Skocz do zawartości


Zdjęcie

drugie tsunami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami
Domyslam sie karateko 1 ze pytasz o zdawki na dany Artka podam dwa style ,ale pewnie jednego nie bedziesz znal bo to nie japonski twor. Pierwszy jest to Zendo Karate a obecnie Zendo ryu katate do Shihana Dietmara Shmidta , drugi to Shoriji kempo oraz oczywiscie Shin-ai-do. Co do struktor europejskich to nie mozna mowic o europie ,bo styl nie ma wielkiej organizacja znajduje sie we wschodniej europie i w polsce. A na czele stoi ALEKSANDER SZURMIEJ i organizacja nie jest nastawiona na robienie danow i kasy ,czy tak ciezko to zrozumiec my nikogo nie zmuszamy do cwiczenia na sekcji, nikomu nie proponujemy zmiany organizacji bo niech kazdy robi co lubi. U nas kazdy moze cwiczyc i czy bedziesz z kk , mt ,km,boxu ,kikboxu cz bjj. To mozesz pocwiczyc a i my sie chetnie czegos nauczymy.A czy wy to nazwiecie drugie Tsunami czy jak kolwiek ,lacznie z kicha lub zciema to wasza sprawa.Pozdrawiam
  • 0

budo_spidertrap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami

Domyslam sie karateko 1 ze pytasz o zdawki na dany Artka podam dwa style ,ale pewnie jednego nie bedziesz znal bo to nie japonski twor. Pierwszy jest to Zendo Karate a obecnie Zendo ryu katate do Shihana Dietmara Shmidta , drugi to Shoriji kempo oraz oczywiscie Shin-ai-do. Co do struktor europejskich to nie mozna mowic o europie ,bo styl nie ma wielkiej organizacja znajduje sie we wschodniej europie i w polsce. A na czele stoi ALEKSANDER SZURMIEJ i organizacja nie jest nastawiona na robienie danow i kasy ,czy tak ciezko to zrozumiec my nikogo nie zmuszamy do cwiczenia na sekcji, nikomu nie proponujemy zmiany organizacji bo niech kazdy robi co lubi. U nas kazdy moze cwiczyc i czy bedziesz z kk , mt ,km,boxu ,kikboxu cz bjj. To mozesz pocwiczyc a i my sie chetnie czegos nauczymy.A czy wy to nazwiecie drugie Tsunami czy jak kolwiek ,lacznie z kicha lub zciema to wasza sprawa.Pozdrawiam



Jak Artek moze zdawac na 4 dan, jak nie ma 3dana ?
Pytalem o struktury europejskie bo wiadomo ze seminaria, spotykanie innych zaawansowanych karateka to Twój rozwoj, jak piszesz, ze większość grupy Artka to początkujący, a Ja już troche kiedys tam ćwiczyłem karate to dla Mnie to nie jest za ciekawa propozycja sam przyznasz, jak mniemam Ty masz brazowy pasek ?
:idea:
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami
Tak jest kilka osob z dawnej sekcji i ja jestem jedna z nich posiadam 3 kyu .Nie pisalem ze dostal propozycje odrazu na 4 dan tylko ,ze jak by zdawal za kazdym razem gdy proponowali egzamin, to teraz by mial 4 dan.
Co do seminariow to w marcu lub kwietniu mam nadzieje ,bedzie sie odbywalo szkolenie z Zendo ryu karate do i przyjedzie Shihan Dietmar Schmidt zIDOKAN EUROPE :) .Ale to dam znac na forum co i jak jak juz dogadamy wszystko.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami

KATA też służyły kiedyś do walki = powstały by ćwiczyć do realnych starć
Co jest ważniejsze PIĘKNO techniki czy SKUTECZNOŚĆ???
Jeżeli tylko piękno to mamy czystą sztukę taką jak balet czy taniec!
Jeżeli tylko skuteczność to mamy czystą samoobronę czy system walki!

Ja pierdole co ma K1 do Karate ano ma wszystko. K1 powołał Ishi z Seidokaikanu jednego z najprężniej rozwijajacej się odnogi karate kontaktowego. Tenże facet jako pierwszy poszedł na skuteczność i konfrontację to jest walka, tym czy kiedyś było karate.
Karate to nie jest coś pięknego, skuteczne miało być i wszystko. Skuteczność z pięknością ma się jak pięść do nosa. Nie wiem czy zauważyli wszyscy że karate do walki stworzono nie do oglądania bo PIKNE jest !!

No i mamy:
1 Zawody KATA które przypominają zawody w tańcu czy balet na lodzie jeżeli chodzi o sposób sędziowania...
2 Zawody walki np. K1 z tym ze jeżeli chodzi o skuteczność to techniki bokserskie (pozycja, sposób poruszania się, garda, uderzenia, obrony) okazały się skuteczniejsze od tych z karate (zawodnicy wywodzący sie z karate mają problemy z ochrona głowy) a prym wiodą Thaibokserzy...
  • 0

budo_spidertrap
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami

Tak jest kilka osob z dawnej sekcji i ja jestem jedna z nich posiadam 3 kyu .Nie pisalem ze dostal propozycje odrazu na 4 dan tylko ,ze jak by zdawal za kazdym razem gdy proponowali egzamin, to teraz by mial 4 dan.
Co do seminariow to w marcu lub kwietniu mam nadzieje ,bedzie sie odbywalo szkolenie z Zendo ryu karate do i przyjedzie Shihan Dietmar Schmidt zIDOKAN EUROPE :) .Ale to dam znac na forum co i jak jak juz dogadamy wszystko.


8O a co sie stalo ze stara sekcja, dlaczego sie rozpadla ?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: drugie tsunami
Artek zaja sie swoja firma budowlana i nie mial czasu prowadzic ,ale teraz juz ma i prowadzi i to mi odpowiada. Bo bylem na innych sekcjach i nie pasowalo mi.Pozdrawiam Ty pytales o treningi u sensei Kubuski kumpel mowil ze spaoko sa a znajomy polecal tez sekcje kk w tkkf nawieczystej tam tez jest dobra sekcja ju-jitsu Jacka Marchewki (to nie brat Artka zbieznosc nazwisk :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024