Skocz do zawartości


Zdjęcie

włócznia qiang?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

włócznia qiang?
słyszał ktoś o takiej włóczni? w shaolin taką machają ... chciałbym znalesc jakies zdjecia tego i moze by jakies techniki :> dobrze by bylo 8)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Qiang - /włócznia /. Włócznia jest to kij zakończony metalowym, obosiecznym grotem. Wśród licznych broni Kung Fu nazywana jest królową broni. O ile innych broni można było nauczyć się w ciągu od 1 do 5 lat uważano, że włóczni trzeba się uczyć przez całe życie. W dawnej armii chińskiej włócznia była bronią podstawową zastępującą kij. W technice różni się od kija tym, że większość ataków jest pchnięciami i dźgnięciami a nie uderzeniem. Powstały specjalne techniki trzymania i poruszania włócznią tak, aby uzyskać niesamowitą szybkość i ruchliwość grota włóczni, przed którym przeciwnik nie miał szans się zasłonić. Istnieje wiele legend o Mistrzach, którzy byli niepokonani dzięki wspaniałemu opanowaniu włóczni /np. włócznik Li/. Włócznia jest podstawową bronią w szeregu głównych styli Kung Fu. Sama broń wykonana była zazwyczaj z bardzo elastycznego drzewa np. rattanu, co pozwalało wyginać ją pod różnymi kątami. Także w szkole "RED TIGER" jest to podstawowa obok kija broń długa.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Qiang - /włócznia /. Włócznia jest to kij zakończony metalowym, obosiecznym grotem. Wśród licznych broni Kung Fu nazywana jest królową broni. O ile innych broni można było nauczyć się w ciągu od 1 do 5 lat uważano, że włóczni trzeba się uczyć przez całe życie. W dawnej armii chińskiej włócznia była bronią podstawową zastępującą kij. W technice różni się od kija tym, że większość ataków jest pchnięciami i dźgnięciami a nie uderzeniem. Powstały specjalne techniki trzymania i poruszania włócznią tak, aby uzyskać niesamowitą szybkość i ruchliwość grota włóczni, przed którym przeciwnik nie miał szans się zasłonić. Istnieje wiele legend o Mistrzach, którzy byli niepokonani dzięki wspaniałemu opanowaniu włóczni /np. włócznik Li/. Włócznia jest podstawową bronią w szeregu głównych styli Kung Fu. Sama broń wykonana była zazwyczaj z bardzo elastycznego drzewa np. rattanu, co pozwalało wyginać ją pod różnymi kątami. Także w szkole "RED TIGER" jest to podstawowa obok kija broń długa.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?

. Sama broń wykonana była zazwyczaj z bardzo elastycznego drzewa np. rattanu, co pozwalało wyginać ją pod różnymi kątami.


Bullshit. Jakby była z rattanu, to by się z nią nic nie dało zrobić. Po prostu byłaby zbyt giętka. Drzewce chińskiej włóczni wykonuje się z drzewa baila (po naszemu palma woskowa). No, może w Red Tiger School mają rattanowe drzewca :) Swoją drogą wiele by to tłumaczyło :)

K.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
KrzyśT. A może po prostu ich zapytaj zamiast się nabijac?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Przepraszam, nie zrozumiałem. O co miałbym pytać?

K.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Czy mają i ewentualnie jak używają ratanowych włóczni, bo to wzbudziło Twoje wątpliwości, prawda?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Żelazny Wilku,
Ja nie mam żadnych wątpliwości, że poziom merytoryczny ww. szkoły jest żenujący, bo ja ich widzisz znam. To ironia była jeno. Krótko i węzłowato: z rattanu drzewca włóczni zrobić się nie da. Ta dana przez panów z RT definicja po prostu świadczy o tym, że nie wiedzą o czym mówią, nie pierwszy raz zresztą ;)

No zresztą oceń sam:

Powstały specjalne techniki trzymania i poruszania włócznią tak, aby uzyskać niesamowitą szybkość i ruchliwość grota włóczni, przed którym przeciwnik nie miał szans się zasłonić.


