Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUA PFA PAA ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Oj , fajne to były czasy. Propaganda przed Ichimura sensei , staż w "spalonej " szkole , próba zabrania statutu .... . Oj, ten "polski O'sensei" .
Teraz to można sprzedawać głupoty o zamierzchłych czasach.

Staż z sensei S. Benedetti 6 Dan
Szczecin 20-21.11.04
http://www.forum-kul...ndpost&p=798592

  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

PUA kiedys byla podlaczona pod organizacje H.Kobayashi sensei. Teraz nie mam pojecia.Kieruje tym zdaje sie ze Savagnago sensei, jeden z uczniow H.Kobayashi sensei.
PAA powstala po smierci H.Kobayashi sensei, kieruje tym Cognard sensei jeden z uczniow H.Kobayashi sensei.

Gwoli wyjaśnienia:
Za życia Kobayashi sensei nie było żadnej jego organizacji, więc jak PUA mogła być pod nią podłączona :?: :roll:
PAA kieruje sensei Dariusz Bieńkowski.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

niewazna dania czy hiszpania ..wazna polska a nikt nie odpowiedzial mi na pytanie do konca :) gdzie ta prawdziwa historia ktora nas wszystkich urzeknie ?? :)

Droga Ellis. Na VB jestem od niedawna, ale czytuję od ponad roku... Zyskałem dzięki temu pewną wiedzę: nikt Ci dokładnie nie odpowie, bo - jak mniemam - ci co wiedzą często uczestniczyli pośrednio lub bezpośrednio w owych tajemniczych a odległych wydarzeniach i teraz pisać o tym nie chcą (choć jak cierpliwie i wnikliwie poczytasz archiwa VB, to niejedno stanie się jasne :wink: ). I to dobrze o nich świadczy, bo dziś zapewne każda ze stron nadal jest przekonana, że to oni (albo ich obecni guru) mieli wtedy rację... Na szczęście obecnie dawne kwestie "życia i śmierci" są... wstydliwą przeszłością, dogmaty legły w gruzach, pryncypia i rudimenta zmieniły się...
A co do nieuznawania przez PFA stopnia Wysockiego, to akurat miedzy organizacjami normalne i nie dotyczy tylko aikido - vide organizace religijne, naukowe, sportowe, korporacje zawodowe itp

Apas (oczytany)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

.... na początku było PRA ... PRASŁOWO - "PPPPPRRRRAAAA" boski dzwięk który wykaszlał legendarny Ojciec Założyciel widząc po raz pierwszy techniki boskiego Aiki.
Dawno to było i jak głosi legenda i nieliczni, którzy przeżyli Ojciec Założyciel w przerwie morderczego turnieju jedząc bułę, dużą jęcznienną z pasztattem szczecińskim widzac wzorowy przepływ boskiego ki najpierw był znieruchomiał a potem Oświecony kaszlnął rzeczonym pasztetem wydając pierwszy dzwiek oświeconego boskim Aiki - "PRA".
od tego rozpoczeło się co sie miało zacząć. Ruch wybuchł, rozpełz się, poszerzał, zaludnił i wogóle.
Wsród popleczników Ojca znależli się jednak tacy, którzy uznali, ze prasłowem nie było PRA... spory toczyły się godzinami, całe noce tak, ze z czasem zarzucono prawie całkowiczie czerstwą i przeziemną - fizyczna stronę Aiki. minąły lata i spór dosięgł zenitu - cokolwiek to znaczy- przywódcy frakcji postanowili powtórzyc to co sie stało z Ojcem Założycielem. jedząc wspomnianą bułę z pasztatem szczecińskim spojrzeli ostrożnie na formy boskiego Aiki.
oczywista, że obu zatkało i po chwili kaszlnęli okrutnie - jednakowoż każdy inaczej - jednemu kaszlneło sie nosowo, nisko: pfffaaaa, drugiemu basowo, bardziej wymiotnie - ppppuuuuuaaaaaaaa.
rozgorzały dyskusje - porozumienie nie miało juz szans... niezalezni bvadacze doszli do tego że obecnie, kultowy pasztet szczeciński produkuje już kilka sprywatyzowanych firemek - każda na bazie innego cholerstwa.... skład chemiczny musiał wiec miec bezpośredni wpyw na przebieg eksperymentu i dzwiek wykaszlnięty.
Ojciec Założyciel z patrzył na spór zagubiony... po jakimś czasie sam już nie wiedział jak to było naprawde i na lewo i prawo zaczął rozpowiadać że tak szczerze mówiąc to jadł wtedy salceson wieprzowy w grubych kostkach....

