Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zlotowe rozczarowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Zlotowe rozczarowania.
Jak w temacie i nie chodzi o sam zlot, co do którego mam jak najcieplejsze (mimo temp. w hali) odczucia.
Chodzi raczej o te nożowe odczucia, bo duża ilość noży, które można było obadać na pewno zmieniła wasze zdanie na temat pewnych egzemplarzy.

Interesuje mnie wasze osobiste i jak najbardziej subiektywne wrażenie.

No to zacznę:
I. Rozczarowania:
- Extrema Ratio Shrapnel, jedyny nóż z ich oferty, który wg mnie nadaje się w teren i w ogóle do użytku dla cywila miał zbyt krótki chwyt :(

- automaty (wszystkie bez wyjątku) mają wyraźny bladeplay, żegnaj ATCF D/A, MOD CQD mk.I i Bóg wie co jeszcze

- MT ATCF rękojeść z wpijającymi się w dłoń krawędziami

- Syderco SPOT całkowicie mi nie leżał :(

- Sebenza też nie była zbyt wygodna :(

- Strider SA-L znowy chwyt

- Busse z serii E, znowu chwyt, ale i ogólne wrażenie (dotyczy wszystkich Busse)

- CRK Green Beret, znowu chwyt

- fallkniven P1 (ten elegancki składak) wpijający się w dłoń chwyt

II. Pozytywy.
- BM Ambush, nie zdawałem sobie jaki to skurczybyk

- Strider mk.I, świetny nóż w teren i wspaniale przemyślana konstrukcja

- Strider MFS, użytkowość, utylitarność, praktyczność ...........

- MD, dzięki Roberto mogłem przyjżeć się tym legendarnym nożom i zmieniłem o nich zdanie, to na prawdę przemyślane konstrukcje. Z fotek nie podobały mi się nigdy, ale teraz mam do nich szacunek, choć prawdopodobnie nie kupię nigdy żadnego z nich, bo dalej mi optycznie nie podchodzą i nie potrzebuje takiej mocy.

- bm Nimravus, cienkie ostrze w tym przypadku to dla mnie zaleta i zaskoczenie

- spyderco, szczególnie kilka modeli prezentowanych przez p. Mitina to naprawdę wysoka ergonomia


A na koniec powiem, że totalnie zaskoczył mnie p. Siergiusz Mitin. Osobowość o dużej dozie humoru i kopalnia wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktyka i technika. No i świetny wykładowca wiedzy nożowniczej o wybitnie praktycznym podejściu do tematu. Nie spodziwałęm się, że to tak wesoły człowiek.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Minusy:
- maly minusik dla BM Activatora - nie myslalem, ze jest az tak maly... ale i tak go chce :)
- dla wiekszosci automatow... podobnie jak Wojtas - nie spodobal mi sie blade play

Plusy:
- Strider MFS - za ergonomie i optymalne gabaryty
- Trace Rinaldi - za wykonanie i ergonomie
- Spyderco Salsa - i znow ergonomia & design

... to chyba tyle... reszta potwierdzila moje pozytywne badz negatywne odczucia.

Jesli chodzi o wykladowcow (wszystkich) - wrazenia jak najbardziej pozytywne!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Rozczarowania

- ER Shrapnel - za krotka rekojesc
- Bm Activator - kurde ale to male
- Sere 2000 - kurde ale to ciezkie
- Mtx5 - nie podobal mi sie.
- Spyderco military - ogromna rekojesc

Mile zaskoczenie:

- Strider D-al - Dołączona grafika dla mnie to noz zlotu (patrz avatar) rewelacyjnie lezal w lapie i to recurve... Zazdroszcze Piter!

- Benchmade Skirmish - rewelacyjna ergonomia, super design, frame trzymal pewnie
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Rozczarowania
Nie bede tutaj specjalnie oryginalny-automaty to w wiekszosci tylko fajne zabawki i do tego okrutnie drogie.
Mile zaskoczenia
Kilka Spyderco ktorych nie mialem okazji pomacac wczesniej-do listy zakupow doszla m. in. Salsa i Lil'Temperance.
Pozytywnie jestem zaskoczony fixedami ER, bo na zdjeciach noze te nie wygladaja na zbyt przyjazne dla uzytkownika. Shrapnel mimo ze okazal sie mniejszy niz myslalem tez kiedys bedzie moj-zreszta Jumbo potwierdzil jego przydatnosc jako noza mysliwskiego.
No i oczywiscie niesamowita kolekcja nozy kuchennych :wink: Roberto, ktora utwierdzila mnie w przekonaniu ze MadDog fajny jest i musze cos z jego stajni miec.

