Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_radetzky
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
no więc tak...na początku kwietnia troszkę sobie z kumplem potrenowaliśmy(kumpel śmigał od trzech lat na kickboxing, a mój to był dziewiczy rejs...:P).Czasem troszkę wydaje mi się za krótka była rozgrzewka.Ale...na wakacjach pochodziłem na siłownię coby nabrać sił i stało się...przeciążyłem kolana...i ciągnie się to za mną do dziś.myślałem, że już jest wporzo(żarłem glukozaminę i takie tam).Tydzień temu zapisałem się na treningi.Po dwóch treningach musiałem zrezygnować bo kolana dały o sobie znać:(.Oropedzi straszą, że nigdy już nie będę mógł trenować...czy to jest możliwe??Ile czasu mam dać moim kolanom żeby doszły do zdrowia i co z nimi robić??
Dzięki z góry za wszystkie rady!
  • 0

budo_marcinz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
trenowac zaczac mozesz nawet jak bedziesz mial 40 lat wiec lepiej jesli kolana nie wytrzymuja daj sobie luzu od kilku miesiecy nawet do roku czy dwoch.dla sportow walki nie warto robic sie kaleka.
pozdrawiam
M.
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
jak nie kickbox to moze sam box zawsze cos znajdziesz dla siebie
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
jak tylko bola to nic takiego , mi sie lewe kolano rozjebalo , 19 dni w szynie , sciagnal szyne i zyje :)
pod koniec pazdziernika zaczne treningi
mozna cwiczyc ale czeba na siebie uwazac , zakupic opaske rehabilitacyjna/stabilizator + ochraniacze i do boju :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
stary kolane nie lecza sie tydzień lecz długie miesiące a nawet lata!Jak bardzo chcesz trenować to trenować będziesz.Rób basen,jedz glukozamine itp preparaty jak trzeba pochodz na fizykoterapie i gitara.Ludzki organizm potrafi czynic cuda,niejeden z poważniejszymi kontuzjami kolan sięgał potem po laury.
poz.
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
slyszalem ze rowerek pomaga co nieco polepszyc stan kolan
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???

Ale...na wakacjach pochodziłem na siłownię coby nabrać sił i stało się...przeciążyłem kolana...


Co robiłeś że przeciążyłeś palce ? :>
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
kuźwa !! KOLANA :lol:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
powinieneś iść do lekarza sportowego takiego który zrobi Ci USG kolan Na problemy z nimi jest wiele rad ale najważniejsza to je oszczędzać. Ja tez mam problem taki sam jak Ty i kazali mi miesnie czterogłowe wzmocnić (zwłaszcza dolne dwie głowy. Jest też taki sposób chodzenia do jakiego powinni przyzwyczaić sie ludzie z tego typu problemami Polega on na stawianiu mniejszych kroków i jak najwiekszym angażowaniu stawu skokowego tak aby obciązyć kolana Wyglada to troche podalsko ale prawdziwy mężczyzna nie wstydzi sie stawiać pedalskie kroczki Dobrze tez jesc pomidory i makrele pic duzo wody mineralnej i robic oklady z goracej kapusty (nie pytaj czemu)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
zapomnialem ze powiedzieli mi jeszcze ze kolana nie lubia przysiadow ale takie przysiady w ktorych kąt miedzy poudziem a tylka stroną łydekl nie jest mniejszy od 90 stopni sa w mare nieszkodliwe :)
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
Zgadzam się z Mate- udaj się do lekarza SPORTOWEGO, takiego który ma pojęcie o kontuzjach spowodowanych przez uprawianie sportu. USG jak najbardziej- musiałbyć trafić na naprawde super lekarza, który samym macaniem :) mógłby Cię właściwie zdiagnozować. Kolanka jak raz się popsują to potem prędzej czy poźniej dadzą o sobie znać. Wzmacnianie czwórki jak najbardziej- najlepiej na maszynach (nie wykroki i inne takie tylko spokojne napinanie mięśni). Polecam zabiegi krioterapii, naprawde pomagają. Jeżeli chodzi o suplementacje to oprócz glukozaminy polecam preparat ZEEL T (maść i tabletki do ssania, do kupienia w aptece)- przetestowany na mnie i na znajomych- działa!!! :D Basen też by nie zaszkodził... :) Pozdrawiam i życzę zdrówka :D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kiedyś jeszcze będę mógł trenować???
No wlaśnie ja tez ze swej strony chciałem dodać że kontuzje kolan mogą sie odnawiać dlatego po wyleczeniu trzeba sie z nimi obchodzić szczególnie troskliwie jesli chce się w dalekiej przyszłości móc tańczyć na weselu własnej wnuczki (albo wnuka) :D pozdrawiam równiez
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024