Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z początkującymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
No znowu sie ze Szczepanem zgadzam. To pewnie jakaś choroba :D Tylko jak tak sobie wychowam i nauczę, to czy sam nie stanę sie dinozaurem w zamkniętym kręgu wychowanych?
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
z poczatkujacymi nalezy spokojnie cwiczyc, ja widzialem jak poczatkujacy wyrwal na tori ile sil w nogach i polecial na jakas kokyu nage. Efekt byl taki ze go odwieziono do szpitala ze zlamanym obojczykiem, uwazam iz nalezy sobie wychowywac ale wszystko musi miec swoje granice adekwatne do mozliwosci i umiejetnosci poczatkujacego. Z nakazaniem poczatkujacemu atakowania najszybciej i najmocniej jak tylko sie da jest czasami niebezpieczne dla niego samego.
Ale to tylko moje zdanie :D

pozdrawiam
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

APAS widze ze u was ci nieco bardziej zaawansowani stali sie juz dinozaurami. Nic dla nich juz nie mozna zrobic, sa po prostu skazani na sukces.
Dla odmiany, mozesz sobie wychowac odpowiednio mniej zaawansowanych od siebie, robiac systematycznie cwiczenia w sposob ktory opisalem. Przynajmniej z toba beda cwiczyli jak trzeba. Co cie obchodzi reszta tych naindyczonych dupkow w hakamach?

Masz rację Szczepan, tylko znowu te cholerne pryncypia... Czy to aby nie "hakamowe rakiety", czyli moi młodsi koledzy, co to robią stopnie w trybie przyśpieszonym (nie mówię, że bezpodstanie - młodzi są, sprawni...) nie powinni popracować z młodymi i sztuki pedagogicznej nieco liznąć? Wszak to oni wkrótce, jeśli zechcą, bedą instruktorami. Ja może nigdy, bo lata swoje mam, obowiązków tyle, że nie zawsze "aikiduję" się tyle, ile bym chciał a i mój zawód charakteryzuje się wysoką umieralnością na choroby układu krążenia :cry: A co do wychowywania - są ludzie, co to im osobiście pierwsze ikkyo pokazałem a dziś oni w hakamach i z danami... A młodymi gardzą!
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
No to mi się przy okazji Waszych rozważań i obserwacji cennych jeszcze jedno nasunęło: a co z poczatkującymi, co to mają za sobą rok czy półtora karate jakiegoś, albo tkd czy czegoś... Atakować potrafią, ale ruch inny i skorość do konfrontacji okrutna... A z padami różnie... Jak z nimi ćwiczyć, coby nie zniechęcić, czasu na czcze dysputy nie tracić a i krzywdy nie zrobić?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Ja bardzo lubię z takimi ćwiczyć!

a ty zaawansowana jestes? ile cwiczysz? rok? hyhy


Może nie tak długo,ale ikkyo jak się robi wiem :wink: Ponad 3 lata może 4 nie pamiętam dokładnie :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Ja bardzo lubię z takimi ćwiczyć! :) Zwykle początkujący są tacy słodcy i zagubieni! :wink: Zawsze jak takiego na treningu widze to podchodze i z nim ćwiczę! :wink: W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał! :D

To wszystko prawda, ale ileż można tłumaczyć jak się robi mae ukemi? Jak długo można tłumaczyć, ciągle od nowa, że to ikkyo i tak wejdzie, ale na razie ćwiczymy kihon i tak ma wyglądać, jak wygląda? Początkujący są "fajni" bo ciekawie oporują, kombinują i wymyślają najróżniejsze tricki, z którymi trzeba sobie poradzić, ale po pewnym czasie... zaczynamy wszystko z nowymi początkującymi, zamiast samemu płynąć na głębsze wody...


