Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Witajcie! Nie rozumię czemu "mistrzowie" na stronach vortalu sie nadal atakuja osmieszaja podważaja swoje stopnie? Przypomniała mi się gazeta "Czarny Pas" tam były modne takie potyczki odbieranie stopni itp. Nie zastanawiacie się że przez takie ataki ośmieszacie się i innych ze szkodą dla ju-jitsu i swych uczniów którzy mogą zbłądzić? Czy nie prościej jest pracować nad sobą i nad zdobyciem szacunku swych uczniów? Pozdrawiam wszystkich! :D
  • 0

budo_jdb
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Podbiję temat bo też mnie to zainteresowało. Czytając forum można natrafić na x kłótni, każdy wie lepiej, każdy jest najmądrzejszy....Czy to środowisko faktycznie aż tak kipi od konfliktów ?

Jeśli tak to smutne to..
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Powiedzcie jedno:

Jesli jakis Shihan okazuje sie pedofilem majacy klopoty z prawem to oczywiscie powinno sie przemilczec dla dobra JJ ?
Jesli inny Shihan przeskakuje 4 stopnie Dan w ciagu jednego roku to tez powinnismy to przemilczec a moze nawet pochwalac ?

Nikt ucziwy nie boi sie krytyki i uczciwym zadna sprawa tutaj wywlekana na forum ogolne nie zaszkodzi. Jakos te osoby tez czytaja Vortal tylko ukrywaja sie pod nickami piszac albo nic nie pisza bo by wyszly wszystkie ich przekrety na jaw.
Ludzie musza sobie zdawac sprawe ze srodowisko jj to nie sielanka jak bysmy sobie zyczyli. A prawda sama sie obroni.
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Ale wojna! Ja sie przyłączam bo jest to warte przeklikanej klawiatury.
Popieram Racjonalne podejście .
Jak Ktoś zasługuje na karę to należy go karać natomiast nie pozostaje to bez konsekwencji.
Piętnowanie innych jest stosunkowo łatwe ale ile to szkodzi sztuce walki !!!
Juz za niedługo JJ będzie najradośniejszą sztuką indywidualistów i gawędziarzy a plakaty na mieście i tak robią swoje. :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
JJ jest juz 100 lat na naszym rynku wiec nic dziwnego ze duzo jest dziwnych sytuacji w tym i wypaczen. Duzo znacznie mlodszych systemow ma znacznie wiecej takich rodzynkow.
Jako ze JJ uprawiane w polsce ma tez najwiecej wspolnego z europa a najmniej z azja i ich kultura. Wiec nie ma slepego posluszenstwa swojemu panu (mistrzowi) i mysli sie samemu, wlasnym rozumem. Czy szkodzi to sztuce walki ?

Szkodzi dlatego ze ludzie nie postrzegaja jej jakos czegos wspanialego i uduchowionego ?
A czy sztuka walki byla stworzona do modlow czy do walki ? Walka nigdy nie byla piekna i kulturalna jak ktos tak mysli niech balet trenuje.

Nic wielkiego sie nie zrobi tylko mowiac prawde ale co mamy postepowac jak osoby w autobusie ktore sie odwracja na widok ze dwoch kolesi bije jakiegos emeryta ?
Tak najlepszy sposob odwrocic sie i nic nie widziec bo mozna samemu po pysku dostac ;)

Mozna nie zareagowac nie pomoc jej - strach jest rzecza ludzka. Ale juz po fakcie osoby nadal udaja ze sie nic nie stalo, nic nie widzialy a tak naprawde to ich w tym autobusie nie bylo. Gdyby taka sytuacje opisaly, zglosily do MZK czy na policje itp to moze by zadbano o bezpieczenstwo w autobuzie (ochrona, kamery, radiopowiadomienie itp) ale najlepiej nic nie robic tylko to olewac bo przeciez to nie nasza sprawa.

Nie Panowie trzeba "gowno" nazywac "gownem" a schabowego schabowym a nie zajadac gowno i zachwycac sie jaki ten posilek jest smaczny
:)
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
[quote name="Martius"]Powiedzcie jedno:

Jesli jakis Shihan okazuje sie pedofilem majacy klopoty z prawem to oczywiscie powinno sie przemilczec dla dobra JJ ?

