Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Tez znam mnostwo ludzi co z domu bez ,,szczeny'' nie wychodzi. Ja mialem inna sytuacje na treningu kolerzanka mnie drapnela. Niby nic a tu zaczyna ropa podchodzic, rana sie powieksza skora zmienia kolor. No i do tego to bylo na zgieciu, jak joz zaczely sie strupy robic to wystarczylo, ze reke wyprostowalem i joz znowu wszystko krwia zalane. Przejebana sprawa, ale to jeszcze nic mojego kolege ugryzl pies, taki jakis osiedlowy burek co to je wszystko co mu sie uda do pyska wsadzic, temu to sie dopiero papralo.
Ostatnio wyczailem masc TRIBIOTIC. Masc w takich plasterkach do wyciskania, zawiera antybiotyk. Jest bardzo skuteczna ale lepiej nie urzywac dlurzej, wkoncu antybiotyk i organizm sie uodparnia. Jak w robocie gdzies sie zatne ( robie w smarach, i innych syfach ) to czasami mi odrzu ropa podchodzi, i pare dni sie trzebva meczyc a jak tym posmaruje to odrazu na nastepny dzien czysta rana i spokoj mam.


Troszke sie rospisalem ale chyba poruszylem kilka innych tematow o ktorych nikt nie wspomnial.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Jeden z moich kumpli mial na treningu podobny przypadek. Ktos go drapnal, a nastepnego dnia goraczka i ta ranka cala zaczela sie ostro paprac. Fuuuj.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Pozniej sie dowiedzialem, ze pod paznokciami jest porzadny syf a jak masz 0pomalowane paznokcie to jeszcze lepiej.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Uodparniają się bakterie nie organizm ludzki na antybiotyki :wink: Podobno najwiekszy syf jest po ugryzieniu przez człowieka albo przez kota... Po kocie to ponoć nawet nie ma sensu szyć jakichś mniejszych ran bo i tak zropieje. Nie wiem czemu jakaś taka przewalona florea fizjologiczna jamy ustnej... A jak dostaniecie goraczki od takiego ugryzienia to już nie smarujcie maścią tylko idzcie do lekarza po doustne antybiotyki.

PS Co jest w tej maści? W sensie jaki antybiotyk?
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Nie wiem, babka mi w aptece to poradzila. Mowila, ze jest to masz na rany z antybiotykiem jakims. Jak joz wspomnialem u mnie dziala rewelacyjnie.

Na nim jest napisane takie cos:jedna saszetka zawiera - Siarczan Neomycyny , 5,000mg; Siarczan Polimyksyny B-0,833mg; Bacytracyna cynkowa - 10,000mg.
dzialanie- masc posiada szerokie zastosowanie antybakteryjnego.
zalecane na drobne rany, zakazenia, opazenia.
Dalej sposob urzycia i przeciwskazania. Przeciwskazaniem jest stosowanie po ugryzieniu. Czyli chyba odpada na ugryzienie ale jak dla mnie w sam raz.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
no coż chłopaki
dzieki za odpowiedzi
przez sport do kalectwa
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia

Na nim jest napisane takie cos:jedna saszetka zawiera - Siarczan Neomycyny , 5,000mg; Siarczan Polimyksyny B-0,833mg; Bacytracyna cynkowa - 10,000mg.


No ta to są antybiotyki... Nawet dosyć mocne... Są tak toksyczne że nie stosuje się ich do użytku wewnętrznego (neomycyna zresztą nie wchłania się doustnie używana jest do wyjaławiania przewodu pokarmowego) ale zewnętrnie nie szkodzą :D
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia
Najwazniejsze, ze dziala i sie na zielono nie swiece :)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: zakażenia

Najwazniejsze, ze dziala i sie na zielono nie swiece :)


Jeszcze... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024