęcie

dresik + bejsbol + krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
Chcialem dodac ze nie jestem przeciwnikiem kata, jestem tylko za tym zeby myslec i stawiac pytania o to co sie robi, po co i dlaczego tak a nie inaczej. Podobno nie ma glupich pytan tylko glupie odpowiedzi.. :wink:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

To forum roi się niestety od ludzi, którzy o sztukach walki słyszeli w telewizji. Ludzi, którzy najlepiej czuli by się w adresiku, w bmw i z bejsbolem. Ludzi, którzy idąc za modą trafiają na Krav maga.



a te polaczenie dresu, bmw i krav magi skad sie wzielo?
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
Co do kata. Nie chodziło mi o to, że ćwiczenie, bądź nie ćwiczenie kata jest dobre... Bo to żeczywiście zależy od stylu. Tylko samo stawianie takiego pytania jest bez sensu. Bo na pytanie czy coś daje, czy nie można uzyskać odpowiedź po kilku latach treningu. A co do przełożenia na walkę...hmm kichon "katem" nikogo nie znokałtuję. Jednakowoż nie ulega wątpliwośći, że ćwiczenia kata dużo wnoszą do ogólnej koordynacji ciała.

I jeszcze jedno. Doświadczył ktoś uczucia, że nie pamięta przebiegu całego kata? Pamiętał tylko, że rozpoczął, i że skończył w (mniej więcej :D ) tym samym miejscu. Wiecie, że wszystko się wykonało jak gdyby bez naszej wiedzy...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

Nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Blad naprawiam:
Hmm.. chodzilo mi o 'tradycyjne' kata takie jak w kk czy shotokan. W przeciwienstwie do np. Ashihary gdzie jak wygooglalem kata to:

po prostu różne techniki i kombinacje opracowane w serię, aby pomoc studentowi nauczyć się różnych wariantów samoobrony

...ktore wykonuje sie z pozycji walki.
Czyli predzej jest to cos na wzor walki z cieniem z boksu niz kata z tradycyjnych styli karate. W przeciwnym razie musze powiedziec ze jak ostatnio bylem na treningu muai thai to tez kata robilismy :wink:

Cos takiego w Kyokushin nazywa sie Renraku.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

Chyba nie czytałes dokładnie o co sie toczyły procesy i o co sie tocza, a sprawa bynajmniej nie jest błacha:


Raczej ty nie zrozumiałeś cytowanego pzrez siebie stwierdzenia...

A co do reszty postu:

Straszny łobuz ten Matsui. Pewnie jak do kasy dorwali by się pozostali to ze swej dobroci serca zainwestowaliby w zasypanie wody między Honsiu a Hokaido.

Pozatym: takim argumentem to wyskakuje A.Lepper (sory za wulgaryzm) na sali sejmowej i nie tylko... Ja o jednym, a ty co kto ukradł. Na mnie to nie działa. I potrafię w przeciwieństwie do niektórych zakumać o co tak naprawdę chodzi. Może dlatego, że od niedawna to śledzę i mam nie zatruty umysł jeszcze. A, że od niedawna to nie znaczy, że nie wnikliwie...

Po co ćwiczycie to karate? Nierozumiem. Jak ktoś może budować swoje karate na dorobionej ideologii. W waszej przysiędze dojo pewnie jest punkt ósmy:

8. Za wszelką cenę wpajajmy innym, że Matsui to złodziej i krętacz, i że kradnie pieniądze wszystkim, a kata z innych organizacji. I powtarzajmy to, aż sami w to uwierzymy.

I kilka osób uwierzyło. Samoobronie też kilka osób uwierzyło...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

(...)utarło sie powiedzenie , ze kata to walka i to w dodatku jakas utajniona... (...)


Kto ci tak powiedział? Skąd to wziąłeś?
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
Tak na marginesie. Jesteście teoretykami czy praktykami karate-do? (lub innych styli), hę?
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

Cos takiego w Kyokushin nazywa sie Renraku.

Pamietam ze jak mi pokazywali renraku to wszytsko sie odbywalo byc moze w pozycji walki ale takiej hmmm shotokanowej? Znaczy sie lewa reka z przodu a prawa w hikite. Nie o tym mowilem. Mowilem juz o typowej pozycji walki z ciosami wracajacymi do gardy zaraz po uderzeniu.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

a te polaczenie dresu, bmw i krav magi skad sie wzielo?


Cóż. Dres + BMW - każdy wie. A nażędzie wykonawcze: bejsbol lub krav maga... :D

Widziałem pare treningów i to mi wystarczyło do skojarzenia... I nie był to odosobniony przypadek.
Z drugiej strony... może o prowokację chodziło :D
Nie.Nie jestem w żadnym stopniu prowokatorem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
a jak to Ci sie sposoba:

Jaki system wybrac do skopania ogrodka?
Karate, poniewaz w karate uzywa sie szpadla.

