Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚmieciE :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaram
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ŚmieciE :/
Siema to moj pierwszy post ale forum czytam od dawna.Pisze to poniewaz jestem aktualnie wqr..zdenerwowany i wiem ze to jedna z wielu takich historii.

No wiec wracałem niedawno z 2 kumplami z treningu KM. Czekalismy na przystanku na ktory podwiozł nas qmpel.Była tam banda napitych drechof.4 z nich poszło i zostało 3. Robili awanture krzyczeli na ludzi,byli najebani ostro.Podeszli do nas i walneli gadke "oo chłopaki maja duze torby z treningu jakiegos sobie wracaja i poszli do McDonalds. Wyszli i podeszli znowu a jeden z nich miał w reku litrowy kufel do pifka co zauwazylismy juz wczesniej wiec załozylismy czapki bo zawsze cos chronia. Gosc oddał kufel drugiemu po czym do mojego kumpla "Co sie gapisz?!" i bach mu w ryj. Qumpel sie kapnął i schylił wiec cios zszedł po czapce po czym oddalilismy sie pare krokoof. Oni sie jeszcze popluli i poszli.Niewiedzielismy czy podejsc do nich i im dopierdzielic czy sobie darowac. Dodam ze byli wieksi, pijani i masywniejsi no i ten kufel. dodam ze ja trenuje KM ponad rok, kumpel pol a trzeci jest newbie.Najgorsze jest to ze wczesniej gadalismy ze jak bedzie dym to im napierdolimy ale jednak sie cofnelismy...zastanawiam sie co by było gdyby kumpel po ciosie padł na glebe...czy bym nie spanikował i to mnie tak wqrza..
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Gdy jest możliwość uniknięcia walki to najlepiej uniknąć jej , sprawy mogłyby się różnie potoczyć , nie wiado przecież czy nie mieli jeszcze czegoś przy sobie.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/

Gdy jest możliwość uniknięcia walki to najlepiej uniknąć jej , sprawy mogłyby się różnie potoczyć , nie wiado przecież czy nie mieli jeszcze czegoś przy sobie.


dokladnie

ja mialem akcje wracalem z treningu do domu(bylem sam)autobus sie zatrzymal na przystanku wsiadla dziewczyna z najebanym kolesiem i sobie grzecznie usiedli natomiast ich kumpel stanal w drzwiach i powiedzial ze nigdzie nie pojedziemy.na poczatku zlewalem z niego (a niech se stoi) ale po 5 min to juz nudne sie robilo jeden z kolesi ktorzy stali kolo mnie zaczal mowic zeby wypier*** stad bo mu sie spieszy no i zaczelo sie kolo juz zupelnie nie chcial drzwi puscic(nie wspomne o kierowcy ktory wyszedl z kabiny podszedl do kolesia ten go obsypal wiazka slow%#$% po czym udal sie usiasc sobie)zaczeli sie szarpac wypadli z autobusu rzucilem plecak i wyszedlem z przypadkowym kolesiem zeby ich rozdzielic(NIE BIC!!!)kolo jak zobaczyl ze idzie dwoch kolesi puscil go,wsiadamy do busu podbiega do mnie jego kumpel lapie mnie i mowi: chodz teraz cwaniaku !! zlewajac go wszelem do autobusu i na tym sie skonczylo.

jesli tylko masz okazje uspokoic sytuacje zrob to,czlowiek jak jest wypity inaczej reaguje na bol roznie to bywa.

pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Chcialem napisac wczoraj, ale VB byl w konserwacji...

Walczyc tylko w ostatecznosci. Lepiej odejsc. Po co masz sie okladac? A nuz ktorys z nich wyjmie noz? Skoro nic wam nie zabrali, to po co konfrontacja silowa? Jezeli mozecie wyjsc bez szfanku to po co ryzykowac? Bez sensu. Przeciez nic sie nie stalo. Jestescie moralnymi zwyciezcami bo nie daliscie sie sprowokowac i tyle.
Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Ja bym na waszym miejscu przystanek nawet zmienil ... czasmi warto jest pojsc piechota. Uniekniecie walki uwazam za jedyne rozsadne wyjscie z sytuacji. Zweazywszy ze byliscie poczatkujacy wszyscy w dziedzinie KM.

