Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUA PFA PAA ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

A daj linka albo przeslij na priva/maila :) ...bo teraz przekopywać te wszystkie podobizny to... :(


http://www.budo.net....=asc&start=1050
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
na twarzy widac skupienie... chyba udalo sie to rozplątac :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
to nie jest to tylko YOYO i sie go nie rozplatuje tylko nim macha i wykonuje triki :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

na twarzy widac skupienie... chyba udalo sie to rozplątac :)


O i to są tematy w sam raz . Ściskam kciuki za ciebie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

to nie jest to tylko YOYO i sie go nie rozplatuje tylko nim macha i wykonuje triki :)

przygoda z yoyo mnie w zyciu ominel.. podobnie jak hulahop i inne zabawki.. no coz.. mozna powiedziec ,ze mialem ubogie zycie. :)
anyway efekt luster (pewnie niezamierzony) - świetny , drugie zdjecie mozna by troche poprawic w fszopie... takie marudzenie grafika :)

ps..
wybitnie niechetnie to pisze.. anyway. do red.bud. prosze nie pisac do mnie wiecej.. ani uzywac mojago nicka w żadnym kontekscie. Nie mam ochoty na rozmowe, wymiane pogladow itd. na kogos kto pisze z nicka pod ktorym ukrywa sie kilka osob, traktuje mnie protekcjonalnie i lekcewazaco, finalnie wyzywajac od kapusiow.
za powazny jestem na takie dzieciece zagrywki.
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Opowiem Wam moją historię...

Kilka lat temu rozpoczęła się moja przygoda z Aikido. Trenowałam przez rok w PUA, udało mi się zdobyć 6 kyu (ale rewelacja). Po roku musiałam przerwać ze względu na stan zdrowia. W tym roku wróciłam do Aikido, ale w innym mieście, w którym nie ma dojo PUA. Skierowałam swe kroki do dojo AAI. Okazało się, że nie uznają mi mojego nędznego 6 kyu, muszę zaczynać od nowa i to od 7 kyu. Zostałam tam, bo bardzo mi się podobają inne rzeczy w tym dojo i w ogóle jestem niesamowicie szczęśliwa, że wróciłam, ale troszkę mnie to boli.
Do tej pory nie interesowały mnie szczególnie podziały organizacyjne, bo uważałam, że jestem za to zbyt maluczka, ale okazało się, że w maluczkich też to uderza.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

czyli Wysocki ma najwyzszy stopien w Polsce? to dltego PFA nie akceptuje jego 7 dana, bo to juz za wysoko jak dla niektorych??


A tam Wysodzki, Ja to mam większy problem. Razem z bratem zarejestrowaliśmy Galaktyczne Stowarzyszenie Aikido Transcendentalnego.
Mamy rejestracje sądową statuty. Nasz misztrz duchowy, przebrany za menela mieszka na działkach, kontaktuje się z Osensejem po wypiciu jabola. Ostatnio przekazał mi że O'sensej nadał mi 12 Dana a mojemu bratu 9. Wydrukowaliśmy sobie dyplomy, nasi uczniowie czyli kazik, maryjan i stefan dostali od nas po 1 Danie. Niestety nie wiem dlaczego nasze stopnie nie są uznawane przez PFA i PUA. Planujemy napisac o tym do Hombu dojo. Nagraliśmy nawet objawienia naszego miszcza duchowego na VHS jako korpus delikti.

A jestesmy z bratem w kazdej chwili gotowi do konfrontacji z innymi federacjami - w morde to my potrafimy dac!
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Ty to jednak chcesz zasłużyć na tego ignora....
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Ty to jednak chcesz zasłużyć na tego ignora....

Ops, 8O obraziłem czymś Pana? Bardzo serdecznie przepraszam.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Wysokie stopnie w MA zazwyczaj wiążą się z wieloletnią pracą. Zawsze mnie drażnią małolaty, kt. się z tego naigrywają. Tworząc jakieś głupoty w stylu Rayz-do i przyznając sobie jakieś wysokie 'stopnie'. Jest to postawa prześmiewcza wobec nauczycili, kt. winniśmy szacunek. Nadawanie sobie wyimaginowanych stopni wcale nie przybliza nas do ich poziomu. A wpewien sposób umniejsza obraz ich zasług. Ale zeszło troche na offtopic :) .

