Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konwent Mistrzów ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Konwent Mistrzów ???
Wyjaśnijcie mi, co to za HISTORYCZNY KONWENT POLSKICH MISTRZÓW JUJUTSU ma się odbyć ??
Słyszałem, że moc mistrzów ma tam się spotkać... może ktoś z was wie coś na ten temat ??


Czy Międzynarodowa Konferencja Naukowa (zagadnienia odnoszące się do historii jujutsu, metodyki, treningu, socjologii, psychologii) mająca się obyć w trakcie Konwentu to jakieś spotkanie polskich naukowców od sztuk walki z japońskimi ??

Może któraś z wybierających się tam osób coś doda lub podpowie ??
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
Hmm
ja tez chetnie bym sie czegos dowiedział
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
no i reklama odniosła skutek - trzeba zainteresować a jak coś się tak nazywa to i intryguje więcej informacji moze podać pomusłodawca kyoshi T. Guja - Jaworzno
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
Otóż, jeden z Mistrzów (Jaworzno) coś takiego robi. Podobno jest to z okazji 100-lecia Ju Jitsu w Polsce.
Chciałbym sie jednak dowiedzieć na jakiej podstawie ktos tak sądzi?
Według moich informacji piewsza książka wydana w Polsce w której padła nazwa Ju Jitsu wyszła w 1908 roku a pierwsza sekcja powstała w 1923-24 roku.
Może sie mylę, ale chyba za wcześnie na 100-lecie?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
to co dostalem wczoraj mailem:



Programme:

-Congress of Leaders of jujutsu organizations in Poland,andrzej83@interia.pl

-International Seminar of jujutsu,

-Scientific Conference „Jujutsu",

-Jujutsu Gala (classical, self-defence and sport jujutsu demonstrations),



1. Polish Jiujutsu Organization (Tomasz Guja kyoshi and Pawel Kraszewski shihan)

2. Poland Ju-Jitsu Academy (Eugeniusz Sikora hanshi)

3. Polish Ju-Jitsu Federation (Michal Sliwka shihan)

4. Polish Hakko Den Shin Ryu Ju-Jutsu Organization (Slawomir Kocot sensei)

5. Polish Centre of Jiu-Jitsu Goshin-Ryu (Krzysztof Kondratowicz soke)

6. Polish Okuyama Ryu Aiki Jujutsu and Hakko Ryu Jujutsu Association (Zenon Liszkiewicz shihan)

7. Polish Aiki Ju-Jutsu Association (Stanislaw Cynarski shihan)

8. Polish Ju-Jitsu Association (Stefan Andzrej Badenski sensei)

9. Central and Regional Ju-Jitsu Association (Jan Slopecki hanshi)

10. Kobudo Kenkyukai - Hontai Yoshin ryu (Eryk Murlowski shihan)

11. International Federation of Modern Ju-Jitsu (Grzegorz Roman hanshi)

12. Polish Centre of Kempo Taijutsu (Ryszard Jozwiak shihan, Zbigniewe Porzezinski)

13. Shorinji Kempo (Pawel Gierycz sensei)

14. European Union Ju-Jitsu Poland (Krzysztof Staniszewski kyoshi)

15. Idokan Poland (Wojciech Cynarski sensei)

16. Polish Trainres Association of Uniformed-Services (Dariusz Otocki shihan)

17. Brazilian Jiu-Jitsu



A tak wogole to wydaje mi sie ze to o dwa lata za wczesnie ewentualnie rok - bo to chyba w 1906 roku odbyly sie pierwsze oficjalne pokazy JJ w naszym kraju.
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
z mojej pozycji lajkonika wyglada to ciekawie
byloby niezle:zjednoczone i dogadujace sie srodowisko ju jitsu - to jest cos
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
He, He, He no takich jaj to sie nie spodziewał nikt. Moze podziela sie kasą, hi,hi albo wymyślą nową organizacje, która będzie miała monopol na prawde. 8O :X :lol:
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

Otóż, jeden z Mistrzów (Jaworzno) coś takiego robi. Podobno jest to z okazji 100-lecia Ju Jitsu w Polsce.
Chciałbym sie jednak dowiedzieć na jakiej podstawie ktos tak sądzi?
Według moich informacji piewsza książka wydana w Polsce w której padła nazwa Ju Jitsu wyszła w 1908 roku a pierwsza sekcja powstała w 1923-24 roku.
Może sie mylę, ale chyba za wcześnie na 100-lecie?


Nie wiem dlaczego Jaworzno wymyslilo akurat taki KONWENT ale to juz trzeba zapytac Tomka Guje.
Co do stu lat jujutsu w Polsce, zapraszam do lektury jednego z wczesniejszych numerow BUDOJO... jest tam artykul o 100-leciu jujutsu... i sadze, ze dalo to bodziec do takiej imprezy.

