Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUA PFA PAA ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

a tu mi jeszcze jedno pytanie sie nasuwa do glowy...jakie sa najwyzsze stopnie we wladzach PFA?

najwyzsze??5 dan...
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Jak mawia kol. Pancer z rodziną dobrze sie wychodzi tylko na fotografii a i tak trzeba stnąć z boku coby łatwiej było odciąć :) :) :)


Dlatego też kol. Pancer :wink: odciął się X lat temu od ...jednej wielkiej rodziny ....

Pancer (mogący teraz stawać spokojnie na środku rodzinnej fotografii :wink: )
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
czyli Wysocki ma najwyzszy stopien w Polsce? to dltego PFA nie akceptuje jego 7 dana, bo to juz za wysoko jak dla niektorych??
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
Jak napisał był kiedyś Brzechwa sensei:

(...)Niech rozsądzi nas Kapusta!
Co, Kapusta?! Głowa pusta?!
A Kapusta rzecze smutnie:
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!
A to feler...
Westchnął Seler.


pozdrawiam ! :-)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

czyli Wysocki ma najwyzszy stopien w Polsce? to dltego PFA nie akceptuje jego 7 dana, bo to juz za wysoko jak dla niektorych??

bo widzisz stopien stopniowi nierowny... po co zastanawiac sie ktory lepszy??co za roznica??
sensei moze miec 7dana(nie uderzam tu do Pana Wysockiego)i byc burakiem, a moze posiadac stopien 3-4 dan i miec to cos co przyciaga ludzi i sprawia ze chca sie u niego uczyc...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

a tu mi jeszcze jedno pytanie sie nasuwa do glowy...jakie sa najwyzsze stopnie we wladzach PFA?

najwyzsze??5 dan...


R.H. sensei - posiadacz jedynego (jak na razie) 5 dan w PFA nie jest w zarządzie. Był, ale nie jest. A jesli chodzi o Piotra Borowskiego, to został nominowany do stopnia. A to nie jest równoznaczne z uzyskaniem. Z tego jasno wynika, że najwyższe stopnie we władzach PFA to 4 dan. I to byłoby na tyle :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
no tak :oops:
przepraszam, ze wrzucilem wszystkich posiadaczy wysokich? stopni z PFA do jednego wora... :wink:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??


Jak mawia kol. Pancer z rodziną dobrze sie wychodzi tylko na fotografii a i tak trzeba stnąć z boku coby łatwiej było odciąć :) :) :)


Dlatego też kol. Pancer :wink: odciął się X lat temu od ...jednej wielkiej rodziny ....

Pancer (mogący teraz stawać spokojnie na środku rodzinnej fotografii :wink: )


No i dobrze. I masz dwa w jednym: i racje, i spokoj. Tylko teraz musisz uwazac na tych, co Ci sie ustawiaja do zdjecia po bokach i szybko ich odcinac, zeby za X lat nie powiedzieli, ze sie sami odcieli :)

Ariczia (na uboczu wspominajaca, jak to z tym pancerowym odcinaniem bylo :wink: )
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

czyli Wysocki ma najwyzszy stopien w Polsce? to dltego PFA nie akceptuje jego 7 dana, bo to juz za wysoko jak dla niektorych??

bo widzisz stopien stopniowi nierowny... po co zastanawiac sie ktory lepszy??co za roznica??
sensei moze miec 7dana(nie uderzam tu do Pana Wysockiego)i byc burakiem, a moze posiadac stopien 3-4 dan i miec to cos co przyciaga ludzi i sprawia ze chca sie u niego uczyc...



no wiem ze stopien stopniowi nie rowny...poprostu zaciekawia mnie czemu tak sie dzieje ze PFA nie uznaje tego 7 dana
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
a i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

a i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??


O ile się nie mylę, aktualnie obowiązujące teorie mówią, że w Polsce tak jak i gdzie indziej, to na początku chaos był. Przed nim nie było nic...podobno :wink: A z tegoż chaosu wynurzył się był pan Osiński i potem już potoczyło się drogą ewolucji i selekcji naturalnej. :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

Ellis napisał:
a i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??


O ile się nie mylę, aktualnie obowiązujące teorie mówią, że w Polsce tak jak i gdzie indziej, to na początku chaos był. Przed nim nie było nic...podobno A z tegoż chaosu wynurzył się był pan Osiński i potem już potoczyło się drogą ewolucji i selekcji naturalnej.

nie nie i jeszcze raz nie!! na poczatku w Polsce byli Polanie :wink: a Potem pan Osiński :roll:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
no to po kolei:

A wiesz Aiki , kilka lat temu spotkałem kogoś z bliskiego otoczenia Wysockiego z lat 1978 -1987. Fajnie Nam się rozmawiało o starych czasach. A na koniec , swoje dziecko przyprowadził do mnie na zajęcia .

rzuc no nazwisko na PM.. tak z czystej ciekawosci.. mam kilku faworytow i ciekawe czy zgadlem :)

Uchideshi

Straciliśmy spokojnie wtedy 10-15 lat...

tak owszem, glownie przez brak pokory.

