Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wypada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Czy wypada?
Witajcie,

Mam do Was takie pytanie, czy wypada czasem mowic/proponowac trenerowi, jakie techniki ma nam pokazac na treningu?

Mialem ostatnio taki problem, ze podczas sparingow (parter) ciagle dawalem sie dusic bedac w gardzie. No i tak niesmialo poprosilem trenera, czy moglby na ktoryms z treningow pokazac mi pare wyjsc z duszen (na treningach na 100% to bylo, jednak mnie nie bylo).

Trenera mam fajnego, wiec oczywiscie sie zgodzil bez zadnych sprzeciwow. Tylko teraz zastanawia mnie jedna rzecz. I teraz sie tak zastanawiam czy warto pytac, bo jak sie zastanowilem to:

1) Jak obserwuje kazdy trenining jest przemyslany. Kazda cwiczona technika jest wrecz idealnie dopracowana do naszych mozliwosci i umiejetnosci. I czasem jest tak, ze jakbysmy lecieli z materialem :) Np. dzis cwiczymy przechwycenie i wejscie, a na nastepnym treningu wykonczenia techniki. Zastanawiam sie czy moje zachcianki nie beda psuc harmonogramu zajec.

2) W sekcji gdzie cwicze jest mala sala, wiec czasem nie ma miejsca na poszarpanie sie w parterze, wiec i technik w parterze mamy malo (naszczescie dowiedzialem sie, ze moge do wawy skoczyc czasem ;) . Tak wiec jak cwiczymy stojke, to czy nagla zmiana na cwiczenie jednej/dwoch technik w parterze (bo jeden z uczniow prosi) nie wybije reszty z rytmu.

3) Ostatecznie po treningu pytam sie starszych kolegow z sekcji i zamiast sparingu pokaza mi jak robic techniki o, ktore pytam. Czasem sie trenera spytam, ale trener tez ma swoje sprawy, zaraz po treningu jest moze z 10 minut przerwy i ma nastepny trening.

Wszystko by bylo ok, gdyby reszta miala podobne pytania jak ja, ale czesto bylo np. tak, ze jak kolega prowadzil trening (trener musial cos pilnego zalatwic) to jak mowilem, no to pocwiczmy cos w parterze, to reszta troszke krecila nosem ;)

Zastanawiam sie wiec, czy meczyc trenera, ktory napewno moglby mi pomoc (jednak kosztem innych), czy poprostu dodatkowo zapisac sie rowniez do innej sekcji (BJJ, Sambo etc.)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypada?
myślę że najlepiej zrobisz jak jego o to zapytasz o co nas teraz na forum - na pewno będzie zadowolony z samej informacji zwrotnej. Zapytaj co zrobić z Twoim problemem i co by Ci radził.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypada?
PYTAJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!! jak masz jakies watpliowsci to pytaj-trener jest od tego zeby ci powiedzial. Ja zawsze pytam jak mam watpliwosci i jesli akurat nie ma czasu na treningu (co sie nieczesto zdarza) to ide po treningu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypada?
Mozna :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypada?
JJ -to tylko z 20-30% parter reszta to stojka iglownie samoobrona gdzie nie ma czasu na parter a techniki sluza glownie do tego zeby sie wyrwac z parteru do stojki - gdzie jest wieksza szansa chocby ucieczki bo walka uliczna nigdy nie jest szlachetna i prawie nigdy nie jest 1 na 1 a weic inna specyfika nauczania. Cwiczenia w grupie zawsze jest zarazem dostosowaniem sie do calosci. Pytac zawsze mozna a nawet trzeba inna sprawa czy dostanie sie odpowiedz ;)
Zawsze warto cwiczyc w roznych sekcjach bo to wtedy jedno uzupelnia sie drugim. Rozne systemy w roznych rzeczach sie specjalizuja.
Tam gdzie cwiczysz moze ustawi sie jeden trening co jakis czas typowo na parter tak jak i w wawie np trenig sobotni czesto ustawiony jest na szarpanki ale na pewno nie zastapi to sekcji gdzie 99% czasu jest nastawionego na parter.

Chcac cwiczyc tylko to co sie chce to sa tylko dwa rozwiazania albo cwiczenie po roznych sekcjach albo cwiczenie indywidualne bo grupa to grupa i nie mozna dostosowywac sie do jednej osoby a co najwyzej od czasu do czasu cos jej pomoc co nie koliduje za bardzo z reszta.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wypada?
Dzieki Martius :)
Po cichutku liczylem, ze odpowiesz ;)
Wstyd tylko, ze odwagi mi zabraklo, aby sie spytac osobiscie na treningu :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024