Co do szczegolowej daty, to faktycznie jak na razie trudno powiedziec kiedy dokladnie przypada ta rocznica. Sadze, ze chodzi tu raczej o podjecie tematu wiekowej prawie historii tej sztuki walki w naszym kraju. Po drugie, powinnismy docenic wysilki wielu ludzi w tym okresie (czesto anonimowych, nie wynoszacych sie swoimi umiejetnosciami i stopniami nad innymi) i pomyslec nad tym, jak nas ocenia za iles tam lat...nasi nastepcy.

Konczac, uwazam, ze rok 2004 jest tak samo jak 2006 czy 2008 dobrym rokiem tej rocznicy. Tym bardziej, ze jednak pierwszy tekst (jak na razie) o tej sztuce pochodzi wlasnie z 1904 roku.

Mam nadzieje, ze wyjasnilem przynajmniej 16,5 % niejasnosci... :D [/list] no i trzeba wiecej informacji zdobywac... 8)

sorrki za literki...ale tu gdzie jestem, nie dysponuja polskimi.... :?

z pozdrowieniem
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

He, He, He no takich jaj to sie nie spodziewał nikt. Moze podziela sie kasą, hi,hi albo wymyślą nową organizacje, która będzie miała monopol na prawde. 8O :X :lol:


oj chyba nic z tego.... tak sie sklada, ze nie jestem tam obecny (a taki fajny tytul mam - shihan! :lol: ) ale podobno nie bedzie tez kilku innych bardziej slawnych postaci :( . A szkoda, i to podwojnie... bo z niektorymi chetnie spotkal bym sie... np. Pan Sikora... ale coz, nie mozna miec wszytkiego...
ale jestem cierpliwy... :balisong: poczekam na inna okazje!

pozdrawiam
  • 0

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

Co do stu lat jujutsu w Polsce, zapraszam do lektury jednego z wczesniejszych numerow BUDOJO... jest tam artykul o 100-leciu jujutsu

Bardzo ciekawy artykuł,szczególnie dla mnie ponieważ mało jeszcze wiem na ten temat:)tylko to była pierwsza część,a drudiej się już nie doczekałem :(
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

Co do stu lat jujutsu w Polsce, zapraszam do lektury jednego z wczesniejszych numerow BUDOJO... jest tam artykul o 100-leciu jujutsu

Bardzo ciekawy artykuł,szczególnie dla mnie ponieważ mało jeszcze wiem na ten temat:)tylko to była pierwsza część,a drudiej się już nie doczekałem :(
Pozdrawiam :D


Jakże to E. Sikora tam jest :P
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

Bardzo ciekawy artykuł,szczególnie dla mnie ponieważ mało jeszcze wiem na ten temat:)tylko to była pierwsza część,a drudiej się już nie doczekałem :(
Pozdrawiam :D


Dzieki za mile slowa... mam tylko nadzieje, ze dalo sie czytac :roll:
Co do 2-giej czesci... w zasadzie jest gotowa, ale ... dotyczy ona okresu powojennego. Jednak jest duzo informacji z okresu po 1980 roku, wobec czego musialem dokonac pewnych zmian, dodac nowe informacje i wyprostowac kilka zakretow ...
Wiele nazwisk, postaci... pozytywne i troche negatywne opinie...
Mam nadzieje, ze 2-ga czesc ukaze sie z poczatkiem nowego roku.

pozdrawiam
  • 0

budo_robertzol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska-San Antonio

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

Co do stu lat jujutsu w Polsce, zapraszam do lektury jednego z wczesniejszych numerow BUDOJO... jest tam artykul o 100-leciu jujutsu... i sadze, ze dalo to bodziec do takiej imprezy.


Czy moze jest dostepny ten artykul w internecie?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
może opowiedzcie jak było bo nie każdy mógł dojechać
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???
To jest to co przed chwila poczta doszlo:
(nie jestem autorem tekstu i za niescislosci nie odpowiadam ;) )