Ach, ten Miszcz Marian... Kocham ten styl :) Gwoli ścisłości i dla potomnosci: szczeciński to jest paprykarz (skład: ryż, cebula, koncentrat octowo - pomidorowy plus ciernik mielony)... Zresztą jak zwał, ważne że szczeciński, nieprawdaż :)
Apas
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

niewazna dania czy hiszpania ..wazna polska a nikt nie odpowiedzial mi na pytanie do konca :) gdzie ta prawdziwa historia ktora nas wszystkich urzeknie ?? :)

Dzis prawdziwych historii juz nie ma. Ci co je znali, wymarli, jak dinozaury......nooooo moze prawie wszyscy, oprocz Przemka :wink: ale on niedowidzi, niedoslyszy.....jak na prawdziwego dziadyge przystalo!



Szczepan..nie zamylaj.....powiedz otwarcie ze to z zazdrosci ze tyle jezdze na staze z Tamura sensei :P :P :P :P

a tak swoja droga to czy czasem nie jestes jeszcze starszy.....a wiec jeszcze prawdziwszym dziadyga..... :) :) :) :) hehehe...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

widząc po raz pierwszy techniki boskiego Aiki.


wypraszam sobie!!

ale czytuję od ponad roku... Zyskałem dzięki temu pewną wiedzę: nikt Ci dokładnie nie odpowie, bo

no to nieprawda.. aqrat jest :) od jakiegos czasu usiluje pisac merytorycznie w tym temacie.
No coz.. sprobuje jeszcze raz.. chociaz nie bardzo mi sie chce. Poza tym sa bardziej kompetentni. Moja pamiec siega jedynie polowy lat 80-tych.
Najbardziej (IMHO) to polecam kolege soma - chyba pamita najwiecej. jest jeszcze jedna osoba ale ze wzgladu na zerwane kontakty... no coz.. :(
anyway.. to bardziej ( ta hostoria ) jest na opowiesci przy piwie ( duza ilosc) i mozna do rana..
Anyway.. romantyzm lat 80-tych byl niepowtarzalny.. nidgy wiecej nie spotkalem sie z treningami po np 6 h dziennie a generalnie ok 40 h tygodniowo. To bylo jak dorastanie.. szukalo sie prawdy jeżdzac na przerozne staze. Judoga prawie byla druga skora, a jo uzywalo sie czesciej niz widelca. To se ne vrati.. a tak by sie chcialo :) ehh..
I to chyba jest to co moze urzec w tej historii. Reszta czyli sprawy organizacyjne to rzeczy smutne jak zupa w proszku czy skumbrie w tomacie made in USSR. BTW przetrwalem caly ten rozgardiasz nie nalezac do zadnej organizacji . Taki nonkorformizm - nalezalem tam gdzie musialem np. harcerstwo ale krotko :).
Wracajac do tematu.. dear Ellis.. jakbnys dotarla do ojej dyskusji z soma o Osinskim.. hmm.. tam bylo prawie wszystko. Podejrzewam ,ze jestem chyba jedyna osoba bedaca w jej posiadaniu bo admin nie robi backupu i po prostu usuwa stare posty. ( ja robie:)) )

