Skocz do zawartości


Zdjęcie

punktacja w MT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

punktacja w MT
czy moglby mi ktos przyblizyc system punktacji w MT

jedyne co znalazlem to

Punktacja musi się obywać według następującego kryterium:

1.) Akcje bokserskie muszą się obywać przez uderzenia pięścią, kopnięcia, uderzenia kolanami i łokciami.

A. Akcje bokserskie punktowane w każdej rundzie muszą być sprawdzane przez sędziów oceniających zgodnie z formułą MuayThai, np. uderzenie, uderzenie pięścią, kopnięcie, uderzenie łokciem itp. przeciwnika bez faulu. Wszystkie one są punktowane. Jeżeli wynik będzie remisem wygrana będzie po stronie boksera o lepszej technice walki (zgodnie z technikami MuayThai) uderzeń pięścią, kopnięć, uderzeń kolanami i łokciami.

B. Akcje bokserskie niepunktowane to:

1. Akcja bokserska, która wykracza poza styl

2. Uderzenie przeciwnika w ramię lub nogi jako jego obronna akcja

3. Nie użycie siły ciała (zbyt słabe uderzenie)

czyli na dobra sprawe nic ciekawego...

interesuje mnie dokladnie ile pkt sie przyznaje za co :)
i mam jeszcze pytanko czy obalenie przeciwnika jest punktowane ?

dzieki za odpowiedzi...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
Nie wiem jak obalenia, np. podcieciach i obalenia przy tae tadach, ale rzuty napewno nie są punktowane.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
Żeby nie było wątpliwości
Nie ma czegoś takiego że :
piącha w nochal = 2 pkt
piszczel w wątrobę = 3 pkt

Fajter dostaje punkt jak przeprowadzi akcję i uderzenie/a wywołują efekt na przeciwniku - może to być jedna plomba a może też być seria.
134 machnięcia nogą i zapodanie uderfzenia w blok ew. uderzenie które nie spowoduje żadnego efektu na przeciwniku (utrata równowagi, odskoczenie głowy, złamanie rytmu ataku/obrony) nie są punktowane. Zatem może się okazac że kolo macha łapami jak wiatrak z efektem zerowym a przeciwnik zapoda 2 lowy po których wiatrak przysiada i... wiatrak przegrywa.
PROMOWANE są uderzenia łokciami i kolanami - czasem 2,3 uderzenia pięścią nawet jeżeli all siądą zaliczane są jako jeden punkt dla danego fajtera (czasem jako 2,3 pkt :) - to zależy od ich efektu) ale na pewno jak ktoś zapoda kolanko i potem poprawi łokciem i obydwie techniki dojdą i to z sensowną siłą (czytaj jest efekt) to sędzia to policzy jako wielki plus (czytaj +1+1 :) )
Punktacja dla każdej rundy jest 20:20 jeżeli zawodnicy byli równi albo 20:19 jak jeden był lepszy, 20:18 jak różnica była duża i 20:17 jak parę klas... (wtedy zazwyczaj sędzia ringowy przerywa bo nie można tu mówić o walce tylko o maskrze)
Ogólnie jak nie ma za dużej różnicy (widocznej) to pierwsza runda jest remisowa - w późniejszych rundach wyłania się zwycięzcę
Sędziowie nie zliczają do 20 punktów czy jakoś tak - ocenia się stosunek poziomu fajterów w danej rundzie (bazując na zebranych punktach bez względu ile ich tak naprawde jest) i według ww skali zapodaje zwycięzcy 20 pkt a przegranemu <17;19>

jak są dalsze pytania to pytać.. jak coś niejasnego to pytać... ogólnie pytać :)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
dzieki a mam jeszcze pytanie:
co z przewracaniem przeciwnika :) ?
  • 0

budo_zecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT

Nie wiem jak obalenia, np. podcieciach i obalenia przy tae tadach, ale rzuty napewno nie są punktowane.


Te pierwsze napewna sa punktowane wnioskujac z wypowiedzi Ozzz'a. Te 2 zas tak jak mowisz nie sa puntowane. Ludee trzeba czytac ze zrozumieniem :)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
no wiadomo ze podciecie spowoduje "reakcje" u przeciwnika i teoretycznie powinien byc punkt(y) ale chce sie upewnic :-)
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
rozwianie wątpliwości po raz drugi
Jeżeli wypłaci się komuś lowa i ten ktoś matkę ziemię (czytaj tatę ring) pocałuje to punkty są
I od razu powiem że to jest wysoko oceniane przez sędziów (bo nie mówię już o deprymowaniu przeciwnika i tak dalej...) gdyż trzeba jakąś nogę chwycić a potem jeszcze nieźle przyłożyć ...z atem technicznie nie najprostsza rzecz
pozo
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
mi chodzi o normalne podciecie stawiasz prawa noge za prawa przeciwnika i go pchasz do przodu (jego tylu) i sie przewraca ew w klinczu podciecie czy to jest punktowane :-) ?

ps to ze skuteczny low jest dobrze punktowany to sie domysalem :)

pozdro
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
heh - ten typ obalenia nie jest zgodny z przepisami MT zatem... jak to będziesz konsekwentnie powtarzał... to ringowy w końcu Ci da ostrzeżenie (-1 pkt :) ) a jak się nie poprawisz... grrrrrrr... :twisted: to różnie może być :)
Jak go chcesz obalić to KOPNIJ...
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
dzieki :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: punktacja w MT
[quote name="ludee"]mi chodzi o normalne podciecie stawiasz prawa noge za prawa przeciwnika i go pchasz do przodu (jego tylu) i sie przewraca ew w klinczu podciecie czy to jest punktowane :-) ?

Wedlug mnie, to co piszesz, nie jest podcięciem - prawa noga jest postawiona!!! - i jest to dopuszczalne w muaythai.
Co na to ekspert Ozzz?
Podcinanie, dla mnie, jest to coś w stylu judo - inaczej "zamiatanie". Noga jest "zamiata" nogę przeciwnika. Nie jest ona postawiona, ani nie uderza dynamicznie - np. low-kick.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024