Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suspensoria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Suspensoria
Dzisiejszego popoludnia w wielkich mekach i bolach, skaczac bezskutecznie na pietach doroslem do decyzji zakupu suspesoriow.Z tad moje pytanie do Budo forumowiczow o rady i wskazowki jakie suspensorium( - ria ) kupic. Oraz ew. gdzie ( mieszkam we Wrocławiu ). Ktore sa warte swej ceny a na ktore nawet nie zwracac uwagi.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria

Dzisiejszego popoludnia w wielkich mekach i bolach, skaczac bezskutecznie na pietach doroslem do decyzji zakupu suspesoriow.Z tad moje pytanie do Budo forumowiczow o rady i wskazowki jakie suspensorium( - ria ) kupic. Oraz ew. gdzie ( mieszkam we Wrocławiu ). Ktore sa warte swej ceny a na ktore nawet nie zwracac uwagi.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

To zalezy co trenujesz.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
Liczmistrz dobrze prawi... np. kravka czy bjj- różnica kurewska w doborze suspensoria!
  • 0

budo_bartas_84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z miasta:)

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
Więc jakie powinno sie dobierac na kravke ?? Na co patrzec i co brac pod uwage ?
  • 0

budo_palestrini
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
Wybaczcie ignorancję :oops: , ale czym różnią się suspensoria dla poszczególnych stylów ? Nie wydawało mi się do chwili obecnej by w ich konstrukcji miały zachodzić istotne różnice. A temat ciekawy i istotny....
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
A tak sie zastanawialem czy od razu pisac. Ja konkretnie potrzebuje do walk typu muay thay, kickbox, moze z elementami bjj. Ciezko w skrocie okreslic, bo aktualnie trenujemy cos na krztalt mma ( czyli cos bezksztaltnego :) ale staramy sie unikac trafien w krocze. Czyli daleko od krav magi.

Dzieki za zainteresowanie i czekam na kolejne posty. Pozdro
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria

Wybaczcie ignorancję :oops: , ale czym różnią się suspensoria dla poszczególnych stylów ? Nie wydawało mi się do chwili obecnej by w ich konstrukcji miały zachodzić istotne różnice. A temat ciekawy i istotny....

Np do Kyokushin, gdzie trafienia w krocze zdarzaja sie raczej przypadkowo, suspensoria sa symboliczne i chronia tylko krocze. Bo Kravki suspensoria sa nieporownanie wieksze i wygladaja jak gatki Conana. Sa duzo wieksze, lepiej chronia i oslaniaja takze podbrzusze, bo na Kravce trenuje sie tez uderzenia w krocze, wiec i ochrona musi byc dobra.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
z suspensorem w muay thai i kyokushin jest taki problem że jak pęknie (w walce full contact to sie moze zdarzyc) to moze wbić sie w jajo Słyszałem o takm wypadku dlatego nigdy nie zakładałem suspensora ale teraz kupie sobie na sparingi bo pare razy w jaja wyłapałem a nawet lekkie urazy mogą miec przykre skutki :cry:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria

z suspensorem w muay thai i kyokushin jest taki problem że jak pęknie (w walce full contact to sie moze zdarzyc) to moze wbić sie w jajo Słyszałem o takm wypadku dlatego nigdy nie zakładałem suspensora ale teraz kupie sobie na sparingi bo pare razy w jaja wyłapałem a nawet lekkie urazy mogą miec przykre skutki :cry:

No co Ty!
To musial byc jakis wyjatkowo beznadzijny ochraniacz.
Kiedys wylapalem naprade mocnego kopa, tak ze az mnie podrzucilo. Gdyby nie ochraniacz to nie wiem co by sie stalo. Skutek byl taki ze po walce wysypalem ten plastik z materialu. Zostal tylko porzadny siniak na udach i obtarcie na pachwinie. Cale szczescie...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
pocieszające to co piszesz - pozdrawiam i lece po suspensor :wink:
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
No sam bym tez skoczyl po jakis suspensor, bo sie ostatnio przekonalem jak to jest bez niego. Tylko pytanko z poczatku tematu: jaki, jakiej firmy i ew, gdzie najtaniej go kupic??
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
Ja mam suspensorium firmy Shogun i jest calkiem niezle i nawet tanie.
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
O ! Wlasnie o konkrety mi chodzilo . Liczmistrz -napisz mi tylko jeszcze czy uzywasz ich w stylach typu K.M. (czyli strzaly w krocze) Czy w odmiennych.

Pozdro
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria

O ! Wlasnie o konkrety mi chodzilo . Liczmistrz -napisz mi tylko jeszcze czy uzywasz ich w stylach typu K.M. (czyli strzaly w krocze) Czy w odmiennych.

Pozdro

Nie, ja zdecydowanie uprawiam Kyokushin obecnie.
Co prawda wlasnie ochraniacz tego typu uchronil mnie przed utrata bardzo waznych dla mnie czesci ciala, o czym pisalem wczesniej, wiec postanowilem zakupic go jeszcze raz, zachecony tym, ze spelnia swoje zadanie. Co z tego ze pekl i byl do wyrzucenia. Po takim kopnieciu jestem gotow wydac nawet te 30zl na ochrone swojego zdrowia...

Do K.M. musisz kupic duzo wiekszy, razem z ochrona podbrzusza. Pisalem o tym wyzej. Do KB i MT ten Shoguna powinien starczyc.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
No OK.
To już wiemy jaki do Kravki, no a co z BJJ ?
Jak ktoś ma doświadczenie niech się podzieli.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Suspensoria
kolega z KM kupił EVERLASTA do boksu ( dość mozno zabudowany ) za 130 PLN i z tego co mówił sprawdzał się dobrze.
ochraniacze można podzielić na dwie grupy
-do stylów kopanych
-i do stylów niekopanych
ceny wachają się między 30 PLN, a 200 PLN
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024