Jego magnificencja profesor Garry, syn Boga Ra, Pan piętnastu nałożnic, 4 beemek z alufelgami i szyberdachem, złotego łańcucha na szyi, komórki z polifonią, telewizora sony, radia kasprzak i opiekacza ciatronik. Zpomniałbym o bezprzewodowym czajniku... ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Zgoda, każdy z nas wie (albo wyobraża sobie ) jakią pracę trzeba włożyć w zdobycie dana.
Tylko na prawdę nie ma problemu żeby zarejestrować sobie organizację Intergalakryczne Stowarzyszenie Aikido.
I mianować się shihanem.
Kiedyś z zamierzchłych czasach na liście dyskusyjnej akido (połowa lat 90)
Był poruszany temat pierszy polski shichan.
Ktorym był o ile pamietam niejaki Karol.
Czy to dobrze ze PUA ani PFA nie uznali stopni pana Karola?
Myślę, że co by nie pisać organizacje są właśnie po to by ograniczyć takie przypadki.
Idąc z ulicy wolałbym wiedzieć że będe ćwiczył w jakimś klubie o ogólnopolskiej renomie, znanym w światowym akido, posiadającym kontakty.
Na prawde widziałem wielu "nauczycieli ""karate"" " którzy służyli tylko do naganiania frajerów do sekt, bo "nauczali" za darmochę.

Dlaczego PFA nie uznaje stopnia pana Wysodzkiego? A po co ma uznawać? Czy panu Wysodzkiemu na tym zalezy - nie sądze :D
Czy wspólnymi siłami mogli by zrobić jakąś wspólną impreze wymagającą ogólnopolskiego wysiłku. Mogłoby to być trudne ale nie niemożliwe

Mamy kilka (3) dużych organizaci i dobrze. Jest w czym wybierać.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Powyżej to nudna i łopatologiczna wersja poprzedniego postu :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Spędzilem z shihanem Wysockim ładnych kilkanascie lat i ścieżka szkoleniowa Wysocki-> Savegnago-> Kobayashi byla dla mnie bezpieczna zapewniajac normalny cykl szkolenia. .

Ja nie spędziłem z Shihanem Wysockim nawet tygodnia, (choć byłem raz na stażu) ale to co piszesz Aiki mądre jest okrutnie poklon Na tym forum ciągle pojawiają się złote myśli w stylu "aikido można nauczyć sie wybierając sobie mistrza i idąc jego drogą", a tymczasem niewielu to robi - no, może ostatnio coraz więcej osób decyduje się na konkretną "szkołę", ale "największa polska organizacja i jedyny uznany przedstawiciel jedynie susznego Hombu" :) nie ma w tej kwestii pomysłu, koncepcji i strategii jakiejkolwiek... Dla mnie znaczące jest stwierdzenie, które gdzieś wyczytałem, że (cytat z pamięci) "w tym roku zapewnimy wizyty mistrza X, mistrza Y i conajmniej jednego shihana z Hombu"... Znaczy którego: najtańszego, najlepszego, tago, który będzie akurat wolny czy może najprzystojniejszego? A w przyszłym roku nowa łapanka?
Myślę, że przy wszystkich wadach JW nasi guru z PFA mogą się czegoś od niego nauczyć...
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

no to po kolei:

A wiesz Aiki , kilka lat temu spotkałem kogoś z bliskiego otoczenia Wysockiego z lat 1978 -1987. Fajnie Nam się rozmawiało o starych czasach. A na koniec , swoje dziecko przyprowadził do mnie na zajęcia .

rzuc no nazwisko na PM.. tak z czystej ciekawosci.. mam kilku faworytow i ciekawe czy zgadlem :)

Uchideshi

Straciliśmy spokojnie wtedy 10-15 lat...

tak owszem, glownie przez brak pokory.

Apas

IMHO brakuje nam AUTORYTETU,

autorytet jest nawet wiecej niż jeden - brak pokory.

