Skocz do zawartości


Zdjęcie

Svalbard hunter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Svalbard hunter
Czesc!
Moj debiut na tym forum:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Stal to odpuszczony peerelowski pilnik, zmatowiony fosolem (dzieki Ciulkwens poklon ). Poczatkowo byl mirror finish, ale STRASZLIWIE rdzewial, wiec musialem go jakos zdeaktywowac.
Rekojesc to laminat z plotna z juty i zywicy epoksydowej, utwardzany w piekarniku medtodą Wója (tez dzieki). Swoja droga laminaty na rekojesciach robilem juz wczesniej, ale tak twardego nigdy jeszcze nie uzyskalem, piekarnik robi swoje.
Na rekojesc potem zwykly lakier nitro, zmatowiony papierem 2500, bo zupelnie gladki zbytnio sie slizgal w lapie.
Co do ksztaltu ostrza - zalezalo mi na funkcjonalnosci, na nozu ktory chcialbym miec ze soba w gorach i tak wykombinowalem.

Teraz minusy
Co bym zmienil - zrobilbym jeszcze wyzszy szlif, lepiej wypolerowal i spasowal mosiadz, ktory kiedys byl jelcem, na pewno zrobil dziurke na linke w rekojesci.

Narzedzia - brak mi cierpliwosci, wiec jestem zwolennikiem szlifierki katowej. Tarcze normalne i scierne typu rotoflex (na rzepach), takie tarcze tez na wiertarce. Polerka zielona pasta polerska. Narzedzia to te wysmiewane TOPEXy - za 100 zeta calypark maszynowy, a noz robie juz chyba z piaty, wiec mi styka.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
Ogolnie bardzo ladny nozyk. Jeno nie pasuja mi deko dwie rzeczy-linia ostrza taka niezbyt czysta-takie niby tanto ale niezdecydowane, no i kolor klingi, na zdjeciach wyglada jak jakies tworzywo a nie stal. Za to rekojesc bardzo ladna i estetyczna. Do niej pasowalby moim zdaniem raczej mirror finish klingi. No, ale przede wszystkim ma sie podobac Tobie jako autorowi.
Gratuluje.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
fajnie wyszlo, a rekojesc jest wysmienita :!: szczerze gratuluje :!:
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter

Ogolnie bardzo ladny nozyk. Jeno nie pasuja mi deko dwie rzeczy-linia ostrza taka niezbyt czysta-takie niby tanto ale niezdecydowane, no i kolor klingi, na zdjeciach wyglada jak jakies tworzywo a nie stal. Za to rekojesc bardzo ladna i estetyczna. Do niej pasowalby moim zdaniem raczej mirror finish klingi. No, ale przede wszystkim ma sie podobac Tobie jako autorowi.
Gratuluje.


Co do koloru - mial byc mirror i wszystko do niego pasowalo, i mosiadz i brazowa juta, i pochwa. Niestety, gdy zardzewieje wyglada gorzej :) A skubaniec lapal wilgoc nawet z powietrza ... Stad ten szary mat. Nastepna rekojesc bedzie z laminatu z ciemnoszarego plotna lnianego, zeby pasowalo.

To "niby tanto" widywalem w nozach finskich i zdecydowalem sie na nie ze wzgledu na walory uzytkowe. Troche minelo zanim sam sie przyzwyczailem :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
ee fajny ten nóz . Szczegolnie podoba mi sie pochwa i rekojesc (atrakcyjnie to wyglada przypomina mi stabilized wood)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
Eee, mosiądz rządzi :) Bardzo fajny nożyk, byle tak dalej :!:
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
piekan rekojesc!
a jaki ten noz ma zwiazek ze Svalbardem?
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
Mialem tam niezly harcore w zeszle wakacje... Plecam - jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie. Robiac noz myslalem o tego typu wyprawach, a przy tym sciagnalem nieudolnie jeden ze skandynawskich profili.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
wiem ze svalbard piekny, ja rowniez mialem tam lepszy hardkor w zeszle wakacje (cieszmy sie ze zyje), wiec zaciekawilo mnie to.
gdzie czym i jak tam byles?
bo wiem ze byl Alefant, Eltanin (no jego to chyba nie trza wymieniac), Nautilus (a na nim ja), dalej slyszalem ze byla ekipa nurkow no i w cholere poslkich naukowcow i studentow (ale oni tam tak jak Eltanin, ciagle sa). a no i slawetny Wojtek Moskal do ktorego musze mejla szrajbnac...
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
siwetny nóż, wszystko okej. rekojesc, jelec i kształt ostrza tez wporzadku. gratulacje i witamy w klubie nowego MoS-a.
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Svalbard hunter
hej,
na prywatne wiadomosci odpowiem, ale za chwile, bo musze najpierw dostac pelna aktywacje konta.
Powtarzaja sie pytania o laminat - czyli mikarte dla ubogich - polecam tutorial Wója na tym forum, temat nazywal sie "sobotnie popoludnie" czy jakos tak. Robie tak samo, ale najpierw wycinam w plotnie odpowiedni pas materialu, mocze zywica epoksydowa (do nabycia w sklepach chemicznych i zeglarskich) i rowno nawijam. Kolor rekojesci zalezy od koloru plotna. Wygodnie sie robi z bandaza elastycznego, choc kolor jest nieciekawy - zdechlej ryby. Normalnie po nawinieciu zywica, tak by ja obrabiac, schnie ze 3 dni. Przy wsadzeniu jej do piekarnika na 10 - 15 minut na rowno 90 stopni jest gotowa juz po wyciagnieciu. Jezeli przed wsadzeniem zawiniemy lepka rekojesc w 1 warstwe suchego plotna, to nic nie bedzie kapac w piekarniku. Nic sie nie pali i nic nie smierdzi. Obrabiac polecam elektronarzedziami, bo mozna sie powiesic. A, latwo sie to struga nozem. Potem polerka papierem sciernym. Jakosc rekojesci - nie do zarabania. 3 lata temu zrobilem z bandaza i zywicy na nozu do rzucania, do tej pory trzyma sie swietnie. Jezeli sie jej nie polakieruje, to wychodzi matowa, szorstka i dobrze sie trzyma w lapie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024