Skocz do zawartości


Zdjęcie

DuSzEniE!!!???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

DuSzEniE!!!???
Biorac pod uwage to ze pisze tu po raz pierwszy to witam Wszystkich i przepraszam z gory jesli moj temat juz byl... Chodzi mi mianowicie o duszenie na ulicy... Jesli jestem z gosciem na solowce przed szkola,na podworku,ulicy itp i uda mi sie zalozyc mu np mata leo albo gilotynke to czy to jest warte ryzyka???Czy mozna w jakis kosmiczny sposob okreslic do jakiego stanu powinnismy 3mac duszenie itp?? Z gory dzieki i pzdr 4 all
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Mataleo i gilotynka to z bjj? Chodzi o duszenie w parterze?
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
luknij sobie na temat CHWYTACZE NA ULICY
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
No looknalem ale tam jest ogolnie napisane ze mozna cos takiego zrobic itp...ale wlasnie mi chodzi z czystych kwestii bezpieczenstwa(glownie swojego,bo wiadomo jakie mamy teraz prawo). Jesli chodzi czy te techniki sa z bjj...Ja je poznalem na bjj ale czy one maja swoje zrodlo wlasnie z tad tego nie wiem;)..pzdr!
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
cos krecisz nie wiem w koncu o co ci chodzi. czy o to jak dlugo mozesz dusic czy cos innego? jesli o to jak dlugo to trzeba miec troche wyczucia koles przed omdleniem stanie sie wiotki po prostu zacznie ci sie rozlewac w rekach. co do duszen na ulicy to kiedys czytalem ze jest to najbezpieczniejszy sposob, dzwignie moga skutkowac w zlamaniach a tu tylko pacjenta usypiasz...chyba ze ma slabe serce.....
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
dobrze założone duszenie nigdy nie doprowadzi do śmierci przeciwnika. po prostu zakładając np mata leo odcinasz dopływ tlenu do mózgu natomiast serce dalej normalnie pracuje. to jest tak jakby gość zemdlał (tyle że nie z własnej woli :wink: ). aha czasami jesli sie gościa za długo przetrzyma to jak sie obudzi to może nie byc taki fajny jak kiedyś tzn zbyt długi brak tlenu w mózgu może spowodować że tak powiem lekkie uposledzenie
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

dobrze założone duszenie nigdy nie doprowadzi do śmierci przeciwnika.


przestraszony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Dus az straci przytomnosc a potem go po prostu ocuc. On lezy nieprzytomny Ty stajesz od strony jego nog, lapiesz za nogi podnosisz do gory, krew spowrotem naplywa do mozgu i spioch sie budzi bardzo zdziwiony :)
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Dzieki za odpowiedzi:P..Przynajmniej jak cos sie stanie to zawsze moge zwalic na wasze podpowiedzi :wink: ...pzdr dla Was :-)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

Dus az straci przytomnosc a potem go po prostu ocuc. On lezy nieprzytomny Ty stajesz od strony jego nog, lapiesz za nogi podnosisz do gory, krew spowrotem naplywa do mozgu i spioch sie budzi bardzo zdziwiony :)

A jak śpioch się obudzi i dalej będzie nieprzejednany to powtarzać procedurę? :wink:
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
jak sie nie obudzi to s....j gdzie pieprz rośnie hahahaha ;) ;) a tak pozatym jak koles zaczyna mdlec to sie "leci" z rąk wiec wiadomo ze ma dosc :P wiec po coe przeciągac ?? ;) Pozdro:P[/i]
  • 0

budo_streeter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzie diabeł mówi dobranoc

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
RobertP oczywiście od każdej reguły są wyjątki :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

Dus az straci przytomnosc a potem go po prostu ocuc. On lezy nieprzytomny Ty stajesz od strony jego nog, lapiesz za nogi podnosisz do gory, krew spowrotem naplywa do mozgu i spioch sie budzi bardzo zdziwiony


Ha ha ha :rofl: A Ta wiedza to skąd? Z P. O. lekcji może? Przeczytałeś ten artykuł co był do niego link w tym temacie gdzieś powyżej? Nie no naprawde się uśmiałem...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

Dus az straci przytomnosc a potem go po prostu ocuc. On lezy nieprzytomny Ty stajesz od strony jego nog, lapiesz za nogi podnosisz do gory, krew spowrotem naplywa do mozgu i spioch sie budzi bardzo zdziwiony


Ha ha ha :rofl: A Ta wiedza to skąd? Z P. O. lekcji może? Przeczytałeś ten artykuł co był do niego link w tym temacie gdzieś powyżej? Nie no naprawde się uśmiałem...


