Skocz do zawartości


Zdjęcie

prawo autorskie, urząd skarbowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

prawo autorskie, urząd skarbowy

"Wszystkie nadesłane prace przechodzą na własność magia stali i nie mogą być dalej rozprowadzane bez naszej zgody. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z zakceptowaniem powyższego."


Sorki ale taki zapis jest nic nie wart. Polecam prawo autorskie które jest troche pokopane ale niestety obowiązujace. Taki zapis to niestety prosba o kłopoty zwłaszcza z urzedem skarbowym
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
przeczytales, co napisalem 40 minut temu ? Niefortunny zapis to moja wina i juz to poprawilem i uzasadnilem czemu jest tak a nie inaczej.
  • 0

budo_mckane
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Z tego co wiem prawa autorskie sa niezbywalne wiec zapis ten nawet po zmianie ciagle jest niepoprawny. Sam jego wydzwiek takze pozostawia wiele do zyczenia. Zeby nie bylo ze uprawiam tylko krytykanctwo proponuje nastepujaca wersje:

"Autor wyraza zgode na opublikowanie pracy na lamach Magii Stali Jednoczesnie przekazuje wylacznosc na publikacje w/w witrynie internetowej."

Byc moze jakis prawnik ulozylby to lepiej ale mysle ze taka forma nie narusza praw autorskich i jednoczesnie czyni Magie Stali jedyna witryna na ktorej dana praca sie ukarze.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy

Sorki ale taki zapis jest nic nie wart. Polecam prawo autorskie które jest troche pokopane ale niestety obowiązujace. Taki zapis to niestety prosba o kłopoty zwłaszcza z urzedem skarbowym

Co ma wspólnego urząd skarbowy z wyłącznością artykułu w przypadku braku zarobku na nim?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy

Co ma wspólnego urząd skarbowy z wyłącznością artykułu w przypadku braku zarobku na nim?


Jak to z kijem każdy ma dwa końce. Wygrywający konkurs a zatem i nagrodę ma pozyskuje dobro materialne mające określoną wartość. Ni mniej ni więcej powienien zapłacić w zwiazku z tym podatek dochodowy.

No ale to nie ma związku z tym zapisem, taka mała dygresja.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Jarek :)
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Fiodor :

Nieodpłatne swiadczenie które nalezy opodatkować. W tym przypadku sam urzad skarbowy wyznacza podstawe do opodatkowania.

A poniewaz w urzedzie skarbowym oczymuja prowizje od kar i grzywień (chyba 7 %) wiec im zalezy aby premia była konkretna.

Wiec z mojego doswiadczenia wiem ze najgorsza jest darowizna.

Acha w przypadku gdy niezgadzasz sie decyzja urzedu skarbowego to mozesz zawsze sie odwołać do tego samego urzedu skarbowego. :lol:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy

Fiodor :

Nieodpłatne swiadczenie które nalezy opodatkować. W tym przypadku sam urzad skarbowy wyznacza podstawe do opodatkowania.
A poniewaz w urzedzie skarbowym oczymuja prowizje od kar i grzywień (chyba 7 %) wiec im zalezy aby premia była konkretna.
Wiec z mojego doswiadczenia wiem ze najgorsza jest darowizna.
Acha w przypadku gdy niezgadzasz sie decyzja urzedu skarbowego to mozesz zawsze sie odwołać do tego samego urzedu skarbowego. :lol:

Mówisz rejs że za to że zamieszczam artykuł na magiastali mam odprowadzić podatek? ciekawe ciekawe, niech ktoś zgłosi to w urzędzie że nie będę odprowadzał z tego tytułu podatku, najwyżej się serwis zamknie, dobre nie?
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Tu masz racje, zawsze mozna zamknac serwis.
Tak kiedys zrobilem wiec opieram sie na własnym doswiadczeniu.

Jedna moja uwaga zwiazana z urzedem skarbowym wynika z tego ze US doczepia sie tylko podmiotów które sa dochodowe (mozna niezla kare przywalic). 95% stron i firm internetowych łamie prawo nawet o tym nie wiedzac. Wiec jak nie planujecie rozwoju komercyjnego to nie ma sie co martwic.

A jak przypadkiem jakies pomysł okaze sie dobry i zacznie przynosić kase to dopiero wtedy US wkracza do akcji i sprawdza do 5 lat wstecz. A wtedy zamykanie serwisu i zaczynianie wszystkiego od nowa juz nie jest juz takie łatwe.

