Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katsu!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Katsu!!!
Witam!
Jestem początkującym adeptem jujitsu lecz zainteresowal mnie ten temat gdyż w przyszłości zamierzam ćwiczyć z wykorzystaniem katsu.Wiem,że jest to temat tylko dla zaawansowanych ale chciałbym chociaż o tym poczytac.Dlatego jeśli ktoś zna tytułu książek,w których ten temat jest solidnie opisany to byłbym bardzo wdzięczny za info.Ciekaw też jestem jakie inni mają do tego podejście.
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!

Witam!
Jestem początkującym adeptem jujitsu lecz zainteresowal mnie ten temat gdyż w przyszłości zamierzam ćwiczyć z wykorzystaniem katsu.


A co rozumiesz pod tym słowem? Bo o ile dobrze pamiętam, to taka pierwsza pomoc po specyficznych urazach treningowych.
Czyli oberwałeś kopa w jaja i w związku z tym skaczesz na piętach. Jak "zamierzasz ćwiczyć z wykorzystaniem katsu". ?
  • 0

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!

A co rozumiesz pod tym słowem? ...Jak "zamierzasz ćwiczyć z wykorzystaniem katsu". ?


Witam!
Katsu dla mnie to techniki dzięki,którym w bardzo szybki sposób można przywrócić takie funkcje życiowe jak np.normalny oddech poprzez ucisk lub masarz odpowiednich punktów witalnych,chciałbym poprostu sie kiedyś tego nauczyć i używac kiedy bedzie trzeba.
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!
jeśli chcesz poznać katsu to wal na staż z sensei Wingrove, ewentualnie popytaj senseja Eryka Murlowskiego z Kobudo Kenkyukai
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!
95 % osob nie chce byc tego nauczana na stazach ani na codziennych treningach - oczywiscie przemyca sie od czasu do czasu na zajecia troche tego ale jako ze nie am zapotrzebowania najwyzej robi sie to tylko dla chetnych. Nie znajdziesz raczej sekcji ktora sie w tym specjalizuje moze znac trener co najwyzej podstawy.
Najlepiej zapisac sie na typowe kursy katsu choc tu tez trzeba uwazac bo azjaci sa czesto niezlymi oszolomami i wala scieme taka jaka sluchacz chce uslyszec ;)
Oczywiscie trafiaja sie fachowcy ktorzy zarazem sa tez lekarzami medycyny konwencjonalnej i mozna od nich sie naprawde wiele nauczyc.

Wiekszosc osob tylko zajmujacych sie jj wiecej wie o osae-waza niz o katsu choc moim zdaniem jedno z drugim powinno isc w parze i nie mozna jednego bez drugiego cwiczyc.
  • 0

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!
Witam!
Bylem w Kaliszu na seminarium z sensei Terrym ale nie zdążył nic na ten temat powiedzieć.Oczywiście będę starał się być na najbliższym seminarium kto wie może sensei coś pokaże :D
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katsu!!!
We wielu tradycyjnych szkolach zachowala sie wiedza katsu - ale tak jak Matius powiedzial niewielu jest zainteresowanych aby te wiedze poglebiac... W takiej np. szkole Kukishin Ryu katsu jest osobna sztuka w ktorej zdobywasz stopnie wtajemniczenia - prawie jak szkola medyczna cha cha cha - nazywa sie Amatsu Tatara Hichibuko - bylem na starzu tej szkoly i powiem ci szczerze ze wiekszosc rzeczy ktorych sie uczylismy przypominala chiropraktyke i Amma terapy - mysle ze umiejetnosc przywracania sprawnosci fizycznej i ocucania jest universalna i mozna ja znalezc we wielu sztukach niekoniecznie spokrewnionych z jujutsu... powodzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024