Bez sensu, nie?
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

Mowilem juz o typowej pozycji walki z ciosami wracajacymi do gardy zaraz po uderzeniu.


To raczej Jiyu-Ippon-Kumite, a potem Kyokushin Kumite - typowy trening samoobrony. Niestety sensei nie przywiązują raczej wagi do tego. Na szczęście mój tak i muszę powiedzieć, że mimo iż techniki są znane przez obu wykonujących to można je wykonać z wielką dynamiką i siłą. I potrafi to zrobić wrażenie na oglądającym.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

a jak to Ci sie sposoba:

Jaki system wybrac do skopania ogrodka?
Karate, poniewaz w karate uzywa sie szpadla.

Bez sensu, nie?


:lol:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
whoiswho moze zle sie wyraziłem, nie dokładnie 30 milionow , ale suma zblizna do tej ... a co do zrodła tych rwelacji to moge Ci wskazac strone shihan Quinna, jego posty,informacje osob zyjacych w Japonii, informacje od Kuristiny Oyama, itd. Osoby udzieljacy sie tam zrobily cos rowniez cos takiego :

1 can make $3m a year and the other can clean up the $30M in ten years.
Average up:
100 5thDan = $50,000
200 4thDan = $80,000
400 3rdDan = $120,000
600 2ndDan = $150,000
1000 1Dan = $2000,000
Sales & others = $2.4M
Total = $3M a year


Nalezy wyjsc od tego ,zepan Matsui zagarnał majatek rodziny Sosai - to jest "jego " bazowy kapitał.Nastepnie nalezy doliczyc przychody ze sprzedazy dobr Kyokushin w postaci kaset, dvd, kimon , ksiazek (ceny sa do wgladu na stronie Matsuiego), wpływow z zawodow (Kyokushin i Ichi geki), umow z organizacja K-1, z magazynami, wystapieniami w Tv itd.Kolejnym zrodłem dochodu Matsui sa składki płacone przez członkow, opłaty egzaminacyjne itd ( ale to jest we wszystkich organizacjach, jednak stawki nie sa tak wysokie jak u tego shihana). Nastepnym zrodłem wpływow duzej ilosci pieniedzy jest ... organizacja ShinKyokushin K.Midoriego. Otoz ci dwaj panowie chcieli dogadac sie poza sadem co do znakow , nazwy itd Niestety wyszło tak, ze Midori płaci Matsuiemu kwote ok 1 miliona jenow miesiecznie, za to ,ze ma w nazwie ShinKyokushinkai słowo "Kyokushin".

Te informacje sa powszechnie wiadome w Japonnii i na swiecie, wystarczy troche poczytac w internecie,zeby sie dowiedziec jak ludzie postrzegaja Matsuiego, jakie o nim sobie zdanie wyrobili jako o czlowieku kireujacym organizacja. Zreszta skad by wział pieniadze na wybudowanie nowego Honbu Dojo IKO 1, zorganzowania przyjecia na 2 tys osob w jednym z drozszych hoteli w Tokyo itd -> sam sie tym chwali zreszta na swojej stronie...i zapomina takze, ze finansował film , w ktorym grał EvertonTeixeira i inni, ale to juz tak na marginesie.

I zeby niebyło, ze inni sa krystaliczni to chciałbym zwrocic uwage na przetasowania personalne w IKO2 -> chodzi głownie o prezydentow, ktorzy tez sporo namieszali, porobili przekretow z pieniedzmi rodziny Oyamy, oszukali Ch. Oyama i jej corki. A mianowicie chodzi o panow shihan Nishida, shhan Schichinoe, ,shihan Sanpei.Dopiero wybor shihan Midori uspokoił troche sytuacje w IKO2.

To co napisałem to juz od dawna wiadomo, a jak zwykle w Polsce wszyscy oczy robia, ze to niemozliwe ...poszukajcie informacji , skontaktujecie sie z innymi osobami z Europy, ze swiata .Poczytajcie tez strone Shaharin Yussof...

czy samoobrona to nie walka


Samoobrona ma napewno elementy walki, ale walka jako taka nie jest.Widac, ze kwestia rozstrzygniecia tej kwestii zalezy od punktu widzenia.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

Te informacje sa powszechnie wiadome w Japonnii i na swiecie, wystarczy troche poczytac w internecie,zeby sie dowiedziec jak ludzie postrzegaja Matsuiego, jakie o nim sobie zdanie wyrobili jako o czlowieku kireujacym organizacja.


Należałoby jeszcze dodac: Jacy ludzie i w jakich kręgach?
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
Low King przeczytaj to najpierw dokładnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , pozniej zapoznaj sie z wypowiedziami Kuristiny Oyama i shihan Quinna, a potem mozemy podyskutowac.