Wiesz tak czytam pierwsze zdanie to mnie powaliło!
Jak ktoś jest chorym człowiekiem i ma skłonności pedofilskie to nie znaczy ze ma odrazu byc instruktorem sztuk walki bo moze byc ksiedzem co ostatnio modne :lol: a ten przykład na shihanie no moze taka mała kontra do mnie ale wiesz jednak wole dojrzałe kobiety :oops: Ale zgadzam sie co do jednego jezeli chodzi o pedofilię to należy takie osoby karać i nie ważne kim są czy shihanem czy politykiem itd.
A co do stopni wiesz stopień to tylko stopień a mata weryfikuje umiejętności. Też znam wielu mistrzów nie koniecznie shihanów którzy tworzą mity o tym jacy są wspaniali a jak pokazuje cos na macie to żenada. Ale mimo tego uważam nadal że ne należy takich rzeczy wyciągac na forum bo nie służy to rozwojowi sztuk walki. A niejednokrotnie osoba która krytykuje sama nic sobą nie reprezentuje na macie. A takich przypadków w Polsce mamy mnogo. No cóż my polacy lubimy żle życzyć innym jak im jest troszku lepiej niż nam. Taka nasza polska wada. :oops:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?

A co do stopni wiesz stopień to tylko stopień a mata weryfikuje umiejętności. Też znam wielu mistrzów nie koniecznie shihanów którzy tworzą mity o tym jacy są wspaniali a jak pokazuje cos na macie to żenada.


Zgadzam sie z Toba calkowicie - ale jest jedno ale - najczesciej najwyzsze stopnie rzadko cwicza z innymi, czesto wiecej podpieraja sciany na seminariach i krytykuja prowadzacego niz cwicza. W momencie kiedy sie proponuje male posparowanie to twierdza ze cwicza nie po to zeby walczyc i im tego nie wypada robic ;)
Nie mowiac o tym ze najczesciej jak juz pokazuja to na swoim asystencie najczesciej o kinkanascie lub kikadziesiat kilogramow lzejszym ;)

Ale mimo tego uważam nadal że ne należy takich rzeczy wyciągac na forum bo nie służy to rozwojowi sztuk walki.


To ludzie nadal maja postrzegac swiat iluzji ?

A niejednokrotnie osoba która krytykuje sama nic sobą nie reprezentuje na macie.


Akurat osoby na Forum w wiekszosci wiedza kto jest kto - nawet jesli nie uzywaja nazwisk tylko nickow to wiekszosc stalych bywalcow wie kto jest pod jakims nickiem.
Oczywiscie sa i osoby na forum ktore zachowuja anonimowosc ale najczesciej ich wypowiedzi nie sa brane pod uwage a jak opowiadaja bajki nie majac na to potwierdzenia to sa przywolywane do porzadku.

Przypomina mi sie pewne krolestwo (cesarstwo) gdzie kazdy zachwalal szaty krola. Jedna osoba w koncu zauwazyla ze krol jest nagi.

Co jest lepsze: Iluzja czy rzeczywistosc ?
W Matrixie tez wielu z tych ktorzy zyli w rzeczywistosci wolalo by zyc w iluzji bo o ile byla wspanialsza.
Prawda czesto jest zbyt bolesna a co gorsza niszczy wiele zwiazkow. Ile malzenstw zyje w iluzji i kazde jest zadowolone wiedzac o zdradach nawet. Ale kiedy ktos uswiadomi je ze wie o tym - malzenstwa sie rozpadaja. A zapewne wiele z nich chcialo by zyc nadal w iluzji.
Kto bedzie chcial w niej zyc bedzie zyl nadal a kto bedzie chcial znac rzeczywisty swiat to go pozna od niego zalezy decyzja ktory wybierze.

Tak ze moim zdaniem jednym szkodzi cos takiego innym daje wybor.

Wazne zeby nie pojawialy sie domysly i przypuszczenia a suche fakty o ludziach.

Przemilczanie prawdy jest popieraniem nieprawdy.

