Skocz do zawartości


Zdjęcie

Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

i nie podjeżdżaj osobiście bo się w uwaka zamienisz ....

....jasne...lepiej skryc sie za woalka ogolnikowosci i z tej bezpiecznej pozycji sie ostrzeliwac.....pogratulowac....a moja ewolucja sie zanadto nie przejmuj...lepiej popracuj nad kierunkiem swojej...
spuud
pozdrawia
ps
a na ostrzu jest data produkcji a nie sprzedazy....rozrozniasz te dwa pojecia? :lol: ....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Kupowanie nozy do szuflady, najczesciej do kieszeni i... nie uzywanie ich prawie nigdy to moje powolanie. :oops: Tak wiec jak bede jakis sprzedawal mozecie kupowac w ciemno - jest niezniszczony, albo prawie nie zniszczony.
Ja w zasadzie nawet nie zbieram nozy, choc zdarza sie mi sie miec i kilkanascie (teraz duzo mniej). Ja szukam noza, ktory by mi najlepiej lezal w rece, dal sie nosic na codzien i byl raczej fajterem. Te, ktore mialem i mam nie do konca mnie zadawalaja. Czesto to wynika z tego, ze zobaczylem w necie, zainteresowal mnie, trafil do mnie i... zupelnie mi nie lezal... Np. Nemesis, choc podziwiam ten noz dalej, tak naprawde nie jest "szyty", ze swoja potezna mocarna rekojescia na moja niewielka raczke. I pewnie predzej, czy pozniej sprzedam go, albo zamienie na cos innego, a moj bedzie... w stanie idealnym.

Tropie dalej.
K_P
PS. Natomiast do jakis prac uzywam narzedzi dedykowanych - nozyczek, nozy do tapet, srubokretow etc.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Sprawne i piekne :) POtwierdzam slowa Wysza :D
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Wniosek stąd tylko taki: brać nowe prosto z półki lub chociaż mieć przed zakupem w ręku...... Poza tym Ludziska trza mieć trochę uczciwości w zapasie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Peterskin nie prawda ... brac to co sie podoba ... jedni wola blyszczace inni porysowane itp. a jeszcze inni takie najakie je stac - ja zakupilem poryzowane 2 sztuki od Wysza ... i jestem zadowolony ... stan idealny ... wiedzialem ze sa porysowane i mi to nie przeszkadza :) ja traktuje noze jako narzedzia :D

POzdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Natomiast irytuja mnie ci, ktorzy deprecjonuja noz (kupowany z drugiej reki, z "fabryki" maja prawo), bo dojrzeli na nim ryse, czy drobne obtarcie.
K_P
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Kubus Puchatek- mieliby prawo jakby wlasciciel pdal w ogloszeniu "stan fabryczny" w kazdym innym przypadku ja sie ciesze ze mam "zabawke" ktora wytrzymala" tyle co podaja wydzialy marketingowe firmy :) i zostala w stanie nienaruszonym z wyjatkiem rys ktore powstaja tak czy siak podczas uzytkowania :) .

A propo wczoraj ostrzylem SOGa i narobilem dodatkowe rysy :) ale ja lama jestem za krotka ostrzalke mam :D .
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

Peterskin nie prawda ... brac to co sie podoba ... jedni wola blyszczace inni porysowane itp. a jeszcze inni takie najakie je stac - ja zakupilem poryzowane 2 sztuki od Wysza ... i jestem zadowolony ... stan idealny ... wiedzialem ze sa porysowane i mi to nie przeszkadza ja traktuje noze jako narzedzia

Dobrze ujęte. :peace:
Jeżeli nie ma możliwości obejrzenia, dotknięcia noża, ale nóż się podoba, to mimo wszystko warto zaryzykować i go kupić. Zawsze to kolejne doświadczenie, które ułatwia znalezienie "ideału".
Po jakimś czasie używania wiem dużo więcej o tym czego oczekuję od noża, i co musi posiadać następny. A nóż można sprzedać, zamienić lub schować do szuflady (jeżeli kogoś stać na posiadanie kilku noży :D ).
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

Natomiast irytuja mnie ci, ktorzy deprecjonuja noz (kupowany z drugiej reki, z "fabryki" maja prawo), bo dojrzeli na nim ryse, czy drobne obtarcie.
K_P


I słusznie ,nóż to narzędzie i ma "robić". Każda nowa zabawka , czy to z fabryki ,czy second hand dostaje nieżle w dupę . Zero cackania . Często nowy nóż najwieksze wyzwania dostaje zaraz na"dzień dobry". Potem już nie jest tak męczony . Jak widzę ,że wytrzymał i można mu zaufać to wsio ok. a wtedy rysy i inne pierdoły całkowicie mi nie przeszkadzają. Powstały bowiem z sensownego powodu(sprawdzianu) i nie powodują utraty bądź pogorszenia funkcji ostrza. Jeśli nóż nie pasi mi , cóż mam prezent . :wink:



