Skocz do zawartości


Zdjęcie

CZY WARTO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

CZY WARTO?
Elo. Dalej zastanawiam się nad kupnem noża, ale z powodu finansów Glock i bardziej wyrafinowane ostrza odpadły, więc pozostał mi wybór pomiędzy bagnetem z ak-47 a tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Co lepsze?
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
co to ? zaskroniec ?
Ja wolałbym iść na piwo, przynajmniej będą z tego jakieś kożyści.

Myślę że z tych dwóch to bagnet będzie lepszy... w każdym razie na golenie (ani jednym, ani drugim) bym się na nastawiał.
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
No ja go mam zamiar użytkować jako nóż użytkowy. To z tanto(tym konkretnym :twisted: ) sobie dam spokój. A jaka cena za bagnet jest ceną rozsądną?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?

No ja go mam zamiar użytkować jako nóż użytkowy.

Ekhm... A mozna spytac, do czego go zamierzasz uzywac?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Jakub Wedrowycz egzorcysta amator uzywa tego bagnetu z powodzeniem :)
mysle, ze mozna zdac sie na eksperta :wink:
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Ooooo Wędrowycz is great hero!!! Ale nie każdy może się z Wędrowyczem równać :)
A ja bym wybrał bagnecik jednak - ruscy tego z powodzeniem używają do dziś to i tobie może trochę posłuży... Ale radziłbym coś lepsiejszego znaleźć wysupławszy trochę pieniążków. Albo zrobić samemu :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
a może poszukaj gdzies używanego glocka ??
jeżeli już wybór pomiędzy tymi dwoma to zdecydowanie bagnet, chujowy ale to jednak nóż bo to tanto to tylko ozdoba na półeczke i do używania to sie nie nadaje, a stal to na bank nie jest 440, troche tego gówna oglądałem i do niczego sie nei nadaje.
Bagnetem od kałacha chociaż druty przetniesz czy od bisy coś utniesz, tym tanto nie zrobisz nic, lepiej już zaostrz sobie na szlifierce kawałek płaskownika - będziesz miał wiecej pożytku
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Heh! Za cenę bagnetu do kałacha można kupić w niezłym stanie niemiecki bagnet do mausera. Lepszy jest od kałacha :)
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Dzięki za radę - chyba kupię bagnet:) A pieniądze mam (myślałem o Glocku lub Ka-Barze, oczywiście nowym) ale na razie nie za bardzo idzie mi ostrzenie, a na zakup jakiejś porządnej ostrzałki, typu Spyderco Triangle brakuje na razie kasy(no bo do tego cuda to tylko Ka-Bar). A ile powinienem max. zaplacic za taki bagnet, żeby mnie nie oszukali?
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?

No ja go mam zamiar użytkować jako nóż użytkowy.


Witaj
Nie bardzo wiem co przez to rozumiesz .... ale nie potrafiłbym żadnym nożem z geometrią głowni jak w tradycyjnych bagnetach robić jedzenia albo nawet wygodnie strugać kijka. Nawet przy ciosaniu duży kąt i wąska głownia bardzo przeszkadza.
Ja wiem, że bagnety mają klimat ... ale toż to wąska specjalizacja. Bagnet służy głównie do kłucia ...
Jak na nóż EDC to moim zdaniem totalna porażka. A ten bagnet od kałacha to chyba ma nawet szlif ostrza jednostronny jak w Emersonach.
No ja bym odradzał taki wybór. Już jakaś Muella jako mało ekstremalny EDC będzie wygodniejsza zapewne.
Pozdrawiam
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Dzięki za radę - widzisz, chodzi wlasnie o ten klimat i o wytrzymalosc. A cena takiego bagnetu jaka?
  • 0

budo_zorin01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wodzisław śląski