Od jakiegos czasu mnie korci jedna rzecz.. Mnianowicie od momentu gdy zadawalem proste pytania red. bud. na temat PFA. W imie zemsty nazwal mnie kapusiem i sie wiecej nie pokazal. :) Honor budoki :).
A korci mnie jedno.., by powiedziec, ze PFA i co jest do udowodnienia (zrobielm to niedawno) istnieje tylko na papierze.
Nie ma celu szkoleniowego, jest podzielona, poszczegolne sekcje robia co chca, trenerzy rowniez, przypadkowe i w zwiazku z tym malo wnoszace do cyklu szkolenia staze. Ogolny chaos.
IMHO nie mozna mowic o PFA jako o organizacji, to bardziej cos na ksztalt pospolitego ruszenia..jest wzywane gdy jest taka potrzeba np organizacja jakiegos stazu, by zarobic kase. Kiedys bylo latwiej i ludzie dawali sie nabrac na zołtego sekretarza Hombu dojo , ktory dostal swoje dany za dzialanosc organizacyjna a nie za umiejetnosci. Teraz jest trudniej. Nie bardzo jest juz kogo nabierac.
Trudno mi (nie chce byc zrozumiany źle) akceptowac stopnie nadawane przez PFA jako organizacje. NIe kwestionuje tych stopnie, bo to sprawa pomiedzy uczniem a nauczycielem. Point is .. ze bardziej by bylo uczciwe napisac, ze dany stopien uke X otrzymal od sensej Y, niz ,że jest to stopien organizacyjny.

No i przestalo nie korcic :)
Dla rownowagi kilka słow o PUA.
Jedem szef wyszkolenia, jasny cel szkoleniowy, regularne na wysokim poziomie staze. Po prostu jasna ścieżka.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

[ NIe kwestionuje tych stopnie, bo to sprawa pomiedzy uczniem a nauczycielem. Point is .. ze bardziej by bylo uczciwe napisac, ze dany stopien uke X otrzymal od sensej Y, niz ,że jest to stopien organizacyjny.

Po prostu jasna ścieżka.


Aiki :) :) :) :)
Ale bzdurzysz i jak zgrabnie to zapakowałeś, myslę że młoda osóbka sie na to nabierze.
Napisz jeszcze od jakiego sensei Y najwyżsi przedstawiciele jasnej ścieżki otrzymali 8 dan.
Najbardziej mi sie spodobała ta jasna ścieżka, z tego wynika że w PFA dowodzi Lord Wader.

  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

no to nieprawda.. aqrat jest :) od jakiegos czasu usiluje pisac merytorycznie w tym temacie.


Przykro mi Aiki, ale właśnie nie piszesz merytorycznie tylko o tym, że w pioierskich czasach było fajnie, dziwnie i strasznie i że się ne vrati... Twoją dyskusję z Soma o MO czytałem i nie znalazłem tam zbyt wielu faktów, tylko próby interpretacji pewnych zdarzeń, które mogły być powodem decyzji bohaterów tamtych dawnych dni... Jednak także tamta Wasza dyskusja była pełna niedopowiedzeń na zasadzie "ja wiem, a pan rozumiesz". Niestety, dla młodego pokolenia takie rozważania są całkowicie niejasne. Jeśli ktoś odchodził, to musiał przecież mówić swoim współpracownmikom, przyjaciołom czy uczniom co się dzieje, jakoś ich przekonywać do tej decyzji... Gdyby dziś przytoczyć tamte argumenty, powiedzieć, że pan X stwierdził, że rozstaje się z panem Y bo zaszły takie a takie okoliczności i kto chce, niech idzie z nim. Fakty, fakty i jeszcze raz fakty :!: Albo umówmy się, że spuszczamy na to zdministracyjnie zasłonę milczenia i niech Szczepan kasuje wszelkie przejawy niesubordynacji w zarodku :!: :!: :!:

A korci mnie jedno.., by powiedziec, ze PFA i co jest do udowodnienia (zrobielm to niedawno) istnieje tylko na papierze.


Tu jestem skłonny zgodzić się z Tobą, choć naprawdę wykazałem dużo dobrej woli, by jakieś przejawy działalności PFA odnaleźć podczas wędrówek po matach najróżniejszych w Polszcze. To jest papierowa instytucja, której głównym celem jest trwanie dla trwania, co zresztą obchodzi garstkę ludzi ze świecznika. Piszę to niezależnie od szacunku, jakim darzę wielu z owych "świecznikowych"

Apas

mod on
*cytaty poprawione dzieki zyczliwosci moda niezwyklej!
mod off

  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Sorry, jakoś cytaty z Aikiego dziwnie mi weszły... Stary już jestem, to i technika mnie czasem przerasta... Ale mam nadzieję, że wicie, gdzie moja myśl a gdzie z Aikiego przypis?

