Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeprosiny czyli lekcja pokory 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

Jak napisałem tak dalej serdecznie zapraszam:
Do Meianu codziennie poń-piątek 19 - 21.30
Do CAA Czwartek 20:30
Odwiedzić i poćwiczyć można zawsze i o każdej poże - zaś jeśli chodzi o kwestie prowadzenia treningów to proszę się kontaktować z odpowiednimi osobami: sensei R.H. i M.P.

Wallace (nie mogący doczekać się Redakcji ćwiczącej u niego na treningu) 8) :D



hmmm... ale ja ani tu, ani w pierwszym poście, niestety nie widzę zaproszenia do prowadzenia treningu tylko do ćwiczenia, ale może nie umiem czytać między wierszami.
Ech.. te niuanse to bystrym trzeba być jednak niemożliwie
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

hmmm... ale ja ani tu, ani w pierwszym poście, niestety nie widzę zaproszenia do prowadzenia treningu tylko do ćwiczenia, ale może nie umiem czytać między wierszami.
Ech.. te niuanse to bystrym trzeba być jednak niemożliwie


Bo widzisz Pekar, mimo zaproszenia Redakcja chciała się wprosić i teraz pisze, że nie rozumie, że się nie dało... To takie typowo japońskie pojęcie taktu jest :) :D :) :D

APAS (wyjątkowo się z Pekarem zgadzający)
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

mimo zaproszenia Redakcja chciała się wprosić


zrodla zblizone do dobrze poinformowanych donosza, ze trwaja nieoficjalne uzgodnieni medzy przedstawicielami sluzb dyplomatycznych obu stron.
jest maly regres przy ustalenu orkiestry powitalnej.
ma byc symfoniczna (!) a proponowano skromnie kameralna.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

mimo zaproszenia Redakcja chciała się wprosić


zrodla zblizone do dobrze poinformowanych donosza, ze trwaja nieoficjalne uzgodnieni medzy przedstawicielami sluzb dyplomatycznych obu stron.
jest maly regres przy ustalenu orkiestry powitalnej.
ma byc symfoniczna (!) a proponowano skromnie kameralna.

poklon :peace: :rofl: :) :D
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

jest maly regres przy ustalenu orkiestry powitalnej.
ma byc symfoniczna (!) a proponowano skromnie kameralna.



Kameralna przestraszony :shocked!: , ludzie to dopiero nie umieją się zachować :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Po prostu... Jak dzieci... Przeprosił i już... Zostało przyjęte...
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2


hmmm... ale ja ani tu, ani w pierwszym poście, niestety nie widzę zaproszenia do prowadzenia treningu tylko do ćwiczenia, ale może nie umiem czytać między wierszami.
Ech.. te niuanse to bystrym trzeba być jednak niemożliwie


Bo widzisz Pekar, mimo zaproszenia Redakcja chciała się wprosić i teraz pisze, że nie rozumie, że się nie dało... To takie typowo japońskie pojęcie taktu jest :) :D :) :D

APAS (wyjątkowo się z Pekarem zgadzający)


Sądząc z twoich postów jesteś uczciwym człowiekiem. Uważasz, że jak Wallace przeprosił to zrobił to szczerze. Chciałbym też tak sądzić.
Niestety zarówno sposób przeprosin i ciąg dalszy na to nie wskazują.
Sam fakt zaproszenia do udziału w treningu osoby znacznie starszej i wiekiem i stopniem, szczególnie w takim kontekście, miał poniżający charakter. Ale nie będąc małostkowy udałem, że rozumiem to jako zaproszenie do poprowadzenia treningu. Przeprosiny miałyby dla mnie sens jeśli wyniknie z nich jakaś nowa wartość, coś czego wcześniej nie było.
Myśle że mamy w Polsce w ogóle ogromną trudność w rozwiązywaniu konfliktów. Rozwiązanie konfliktu nie polega na udawaniu po pewnym czasie że sie nic nie stało. Internet to zaczarowany świat i wiele tu się dzieje bez szkody dla realnego świata,ale są też sprawy które wymagają postawienia kropki nad "i"
w tym realnym świecie. Nawet jeżeli miałoby to wyglądać troszkę jak "reality show". 8) :wink: 8)

  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
a moze by to tak na priva przeniesc.. sadze ,ze malo kogo obchodza czyjs prywatne sprawy.. jeden przeprosil, drugi uwaza,ze za malo.. idzicie sie na priv dogadywac.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
To,że redakcja nie wierzy w szczerość przeprosin to jest chyba jej osobisty problem. Wallace przeprosił i zrobił to na forum tak aby widzieli to wszyscy. Niektórzy chyba mają problemy... :?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Każdy potrafi żałożyc nowy topic i coś w nim naskrobac... Takiego poswiecenia znow nie trzeba
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Ale nie każdy potrafi przeprosić. Jak i nie każdy potrafi jak widać przyjąć przeprosiny :?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Są sprawy w których zwykłe "przepraszam" nie wystarczy. Nie jeden filozof zwracał już uwagę na fakt, że liczą sie czyny, nie słowa
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Jasne. Ale to nie jest jedna z takich sprawa.
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Oczywiscie, nikt przeciez nie zginal, a formalnosci stalo sie zadość
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Oczywiście. Tylko czemu robicie z tego show? :?
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Kto robi show? Na razie jedyną rzeczą, która dla mnie jest robieniem happeningu z tego to ten wasz niezbyt sensowny dialog! Hehe, to trochę głupio brzmi z mojej strony, ale cóż: "Dorośnijcie!" :D
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Panowie! Nie ma innej opcji!
Pałasze albo pistolety!
Po dwóch sekundantów!
Czas i miejsce ustalcie na priva żeby nie robić z tego zabawy dla pospólstwa!
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2

a moze by to tak na priva przeniesc.. sadze ,ze malo kogo obchodza czyjs prywatne sprawy.. jeden przeprosil, drugi uwaza,ze za malo.. idzicie sie na priv dogadywac.


