Skocz do zawartości


Zdjęcie

soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_cool42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Tak wiec oprocz uczestnikow z Gdyni byli goscie z Opola, Krakowa, Szczytna, Bydgoszczy, Warszawy i kilku miast, ktorych niestety nie pamietam :oops:

Ciekawy jestem czy był ktoś ze Szczecina, czy poprostu nie pamiętasz czy byli :) [/list]
  • 0

budo_kojocik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!
Oj, :oops: :oops: :oops:

Moge to tylko zrzucic na swoj zaawansowany wiek i galopujaca skleroze.
Ale Burza jest na zdjeciach! To mnie troche usprawiedliwia.

Jeszcze raz SORRRY niezwykle liczna ekipe ze Szczecina, z sensei Kocotem i sensei Burzynskim na czele za pominiecie w wylicznce.
Ale ludzie z Szczecina sa "domyslnymi" uczestnikami wszystkich stazy hakko.
  • 0

budo_przemko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Ale ludzie z Szczecina sa "domyslnymi" uczestnikami wszystkich stazy hakko.

Dzięki za pamięć !!!
Byliśmy, zoboczyliśmy, poćwiczyliśmy.
Wielkie dzięki dla J. Ostrowskiego za extra staż. Imreza w sobotę była super (zwłaszcza jadło), a piątek była również super :) :) .
Do zobaczenia w Szczecinie - info już na forum.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Czym Hakko Ryu Ju Jutsu rozni sie od aikido? bo z tego,co napisane na niektorych stronach oraz ze zdjec nie rozni mi sie to specjalnie od aikido.


Cześć!

Zdarzalo mi się już pisać na ten temat ale jeszcze raz troszkę...

Hakkoryu i Aikido łacza podobieństwa wynikajace ze wspólnego rodowodu... obie sztuki wywodzą sę z Daito. Ustawienie ramienia uke w momencie kontroli poprzez stawy są podobne. Natomiast co do różnic ,
w Hakko nie ma mowy o potrzebie "dynamicznego ataku" do wykonania technik.Większość z nich to "aikidowa" zasada irimi, czyli wejście , ktore zawiera kuzushi, spiętrza siłe uke którą należy wykorzystać w przebiegu techniki. Ruchy skrócone są do niezbędnego minimum. Inaczej niż w Aikido wyglada praca ramion, które tu zazwyczaj są ugięte w łokciach, te ściągnięte do wewnątrz i niemal lub czasem dosłownie oparte o ciało. Pozwala to łatwiej operować siłą bioder. Uke powinien przykładać sporą siłę w "atakach" (piszę w cudzysłowiu bo mowa o kata i ataki nie są atakami w pełnym tago slowa znaczeniu :wink: ) pracuje się więc na "usztywnionym" uke - to też zdaje się różnica (to temat do szerszego wyjaśnienia) Zupełnie na innych zasadach pogrupowane są techniki Hakkoryu. Istnieje pięc zasadniczych grup technik z których każda zawiera mniej więcej 20-30 technik.
Ważna rzecz , techniki służą możliwie najlepszemu opanowaniu ZASAD decydujących o skuteczności techniki i nie zawsze są NAJLEPSZYMI rozwiazaniami w sytuacji samoobrony. Takie podejście pozwala stosować bardziej praktyczne ODMIANY tych technik z głębokim ich zrozmieniem.
Shihan Hakkoryu może w swym dojo dobierać grupy technik wedle swego uznania, uzupełniając nimi zestaw opanowanych kata (kATA są "czystym" Hakkoryu). Dla przykładu sekcje podległe A. Garcii mają jako uzupełnienie grupy shodan(pierwszej) techniki z tambo, grupy nidan (drugiej) techniki z jo, oprócz tego ćwiczy się rozmaite odmiany technik podstawowych itd. Inni shihani nie zwiazani organizacyjnie z A. Garcią dołaczaję inne grupy technik.... Suma sumarum w dojo Hakkoryu ćwiczy się prawie identycznie kata utworzone przez zalozyciela, ale techniki uzupełniajace bywaja bardzo różne i czasem mogą stwarzać wrażenie ,że to nie dojo Hakkoryu :wink:
Mam nadzieję ,że choć troszkę przybliżyłem temat..

Dars
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!
A macie cos w rodzaju: okreslony atak --> dowolna technika, albo dowolny atak --> dowolna technika?