Przecie to jest bla, bla, bla. Specyfika ruchu chińskiej włóczni jest ogólnie rzecz biorąc taka, że dzięki wykorzystaniu elastyczności drzewca ostrze pracuje na zasadzie śruby. Krótko mówiąc leci nie na wprost, tylko po spirali. Proste jak obręcz i w zasadzie nie ma tu specjalnie o czym pisać. "Niesamowita szybkość i ruchliwość"? Eeee... ;)

Rattan natomiast ma to do siebie, że jest owszem elastyczny. Cholernie elastyczny. Tak elastyczny, że jeżeli się go wprawi w ruch, to on się, jakby to powiedzieć... majta ;) Nie oddaje dostatecznie dobrze energii po prostu.

K.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
No dobra. Nigdy nie walczyłem włócznią :-) Wolę stalowe konkrety :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Ja też nie. Musiałbym być nieźle sieknięty, żeby łazić z włócznią po ulicy :) Co innego z folderem ;)
Również pozdrawiam.

K.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
hm... no tak historia kung-fu jest ... ok ...historia broni tez jest ... ok ... ale chciałbym jeszcze jakies zdjecia qiang i jakby cos sie znalazlo jakies techniki (tak po za włócznią ,przed chwilą wróciłem z treningu kung-fu (styl modliszki) z kumplami tam wtargnelismy kazdy w kimonach kyokushin :) (9 osób z karate ,a 6 osób trenujących kung-fu :D )
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Tak na szybko wygrzebane:
Takich mniej sięcej używa się obecnie do treningu:
Dołączona grafika
A tu ciekawostka - oryginał, XIX wiek
Dołączona grafika
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
eh ze tez komus sie chce polemizowac z Krzysiem...:)

normalnie nie wierze...:)
obroncy pstragow...
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
aha super dzięki za zdiątka tera do szczęscia potrzebne mi tylko jakies techniki :) ale włócznie to cos w stylu kiji przeciez na Aikido Jo jest jako włócznia... a wiec macie jakies techniki lub cus? bardziej chodzi mi o jakies pokazówki tak jak jakies obkręty cos w stylu przelozen itp.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?

aha super dzięki za zdiątka tera do szczęscia potrzebne mi tylko jakies techniki :) ale włócznie to cos w stylu kiji przeciez na Aikido Jo jest jako włócznia... a wiec macie jakies techniki lub cus? bardziej chodzi mi o jakies pokazówki tak jak jakies obkręty cos w stylu przelozen itp.


Wlocznia, to fajna bron :-)

Tu link do formy wlocznia z chuojiao:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu link do dobrej strony o chinskich broniach (o wloczniach moze nie tak duzo, ale tez cos powinno byc):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
no ten filmik duzo mi nie dał :D taaigihk a znalazły by sie jakies techniki :> (pokazówki)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Na tym filmku, Dudek, widac bardzo wyraznie prace ciala, bo pan robi to co robi na luzie i w srednim tepie. Powinno to Ci jakies pojecie na temat wloczni dac. Stron z "technikami" wloczni nie znam, zreszta w roznych stylach niektore rzeczy moga sie mocno roznic. Na stronie bajimen.com byly kiedys filmiki ze sparingami na "wlocznie" :-) (tam uzywali wiekszych wloczni, tzw da qiang, ktorymi pewnie jeszcze troche inaczej trzeba machac) - mozesz sobie poszukac.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
Woow Ge Ande :)
Ależ urody niepośledniej jest ten klip :)
Aż się zamarzyłem, że też bym tak chciał sobie czasem włócznią pomachać i zacząłem się zastanawiać, czy się jakiejś formy nie nauczyć :oops:
Chyba się starzeję :roll:
Ta forma to taka jak u was, czy to inne chuojiao jest?

K.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?

Woow Ge Ande :)
Ależ urody niepośledniej jest ten klip :)
Aż się zamarzyłem, że też bym tak chciał sobie czasem włócznią pomachać i zacząłem się zastanawiać, czy się jakiejś formy nie nauczyć :oops:
Chyba się starzeję :roll:
Ta forma to taka jak u was, czy to inne chuojiao jest?

K.


Czesc!

To nie nasze chuojiao. Szczerze mowiac, to nawet nie wiem jakie. Byc moze to z Dongbei. Te formy z wlocznia, ktore u nas widzialem sa jakby prostsze jednak i bardziej "wychodzone"

Uwazaj, za chec uczenia sie form moga Cie do pieca na trzy zdrowaski zamknac ;-)
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: włócznia qiang?
a moze znajdą sie jakies techniki z Jo :> :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024