Trzeba mieć cierpliwość :) Też się uczysz ucząc innych. Oczywiście z ćwicząc z lepszymi od siebie lepiej się ćwiczy i o wiele więcej się uczy. :)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
Niestety trzeba się zgodzić ze Szczepanem. Początkującemu nie wolno zrobić krzywdy. Nawet jak atakuje szybko i mocno to trzeba samemu zadbać o jego bezpieczeństwo. Różnica umiejętności względem kogoś kto nic nie umie jest wystarczając żeby móc sobie pozwolić na kontrolowanie techniki.
A jak boisz się że nie dasz rady skontrolować to poproś żeby atakował ciut wolniej.
  • 0

budo_kotka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brighton

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
Mysle, ze kazdy byl kiedys poczatkujacy i sadze, ze wyrozumialosc tym ludziom sie nalezy. Oni tak samo jak kazdy inny przychodza i placa za treningi i maja prawo sie szkolic. A osoby zaawansowane maja dzieki nim mozliwosc przecwiczenia technik. W koncu w dojo nie ma samych poczatkujacych i jednego zaawansowanego i mozna sie zawsze zamienic.
Kotka
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
hmm ostanio cwicczylem z kolesiem co byl pierwszy 1 ale kiedys jus cwiczyl.... heheh całkiem nieźle kombinował a ja musialem sobie z tym radzic... na taki mozna sie wiele nauczyć (przynajmiej moim zdaniem...)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Niestety trzeba się zgodzić ze Szczepanem. Początkującemu nie wolno zrobić krzywdy.


No, niestety :cry: Fajnie by było, jakby można im robić krzywdę :twisted: Nie przychodziliby na matę i dupy nie zawracali miszczom 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

ileż można tłumaczyć jak się robi mae ukemi?

do usranej śmierci.. taki zawod :)


Aiki to swietnie ujoles...jestes mądry gosc
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Niestety trzeba się zgodzić ze Szczepanem. Początkującemu nie wolno zrobić krzywdy.

Nic takiego nie napisal Komban. Przeczytaj jeszcze raz moj post, tam pisze:

Zrobic jak najmniejsza krzywde atakujacemu.

to wcale nie to samo o czym ty marzysz. Nie ma bezpieczenstwa na tatami.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi
Najwieksze MASTY typu szczepan 10 Dan powinny cwiczyc z goscmi 6 KYU bo wtedy ci drudzy sie uczą niebo szybciej ......!!!! to moje zdanie :) A Szczepan ma racje nie warto krzywdizc mlodych
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Masz rację Szczepan, tylko znowu te cholerne pryncypia... Czy to aby nie "hakamowe rakiety", czyli moi młodsi koledzy, co to robią stopnie w trybie przyśpieszonym (nie mówię, że bezpodstanie - młodzi są, sprawni...) nie powinni popracować z młodymi i sztuki pedagogicznej nieco liznąć?


oooopppsss, czyzbys chcial tutaj zastapic swego instruktora? Zabrac mu chleb? :)
Co cie to obchodzi? Jak sobie gosciu wychowa dinozaurow, to bedzie takich mial. Ty pilnuj swego interesu, edukuj mlodych, co jeszcze nie skostnieli. W ten sposob bedziesz mial z kim cwiczyc, podnosic swoj poziom i wkrotce przescigniesz "mlodych ale juz nie gniewnych" :wink:

W ten sposob spokojnie wprowadzisz niejako naturalnie nowy standard w dojo, a dinozaury albo wygina, alba beda musialy przejsc jakze bolesna mutacje :roll: :lol:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

ileż można tłumaczyć jak się robi mae ukemi?

do usranej śmierci.. taki zawod :)


I nic dodać, nic ująć. :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Początkującemu nie wolno zrobić krzywdy.

Zrobic jak najmniejsza krzywde atakujacemu.
to wcale nie to samo o czym ty marzysz. Nie ma bezpieczenstwa na tatami.