I zapamietajcie jedna rzecz "jak ktos sie was pyta na wsi wstajac czy chcecie wpierdol - badz co sie kurwa patrzysz ?" macie 2 opcje albo od razu lutujecie goscia w palnik - albo robicie za ofiare ... "uzgadnianie co sie zrobi jak zaatakuja - bijemy ich" nie dzialaja ... strach musi przekladac sie od razu w akcje .. bo potem moze mocno sparalizowac.

Ale metoda Bruca Lee walki bez walki jest najlepsza.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
dobrze gadasz.

Skoro nie zrobiliscie nic na poczatku to dobrze, ze potem nie wdaliscie sie w bojke.

A pomysl ze zmiana przystanku dobry.

Tak mi sie wydaje, chociaz nie bylem w takiej sytuacji jeszcze.


A na treningu odbijesz sobie moralniaka ;-)
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/

A pomysl ze zmiana przystanku dobry.

Jasne i zostawic tam tych wszystkich bezbronnych ludzi: staruszki, dzieci i niewiasty :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
zapomnialem dodac:
niewiasty zabrac ze soba ;-)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/

A pomysl ze zmiana przystanku dobry.

Jasne i zostawic tam tych wszystkich bezbronnych ludzi: staruszki, dzieci i niewiasty :)


Poszła wieść, że kozacy jadą. Cała wieś chowa dobytek, dziewuchy do komór biegną, a z nimi jakaś starowinka
-Babciu a wy co?
-No kozacy, grabią, gwałcą!
-Was?!
-A co? To nie ma starych kozaków?

Staruszki możesz zostawić :wink:
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Jak już wielokrotnie było mówione:
-unikaj miejsc potencjalnie niebezpiecznych
-jak juz tam sie znalazłeś to oczy dookoła głowy
-jak coś sie zaczyna dziać to spierdalasz
-jak nie mozesz to sie dogadujesz
-jak sie nie da to oddajesz parę złoty

Pamiętaj:
-walka na ulicy to OSTATECZNOŚĆ.NIgdy nie wiesz z kim masz do czynienia, nie wiesz czy jest uzbrojony czy nie, nie wiesz co potrafi i do czego jest zdolny, nie wiesz czy jego kumple nie patrzą na cała scene gotowi do wejścia
-dogadanie sie jest możliwe prawie zawsze
-na widok noża /pałki reakcja powinna być jedna - sprint
-dume chowamy do kieszeni. To jest czasem cholernie trudne ale popłaca
-imprezy masowe zwłaszcza na obcym terenie - zawsze chodzimy na nie w ekipie. Jak idziemy do kibla albo po piwo do baru to mówimy reszcie. Wiem że brzmi to zabawnie ale już nie raz i nie dwa miałem akcje na dyskotekach czy w klubach i takie zasady opracowaliśmy na podstawie doświadczeń.

Reasumując - dobrze zrobiliscie, zmiana przystanku jest pomysłem bardzo dobrym
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Uciec przed walka nie jest żadnym wstydem ani tchorzostwem...
Najlepiej jest uniknąc walki... No chyba że sytuacje jest baaardzo skomplikowana... Ja zawsze starałem się unikać bójek... Praktycznie nie miałem ich wcale :)
  • 0