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
w sklepie militanym w Rybniku kosztuje 200zl.nie wiem czy to dobra cena(nie widzialem gdzie indziej..)ale jesli to ma ci sluzyc jako noz,a nie bron-polecalbym cos innego-chociazby muele,jak juz pisano.ten,ktory mialem w rekach byl ostrzony jednostronnie...dla mnie to nie zaleta,ale to ty kupujesz noz...
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Z wytrzymałością to osobiście nie miałem żadnych doświadczeń bo bawiłem się cudzymi bagnetami. Ale wygoda używania do codziennych prac to moim zdaniem porażka. Kolega taki od kałasza wyszczerbił sobie na kapslu od butelki z pivkiem ...
Podejrzewam, że glock jak każdy naostrzony łom lepiej będzie podważał płytki chodnikowe niż większość modeli Muelli ;)
Ten od kałasza nie jest wcale taki gruby więc tutaj nie jestem pewien czy ta hiszpańszczyzna nie bedie wytrzymalsza na naprężenia boczne.
Podsumowując - bagnet na EDC to moim zdaniem ostateczność.
A zresztą ... tylko doświadczenie daje prawdziwe poznanie. Kup sobie. Najwyżej sprzedasz jak się będziesz za mocno denerwował próbując porąbać pomidorka i pokroić trochę drewna na małe ognisko ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
WZ55 wydaje się być dobrą alternatywą, chyba, że musisz mieć nóż nowy.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Przyznaj że dla jakiegoś tam "klimatu" kupować gówniany nóż to przesada.... za te 200 zł kupisz naprawdę dobry nóż z węglówki i to np. ONTARIO ...
Nawet wspomniana Muela np. TORNADO bije ten bagnet na głowę.
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
jakbym miał wybierać to bagnet bo to co ten koels chce sprzedać to towar jak z odpustu a zamiast stali to jakby plastik był :twisted: to cos ma tyle wspólnego z tanto co samuraj z toczybeczką :) a z innej strony jak nie masz $na nowy nożto :1>oszczedzasz x czasu i kupujesz sobei coś do 200 żł na długie lata jak o to zadbasz2>mozesz zrobic tak jak ja :) czyli z powodu wiecznego deficytu w portmaneju nie maiłem kasy an wyma zona a nawet na jakigoś horneta od gerlacha to zaczołem czyać forum MOS no i już praktycznie kończe mój pierwszy nożyk który sam sobie zaprojektowałem wymyśliłem i zrobiłem,poza kosztami piaskowania 10 zł ,kawałka gumy na podeszwy od szewca za 3zł , x litrów potu, to mnie to nic nie kosztowało :twisted: w zamyśle masz imadło i jakiś rtam pilniki do stali jak tak to do pracy rodacy i kulnij sobie cos swojego moze niebędzie ostre jak brzytwa ,nie będzie wyglądało jak strider ale bedziesz go kochał jak włąsnego syna :) i jeszce jedno jak sobie sam nozyk robisz to mozesz go dopasowac kształt wyglad waga do swoich indywidualnych potrzeb ja bym to rozwiazanie widział w wypadku kiedy ci kosa potrzebna od czasu do czasu żeby puche pod namiotem otworzyć i zeby pasek nie był niedociazony POZDRO
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?

Heh! Za cenę bagnetu do kałacha można kupić w niezłym stanie niemiecki bagnet do mausera. Lepszy jest od kałacha :)

lepszy do czego?? :lol:
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Bagnet który wyszczerbił się na kapslu od piwa!? Nie no to przesada - jeśli to prawda, to chyba zrezygnuję. A na allegro widziałem takie bagnety po 70-80 złotych - gdybym mial za takie cos dac 200 zl, to bym zrezygnował. O mojej decyzji zadecyduje wytrzymałość ostrza - może mi ktoś coś więcej o materiale na ostrze i jego wytrzymałośći napisać dokładniej?
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
LukasP, na to jestem jeszcze za cienki:)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY WARTO?
Słuchaj, jeśli już tak bardzo chcesz bagnet, to tak jak pisałem wcześniej - kup jakiś poniemiecki stary bagnet do mauzera, stal lepsza (nie szczerbi się na kapslach :) , konserwach, a nawet gwoździach), a i klimat jaki!!! :) . Jesli chcesz bagnet nowszy, to kup już lepiej "szwajcara". Ceny widziałem od 70 do 120 zł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024