Apas

IMHO brakuje nam AUTORYTETU,

autorytet jest nawet wiecej niż jeden - brak pokory.

Ellis

no dobra to co najpierw bylo??

zaraz do tego dojdziemy..

jakie sa najwyzsze stopnie we wladzach PFA

najwyszym stopniem jets red.bud :) jakos nie mogelm sobie odmowic tego :)

poprostu zaciekawia mnie czemu tak sie dzieje ze PFA nie uznaje tego 7 dana

ty czytasz moje posty? moze ja tu sie produkuje sobie a muzom? napisalem wyzej.. komplexy i zasciankowosc .

i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??

troche mam mieszane uczucia jak to pisze.. bo mi sie wydaje ,ze panna nie czyta tego, co ja pisze.. ale niech tam :/
Aikido pojawilo sie w Pl w latach 50 tych.. w Gdansku. Bylo krótko i przyszlo z Francji. Potem.. no coz trzeba tu wspomniec o Marianie Osinskim i SOMA dlatego uważam, że kolega soma jest bardziej kompetenty w te klocki. :)
Wkład Osińskiego w aikido w Pl jest niezaprzeczalny.. zrobil duzo dobrego jednocześnie i złego hamując w pewnien sposob rozwoj aikido w Pl.
Zrzeszał pod swoim przewodnictem sekcje ze Szczecina, Warszawy, Zielonej Gory (sekcja W.Kirmiela - chyba Zielona gora nie Jelenia.. zawsze mi sie myla :)- anyway te co wieksze ośrodki. Po jakims czasie ten system upadl. Jedyny sensowny powod to brak nauczyciela ktory by na sale przejął piecze nad rozwojem aikido w Pl. Poszczegolne osrodki zaczely poszukiwania (lub nie vide PFA) na wlasna reke.
Shihan Wysocki znalazł dobre żródlo wiedzy i przy tym pozostal. PFA sie tuła po róznych drogach bardziej szkodzac niz ucząc.
Nie interesuja mnie szczególy tego typu kto sie do kogo krzywo uśmiechnął czy kto komu nie postawił piwa. Po prostu widze fakty takie jakimi są. Spędzilem z shihanem Wysockim ładnych kilkanascie lat i ścieżka szkoleniowa Wysocki-> Savegnago-> Kobayashi byla dla mnie bezpieczna zapewniajac normalny cykl szkolenia. .
Bylo jasne,ze są 2 staże - wiosenny i jesienny z sensejem Savegnago ,ktore wyznaczaly tryb szkolenia. Ale to zejscie z tematu.
Najnowszy polski nabytek to PAA Dariusza Bieńkowkiego, ktory jest uczniem shihana Cognarda, a byłym ucznem shihana Wysockiego.

PS. soma jak sie gdzies pomylilem to skoryguj.. w koncu to bylo prawie 20 lat temu..
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
[quote] i czy ktos mi odpowie wkoncu co bylo napoczatku w Polsce??[/quote]
troche mam mieszane uczucia jak to pisze.. bo mi sie wydaje ,ze panna nie czyta tego, co ja pisze.. ale niech tam :/
[/quote]

czytam czytam ...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

czytam czytam ...

jakos nie jestem do tego przekonany .. ale moze tym razem sie udalo odpowiedziec na postawione pytania
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??

czytam czytam ...

jakos nie jestem do tego przekonany .. ale moze tym razem sie udalo odpowiedziec na postawione pytania


jak najbardziej :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
no to sie ciesze.. mam nadziej ,ze normalnie nie jestes tak naburmuszona jak na tym zdjeciu :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
na tym zdjeciu pa raz setny powtarzam nie jestemnabumuszona ani nie jestem grozna ani tez zla... zdjecie w calosci jest umieszczone w dziele nasze podobizny ... odsylam wiec do niego by lepiej spojrzec na mnie :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
A daj linka albo przeslij na priva/maila :) ...bo teraz przekopywać te wszystkie podobizny to... :(
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: PUA PFA PAA ??
A co za róznica? Po co wiedzieć kto z kim spał i za ile? Trzeba sie zając aikido - takim jakie sie lubi i preferuje. Po kilku latach w plecach można sie zacząć zastanawiac nad tym co właściwie robimy na macie, wówczas jest czas na szukanie swojej drogi. Ale nie ze względu na autorytet i ludzi, wielkośc czy wiek organizacji, tylko na rzecz i oczekiwania własne. Wystarczy nam Tomów Foxów w tym kraju. Wszyscy tylko dociekają i dziela włos na czworo zamiast robic to co trzeba.
Było, nie jest - wynik poszedł w świat.

A na początku to w Polszcze byli Sarmaci :) :) :) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024