Pewnie jak do kasy dorwali by się pozostali to ze swej dobroci serca zainwestowaliby w zasypanie wody między Honsiu a Hokaido.


Chyba zartujesz!! Ci inni , o ktorych mowisz ,niemieli zadnej kasy.Kazdy z nich zaczynał praktycznie od zera. A czesc z nim była przez kilka lat niezalezna, nie nalezeli do zadnych organizacji.

napisałes cos takiego :

Trafiłem na ten portal przypadkiem, przy okazji poszukiwań przyczyn rozłamu Kyokushin karate. Otóż po kilku latach treningów zacząłem coraz bardziej zastanawiać się dlaczego do rozłamu doszło i w ogóle chciałem dogłębnie poznać historię swojego stylu. To co znalazłem na forum poruszyło mnie do tego stopnia,(...)A co do rozłamów, to uważam, że są zjawiskiem nieuniknionym i wynikającym z ludzkiej słabości i braku pokory. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zamiast dążyć do doskonałości i podwyższania swoich umiejętności (aby w przyszłości zdać na tego kolejnego dan’a) założy własną organizację i sobie nada takie tytuły jakie będzie chciał. A czyż można sobie wyobrazić lepszy moment niż śmierć dotychczasowego mistrza?


Ja sie wyraznie do tego odniosłem.Wiec nie rozumiem Twojego zarzutu - wyjasnij prosze.

I potrafię w przeciwieństwie do niektórych zakumać o co tak naprawdę chodzi


I do jakich wnioskow to zakumanie Ciebie doprowadziło?

Po co ćwiczycie to karate? Nierozumiem. Jak ktoś może budować swoje karate na dorobionej ideologii. W waszej przysiędze dojo pewnie jest punkt ósmy:

8. Za wszelką cenę wpajajmy innym, że Matsui to złodziej i krętacz (...),


Nie przesadzasz czasem?????Tego to juz nawet nie bede komentował, bo rece opadaja.

Kto ci tak powiedział? Skąd to wziąłeś?

poczytaj archiwum.poza tym kazdy moze to odbierac na swoj sposob.Tylko czy tak wyglada walka ? czy inaczej?
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

To raczej Jiyu-Ippon-Kumite, a potem Kyokushin Kumite - typowy trening samoobrony.

Ippony to jedno a renraku to drugie, zreszta niewazne. Chodzilo mi o to ze kata w ashihara a kata w kk to sa dwie rozne rzeczy pod ta samą nazwa.

PS. Czy to prawda ze tzw. ippony wystepuja tylko w polskim kk a np. w Japoni nic o tym nie slyszeli? Wydaje mi sie ze gdzies zaslyszalem taka opinie...
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga

PS. Czy to prawda ze tzw. ippony wystepuja tylko w polskim kk a np. w Japoni nic o tym nie slyszeli? Wydaje mi sie ze gdzies zaslyszalem taka opinie...


Prawda, to sa wymysły panow Drewniaka i Hollandera

W IKO 2 tez masz ippon kumite na kazdy stopien , z tym ze to inaczej wyglada niz w IKO1.

Renraku jest w kazdej organizacji takie samo, inne sa tylko ippon kumite.
W IKO Matsuhima nie ma ippon kumite, sa tylko renraku .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
hm rozwiń temat Aikuki i powiedz szczerze ,że nie wiem nic o wygranym procesie rodziny? :(
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
A ostatnio pojawiaja się coraz głosniejsze plotki ,że IKO 1 ma zminic swój znak kanku na ichigeiki , który tak mocno promuje od 10 lat. Zreszta fajny znaczek :wink:
  • 0

budo_whoiswho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dresik + bejsbol + krav maga
[quote name="MANIAK"]Low King przeczytaj to najpierw dokładnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , pozniej zapoznaj sie z wypowiedziami Kuristiny Oyama i shihan Quinna, a potem mozemy podyskutowac.[quote]

Acha!!!! to ta super strona, na której podają że w PL jest tylko jeden klub w IKO Matsui i to akurat sensei Jeremicza!

Owszem bardzo ciekawa strona :) ładne fotki , mało czytelne fonty w warstwie tekstowej i treść zupełnie jak z "babskiego magazynu" (W tym miejscu poproszę by Panie na forum podeszył do tego określenia z poczuciem humoru, gdyby jednak któraś poczuła się urażona powyższym określeniem , usilnie proszę o wybaczenie :)

sorry ... ale w sieci mozna umieścić WSZYSTKO i nikogo to nie obchodzi co, kto, jak i dlaczego pisze, takie są zbójeckie prawa netu:)

A pro po ulubionego zajęcia co po niektórych karateków na tymże forum, to zdecydowanie wolę trening niż babskie ploty ( znów I'm sorry all Dames :) ,
więc idę na trening :)
pozdrawiam
i życzę wytrwałości w trenowaniu bez wzgledu na styl i organizację
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024