Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gerber EZ-Out - zapytki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Gerber EZ-Out - zapytki.
Pozdrawiam i upraszam o wyrozumiałość.
Napaliłem się czytając forum nożownicze na nabycie dla się jakiegoś folderka. Chodzi mnie o jakiś tani ale dobry nożyk, nieduży (mały) a funkcjonalny, na codzień.
Forumowicze sugerują właśnie owego EZ-Out Gerbera. Przyznam, iż wolałbym zamiast backlocka chociaż linerlocka ale bez zwiększania kosztów, czyli coś w cenie, jakości i klasie EZ-Out Gerbera, ale jednak z owym linerlockiem.
Chetnie poznam Wasze potencjalne propozycje i rady dla żółtodzioba.
Co powiecie o propozycji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i o owej ostrzałce?
Z góry dzieki za potencjalne rzeczowe info.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Stal kiepska ale nie jest to byle bazarowy shit.Więc za takie pieniądze można polecić.Zależy do czego ten nożyk ma służyć,jeśli na codzień do lekkich prac to się nada! i ostrzałka się przyda bo dość często trzeba będzie podostrzać.
Jednak jeśli myślisz o nożyku powaźnie a miałbyś możliwość dołożenia kasy ... to polecam kupić coś w lepszej stali!
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
za te kase to jest to niezly zakup,
ale zeczywiscie moglbys luknac np na CRKT
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.

Co powiecie o propozycji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i o owej ostrzałce?


Fajna jest cena (bo osełka, to gadżet, ale przydać się może) ale ten nóż ma jedną dużą wadę. Ostrze combo. Te ząbki w nożu EDC to rzecz gustu, ale zdaniem wielu osób (i moim) na EDC lepszy plain.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
aaa polecam, polecam
fakt moze stal kiepska ale jako ze miałby to być Twój pierwszy nóż nie odczujesz tego za bardzo.
Używałem gerbera przez pięc lat i zawsze byłem zadowolony(troszkę ztuningowałem tylko klips aby lepiej trzymal)
dzis jako EDC mam Endure ale czasem tesknie za gerberkiem
naprawde znakomita jakośc za niska cenę!
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
czy nie lepiej pikę ? Fakt jest droższa, ale niewiele, a za to wygląda normalnie, bez żadnych dodatkowych dziór w ostrzu. No i z tego co piszo to z lepsiejszej stali ino ;)
  • 0

budo_toy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.

czy nie lepiej pikę ? Fakt jest droższa, ale niewiele, a za to wygląda normalnie, bez żadnych dodatkowych dziór w ostrzu. No i z tego co piszo to z lepsiejszej stali ino ;)


Popieram kolege, swojego pierwszego "powaznego noza" tez szukalem z przeswiadczeniem ze linerlock to warunek konieczny, bo backlock ciezki, backlock nieporeczny, backlock (o zgrozo) slaby itp. Kupilem Pike i szczerze Ci mowie-lepiej trafic nie moglem 8) Otwiera sie rownie wygodnie co linersy, ostrze trzyma doskonale, solidne tez, a ze zamykanie jedna reka sprawia klopoty (ale mozliwe jest...)? po kiego to w EDC? no po kiego? :roll:
pzdr.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.

a ze zamykanie jedna reka sprawia klopoty (ale mozliwe jest...)?

Eee...?

Klopoty? Chyba komus z jakims niedowladem tej reki... ;)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
aaa nie porównujmy Piki do E-z out'a to zupełnie dwa inne światy.
Pike to możemy porównac do Endury
to jest klasa sama w sobie no i Benchmade :)
oczywiście jeśli Saa moze dołożyć kaski :)
  • 0

budo_toy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.

a ze zamykanie jedna reka sprawia klopoty (ale mozliwe jest...)?

Eee...?

Klopoty? Chyba komus z jakims niedowladem tej reki... ;)



Rozni ludzie, rozne dlonie. Nascie razy mi sie udalo, raz weszlo w palec do kosci :roll: Stosujesz? to sie ciesz :wink:
pzdr.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Miałem E-Z-Outa dość długo i byłem bardzo zadowolony. Jakość za te pieniążki i funkcjonalność jest bardzo dobra. Gorzej ze stalą 420HC ...
Jak się przesiadłem na Cold Steela z AUS8A to dopiero zobaczyłem różnicę. Jak możesz, to dozbiaraj na coś ze stali lepiej trzymającej ostrze ...
Jakaś markowa produkcja z 440x ... ? albo AUS8. Brat teraz dobija mojego E-Z-Out'a i czasem mi ręce opadają jak mi podeśle do ostrzenia ;)
A poza tym to bardzo poręczny i lekki EDC :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.

Rozni ludzie, rozne dlonie.