Moj znajomy ma własnie US na głowie. Jak głupi wykazał zysk i trafiło na niego. W ciagu dwóch lat miał juz 4 kontrole. Każda trwała srednio 5 miesiecy i czepiaja sie wszystkiego. I jeszcze musi im zapewnic osobny pokój i napoje.

W polsce nie ma czegos takiego jak bezpłatny i darmowy. Bo jak to opodatkowac. Dlatego lepiej zawsze skonsultowac sie z prawnikiem. Do kazdego zdjecia aranzowanego pełne prawa ma zawsze ten kto robił zdjecie i moze je zbyć tylko na podstawie osobnej umowy cywilno prawnej. Zdjeciem nie aranzowanym (tzw. zdjecie produktu) ktore nie podlega prawom autorskim jest proste zdjecie noza na białym tle.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
jednym slowem pojebane :roll:
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
REJS w Swoim poście tak umieściłeś cytat, że wygląda tak jakbym ja napisał to co jest w cudzysłowie. Poza tym jak napisał Vince już po sprawie :wink:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Hej spokojnie - urząd skarbowy się przypiepsza powyżej 4000 euro więc luzik. Nie wiem jakie intencje przyświecały temu zapisowi (wyłączność do zdjęc?) ale nie ma mowy o naruszeniu ustawy o VAT i PIT.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy

Hej spokojnie - urząd skarbowy się przypiepsza powyżej 4000 euro więc luzik. Nie wiem jakie intencje przyświecały temu zapisowi (wyłączność do zdjęc?) ale nie ma mowy o naruszeniu ustawy o VAT i PIT.


jest taki przepis czy to twoje doswiadczenia?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy

Hej spokojnie - urząd skarbowy się przypiepsza powyżej 4000 euro więc luzik. Nie wiem jakie intencje przyświecały temu zapisowi (wyłączność do zdjęc?) ale nie ma mowy o naruszeniu ustawy o VAT i PIT.


A skąd te info? Myślisz, że to np. wskrzesi tego pana

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prokuratura zbada, czy błąd urzędników skarbowych mógł przyczynić się do śmierci bydgoskiego przedsiębiorcy
Zbigniewowi Macewiczowi pękło serce na sali Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy. W poniedziałek ujawniliśmy, dlaczego przedsiębiorca w ogóle się tam znalazł. Urzędnicy skarbowi popełnili błąd, przyjmując od niego wpłatę raty zadłużenia podatkowego. Kasjer pobrał 9 zł mniej, niż wynikało z harmonogramu spłaty. W efekcie urząd uznał dług za niespłacony, przedsiębiorca miał zwrócić skarbówce 80 tys. zł. Nie zgodził się jednak z decyzją urzędu i zaskarżył ją do WSA. Tydzień temu odbyła się pierwsza rozprawa. Trwała kilka minut, skarżący - najprawdopodobniej z powodu stresu - dostał rozległego zawału serca. W sobotę został pochowany.


  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
Niestety nie wskrzeszam - z tego powodu również nie zabijam.

Info mam z US w Warszawie i w Piasecznie - dzwoniłem. Jak nie wierzycie to też zadzwońcie albo skierujcie pismo do Izby Skarbowej,
  • 0

budo_alx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: prawo autorskie, urząd skarbowy
żadne podatki od darowizn nie mają zastosowania przy konkursach !!
zgłaszając pracę (dowolną np.zdjącie;negatyw,liść w parafinie czy suszonego ślimaka) jeśli wyrażasz zgodę na treść zawartą w regulamie w/w konkursu to zamyka sprawę. Bowiem zgadzając się z regulaminem zawierasz umowę cywilno-prawną na mocy której zrzekasz sie wszelkich praw do suszonego ślimaka i koniec (liczysz na to , że coś wygrasz i to jest nabycie praw do
s z a n s y na wygraną w zamian za ślimaka- normalny handel -a jaką wartość ma taki ślimak w konkursie na najbardziej rozlazłego winniczka jesieni ?)
A to czy dany ślimak będzie potem sprzedany za zilion usd to już jest sprawa
nowego właściciela czyli organizatora konkursu i jego podatek dochodowy,vat ,srat itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024