HISTORYCZNY KONWENT
POLSKICH MISTRZÓW JUJUTSU
Z okazji 100-Lecia Jujutsu na Ziemiach Polskich, z inicjatywy Tomasza Gui, w hotelu „Panska Góra” w Jaworznie odbyl sie „Historyczny Konwent Mistrzów Jujutsu”, w ramach którego przeprowadzono:
-Kongres Liderów Organizacji Jujutsu w Polsce,
-Seminarium Jujutsu,
-Miedzynarodowa Konferencje Naukowa „100 Lat Jujutsu na Ziemiach Polskich”,
-Pokazy klasycznych japonskich sztuk walki, samoobrony i walki wrecz Guja Jiujutsu.
Honorowymi goscmi imprezy byli miedzy innymi: profesor dr hab. Henryk Cwiek z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, nestor Jujutsu sportowego w Polsce mistrz Andrzej Trepte z Warszawy, prekursor samoobrony Jujutsu na Górnym Slasku Roman Witek z Katowic, prezes Czeskiej Organizacji Samoobrony Jiujutsu Stanislav Lansky z Olomouc.
W „Kongresie Liderów Organizacji Jujutsu w Polsce” udzial wzieli:
-Wojciech Cynarski (prezes Stowarzyszenia Idokan Polska z siedziba w Rzeszowie),
-Roman Grzegorz (prezes Miedzynarodowej Federacji Modern Ju-Jitsu z siedziba w Glogowie, podczas Kongresu reprezentujacy równiez Polska Akademie Ju-Jitsu z siedziba w Zielonej Górze),
-Tomasz Guja (prezes Polskiej Organizacji Jiujutsu, reprezentujacy równiez Centrum Kobudo Kenkyukai z siedziba w Opolu),
-Zenon Liszkiewicz (prezes Polskiego Stowarzyszenia Okuyama Ryu i Hakko Ryu Ju-Jutsu z siedziba w Krakowie),
-Roman Witek (honorowy prezes Polskiego Zwiazku Ju-Jitsu)
-Jan Slopecki (prezes Centralnego Okregowego Zwiazku Ju-Jistu z siedziba w Warszawie)
Liderzy poszczególnych organizacji przedstawili wlasny dorobek na polu propagowania sztuki i sportu walki Jujutsu w Polsce oraz poza granicami kraju. Zaprezentowano równiez historie, cele statutowe zwiazków, stowarzyszen i federacji oraz osiagniecia ich reprezentantów na arenie miedzynarodowej.
Roman Witek odpowiadajac na pytania uczestników Kongresu staral sie wskazac podloze i wyjasnic przyczyny funkcjonowania wiekszosci osrodków Jujutsu poza strukturami Polskiego Zwiazku Ju-Jitsu, któremu przewodzil przez kilka lat. Wraz z Janem Slopeckim, który przez pewien czas kierowal dzialalnoscia Komisji Dan PZ Ju-Jitsu wyjasniono kwestie przyznawania stopni mistrzowskich dzialaczom i szkoleniowcom Zwiazku. Sprawa przyznawania stopni Dan przez Polski Zwiazek Ju-Jitsu osobom nie posiadajacym odpowiednich kwalifikacji byla przedmiotem dyskusji liderów organizacji Jujutsu w Polsce.
Na prosbe Tomasza Gui niektórzy uczestnicy Kongresu przedstawili historie rozwoju samoobrony w poszczególnych miejscowosciach. Mariusz Ossowski ze Stowarzyszenia Ju-Jitsu Kobudo z siedziba w Lubsku wraz dyrektorem Wydzialu Samoobrony Polskiej Organizacji Jiujutsu – mistrzem Pawlem Kraszewskim (6. Dan POJ) przekazali szereg cennych informacji na temat poczatków samoobrony w Glogowie, która rozwijala sie w tym miescie od 1979 roku. W latach 80-tych, juz pod nazwa ju-jitsu, glogowska szkola samoobrony transmitowana zostala do wielu innych miejscowosci polozonych w zachodniej czesci kraju.
Poczatki i rozwój Jujutsu w Katowicach, Lodzi, Warszawie, Piastowie oraz Skarzysku Kamiennej przedstawili kolejno: Roman Witek (Polski Zwiazek Ju-Jitsu), Maciej Lisowski (Polska Federacja Ju-Jitsu), Jan Slopecki, Krzysztof Dawidowicz i Stanislaw Makuch.
Zajecia praktyczne na macie, które odbyly sie w ramach „Seminarium Jujutsu”, prowadzili: Wojciech Cynarski ze Strzyzowa (Idokan Jujutsu Yoshin ryu, SIP), Jan Slopecki z Warszawy (samoobrona Jujutsu, COZJJ), Marcin Walendowicz z Glogowa (Modern Ju-Jitsu MFMJJ), Zenon Liszkiewicz z Krakowa (Hakko ryu Jujutsu PSOHJJ), Mariusz Ossowski z Lubska (Modern Ju-Jitsu SJJK), Pawel Kraszewski z Glogowa (samoobrona Jiujutsu POJ) i Tomasz Guja z Jaworzna (Guja Jiujutsu POJ). Mistrzowie przedstawili rózne odmiany Jujutsu, dzieki czemu uczestnicy Konwentu mieli okazje przesledzic wspólczesne tendencje rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju. Zaprezentowano równiez film na temat Hakko ryu Jujutsu.
Po zajeciach szkoleniowych odbyla sie konferencja naukowa „100 lat Jujutsu w Polsce”, która poprowadzil dr Wojciech Cynarski. Tematy referatów:

1. Struktura treningu sportowego jujutsu (dr Tadeusz Ambrozy)

2. Westernizacja dalekowschodnich sztuki walki czy easternizacja zachodniej kultury fizycznej na przykladzie jujutsu (dr Wojciech Cynarski)

3. Zarys historii jujutsu w Polsce (Eryk Murlowski)

4. Nowy podzial wspólczesnych sportów walki (mgr Tomasz Guja)

5. Ocena dzialan technicznych zawodników jujutsu na podstawie Mistrzostw Polski Polskiej Organizacji Jiujutsu w 2001 roku (mgr Jaroslaw Gdak, mgr Jan Slopecki)

6. Historia samoobrony w Republice Czeskiej (mgr Stanislav Lansky)

7. Wychowawczy aspekt tradycyjnej japonskiej formy przekazu i oceny w sztukach walki – Menkyo (mgr Zenon Liszkiewicz)

8. Wspólzaleznosc poziomu zdolnosci zachowania równowagi ciala z efektywnoscia rozstrzygania walk turniejowych jujutsu i poziomem mistrzostwa sportowego (mgr Artur Tykwinski).

9. Motywy podejmowania treningu Jiujutsu przez dzieci i mlodziez gimnazjalna (mgr Tomasz Guja).

Ta pierwsza w historii miasta Jaworzno konferencja naukowa zostala wysoko oceniona przez profesora Henryka Cwieka z katowickiej AWF, który bazujac na materiale zawartym w wygloszonych referatach zobowiazal sie zredagowac zeszyty metodyczno-naukowe.
Póznym wieczorem odbyly sie pokazy klasycznych japonskich sztuk wojennych – Kenjutsu (szermierka) i Yawara/Jujutsu, w których wystapili: Mariusz Blaszkiewicz z Nowego Brzeska oraz Zenon Liszkiewicz z Krakowa. Z kolei reprezentanci „Guja Jiujutsu Team” z Jaworzna przedstawili techniki samoobrony i walki wrecz Jiujutsu. Ostatnim punktem pokazów byl wystep Tomasza Gui. Utytulowany zawodnik i twórca nowoczesnego systemu walki wrecz zademonstrowal obrony przed uderzeniem piescia, kopnieciem oraz atakiem nozem. Na koniec jaworznianin ulozony zostal na ostrych szklach z potluczonych butelek i przykryty betonowa plyta, która nastepnie rozbito przy uzyciu ciezkiego mlota. Tegoroczny mistrz swiata w sportowym jujutsu wyszedl bez szwanku.
Prestizowa impreza byla równiez okazja do wreczenia mistrzowskich certyfikatów. Swiadectwo potwierdzajace uzyskanie stopnia 1. Dan Polskiej Organizacji Jiujutsu otrzymal Lukasz Proksa z Jaworzna – trzykrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Swiata w 2003 roku. 3. Dan otrzymal Stanislav Lansky z Olomouckiej Skoly Sebeobrany Jiujutsu.
Zorganizowana w Jaworznie impreza zostala wysoko oceniona przez jej uczestników, którzy wyszli z idea jej kontynuowania w nastepnych latach pod szyldem Unii Organizacji Jujutsu w Polsce. Spotkaniu w Jaworznie towarzyszyla przyjacielska atmosfera. Niewatpliwie ten historyczny konwent przyczynil sie do integracji srodowiska propagujacego rózne odmiany Jujutsu.
  • 0

budo_patee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Whitestok

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

-Tomasz Guja (prezes Polskiej Organizacji Jiujutsu, reprezentujacy równiez Centrum Kobudo Kenkyukai z siedziba w Opolu),


Panie Eryku, moglby sie Pan do tego jakos odniesc?

pozdrawiam
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konwent Mistrzów ???

-Tomasz Guja (prezes Polskiej Organizacji Jiujutsu, reprezentujacy równiez Centrum Kobudo Kenkyukai z siedziba w Opolu),


Panie Eryku, moglby sie Pan do tego jakos odniesc?

pozdrawiam


Witam serdecznie

Otrzymałem wiele podobnej treści pytań, wobec czego już wyjaśniam.

Zostało tu niefortunnie użyte słowo: reprezentujący przez piszącego te słowa. Chodziło tu o to, że Tomek w moim imieniu (nie mogłem być obecny z powodu wyjazdu) referował informacje o naszym Centrum i wszelkie inne dane, które otrzymał od nas.
Wyjaśniam, że Tomek nie jest ani członkiem ani też oficjalnym przedstawicielem naszego Centrum. Po prostu jako gospodarz zastąpił mnie na konwencie. I to tyle jeżeli chodzi o ten temat.
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pytania.

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024