Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieganie w duecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bieganie w duecie
Mam problem. Biegam od jakiegoś czasu, a ostatnio zechciał biegać ze mną kumpel. Pierwszy bieg i co? Miałem problemy, aby kupić sie na sobie i swoim oddychaniu. Co chwila teksty w stylu "poczekaj", "musze odpocząć". A jak już biegł obok to słyszałem jego niestabilny oddech i miałem problemy z własnym tempem. Co zrobić aby problem znikł, jest moim kumplem i nie chce aby się przezemnie pokłocił z bieganiem.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
jest zasada prosta: slabszy nadaje tempo.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
ja zawsze sie dostosowoje do slabszego a z odechem nie mam problemu bo caly czas cos gadam :) to dopiero pomaga w podnoszeni kondycji
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Spoko, za jakis czas twoj kolega cie dogoni, o ile bedzie mu sie chcialo biegac przez dluzszy okres czasu. :wink:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Ja to mialem tos zczescie ze kolega z ktorym biegalem mial takie tempo jak ja. Jesli Twoj kompan jest znaczaca slabszy, to najwyrazniej bedziesz musial dostosowac sie do niego. Mozesz ew zrobic dluzszy dystans po tym jak on wysiadzie ;)
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Ja to dopiero mialam motywacje! Biegalam razem z byla akademicka mistrzynia Polski w sztafecie 4x100. Dalam rade :wink: Choc na krotkim odcinku to moglabym tylko jej plecy ogladac :)
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie

Jesli Twoj kompan jest znaczaca slabszy, to najwyrazniej bedziesz musial dostosowac sie do niego. Mozesz ew zrobic dluzszy dystans po tym jak on wysiadzie ;)


Problem z tym że ma słabszą kondycję i po 10-15 minutach wysiada ze zmęczenia i wraca spacerkiem do domu. Zaczęłem mu mówić aby spróbował sam, ale upiera sie że daje rade i będzie ze mną biegał.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
No to potrenuj z nim przez 2-3 tyg to bedzi sobie radzil nie gozej od ciebie. Przeciez nie zlapie kondycji z dnia na dzien :/ masz farta ze masz z kim biegac. ja naprzyklad nie mam. a biega sie duzo dalej w duecie, bo mi sie nudzi po jakims czasie i wracam do domu.
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Biegałem w duecie z kumplem przez półtora roku. Jak dla mnie lepsze niż samotne bieganie: trasa się nie dłuży, a i rozmowa podczas biegu wydatnie pomaga w podnoszeniu kondycji. :D No i nie ma to jak wzajemne wsiadanie sobie na ambicję. :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie

Mam problem...


To moze walkmen na uszach bylby jakims rozwiazaniem ???
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Może rozwiązaniem byłoby bieganie po bieżni?

W zamierzchłych czasach biegałam z lekkoatletą - specjalizacja krótkie dystanse. Nie było mowy o wspólnym bieganiu. Po prostu w tym samym czasie używaliśmy tej samej bieżni. ;) Potem miałam okazję sprawdzić to rozwiązanie w sytuacji odwrotnej. To ja byłam tą lepszą (przynajmniej w porównaniu z osobą, którą zaprosiłam do biegania).

Polecam bieżnię!
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
1. załóż cięzarki na kostki - można kupić w sklepiach ze sprzętem na siłownię.
2. Jak biegam z kumplem (nie tym od papierosów :wink: ) mającym znaczną przewagę fizyczną nade mną to on biegnie trzymając kij w rękach tak jakby przeprawiał się przez wodę z karabinem wyglada to absurdalnie ale zdaje egzamin, gdy łapię oddech gość odpoczywa pompując no i tymi sposobami szanse się wyrównują :D
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
a może po prostu szczera rozmowa? powiedz w czym rzecz - że męczysz się biegając w takim tempie, że się rozpraszasz...
może ustalcie jakąś okrężna trasę, tak, że będziecie się widzieli (bieżnia lub dookoła jkaiegoś jeziorka...) i w pewnym sensie wciąż bedziecie biegli razem ale osobno hehe. :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie

lub dookoła jkaiegoś jeziorka...


Oby to jeziorko nie bylo zbyt duze, bo ja do niedawna moglbym biegac do okola jeziorka, ale wyszlo by to jakies 25 km :D
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Ja nie mam jeziorka, ja mam Baltyk :)
  • 0

budo_crazymiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieganie w duecie
Bieganie wokół Bałtyku nie wchodzi w grę :D Dziś z rana znów biegałem i tym razem próbowałem dostosować tempo do niego i co?? I wyszło. Dobiegliśmy razem. Mniej się zmęczyłem jak zwykle, ale jakoś wyszło.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024