budo_nemjon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin Town

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Unikanie bujek rządzi !!! Lepiej jest wyjść na cieniasia w oczach innych ludzi którzy są dookoła niz wogole nie wyjść.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
El Primo ma absolutną racje.
Tylko łopatologiczne zasady pozwalają zachować bezpieczeństwo, a przynajmniej maksymalnie utrudnić jego wystąpienie.
Ma sie to tak samo jak z bezpieczeństwem przy obsłudze broni itp.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Zgadzam się z przed mówcami,że walki należy unikać za wszelką cenę.
Dodam jedno- zastanów się czy aby KM jest dla Ciebie.
W końcu po to chodziłeś na treningi,aby umieć się obronić! Mówię to w związku z silnym przekonaniem,że KM na ulicy się sprawdza.
Jedno zastrzeżenie: twój brak reakcji na zaczepki był świadomy tzn.specjalnie olałeś gości,aby nie zaogniać konfliktu czy też ogarneła Cię niemoc powodowana stresem/strachem?
Jeżeli to pierwsze to gratuluję zimnej krwi,jeżeli to drugie to jak wcześniej wspomniałem przemyśl raz jeszcze kwestię "stylu".Może to znak abyś spróbował czegoś innego,na przykład boksu,Muay Thai?
A jak dojdziesz do wniosku,że jednak KM to jest to czego szukasz,to znając życie będziesz dwa razy ciężej zapierdzielał na treningu.
Najważniejsze,że wszystko dobrze się skończyło.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
chyba ze czulibyscie naprawde SILNIEJSI od nich ....ale dobrze gadaja , walki najlepiej unikac
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Mogliście jeszcze spełnić obywatelski obowiązek ;) i uchronić potencjalne ofiary tych gości, które mogą nie wykazać się wystarczającą przezornością.

112 8)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/

.....dodam ze ja trenuje KM ponad rok, kumpel pol a trzeci jest newbie.....



zacznij od tego, ze wszyscy jesteście "newbie" :) :)
  • 0

budo_jaram
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
hmm jasne ze nie pyskowałem specialnie bo wtedy wiadomo jakby sie to skonczyło.. hmm samej walki tez sie nie bałem bo za czesto mi sie zdazały sytuacje ala "pozycz 2 zł" :]. Hmm tamci byli ostro pijani wiec z jednej strony moga nie czuc bólu ale z drugiej wydaje mi sie ze silniejsze pchnienicie posłało by kolesia na chodniczek. Bałem sie jedynie dostac tym kufelkiem. Chodzi o to ze zostawianie takich kolesi jest tez troche nie w porzadku, bo ja procz KM mam troche doswiadczenia i moze sobie poradze o tyle jesli za rogiem spotkaja mojego młodszego brata wracajacego od qmpla i go skatuja... A zmiana przystanku nie wchodzi w gre bo ja i qmpel mieszkamy obok czekalismy na busa z tym 3 qmplem. Nawet kojaze tych gosci z osiedla.. ale to nie moj przedział wiekowy, to sa chłopaczki w skurach bez skonczonej podstawówki, całe zycie na siłce i mysla ze sa gangsta :] No ale nic było mineło i jak tylko zeszła ze mnie adrenalina i złosc to od razu stwierdziłem ze lepiej nie moglismy zrobic...
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
1.Uwazam ze w opisanej przez ciebie sytuacji(szczegolnie biorac pod uwage uscislenia zawarte w ostatnim poscie) dobrze zrobiliscie.
2.Unikanie walki to rozsadna i prawidlowa postawa.
3.

Jak już wielokrotnie było mówione:
-unikaj miejsc potencjalnie niebezpiecznych
-jak juz tam sie znalazłeś to oczy dookoła głowy
-jak coś sie zaczyna dziać to spierdalasz
-jak nie mozesz to sie dogadujesz
-jak sie nie da to oddajesz parę złoty

No ale bez przesady, wszelkie (no dobra prawie :wink: wszystkie) SW to jednak nie hobby takie samo jak zbieranie znaczkow(niemam nic przeciwko zbieraniu znaczkow :) ) i czasem sie moze przydac.

"Sztuka walki bez walki" to nie znaczy unikanie wszelkich zagrozen i spierdalanie zawsze jak tylko mozna. Jak ktos tak rozumie ta kwestie to proponuje zmienic dyscypline na np. sprint, dla zaawansowanych biegaczy bardzo skuteczna forma obrony.Tyle ze chyba nie do konca o to nam chodzi :wink:

Ten post nie jest kierowany do nikogo personalnie(na co moglby wskazywac uzyty cytat).
Tak sobie ogolnie gryzmole bo mi sie nudzi a to mi sie bardzo zadko zdaza wiec powoduje u mnie odmienny stan swiadomosci. :)
  • 0

budo_kamlot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ŚmieciE :/
Zmiana przystanku to dobry pomysł ale jak na następny bedziesz musiał iść wieczorem przez nieciekawą dzielnice (z deszczu pod rynne)? :? Albo w połowie drogi do następnego minie cie twój ostatni autobus :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024