Teraz niech sie wypowiadaja inni cz ychca miec forum niezalezne czy ukierunkowane. Ja moge sam nic nie pisac i kasowac kazdy post krytykujacy kogokolwiek ;)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
dyskusje o ludziach i ich pomysłowości nie szkodzą ani jj ani innym stylom a uczniom kożystającym z forum daje do myślenia.
mówicie że mata weryfikuje wszystko - no racja ale:

1. tak jak Martius napisał większa część mistrzów na seminariach ściemnia
u mnie w sekcji istnieje taki tekst no to rozgrzewka mistrzowska czyli chłopcy stają i rozgrzewają nadgastki, palce u rąk rozmawiając ze sobą (ten tekst usłyszałam od swoich uczniów !!! )

2. dzieci uwierzą we wszysko jak wysoko machachsz nogą to jesteś dobry
aby przewrócić dzieciaka to techniki rzótów nie trzeba

3. młodzi trochę myślą i filmy oglądają ale jak mistrz ma dobrą gadane to technikiem być nie musi...

itd. dlatego brak rozmów i krytyki szkodzi stylowi a nie odwrotnie
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, -
niemniej jednak mam wrażenie, że te ostatnio zdominowały to forum a czy to szkodzi JJ czy nie ciężko ocenić.


Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Zlote mysli Martiusa filozofa:

[
To ludzie nadal maja postrzegac swiat iluzji ?


Przemilczanie prawdy jest popieraniem nieprawdy.


Niestety musze sie tu w pelni zgodzic z Martiusem. Cwiczenie SW rozwija zdolnosc oceniania sytuacji, czy tez osoby Jednym Rzutem Oka. Doswiadczeni cwiczacy od razu widza czy gosciu to badziewiaz czy mistrz. Tym cenniejsze sa ich opinie dla poczatkujacych, bo ci nie maja zadnego mechanizmu ktory by im pozwalal na taka celna ocene.

Czasami etykieta nakazuje wypowiadac sie oglednie, ale i tak jaki jest kon kazdy widzi.

Oczywiscie, jesli jakis mistrz bedzie calkowicie skupiony na negatywnym obrazie rzeczywistosci, bedzie tracil systematycznie co bardziej doswiadczonych uczniow, bo ludzie nie potrzebuja goscia extremisty i glosuja nogami.
Ale wywazone uwagi sa na wage zlota.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
No wiecie,
Ja bym nie besztal 70 latka po zawale ze nie chec sparowac. Wiek ma swoje prawa. A ze krytykuje, z mojego doswiadczenia zakladam ze wie lepiej skoro robi to dluzej niz ja zyje :wink:
Ale to tylko moje zdanie. Widac nie spotkalem sie jeszcze z calym zlem tego swiata o jakim mowa :wink:
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
[quote name="^Hast^"]No wiecie,
Ja bym nie besztal 70 latka po zawale ze nie chec sparowac. Wiek ma swoje prawa.



Faktycznie wiek ma swoje prawa niestety nie bedziemy wiecznie młodzi :) a przypuszczam że miałeś tu na mysli Soke Kondratowicza.
Jestem pełen podziwu dla tej osoby mimo tego że nie podobają mi się techniki jego szkoły i zrobił dużo złego dla ju-jitsu w Polsce rozdając stopnie nieodpowiednim osobom. Ale trzeba przyznać że zrobił też wiele dobrego poprzez propagowanie ju jitsu swymi licznymi książkami i artykułami w gazetach. Uważam również że jeżeli ktoś nie uważa Pana Krzysztofa za mistrza to nie powinien go atakować lecz poprostu z nim nie współpracować. Szanujmy to co zrobił dobrego dla ju-jitsu a nie jest tego mało. A to co zrobił złego zostawmy sumieniu Pana Krzysztofa. Pozdrawiam. :paker:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
A kto tu mowi o 70-cio latkach ?