Tu sie trudno nie zgodzic ;)

Nascie razy mi sie udalo, raz weszlo w palec do kosci :roll: Stosujesz? to sie ciesz :wink:

Co Ci weszlo? Bo mam problemy z wyobraznia troche...?

Widziales np. na stronie u Pitera filmik z otwieraniem i zamykaniem Dragonfly?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Osobiscie - jak na razie nie mialem problemow z zamknieciem back locka jedna reka w zadnym z nozy, ktore dane mi bylo posiadac lub ogladac. I niekoniecznie patentem z Dragonfly'a... no, ale ja ponoc dlugie palce mam ;)

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Dzięki wszem za odpowiedzi. Czytając wasze rady i widząc ceny na military, chyba się napaliłem na Pika Benchmade [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (gdyż CRKT ciut za drogie na pierwszą razę dla mnie (onegdaj myślałem o M16-04(o ile pamiętam - tanto combo))). Z tym, iż kajś czytać raczyłem o Pika mini (trzy jakoś tak) i chyba mniejsza wersja była by dla mnie bardziej odpowiednia (chyba). No i chyba troszkę tańsza niż starsza siostra(?). Jeno nie ma owej w w/w sklepie.
Raz jeszcze wielkie dzięki
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Dzięki wszem za odpowiedzi. Czytając wasze rady i widząc ceny na military, chyba się napaliłem na Pika Benchmade [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (gdyż CRKT ciut za drogie na pierwszą razę dla mnie (onegdaj myślałem o M16-04(o ile pamiętam - tanto combo))). Z tym, iż kajś czytać raczyłem o Pika mini (trzy jakoś tak) i chyba mniejsza wersja była by dla mnie bardziej odpowiednia (chyba). No i chyba troszkę tańsza niż starsza siostra(?). Jeno nie ma owej w w/w sklepie.
Raz jeszcze wielkie dzięki
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
porównując cenowo, dużą i małą pikę wywnioskowałem sobie że niewiele życzą sobie za ten kawał stali więcej :) Duża picz jest imo lepsza, jak na codzienne potrzeby gdzie czasami trzeba większego ostrza.
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
No to chyba Piczka była by dla mnie apetyczna. Jeno pomacać miło by było ale nie mam gdzie (psia rzyć). Chodzi mnie tu o ową dylemę czy li duża czy też mała. Czy mała np. bułeczkę i chlebek pokroi bez problemu (i czy ostrze gładkie czy mit ząbki bardziej mi pomoże czy li przeszkodzi). Czy małą bronić się można :oops: :wink: ? O to są pytania mnie nurtujące.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Do krojenia bulek duza lepsza. I ogolnie wiecej nia jestes w stanie zrobic.

Do EDC lepszy bedzie plain, zabki sobie podaruj, jesli nie masz w planie czestego ciecia lin, grubego kartonu, czy plastiku.
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
Znalazłem sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kaj niby są Piczki już ze stali N-690,
Pika dużą za 200zł, mała za 180zł. Wziąłbym, ale bez macania się lękam. Chyba będę musiał ku Poznaniu się udać, tam znajduje się najbliższy sklep współpracujący z Alertem. A co ciekawe

Zgodnie z polityką firm Benchmade oraz Masters Of Defense udzielamy bezterminowej gwarancji na oferowane noże na zasadach określonych przez producentów.
Warunkiem kontynuacji gwarancji jest zachowanie dowodu zakupu.

Wszystkie noże Benchmade oraz Masters Of Defense zakupione bezpośrednio w naszym sklepie
( dotyczy także sprzedaży internetowej) podlegają ponadto bezterminowemu darmowemu serwisowi LifeSharp ( ostrzenie noża).

Wierzyć w owo i liczyć na pożądne ostrzenia po wsze czasy :roll: ?
Mam nieodpartą ochotę na macankę :twisted:

Rybak: pokłony za b. aktywną pomoc w wyborze, jako radzisz zawężam napał do plain.
Wszem dzięki
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber EZ-Out - zapytki.
To ciekawe, co tam napisali, bo wg opisu w papierach mini PIKI (wlasnie mam w reku) Life Sharp kosztuje 5 $ majacych pokryc koszty ostrzenia wlasnie i wysylki noza z powrotem.

A Life Sharp to jest "resharpen to factory edge" - a ja np. jestem w stanie lekko poprawic "factory edge" ;)

Jak pocwiczysz, to tez sie nauczysz. Choc samo "ostre ostrze" ;) to nie wszystko.

Mini PIKA byla baaardzo ostra z pudelka, ale przy duzej, ktorej przeszlifowalem kat krawedzi tnacej na 30 stopni odpada w przedbiegach przy cieciu wiekszosci rzeczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024