Nie chodzi mi o randori judockie typu kto zwyciezy.
  • 0

budo_kojocik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!
Witam,

Ja tylko bym unikal sloa "kata", ktore mi sie kojarza jednak z ukladami z karate. Lubie okreslenie "techniki bazowe", cdo dobrze oddaje ich znaczenie, jako technik pokazujacych pewien mechanizm dzialania i stwarzajacych pole do wielorakiego zastosowania.

A macie cos w rodzaju: okreslony atak --> dowolna technika, albo dowolny atak --> dowolna technika?


Oczywiscie jak napisales, przy walce uke bylby jednorazowy :roll:
Tego rodzaju cwiczenia zaleza oczywiscie od nauczyciela, ale forma randori czyli jeden tori - 2-3 uke z zadaniem typu "jeden rodzaj ataku - dowolna technika" sa IMO cwiczeniem dosyc popularnym.
Gdy zadarza mi sie prowadzic trening, staram sie rozszerzac trening w kierunku cwiczenia "dowolny atak - dowolna technika", ale zwykle jest to jednak ograniczone do pewnej grupy atakow - wynika to z zaawansowania cwiczacych.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

A macie cos w rodzaju: okreslony atak --> dowolna technika, albo dowolny atak --> dowolna technika?

Nie chodzi mi o randori judockie typu kto zwyciezy.


Cześć!

W znaczeniu o które podejrzewam ci chodzi raczej nie. Domyślam się ,że piszesz z punktu widzenia aikidoki - "każdy atak można zatrzymać dowolną techniką"- nie raczej nie.
Po pierwsze najpierw tracimy sporo czasu ,żeby z ataku zaczynającego się np. uchwytem za rękaw wyprowadzieć faktyczny atak tzn. szarpnięcie i przejęcie określoną techniką kontroli nad uke. Takich ataków może być kilka. Dopiero potem uke staje się tori i ćwiczy kilka "obron" przed tym atakiem. Mogą być dosłownie techniką którą nazwałem kata lub jakąś odmianą techniki podstawowej. Póżniej można zacząć mieszać kilka ataków i obrony przed nimi. Powstanie coś w rodzaju dowolny atak - dowolna technika, ale nie jestem pewien czy o takie coś tobie chodzilo...

Pozdrawiam
Dars
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Witam,

Ja tylko bym unikal sloa "kata", ktore mi sie kojarza jednak z ukladami z karate. Lubie okreslenie "techniki bazowe", cdo dobrze oddaje ich znaczenie, jako technik pokazujacych pewien mechanizm dzialania i stwarzajacych pole do wielorakiego zastosowania.


Cześć Kojocik!


Ach jak zwał tak zwał.. miałem shihana , który używał takiego sformulowania i tak mi zostało...
Zresztą mi się podoba... odaje istotę sprawy.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Cześć!

W znaczeniu o które podejrzewam ci chodzi raczej nie. Domyślam się ,że piszesz z punktu widzenia aikidoki - "każdy atak można zatrzymać dowolną techniką"- nie raczej nie.

Pozdrawiam
Dars

Nigdy mi nie wpdalo do glowy ze kazdy atak mozna zatrzymac dowolna technika.

Raczej, ze tori, ma calkowita swobode w doborze rodzaju techniki na okreslony atak.

Poprzez mieszanie atakow rozumiesz zmiane ataku kiedy piewszy atak nie osiagnie celu?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!
Dars-dzieki za odpowiedz. post ciekawy,ale dopoki sie samemu nie pocwiczy,to wiadomo, wciaz jednak czarna magia.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: soke Antonio Garcia 10 Dan w Gdyni!!!

Poprzez mieszanie atakow rozumiesz zmiane ataku kiedy piewszy atak nie osiagnie celu?


Cześć !

Nie, z jednego uchwytu (mówiłem o uchwycie rękawa)mozna wykonywać rozmaite ataki, tak jak w judo jeden uchwyt - różne rzuty (w uproszczeniu rzecz jasna :-) ) Uke może stosować rózne kontry..
Tyle ,że u nas przypominają raczej Wasze techniki np. ikkyo, irimi nage...

Szczepan tylko nie każ mi tego szczegółowo opisywać! Tylko na macie da się to sensownie wytłumaczyć...

Pozdrowionka

Dars
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024