Shihan dobrze wie ze w Krakostanie pojawili sie shihani juz w wieku 25 lat ;) - w innych miejscach kraju zreszta tez ;)
Teraz kiedy sa troche starsi dziwia sie ze nie sa darzeni szacunkiem poza swoim gronem nielicznych wielbicieli tak samo szybko awansujacych ;)
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Wiek czy ilość danów nie jest wazna! Tylko umiejętności i to czy zetelnie umie przekazać wiedze uczniom! A czy tylko ma pasujacy wiek do stopnia a robi badziewie! Też tacy byli w Kraku i w Polsce :)
Ja też nie jestem starym Shihanem i mam uczniów którzy dażą mnie szacunkiem nie tylko za pasek czy umiejętności ale za moją osobowość i nie dbam czy inni mistrzowie mnie lubią z konkurencji. Jak ktoś chce współpracowac to współpracuje a kto chce walczyc to walczy słownie i oszmiesza. Ale czy on jest wtedy wart uwagi? Może ma kompleks wieku i niskiego stopnia? A może się zastanawia ile m łody shihan zapłacił :D by byc shihanem? Ja rozczaruję bo po egzaminie mistrz z angli nie wzioł odemnie funciaka ani jednego :oops: choc inni proponowali mu kaske za taki stopien a on na to nie przystał! No ale i tak zawsze się ktoś znajdzie zazdrosny i bedzie pod nami dolki kopal! Jeżeli mu nie szkoda czasu na to to niech kopie może sie dokopie czegos!! :rofl: Może danika dla siebie i wtedy kompleksik zginie i bedzie juz spokoj :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
No i widzisz wystarczylo kilka slow wypowiedzi abym wiedzial kto jest pod nickiem Shihan ;)
Zreszta mistrz z Angli za ktorym biegala grupka adeptow z budopasami tez jakos sie nie pojawil sie w polsce w nastepnych latach. Bo przeciez 6 dan nie moze wiecej nadac wiec trzeba nastepnego znalesc ;)

No coz Panowie Shihani gratuluje tak szybkich postepow w nauce bez stalego nauczyciela a tylko przyjezdzajacego kilka razy :)

Zawsze zalowalem ze nie jestetm w tym kierunku uzdolniony :)
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Czy musisz takie dochodzenia robic? wystarczy spytac a powiem kto ja jestem bo sie niczego nie wstydze! a i nie krytykuje nikogo bo co to daje? ze sobie ktos ulzy tu? trzeba sie szanowac nie walczyc bo co to dobrego daje? Nic dobrego napewno. O każdym sa jakieś dziwne historie i co to daje? Znów nic. Ale widze ze w Polsce nic sie dalej nie zmienia i nie ważne ile potu Ty Szanowny Kolego wylejesz czy ja i inni na dojo stąd było moje pytanie na początku forum. Ale mimo tego cieszę się z poznania twej osoby na zajęciach w Kraku i wymianie doświadczeń podczas seminarium. A i może kiedyś się znów spotkamy i coś potrenujemy wspólnie. Pozdrowienia dla Ciebie i niech Twa szkoła się rozwija z kożyścią dla uczniów bo to najważniejsze! Pozdrów Shihana J.S.
Do zobaczenia na seminarium :D Pozdrawiam K.P.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Dzieki za pozdrowienia i witam na forum. Oczywiscie pozdrowienia dla J.S przekaze.
Mam nadziej ze znajdzie sie wiele tematow w ktorych nie bedziemy sie sprzeczac ;)
A kazdy poglad na jakis stan rzeczy bedzie dla ludzi na pewno przydatny nawet jesli beda totalnie sie roznic.
Bo jak to jeden madry czlowiek powiedzial "nikt nie ma monopolu na prawde tak jak nikt nie ma na swiatlo sloneczne" ;)
  • 0

budo_shihan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Ja nigdy nie trace czasu na kłótnie bo szkoda czasu a dyskutować zawsze lubie. Pozdrowienia z Grodu Kraka dla wszystkich BUDOKA a zwłaszcza dla Szkoły Sensei Martius I Shihana J.S
Z wyrazami szacunku K.P
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
Zdolny czy nie zdolny? Do roboty i znikną kłopoty! :box:
  • 0

budo_pioterusan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu szkodzicie Ju-Jitsu?
No to Nastał spokój :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024