To tyle co mi sie przypomina, niestety nie wszystko dalo sie zapamietac, za duzo wrazen jak na jeden dzien.
  • 0

budo_sobota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Wielkie rozczarowanie- MOD

Bawiłem sie chwilę modelem 875 (czy jakoś tak):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przycisk notorycznie się ZACINAŁ. Komentarz Pani: "Bo to trzeba tak bardziej centrycznie wciskać....." :wink: W tej klasie noża- nawet w egzeplarzu pokazowym (chociaż ten nie nosił śladów zużycia- według mnie nówka sztuka nie śmigana) jak sądzę nie powinno mieć to miejsca.

Reszta noży - super a szególnie MD :) (tak tak ten kolo na stronce ŚN z lekkim obłędęm w oczach i MD w łapie to ja :oops: )

sobota,
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
a ja sie wyleczylem z folderow Extremy Ratio. W realu okazaly sie za duzymi klocami. no i z MT terzuola i MTX2 tez sie wyleczylem, bo za ta kase blade play'a to ja nie chce.

Za to Busse mi sie jeszcze bardziej spodobaly
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
roczarowaniem byly fulcrum II d, myslalem ze bedzie wiekszy.
sebenzy ktore kompletnie mi w lapie nie leza.

za to mile zaskoczylem sie spyderco salsa. spodobal mi sie shrapnel.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Wystarczy ich na dwa dni zostawić i już się rozbestwiają, no ;) Stwierdzenie "macałem MadDoga i leży mi w ręku jak kupa" ma sens, bo rękojeść jest rękojeść. Ale sorry, stwierdzenie "model X jest do dupy, bo ma blade play" po pomacaniu JEDNEJ sztuki nie ma wiele wspólnego z sensem. Każdy nóż ze śrubą po środku może wymagać dokręcenia... po to ona jest. Niedokęcona Sebenza też ma bladeplay, i to jaki! Pewnie jak zwykle zaraz posypią się gromy, ale teraz znikam do jutra z sieci. A może wrócimy do definicji zero blade play? Jeśli ma być to "zero absolutne" to polecam wyłącznie noże fixed, fizyka jest nieubłagana papieros
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
A ktos pamietam pisal , ze sebenza nawet po odkreceniu sruby, bodajze o 360 stopni(mege sie mylic) ,ale tak czy sie po odkreceniu dosc sporej ilosci stopni......ma ciagle zero blade play 8O :roll: .....fascynujace nie?

pozdr.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Gacman, właśnie sprawdziłem. Dzięki specyficznej konstrukcji (śruba ściskająca nóż przechodzi przez stop-pin) po odkręceniu osi bladeplay nie jest duży, to fakt. No nienajlepszy przykład może dałem :oops: (no już, wstawcie sobie do mojej wypowiedzi cokolwiek poza Sebenzą) ... ale z drugiej strony nie jest to już jednak "zero absolutne" ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Ok ok... to wszystko prawda, ale generalnie automaty sa duuuzo bardziej podatne na BP... niestety :(
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.

Ok ok... to wszystko prawda, ale generalnie automaty sa duuuzo bardziej podatne na BP... niestety :(

Ależ jasne... a szczególnie OTFy! Te mają równiutki BP. Ale jak tu bez nich żyć? No jak? Ech... :roll:
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
No własnie :D
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.

Ależ jasne... a szczególnie OTFy!

No tak... troche sie rozpedzilem :oops:
Ale wszyscy wiedza o co chodzi :)
Zreszta ja sie nie czepiam konkretnego automatu - raczej uogolniam... a kto lubi auto temu BP nie straszny, ale to juz inna bajka.
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Nawet mimo ewntualnego blade play w OTF MT (sam tego nie sprawdzałęm) dla mnie to są łądne cacuszka - szczególnie Scarab przypadł mi do gustu

Gdybym miał dodatkową kasę to bym go kupił - jako pewien przejaw ekstrawagancji: mała, droga zabawka 8) i tylko klik, klik...
ale cóż - zakup jeszcze musi poczekać.

po zlocie wyleczyłem się z Green Bereta, wyblakły trochę Stridery fixed.

Ale zaświeciły mi się oczy do Spyderco - inaczej patrzę na Delicę, Salsę - dowiedziałem się co potrafi Temperance - już zastanawiam się nad zakupem :-)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.