Apas (przerośnięty przez technikę) :oops:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Szczepan..nie zamylaj.....powiedz otwarcie ze to z zazdrosci ze tyle jezdze na staze z Tamura sensei :P :P :P :P

no coz, przyznaje, z zazdrosci! :oops:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
no coz.. no moze nie merytorycznie.. ale sie staram..
fakty.. hmm :) usiluje sie od tego wykrecic, bo w sumie jest wielu innych bardziej kompetentnych. :)
Najchetniej.. to bym nic o tym nie pisal, bo to bardziej temat na wspominki przy piwie a nie temat do publicznej dyskusji. Stad taka forma mojej merytorycznosci :).
Bo pisanie o tym kto z kim i za ile.. jakos nie lezy w mojej naturze :).
sorry :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Nie , no , fajnie jest w PFA. W ostatni weekend rozmawiałem o tym z Nebim Vuralem . Złapał się za głowę i jęknął .
Ja parę lat byłem poza jakąkolwiek organizacją i odzwyczaiłem się od różnych gierek i manewrów. Co ciekawe, w rozmowach prywatnych , byłem namawiany przez różnych niezadowolonych do stworzenia innej ,oddzielnej organizacji. Ale mi się już nie chce brać za politykę i obserwuję sobie ten grajdołek z boku . Kiedy przychodzi do działania to każdy się trzyma swojego " talerzyka" i oczekuje zmiany robionej bez Ich udziału. No bo , jak COŚ się nie uda to przechlapane .
Mi się bardzo podobał numer z 5-tymi Danami dla zarządu. Żal , że Im się nie udało. Na razie...
PUA? Znam Wysockiego od 1979 roku i byłem świadkiem różnych rzeczy w Jego wykonaniu. Pewni ludzie się nie zmieniają .Tak zostawię ten temat .
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

no coz.. no moze nie merytorycznie.. ale sie staram..
fakty.. hmm :) usiluje sie od tego wykrecic, bo w sumie jest wielu innych bardziej kompetentnych. :)
Najchetniej.. to bym nic o tym nie pisal, bo to bardziej temat na wspominki przy piwie a nie temat do publicznej dyskusji. Stad taka forma mojej merytorycznosci :) .
Bo pisanie o tym kto z kim i za ile.. jakos nie lezy w mojej naturze :) .
sorry :)

A wiesz Aiki , kilka lat temu spotkałem kogoś z bliskiego otoczenia Wysockiego z lat 1978 -1987. Fajnie Nam się rozmawiało o starych czasach. A na koniec , swoje dziecko przyprowadził do mnie na zajęcia .

Staż z sensei S. Benedetti 6 Dan
Szczecin 20-21.11.04
http://www.forum-kul...ndpost&p=798592

  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Tak czytam sobie w zaciszu ten temacik i nachodzi mnie taka refleksja.. Co było to się nie cofnie.. waśnie były, są i bedą.. Po co to wszystko roztrząsać? Mało to razy próbowaliście? W realu rozmawiano o podziałach (o pojednianiu racze) wiele razy, i nigdy nie doszliście do porozumienia (mowa tu do tych, którzy brali czynny udział w przemianach) Może więc lepiej zostawić to tak jak jest? Fakty są niezaprzeczalne i nie ma co tutaj dorabiać historyjek. Prekursor jest jeden, wszyscy wyszli spod jego skrzydeł. Przerosli mistrza, poszli własną ścieżką. Tak powstało PUA, PFA, PAA. Wszystkie drogi prowadzą do Szczecina i tam zaczęły się podziały.. Na spotkanie po latach nie ma co liczyć, bo ego niektórych chyba jest większe od szacunku dla kolegów z czasów naszywek. I mnie tak naprawdę nie interesuje dlaczego doszło do podziałów (rządza władzy, chęć rozwoje, samorealizacji) Szkoda tylko, że Aikido tak młode w Polsce ówczesnej, (gdzie 2 dan był rzadkością) się szybko podzieliło, kompletnie nie przygotowane do nauczania, przez co wszystko zaczęto od nowa.. tym razem na kilku frontach... Straciliśmy spokojnie wtedy 10-15 lat...

