Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004
Słońce wstaje coraz później, a kładzie się spać coraz wcześniej, czerwienią jesień znaczy liście, brązem je pogrubia i w puchowe dywany w lesie układa - znak to, że czas zacząć kolejny rok 'nauczycielskich' spędów stażowych w naszej organizacji, zwanych stażami EFE. I kolejny raz człowiek w sobotni wieczór, jak na jednostkę samodzielnie myślącą i największego drapieżcę na Ziemi zastanawia się, po co :) do kur...nędzy kolejny raz to robi, zamiast przykładnie siedzieć w głębokim fotelu (może być bujanym) i piwo pić :?: :lol: I jak przystało na samodzielną jednostkę czyni to zabandażowawszy / okleiwszy plastrem wcześniej swoje dotychczasowe rany, coby móc się doczołgać w miarę samodzielnie do wyznaczonego miejsca zbiórki :wink:
Trochę mnie poniosło (to przez tą jesień), więc zacznijmy od początku: coraz trudniej idzie w naszej Rzeczypospolitej łączenie ściany wschodniej i zachodniej, bo w słynnym składzie ('terespolu'), gdzie czujnym być należy, zlikwidowali kuszety i inne miejsca do leżenia. I tak chcąc nie chca pozostało nam siedzenie, nici wyszły też z naszych planów zassania ( a może czasowej absorbcji :?: ) najbliższych miejsc siedzących i uczynienia z nich leżących, bo dosiedli się do nas panowie policjanci z całkiem nieźle skompletowanym wyposażeniem (łącznie z hełmami) - może chcieli naszego świeżo upieczonego 5 Dana - Maćka indywidualnie przypilnować :?: W kazdym razie bujali się z nami aż do stolycy. Ale wygodnie, czy nie, dotarliśmy na czas na staż.
I tak kiedy to sobie błogo myslałem, że jakoś się porzucamy i pounieruchamiamy do wieczora, mój nastrój został kolejny raz zmieniony. Sensei Patrick jakoś tak zawsze potrafi nas czymś zaskoczyć. Nie wiem, czy na jego decyzję miała wpływ jakaś wypowiedż sensei Michasia z Siedlec (gatunek: homo saphiens, grupa: paloręcy, odmiana: łatwiej przeskoczyć niż wywrócić) o niszczeniu naszymi stópkami jego tatami, w każdym razie sensei P. kazał nam zdjąć tatmi i tak już mu pozostało aż do niedzieli do 15:00 do ewaluacji na 1 Dana.
Mam swoje przemyślenia, czemu oprócz troski o tatami s. Michasia, sensei Patrick kazał nam to zrobić, ale niech pozostaną one tajemnicą. Każdy z uczestników, na pewno również i początkujący mają swoje wnioski w tym zagadkowym temacie. W związku z brakiem tatami ćwiczyliśmy głównie różne techniki z uchwytów, tych prostszych. Ale nie sama technika była naszym klu, raczej chodziło o pewne elementy ogólnych niewidocznych na pierwszy rzut oka elementów techniki. I aby to rozwinąć wykonywaliśmy przeróżne ćwiczenia z jednym, dwoma, czy czterema partnerami z zamkniętymi (czesto) czy otwartymi (rzadziej) oczyma. Pracowaliśmy też trochę nad elementami właściwego przemieszczania i sporo nad aikijo. Tutaj na środku miał okazję błysnać sensei Panzer from Praha razem z senseim Jurkiem z Lublina. Chyba w ramach przygotowań do egzaminów na 4 dan. Oj namęczyli się koledzy, namęczyli :-) i dla przyjemności i dla nieprzyjemności :)
Wieczór upłynął nam pod znakiem procentów i rozmów, choć z zeszłorocznej knajpy wyrzucili nas stanowczo o północy. Szczegóły tej zabawy zostawmy na inne wieczorne opowieści. W niedzielę zaczęliśmy o 8 rano, a skończylismy wcześniej, koło 15:30, bo sensei spieszył się na samolot. Temat zajęć był zbliżony.
I tak minął nam kolejny jesienny weekend. Nam pozostał jeszcze tylko mały poczestunek u sensiea Michasia i długa samochodowa droga na Zachód, gdzie jak przystało na pilota dość często ćwiczyłem postawę z aikitaiso zwaną 'opadającą na pierś głową ', ale za to nie chrapałem tak bezczelnie jak koledzy z tyłu... :lol:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004
No ja od siebie moge dodać, iż brak tatami dziwnie wpłynął na kolorystyke moich pleców - jakbym się opalał w pięknym jesiennym siedleckim słoneczku :wink:

Pancer (wielokolorowy niczym jesienne liście :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004
Nie wiem czym tak sie fascynujecie, brak tatami to normalka. Lepiej by ktos napisal jak to bylo z tym oblewaniem zdaje sie 5 dana?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004
A jakieś zdjątka sa? :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

Nie wiem czym tak sie fascynujecie, brak tatami to normalka. Lepiej by ktos napisal jak to bylo z tym oblewaniem zdaje sie 5 dana?


No nie wiem czy ponaddwudziestogodzinny trening (4 dni jakby nie patrzeć) bez maty to normalka.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

No nie wiem czy ponaddwudziestogodzinny trening (4 dni jakby nie patrzeć) bez maty to normalka.

Wy i tak maty nie uzywacie, nie padacie, nie rzucacie ludzi, wiec po co wam mata, do tych dziwacznych wygibasow*? :roll: 8O :) :) :)

* zwanych popularnie aiki taiso
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

Wy i tak maty nie uzywacie, nie padacie, nie rzucacie ludzi, wiec po co wam mata, do tych dziwacznych wygibasow*? :roll: 8O :) :) :)

* zwanych popularnie aiki taiso


Tylko nie tak dawno sam wspominałeś , jak to nie mogłeś się ruszac przez kilka dni po wykonywaniu tych wygibasów - i to na tatami... :)
Tu nie było taiso tylko standard....

Pancer (z utęsknieniem chcący zobaczyć Szczepana :wink: )
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

[...]
Pancer (wielokolorowy niczym jesienne liście :wink: )


Ale zdaje sie ze liscie z drzew na ziemie z duza gracja i lekko padaja. :-)
Wiec nie rozumiem skad te kolory u Ciebie na plecach ? ;)

pozdrawiam
ms
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

Ale zdaje sie ze liscie z drzew na ziemie z duza gracja i lekko padaja. :-)

I kto to mówi....? :wink: :)

Pancer (ponownie z ciałkiem nastoletniego pacholęcia :wink: )
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004

Pancer (ponownie z ciałkiem nastoletniego pacholęcia :wink: )

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu EFE1 w Siedlcach 23-24.10.2004


Ale zdaje sie ze liscie z drzew na ziemie z duza gracja i lekko padaja. :-)

I kto to mówi....? :wink: :)

Nie przypominam sobie zebym miewal jakies problemy przy zetknieciu z podlozem. :-) . Zreszta teraz co by sobie fatygi oszczedzic od razu zszedlem na poziom parterowy. I niektorym tez bym to sugerowal. :wink: :lol:

Pancer (ponownie z ciałkiem nastoletniego pacholęcia :wink: )

:rofl:
A gdzie takie lustra sprzedaja?:wink:


pozdrawiam
ms
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024