P.S.- jednak "wysypka" kiedyś nieżle mnie wk!rwiła .....
P.S2- zabiłem sukę :wink:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
ja swój pierwszy M21 katowałem że jakby producent wiedział to by sam sie zdziwił że np. folderem da sie rąbać drzewo i używać go jako klinu do rozłupywania pieńków, że można z takim zapałem dźgać beczki wszelakie itp.
niestety ukradli mi go
kupiłęm nowego i już nie testowałem hard corowo bo wiem ile wytrzyma
w tej chwili ma kilka ładnych miesięcy a jest nówka sztuka, przecierana, polerowan itp.
Ale teraz u mnie noże mają sezon odpoczywania bo w mieście to ciężko na codzień zajechać nóż.
Co innego w lecie - wtedy znowu jakieś obozy w lesie, rąbanie foldrem, podważanie, a jak mycie to w potoku itp.
Ale do lata jest nówka sztuka.
Kerambit kupiłem, stuningowałem, ponosiłem troche w tylnej kieszeni i kapral dostał kilkumiesięczny nóż w stanie idealnym. No ale kerambit jest nie do używania.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Zwroccie tez uwage na to o jakie noze moze chodzic. Stridery [np. MFS] maja od malenkosci otarcia na glowni od kydexu. Z Kolei czorny Amphibian to borone carbide i stone wash - cozem ja tym nozem nie robil tak sladu nie widac na nim 8O - i wtedy trzeba napisac, ze noz jest uzywany, eksploatowany niezle ale mimo to w stanie idealnym bo jak sie go nie nosi w kieszeni razem z kluczami, zapalniczka i bogowie wiedza czym jeszcze to sie i rekojesc nie popsowa. Ja tam np. takiego Shadowa eksploatuje calkiem niezle, kroilem nim juz rozne dziwne rzeczy ale na glowni sladow prawie nie widac, chociaz dupe ma troche obita bo raz mi musial posluzyc jako glassbreaker. No po prostu roznie to bywa ;)

A mi sie to UDT podobac zaczelo :oops:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

....jasne...lepiej skryc sie za woalka ogolnikowosci i z tej bezpiecznej pozycji sie ostrzeliwac.....pogratulowac....a moja ewolucja sie zanadto nie przejmuj...lepiej popracuj nad kierunkiem swojej...
spuud
pozdrawia
ps
a na ostrzu jest data produkcji a nie sprzedazy....rozrozniasz te dwa pojecia? :lol: ....

chłopie, jeszcze raz Ci powtarzam WYLUZUJ

TEMAT BYŁ CIEKAWOSTKĄ I NIE DOTYCZYŁ CIEBIE... a jeśli sam się dopasowyjesz do tematu to Twoja sprawa a nie tematu

jeszcze raz PEACE

A JAK MNIE ZACZNIESZ WYZYWAĆ OD GŁUPKÓW LUB INNYCH NIEWYELUOWANYCH MAŁPISZONÓW TO SIĘ NA CIEBIE POGNIEWAM :) :) :)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

Peterskin nie prawda ... brac to co sie podoba ... jedni wola blyszczace inni porysowane itp. a jeszcze inni takie najakie je stac - ja zakupilem poryzowane 2 sztuki od Wysza ... i jestem zadowolony ... stan idealny ... wiedzialem ze sa porysowane i mi to nie przeszkadza :) ja traktuje noze jako narzedzia :D

POzdrawiam

Wybaczcie że tak długo!
Macie rację Jeśli chodzi o nowe noże "Na zdjęciu ładne, wymiary ok- to biorę"
Później może nie "leżeć" - sprzedaję
Używane - są ludzie którym ufasz i od nich bierzesz 4-ro letni i jest ok
Jak było o SOG-u i Ka-bar (pewnie chodziło o poprzednią własność Wysza)
Niestety w internecie nadal są ludzie którzy chcą nas oszukać dlatego lubię przeglądać aukcje na Allegro ale niezbyt często coś kupuję
Nie generalizuję ale lubię wiedzieć co kupuję.......
Będę chciał dołączyć do passaround wtedy być może moje nastawienie się zmieni
  • 0

budo_błażej33
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Co do niezawodności to SOCOM pękł po wbiciu w tzw "sklejkę" i usiłowaniu wyjęcia pod kątem !!!!!!!!!!!!!!!!!
Strzelił jak zapałka ?!
Można to jakoś reklamować ?
Bo przestaję wierzyć w niezawodność sprzętu ........
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

Co do niezawodności to SOCOM pękł po wbiciu w tzw "sklejkę" i usiłowaniu wyjęcia pod kątem !!!!!!!!!!!!!!!!!
Strzelił jak zapałka ?!
Można to jakoś reklamować ?
Bo przestaję wierzyć w niezawodność sprzętu ........


Ale jaki socom? Duży, mały, mały elite?
I jaka gruba sklejka?
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze

Co do niezawodności to SOCOM pękł po wbiciu w tzw "sklejkę" i usiłowaniu wyjęcia pod kątem !!!!!!!!!!!!!!!!!
Strzelił jak zapałka ?!
Można to jakoś reklamować ?
Bo przestaję wierzyć w niezawodność sprzętu ........

8O jak to zrobiłes???
heh, a ja moim nowym nabytkiem ( m-socomem) mam obawy nawet przed pokrojeniem jabłka, normalnie boję się o niego badziej niż o samochód :roll:
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Błażej33 chętnie bym zobaczył zdjęcie tego zmasakrowanego SOCOMa... i sklejki.
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Czy ta sklejka nie była przypadkiem kamienna? Albo może sie przejezyczyłeś i chciałes napisać parapet?

Daj zdjecia, noza i "sklejki".
Trudno mi uwiezyc w takiego bubla u tak renomowanej firmy
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Chyba, że to był mini socom elite, to może ... :roll:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crash-testy noży kontra sprzedaż na Budo Bazarze
Panowie, SOCOM nie SOCOM. Nożem jest, a jaki jest nóż każdy widzi. Titanic zatonął, Hindenburg się spalił, to nóż się złamać nie może?

Jasne, efekt wysokiej ceny każe Nam myśleć, że taki nóż to ho ho ho. Ale to cały czas... nóż.

Błażej, opisz co i jak, daj zdjęcia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024