Nawet mimo ewntualnego blade play w OTF MT (sam tego nie sprawdzałęm) dla mnie to są łądne cacuszka - szczególnie Scarab przypadł mi do gustu


Mnie tez, moze poza tym modelem ze wzmocniona sprezyna (Piter wiesz o co chodzi, nie ? ;) ).
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
To prawda ze nie da sie tak spasowac nawet najprostszego mechanizmu - ktory ma sie poruszac (a folder niewatpliwie takim jest) - zeby nie mial luzow, ale to i tak nie zmienia faktu ze w takim mini socomie elite auto (a bawilem sie kilkoma egzemplarzami) nie uswiadczylem luzow, a za to drozsze modele nie sa BP pozbawione. Oby to byla tylko kwestia konkretnych egzemplarzy
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
Sam mam MT UMS, pomacałem tez sobie pare innych automatow i blade play zawsze jakis byl (w plaszczyznie gora/dol). Ale ciezko mi sobie wyobrazic jak mozna by spasowac blokade plunge lock zeby nie bylo tam luzu. Ja chyba bym sie bal ze jak nie ma luzu to za ktoryms razem zabraknie tego ulamka milimetra i blokada nie zaskoczy.

Z rozczarowan to rzeczywiscie Shrapnel jakos mi sie nie spodobal - to chyba kwestia rekojesci. Ale w rekach Jumbo znakomicie serek kroil. Plasterki wychodzily tak cienkie ze az prawie przezroczyste. :D
BM Skirmish - ladny ale jak dla mnie to chyba za duze bydle. Nie macalem zbyt dokladnie wiec moze jak bym wzial do reki to mialby wieksza chce w niej pozostania ale tak to na razie dam sobie spokoj.
Sebenza - mialem w reku tylko modele dla leworecznych (od Roberto) ale wersja Classic lezala bardzo ladnie.
No i Mad Dogi - bardzo pozytywne odczucia, chociaz za duzy zapas mocy jak dla mnie - nie mam gdzie tego wykorzystac. Chyba ze do "taktycznej" :wink: walki z warzywami :)

pozdrawiam
ms
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
No cóż, nie twierdzę, że konkretny model ma blade play po obmacaniu jednego egzemplarza, ale to, że każdy obmacany przeze mnie egzemplarz miał bladeplay (tak MOD'y jak i MT), a to już daje do myślenia i na tym oparłem swoją wypowiedź. Potwierdzili to niektórzy urzytkownicy tego typu noży.

Samo zjawisko nie jest może odczuwalne przy normalnej pracy, ale jednak występuje i chyba jest to cecha naturalna dla tego typu konstrukcji, bo manual można mocniej dokręcić, co powinno zlikwidować to zjawisko, a przynajmniej je zniwelować (najwyżej będzie się ciężej otwierał). A w automacie musi być minimalny luz aby nóż się otwierał.
Po za tym dynamiczne otwieranie klingi (w automacie zawsze takie jest jeśli nie liczyć DA) w każdym folderze może doprowadzić do bladeplay.

Takie było moje subiektywne wrażenie,co zaznaczyłem w swoim poście.

Broń Boże nie chcę nikogo zniechęcać do automatów, każdy bierze to co lubi i mu odpowiada. Owszem te noże są bardzo interesujące i na pewno zaawansowane technologicznie, ale ja szukam noży użytkowych. A automaty przez swoją specyfikę mają częśi, które mogą nawalić (sprężynka), przez co tracą niezawodność. Są za to świetne do samoobrony.

A co do zero blade play, to wg mnie zero=zero, i tak jest w moim skatowanym SOCOM'ie, Monochrome'ie i nowym Skirmish'u.

Na koniec powtórzę interesuje mnie wasze subiektywne zdanie na temat tego co zmieniło się w waszych wyobrażeniach o konkretnych modelach po wzięciu ich do ręki, a nie to czy automaty są be, czy cacy.

Amen.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlotowe rozczarowania.
No to i ja coś dorzucę... oglądałem z bliska nożyki, które przyniósł Blacha. Damast piękny, na prawdę ładnie wykuty. Ale szlif oraz oprawa są potraktowane nie tyle nieestetycznie (bo warsztat trzeba wypracować) co po prostu totalnie olewczo. A szkoda. Blacha, weź mu coś powiedz man!

MadDog... tak, to jednak zdecydowanie to co lubię :) Każdy następny wzięty w łapę mnie w tym przeświadczeniu utwierdza.

A poza tym... wiadomo, BM to BM, Spyderco to Spyderco, a Becker to Becker itd. Nic mnie tu nie zaskoczyło w żadną stronę. Po prostu to, czego się spodziewałem (mówię o modelach, którymi się wcześniej nie bawiłem).

Wojtas, a ten twój Socom Elite Tactical... pięknie chodzi. I widać, że mu się raczej nie nudzi na półce. Fajny... szkoda, że już ich nie robią :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024