Zgadzam się z tym... Dla nas jest ważne że Wallace przeprosił... A to czy było szczere to się dopatrywać na budo nie powinniśmy i nie będziemy :!:
Lepiej niech ten temat zostanie bloknięty ale zostanie jako przestroga...
I rozwiązujcie ten problem na privie... Po co cała ta szopka?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2


hmmm... ale ja ani tu, ani w pierwszym poście, niestety nie widzę zaproszenia do prowadzenia treningu tylko do ćwiczenia, ale może nie umiem czytać między wierszami.
Ech.. te niuanse to bystrym trzeba być jednak niemożliwie


Bo widzisz Pekar, mimo zaproszenia Redakcja chciała się wprosić i teraz pisze, że nie rozumie, że się nie dało... To takie typowo japońskie pojęcie taktu jest :) :D :) :D

APAS (wyjątkowo się z Pekarem zgadzający)


Sądząc z twoich postów jesteś uczciwym człowiekiem. Uważasz, że jak Wallace przeprosił to zrobił to szczerze. Chciałbym też tak sądzić.
Niestety zarówno sposób przeprosin i ciąg dalszy na to nie wskazują.
Sam fakt zaproszenia do udziału w treningu osoby znacznie starszej i wiekiem i stopniem, szczególnie w takim kontekście, miał poniżający charakter. Ale nie będąc małostkowy udałem, że rozumiem to jako zaproszenie do poprowadzenia treningu. Przeprosiny miałyby dla mnie sens jeśli wyniknie z nich jakaś nowa wartość, coś czego wcześniej nie było.
Myśle że mamy w Polsce w ogóle ogromną trudność w rozwiązywaniu konfliktów. Rozwiązanie konfliktu nie polega na udawaniu po pewnym czasie że sie nic nie stało. Internet to zaczarowany świat i wiele tu się dzieje bez szkody dla realnego świata,ale są też sprawy które wymagają postawienia kropki nad "i"
w tym realnym świecie. Nawet jeżeli miałoby to wyglądać troszkę jak "reality show". 8) :wink: 8)

Szanowna Redakcjo, staram się być uczciwy, choć uważam, że pewne zaszłości dyskusyjne, na podstawie których mnie - jak mniemam - oceniasz to raczej kwestia elementarnej kindersztuby brdziej niż uczciwości... Tak czy inaczej jednak dziękuję!
A wracając do meritum - i ja zauważyłem w przeprosinach odrobinę ironii, jakieś takie stylistyczne zapożyczenia z innych, wcześniejszych przeprosin :D ... Poważnie, uważam jednak, że Wallace zachował się godnie, jak Ty wcześniej, szanowna Redakcji to uczyniłeś przy innej okazji i z tym nie dyskutuję, tylko cieszę się, że jeszcze nas Polaków na takie gesty stać. Niby powinny być codziennością, a niestety nie są (jako osoba "umoczona" w politykę wiesz o tym lepiej pewnie ode mnie). A kwestie starszeństwa stopniem czy wiekiem... Redakcjo, więcej dystansu do siebie - ja, marny dziennikarzyna jakich tysiące w swym życiu poznałeś, kiedyś z Tobą mądrze pogadałem o ważnych rzeczach i widziałem Cię na macie i mam swoje zdanie na temat Ciebie i tego co robisz w aikidio i poza dojo. Moja ocena jest niezależna od tego, czy Cię w dyplomatycznym mundurku widzę, w hakamie Prezydenta czy w spranym gi na macie miałbym z Tobą ćwiczyć, zapominając o Twych danach i zasługach... Ja na Twoim miejscu poszedłbym POĆWICZYĆ do Wallace'a, przeprosiny publiczne na forum obiecane przyjął i na piwo potem poszedł, by się o zawartość ostatniego numeru Budojo pospierać a całą sprawę w żart przerobił... Czwarty dan i 25 lt na macie obronią się same, bez zbędnego ceremoniału! Tak bym zrobił będąc na Twoim miejscu a Ty zrób jak uważasz, ale w tej kwestii zachowam swój szacunek do Wallace'a za to co zrobił.
W dyplomacji bywają przeprosiny gorsze od obelgii, ale - na Boga - nie przenośmy wszystkich zboczeń zawodowych na sfere tego, co zwyczajnie kochamy robić!

APAS (uczciwy, na ile w Polsce jest to możliwe... :) )
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przeprosiny czyli lekcja pokory 2
Nareszcie coś mądrego ktoś powiedział :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024