To postępowanie jest słuszne i jak najbardziej zalecane (poczytaj, poszukaj o "katsu" albo o pierwszej pomocy przy omdleniach) W ten sposób powodujesz napływ krwi do mózgu.
Tyle, że jak ktoś trzymał za długo, to nie będzie niestety skuteczne i wtedy
już konieczne będzie sztuczne oddychanie, masaż serca itd a wtedy nie ma zmiłuj :cry:

BTW w sekcji u nas (judo) był facet co wspaniale dusił, miał spory staż i doświadczenie . Zdusił mojego kumpla w stójce, zobaczył, że ten wiotczeje, puścił go, złapał nogi padającego i podniósł do góry. Wszystko to w jednej akcji 8) , wyglądało to jakby chciał kumpla zdusić a potem zrobił mu morete gari.
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Ha ha ha :rofl: A Ta wiedza to skąd? Z P. O. lekcji może? Przeczytałeś ten artykuł co był do niego link w tym temacie gdzieś powyżej? Nie no naprawde się uśmiałem...[/quote]

Widze mam z treningu (judo) zdazylo sie ze pare razy mnie udusili i pare razy ja kogos, a Ty smiej sie dalej jak Cie udusza pierwszy raz to Ci przejdzie. Jak zobaczysz jak Cie potem ktos cuci to przypomnisz sobie tego posta.

Wiadomo ze nie ma sensu dusic kogos dalej. Przeciez wyraznie napisalem zeby dusic az straci przytomnosc a nie az umrze.

A jak sie nie obudzi .. naprawde duzo duzo trudniej jest zrobic komus krzywde duszac go niz zakladajac dzwignie - jak narazie nie znam przypadku zeby sie ktos nie obudzil.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Wiesz jakby to powiedzieć cucę ludzi zawodowo...

Ja nie twierzdę że to jest jakaś zabójcza technika itd. ale nie wkładajcie ludziom że nie można w ten sposób zabić....

Jeśli przeczytaliście dobrze tamten artykuł przyczynami śmierci było:
1. uszkodzenie tętnicy szyjnej
2. zachłyśnięcie się wymiotami które to były spowodowane niedotlenieniem mózgu
3 z mojej własnej wiedzy wynika że masaż zatoki tętnicy szyjnej może spowodować blok serca jeśli wykonywany jest u ludzi z "chorym" sercem a nie wiesz którzy to są
a pewnie jest i dużo więcej przypadków w których może dojść w czasie duszenia do zgonu (o naprzykład ktoś ma astmę i wyzwolisz atak chociaż to już naciągane)

Czy uważacie że w tych sytuacjach pomoże podnoszenie nóg?

P. S. Książki o pierwszej pomocy podo bnie jak zajęcia P. O. nie są dobrym zródłem wiedzy o pierwszej pomocy niestety...

Pozdrawiam!
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
Sawosz mozna umrzec na zawal ogladajac telewizje ale co z tego skoro zdaza sie to raczej bardzo zadko.

Zabic mozna uderzajac kogos na treningu lewym prostym ale nikt nie uderza po to zeby zabic tak samo nie dusi zeby zabic no chyba ze jakis swir.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

A review of police records for the nine-year period from 1974 to 1982 identified 20 men who died following restraint by an upper-body control hold while in the custody of a large, urban police department. Using evidence from autopsy findings and police reports of events immediately preceding death, we concluded that control-hold use was associated with death in 19 of the 20 cases. This investigation points to three factors potentially associated with control hold-related death that deserve further investigation: Phencyclidine (PCP) use, sickle cell trait, and stress-related arrhythmias in the heart. PCP was detected in blood or other tissues from 6 of 17 decedents tested. Intravascular red blood cell sickling was found at autopsy in 4 of 14 black decedents (29%). Four decedents had some indication of cardiovascular abnormalities.


Kolejny artykuł że zdarzają się wypadki śmiertelne... W zaleceniach tamtego artykułu jest że policjanci powinni umieć przeprowadzać resuscytację. Ilu z was umie to/ kiedykolwiek to robiło? I nie chodzi tu o podnoszenie nóg do góry... Obrona konieczna to zupełnie co innego ale jeśli chodzi o solówkę to po prostu najlepeiej nie brać w niej udziału i tyle a nie rozważać co można a co nie można. Duszenie nie jest w 100% bezpieczną techniką wystarczy że trafi się jesen na tysiąc i koleś pójdzie do paki... A jak ktoś umrze na zawał na kanapie winnego się nie znajdzie taka jest różnica...

Pozdrawiam!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???

Wiesz jakby to powiedzieć cucę ludzi zawodowo...
[ ....]
Czy uważacie że w tych sytuacjach pomoże podnoszenie nóg?


No to stosujesz w pracy pewne sprawdzone zalecone procedury.
I co w tym złego, że takim pierwszym zaleceniem przy utracie przytomności jest uniesienie nóg powyżej głowy? Nikt nie mówi, że to zawsze wystarczy, ale to chyba dobry początek. Lepiej zrobić to, niż nic.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: DuSzEniE!!!???
No to w pierwszym rzędzie należy zbadać tętno i oddech reszta jest przyklejaniem plastra na sumienie... :lol: A jeśli jest oddech i tętno to wtedy dopiero se można nóżkami nawet wachlować...

Pozdrawiam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024