EOT z mojej strony...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Nie , no , fajnie jest w PFA. W ostatni weekend rozmawiałem o tym z Nebim Vuralem . Złapał się za głowę i jęknął .
Ja parę lat byłem poza jakąkolwiek organizacją i odzwyczaiłem się od różnych gierek i manewrów. Co ciekawe, w rozmowach prywatnych , byłem namawiany przez różnych niezadowolonych do stworzenia innej ,oddzielnej organizacji. Ale mi się już nie chce brać za politykę i obserwuję sobie ten grajdołek z boku.


Well... Zakładanie nowej organizacji nie ma sensu, bośmy chyba w Polszcze zapadli na uwiąd organizacyjny z przerostem ambicji... IMHO brakuje nam AUTORYTETU, kogoś, z kim się nie dyskutuje, kto stałby ponad organizacjami, klubami, uniami oraz koteriami i czyje opinie odnośnie aikido byłyby dla wszystkich wiążące. My sami sobie takiego Mistrza nie wychowamy (no bo nawet jeśli miałby ósmy dan, to zaraz byłaby dyskusja, kto mu go nadał i w jakich okolicznościach???). A może stały shihan z Japoniowa? Tyż nie, bo primo nas nie stać (finansowo i organizacyjnie) a drugie primo to i jemu nie szczędzono by szukania dziur w życiorysie... No bo przecież "drugi dan w naszej organizacji to jak czwarty u nich, a skoro my mamy piątego, to co ten Żółtek z ósmym od nas chce????"... Etc
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
no dobra to co najpierw bylo?? znaczy cos pierwsze musialo byc w polsce chyba....PUA PFA czy PAA?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Czytajac te dyskusje, doszlam do konkluzji, ze naprawde jasna sciezka jest w tym polskim klubie, ktory nalezy do... USA Aikido Federation. :lol:
Ale to wylacznie moje subiektywne zdanie, wyrobione na podstawie moich skromnych subiektywnych doswiadczen, obserwacji i osobistych przemyslen nie na temat aikido w ogole, lecz na temat stosunkow interpersonalnych panujacych w PFA.
Oczywiscie, moge sie mylic.
Moze byc i tak, ze PFA to naprawde jest, jak czytam na stronie internetowej tej organizacji, "jedna wielka rodzina"...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Moze byc i tak, ze PFA to naprawde jest, jak czytam na stronie internetowej tej organizacji, "jedna wielka rodzina"...

Jasne że jest :!: Co ty nie wiesz Ala jak w rodzinach bywa. Ja niektórych u siebie bym za próg nie wpuścił :D :) :-)
Jak mawia kol. Pancer z rodziną dobrze sie wychodzi tylko na fotografii a i tak trzeba stnąć z boku coby łatwiej było odciąć :) :) :)

Ł ( rodzinny wielce niczym Don Corleone) 8)

'F" to famuła,
czyli rodzina
razem na letnim spacerze,
tato idiota, mama kretynka
i dzieciaki,
a każde jak zwierze ...


Z bajek dla bardzo niegrzecznych dzieci - alfabet; autor H. Bellock
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
a tu mi jeszcze jedno pytanie sie nasuwa do glowy...jakie sa najwyzsze stopnie we wladzach PFA?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
jak to proste i szczere pytanie modego człowieka - szacuneczek - odsłoniło przejawy głębokiego kryzysu i rozgoryczenia młodszego i starszego pokolenia aikidowego. dla mnie osobiście to przejaw pozytywny bo sie rodzi trzeźwa ocena bez tych oczków oszomionych - że tylko moje jest prawdziwe.... kryzys organizacji a pokusze się o takie stwierdzenie jest oznaką dorastania pewnych grup a konpletnego niedorastania innych....
:) wiem ze to troche mętne ale kto miał zrozumieć - zrozumiał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024