Ellis

no dobra to co najpierw bylo??

zaraz do tego dojdziemy..

jakie sa najwyzsze stopnie we wladzach PFA

najwyszym stopniem jets red.bud :) jakos nie mogelm sobie odmowic tego :)

poprostu zaciekawia mnie czemu tak sie dzieje ze PFA nie uznaje tego 7 dana

ty czytasz moje posty? moze ja tu sie produkuje sobie a muzom? napisalem wyzej.. komplexy i zasciankowosc .

i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??

troche mam mieszane uczucia jak to pisze.. bo mi sie wydaje ,ze panna nie czyta tego, co ja pisze.. ale niech tam :/
Aikido pojawilo sie w Pl w latach 50 tych.. w Gdansku. Bylo krótko i przyszlo z Francji. Potem.. no coz trzeba tu wspomniec o Marianie Osinskim i SOMA dlatego uważam, że kolega soma jest bardziej kompetenty w te klocki. :)
Wkład Osińskiego w aikido w Pl jest niezaprzeczalny.. zrobil duzo dobrego jednocześnie i złego hamując w pewnien sposob rozwoj aikido w Pl.
Zrzeszał pod swoim przewodnictem sekcje ze Szczecina, Warszawy, Zielonej Gory (sekcja W.Kirmiela - chyba Zielona gora nie Jelenia.. zawsze mi sie myla :) - anyway te co wieksze ośrodki. Po jakims czasie ten system upadl. Jedyny sensowny powod to brak nauczyciela ktory by na sale przejął piecze nad rozwojem aikido w Pl. Poszczegolne osrodki zaczely poszukiwania (lub nie vide PFA) na wlasna reke.
Shihan Wysocki znalazł dobre żródlo wiedzy i przy tym pozostal. PFA sie tuła po róznych drogach bardziej szkodzac niz ucząc.
Nie interesuja mnie szczególy tego typu kto sie do kogo krzywo uśmiechnął czy kto komu nie postawił piwa. Po prostu widze fakty takie jakimi są. Spędzilem z shihanem Wysockim ładnych kilkanascie lat i ścieżka szkoleniowa Wysocki-> Savegnago-> Kobayashi byla dla mnie bezpieczna zapewniajac normalny cykl szkolenia. .
Bylo jasne,ze są 2 staże - wiosenny i jesienny z sensejem Savegnago ,ktore wyznaczaly tryb szkolenia. Ale to zejscie z tematu.
Najnowszy polski nabytek to PAA Dariusza Bieńkowkiego, ktory jest uczniem shihana Cognarda, a byłym ucznem shihana Wysockiego.

PS. soma jak sie gdzies pomylilem to skoryguj.. w koncu to bylo prawie 20 lat temu..

Właśnie zjadło moje wypociny na ten post . Drugi raz nie chce mi się pisać .
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
a kto w ogole jest z was w jakiej organizacji ?? dla tych ktorzy nie maja organizacji pytanie do ktorej wam najblizej?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

a kto w ogole jest z was w jakiej organizacji ?? dla tych ktorzy nie maja organizacji pytanie do ktorej wam najblizej?

Najbliżej to mam do PUA, bo jakiś 1 km, do PAA mam dalej, jakieś 3,5 km. ;)
PS. fajna fotka ta z przed roku 8)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Chyba już o tym kiedyś pisałem, ale powtórzę.
Jakiś czas temu na stażu w Olsztynie (organizacja AAI), sensei Andrew Sato (wtedy 6 dan, teraz nie wiem) na koniec treningu poprosił aby wstali po kolei wszyscy przybysze z zewnątrz.
No więc po kolei wstawali ludkowie (w tym i ja), ładnie się kłaniali, przedstawiali się z jakiej są organizacji a sensei Sato nagradzał ich brawami. Było to bardzo sympatyczny gest. Za senseiem klaskali wszyscy uczestnicy stażu. Nawet ci, którzy spode łba spoglądali na mój kolorowy pasek ;) :)
Pozdrawiam serdecznie AAI Olsztyn i wszystkich, których mierżą politykierskie przepychanki międzyorganizacyjne ;)
Aikidocy wszystkich organizacji łączcie się ! :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
[quote name="Ellis"]a kto w ogole jest z was w jakiej organizacji ?? dla tych ktorzy nie maja organizacji pytanie do ktorej wam najblizej?[/quote

Ellis, Słońce nasze, daj dobry przykład i pochwal się pierwsza :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Ech, przepraszam za zagubiony nawiasik... :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
ja w sumie teraz nie naleze do zadnej organizacji...ale mozna tez powiedziec ze cos pomiedzy PUA i PAA ... kiedys bylismy w PUA ale sie odlaczylismy rok temu , taka decyzja byla mojego senseia Velinowa i w sumie poniekad dobra..teraz chodzimy i na staze PUA i PAA :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024