Skocz do zawartości


Zdjęcie

BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
Pierwsze wrażenie było takie, że jest strasznie mały, mniejszy niż to wynika ze zdjęć. Przy tym dość gruba klinga, przez co wydaje się niezniszczalny.

Po wzięciu do ręki wrażenia pozytywne, świetnie leży. Okłądki, choć na zdjęciach wydają się gładkie, zapewanieją świetną przyczepność (potwierdziło się to w użytkowaniu - nawet w mokrej dłoni się nie ślizga).
Chwyt w mojej dłoni sięga tak na 3 i pół palca. Moletowanie pod kciuk nie jest za agresywne i zapewnia pewne podparcie.

Klinga dość krępa i gruba, ale świetnie się nią pracuje. O klinowaniu w grubszym materiale nie ma tu raczej mowy, bo ze względu na krótką klingę raczej nie będę używał go do krojenia chleba czy szynki.

Nie jest to z pewnością nóz terenowy, ale może być uzupełnieniem większej klingi. Do zestawu nożyk+ topór raczej nie polecam, bo w takim zestawieniu będzie zbyt mały. Za to na miasto świetny, szczególnie w kydeksie. Ta orginalna pochw jest kiepsko wykonana. Krzywo pozszywana i robi wrażenie niedorobionej. Odstaje na niekożyść od noża.

Zeby nie było słodko:
1. Okładziny nie były zbyt mocno dokręcone. Nożyk mi upadł na posadzkę i jedna z okładek sie przesunęła, ale dało się to naprawić.
2. Szlif krawędzi tnącej nie jest idealnie poprowadzony, ale jest to tak niewielki mankament, że nie odczuwa się tego w eksploatacji.
3. Może wydziwiam, ale za tą cenę mam prawo: nożyk nie był tak ostry jak choćby mini AFCK II. Kilka przeciągnięć po trianglu usunęło tą wadę.


Testy jakim go poddałem to codzienne noszenie, przygotowywanie posiłków, obieranie owoców, struganie kijków, otwieranie korespondencji. Wszędzie się sprawdził i nie miałem do niego zarzutów na tym polu. Jeśli ktoś szuka eleganckiego fixed EDC na miasto to nie musi szukać dalej.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Moletowanie pod kciuk:

Dołączona grafika

NIesymetryczność krawędzi tnącej (niewielkie, ale jest):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Porónanie wielkości:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A teraz fotki, które może pokażą niedoróbki oryginalnej pochwy.

Krzywo przyszyta szlufka na pas:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sam szew powinien mieć kształt kwadratu z przekątnymi, a tutaj jest wyraźny romb.

Niechlujne wykończenie wnętrza:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Choć na pasku tych drobiazgów nie widać, to za takie bądź co bądź pieniądze mogli się bardziej postarać.

Generalnie nożyk na piątkę, nie budzi strachu czy niepotrzebnej sensacji, a wręcz przeciwnie budzi ciekawość.
Mały minus za pochewkę i słabo dokręcone okładziny.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
Activator jest naprawde piekny. Tylko ta jego cena... :(

BTW
Jest juz dostepny tez firmowy kydex Benchmade, oczywiscie jako opcja.
No ale pochewka ktora dorobil Piter jest naprawde super.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
Fajna recenzja - byles bardzo surowy.:D
Mi sie nozyk spodobal bardzo, chociaz nie jestem przekonany do tak malych ostrzy. Ale to chyba minie.
A to ze budzi ciekawosc to jego zaleta, bo wyciagajac takiego socoma raczej zamiast ciekawosci wzbudzisz przerazenie wsrod ludzi.
Nie da sie temu nozykowi zarzucic ze nie jest zabawny i przyciaga uwage

Dołączona grafika



to lubie :lol:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
To taki mój zestaw EDC. :)

Dołączona grafika

A co do surowości, to trudno się tu czegoś czepiać. A zdrugiej strony stosunek długości noża, a klingi w szczególności, do ceny nie jest zbyt korzystny. Dlatego trzeba wytykać nawet drobne mankamenty. :wink:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
No to ze sie obladowal zelastwem :D
A ten skirmish siedzi w jakiejs pochewce?? Dobrze widze??
Ta pochewka byla w komplecie?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)
Ta pochewka, to jak mniemam worek po ziemniakach. Wielkością pasuje do tego cholernego bydlaka jak znalazł ;)

Kurde, na zdjęciach makro widać parę niedoróbek, które umknęły mi zupełnie przy oglądaniu gołym okiem. Takie na przykład spasowanie dwóch rodzajów okładzin... no, takie sobie 8)

Powinienem był opatentować robienie zdjęć na kartce w kratkę :wink:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)

Kurde, na zdjęciach makro widać parę niedoróbek, które umknęły mi zupełnie przy oglądaniu gołym okiem. Takie na przykład spasowanie dwóch rodzajów okładzin... no, takie sobie 8)


wez tylko pod uwage ze na niektorych zdjeciach powiekzsenie jest chyba z 10x wiec ten noz musialby kosztowac 5x tyle zeby pod mikroskopem nie dalo sie zauwazyc szczeliny pomiedzy dwoma radzajami okladzin. Tu juz w gre wchodza ograniczenia technologiczne. A jesli tego golym okiem nie widac to ja bym sie do tego nie czepial - w przypadku noza oczywiscie.

Aha, na zdjeciach makro moletowanie gornej czesci klingi sprawia wrazenie niechlujnego - ale to znowu duze powiekszenie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 210 mini-foto-recka (dużo zdjęć)

Activator jest naprawde piekny. Tylko ta jego cena... :(

New Graham 87.50$ bez wysylki, dodaj te pare dolcow na shipping, przy obecnym smiesznym kursie wychodzi... a policz sobie sam, nie chce mi sie kursu zlotego szukac ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024