Dokładnie - to nie szachy sportowe. Uczymy sie sztuki walki i nie raz będą siniaki i nciagnięcia aż do złamań i wybitych ząbków, rozbitych warg, nochów, łuków brwiowych etc. Oczywiście na aikido jest tego nieporównywalnie mniej - ale nie znaczy że nie może mieć miejsca. Przy świadomości ryzyka i koncentracji na macie szanse na większą wtopę są małe. A że będzie bolało - to cena za wiedzę - jest wojna, są straty.
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

Może nie tak długo,ale ikkyo jak się robi wiem :wink: Ponad 3 lata może 4 nie pamiętam dokładnie :wink:


To ja cwicze znacznie dluzej niz Ty i nadal nie wiem, jak sie robi ikkyo. Moze mnie nauczysz? ;)

Uzdrawiam
Emerque
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

komban napisał:
Niestety trzeba się zgodzić ze Szczepanem. Początkującemu nie wolno zrobić krzywdy.

Nic takiego nie napisal Komban. Przeczytaj jeszcze raz moj post, tam pisze:

Zrobic jak najmniejsza krzywde atakujacemu.

to wcale nie to samo o czym ty marzysz. Nie ma bezpieczenstwa na tatami.


A to przepraszam, nie można się zgodzić ze Szczepane. Nie wiem co uważasz za zrobienie najmniejszej krzywdy. Bo nowe siniaki po każdym treningu to raczej standard dla każdego kto zaczyna, ale wybite zęby lub złamana ręka to już przesada.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

oooopppsss, czyzbys chcial tutaj zastapic swego instruktora? Zabrac mu chleb? :)


Boże uchowaj :!: Ja jestem starego chowu - Mistrza się sznuje i słucha (na macie, poza matą w kwestiach nieaikidockich można z nim i trzeba czasem dyskutować :) ), a jak się widzi, że Mistrz robi coś, czego zaakceptować nie możemy (przerzuca się na aikido konplentacyjne i kosmiczne, zaczyna zamykać si podczas treningu z małolatami w szatni, pije i bije babcie na ulicy, zostaje prezesem PFA itp) to się idzie szukać nowej ścieżki. A jeśli kiedyś się Mistrza przerośnie (co mi chyba nie grozi) to się otwiera własne dojo a Miszczunia się szanuje i posyła mu kartki na święta...

Co cie to obchodzi? Jak sobie gosciu wychowa dinozaurow, to bedzie takich mial. Ty pilnuj swego interesu, edukuj mlodych, co jeszcze nie skostnieli. W ten sposob bedziesz mial z kim cwiczyc, podnosic swoj poziom i wkrotce przescigniesz "mlodych ale juz nie gniewnych" :wink:

W ten sposob spokojnie wprowadzisz niejako naturalnie nowy standard w dojo, a dinozaury albo wygina, alba beda musialy przejsc jakze bolesna mutacje :roll: :lol:


Racja Szczepan, ale... w końcu ja płacę za treningi czyli za wiedzę, którą powinienem zdobywać. Praca z młodymi dużo mi daje, ale oczekuję czegoś więcej. Faceci, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy, ale także dzięki mojej "pomocy" (zajmowanie sie narybkiem) doszli do 1 kyu i "zaraz" będą robić dana robią postępy szybkie, bo nie zawracaja sobie dupy początkującymi, tylko szlifują finezyjny ruch między sobą. A prześciganie kogokolwiek nie jest dla mnie celem - nieraz już się przekonałem, że facet, który robi salto z klęku podpartego i zakłada hakamę po kilku latach treningu może i sprawny jest, przypieprzyć potrafi ale o aikido miewa momentami mgliste pojęcie... Z nimi mam się ścigać? Thanks...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening z początkującymi

A to przepraszam, nie można się zgodzić ze Szczepane. Nie wiem co uważasz za zrobienie najmniejszej krzywdy. Bo nowe siniaki po każdym treningu to raczej standard dla każdego kto zaczyna, ale wybite zęby lub złamana ręka to już przesada.

Zalezy kto cie atakuje i jakie ma intencje :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024