Skocz do zawartości


Zdjęcie

Extrema Ratio w Military.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Extrema Ratio w Military.pl
Jak w temacie. Military.pl nieźle się rozwija, a i ceny nie najgorsze (mówię ogólnie, nie o cenach ER).
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
No no, niezle niezle... Ogolnie produkty ER polecam, niebawem recka Shrapnela si eukaze na stronie Pitera tylko niech bogowie pozwola mi ja ukonczyc....
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
A mi jakoś ER nie podchodzą.
Kiedyś strasznie się tym podniecałem, ale to są noże wybiynie nieużytkowe dla cywilnego użytkownika. Geometria nie kłamie i taki nóż choćby golił w locie to w normalnej pracy (cięcie) będzie sprawiał nie lada kłopoty.
Po obmacaniu na zlocie: skreślone z mojej listy potencjalnych zakupów.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
Eee przepraszam ale Shrapnel ma pelny plaski szlif... nie do ciecia on jest...?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
U mnie tez niestety ER spadlo w notowaniach po tym jak obmacalem na zlocie. O ile fixedy jeszcze moga byc to foldery to duze niepraktyczne klocki.
No chyba ze ktos faktycznie potrzebuje skladanego lomu ktorym sporadycznie - powtarzam - sporadycznie trzeba cos przeciac.

A shrapnel moze i ma pelny plaski szlif, ale rekojesc jest tak krotka ze nie da sie ukryc ze sie niewygodnie trzyma
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
Szrapnel to tylko wyjątek potwierdzający regułę. I też nie jest pozbawiony wad np. krótka rękojeść i spora masa (i subiektywnie: w mojej ręce nie leżał zbyt wygodnie).
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
Dokladnie, w moim przypadku Shrapnelek tez mial za krotka rekojesc... Pozostaje jednak przy swoim MFS.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
I wyszło na to, że są ludzie, któzy jednak przedkładają wygodę i walory użytkowe nad ciekawy design.
A w przypadku MFS'a jest to skuteczne połączenie obydwu. Osobiście wolałbym rękojeść z G10 niż oplot.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl

I wyszło na to, że są ludzie, któzy jednak przedkładają wygodę i walory użytkowe nad ciekawy design.

E tam... Chyba wszyscy sa tacy, jak juz z fotek sie przesiada na 3D noze ze stali i roznych takich innych materialow - takie, ktore mozna pomacac, pociac... ;)

A w przypadku MFS'a jest to skuteczne połączenie obydwu. Osobiście wolałbym rękojeść z G10 niż oplot.

Czy PiterM nie pokazywal kiedys fotek Striderow majacych standardowo oplot - z okladzinami?

Oni chyba cos takiego Ci zrobia na zamowienie.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
Mój brat chciał takiego MFS'a z G10 i Piter odpowiedział, że tego akurat modelu z G10 nie da rady.

Niby jest EBS i EBLS ale to już niezłe kloce. MFS to naprawdę niezły chlastacz.
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
A ja zastanawiam się, aby w przyszłości kupić Col Moschina, zeszlifować górną gardę i wstawić nowe okładziny - wtedy byłby miodzio nożyk uważam. :wink: :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl

A ja zastanawiam się, aby w przyszłości kupić Col Moschina, zeszlifować górną gardę i wstawić nowe okładziny - wtedy byłby miodzio nożyk uważam. :wink: :)


Ale nawet wtedy cięcie czegokolwiek grubszego niż wysokość szlifu będzie sprawiało kłopoty.
  • 0

budo_lachim
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
ER jak byłem w Italii to się naoglądałem i namacałem -bo na shrapnela byłem napalony :D .Skończyło się na MFS z którego jestem zadowolony oplot nie jest zły. Po bliszym zapoznaniu się z nozem jedyna stwierdzona wada to słabe trzymanie noża w pochwie lubię noże nosić w odwróconej pozycji ale Piter powiedział że się "dociśnie" na goroco i bedzie dobrze.

Vince twój MFS dobrze siedzi w pochwie :?:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl

Szrapnel to tylko wyjątek potwierdzający regułę. I też nie jest pozbawiony wad np. krótka rękojeść i spora masa (i subiektywnie: w mojej ręce nie leżał zbyt wygodnie).


A ja mam małe łapki. A jakby w którąś wpadł shrapnel to " ni hu hu " bym go nie wypuścił . :lol: :wink:
Pozdrawiam...
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
U Marsa ceny są korzystniejsze i obsługa pięciogwiazdkowa,mimo że na Military narzekać nie mogę. A jako backup w teren i tak wybiorę MPC.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Extrema Ratio w Military.pl
ja tam nie rozumeim
mi strider MFS podobał sie dopuki nie wziołem go w łape, potem przestał sie podobać w ogóle
shrapnel podobał mi sie tak sobie, po zlotowym macaniu podoba m isie zajebiście i jest strasznie wygodny - troszke inny chwyt i lezy rewelka i wcale nei ma za krótkiej rekojeści (łape mam średnią) na co moge narzekac w przypadku MFS - zupełnei mi nei leży w łapie - jak klocek drewna.
ot co komu sie podoba i co komu lezy to temat do dłuuuuuuuuuuugich ale bez owocnych debat :)
no i walory użytkowe w przypadku MFSa i shrapnela moim zdaniem przemawiają na korzyśc tego drugiego, ale to pewnie dlatego że MFS za cholere mi nie lezy w zadnym chwycie, no nic a nic, a shrapnel "chodzi" pięknie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024