Skocz do zawartości


Zdjęcie

[allegro] Noże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_lebet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

[allegro] Noże
Witam. Co myslicie o jakosci "nozy do rzucania" sprzedawanych na allegro przez uzytkownikow : NozownikPL, NozePL, ZeRaTul86 ?? Sprzedawane sa za smiesznie niska cene:/


Chodzi mi o to czy oplaca sie je kupic czy to nie jakies marne noze, i czy sa dobre na poczatek nauki rzucania nozem ?


Pozdrawiam
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże

Witam. Co myslicie o jakosci "nozy do rzucania" sprzedawanych na allegro przez uzytkownikow : NozownikPL, NozePL, ZeRaTul86 ?? Sprzedawane sa za smiesznie niska cene:/


Chodzi mi o to czy oplaca sie je kupic czy to nie jakies marne noze, i czy sa dobre na poczatek nauki rzucania nozem ?


Pozdrawiam


To szajs jakich malo, a te wszystkie pierdoly ktore ludzie wypisuja na allegro to normalnie rozwalaja, takie bzdury dla naiwnych :) Dobry noz musi kosztowac.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Może i dobry nóż musi "dobrze" kosztować, ale jakoś nie przeszkodziło mi to zupełnie w próbach nauki operowania motylkiem (a czasem i dwoma naraz ;) ) kupionym za bodajże 12PLN od jakichś ruskich. I nie miałem żadnych oporów przed wzięciem pilnika i zarżnięciem wszystkich ostrych krawędzi.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże

Może i dobry nóż musi "dobrze" kosztować, ale jakoś nie przeszkodziło mi to zupełnie w próbach nauki operowania motylkiem (a czasem i dwoma naraz ;) ) kupionym za bodajże 12PLN od jakichś ruskich. I nie miałem żadnych oporów przed wzięciem pilnika i zarżnięciem wszystkich ostrych krawędzi.

Pozdrawiam,
AdamD


Wiesz jak jest :wink: W brzuch mozesz komus wsadzic i kose za 5 zlociszow albo srubokret :) Co nie oznacza ze to dobre narzedzia :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże

Chodzi mi o to czy oplaca sie je kupic czy to nie jakies marne noze, i czy sa dobre na poczatek nauki rzucania nozem ?


Elwood, wiesz jak jest... gość który szuka czegoś do nauki rzucania nożem raczej nie jest zainteresowany zakupem EDC do hardcore'owych zastosowań, jeno jakiegoś tworu nożopodobnego w klasie "budget", żeby móc zobaczyć o co chodzi z tym rzucaniem...

Oczywiście mogę się mylić - Lebet, jeśli potrzebujesz WYPASIONEGO noża którym możesz pruć lodówkę i kruszyć cegły, to daj znać - grzecznie odszczekam swoje posty.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lebet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
heh nie ,potrzebuja noza do nauki rzucania na sam poczatek dopiero jak bym sie nauczyl rzucac to pomyslal bym o jakims drozszym.


Pozdrawiam~~
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
To w takich okolicznościach proponuję zmienić temat na:

Czy noże "komandosa seal" ;) z Allegro nie są czasem mocno przehartowane? Bo chyba najgorsze co się może stać, to nóż który strzeli na kawałki po trafieniu w deskę.

Jak się wygnie, to pies go trącał.

Ma ktoś takie info?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże

Chodzi mi o to czy oplaca sie je kupic czy to nie jakies marne noze, i czy sa dobre na poczatek nauki rzucania nozem ?


Adam, OK - ja odnioslem sie do pytania "czy to nie jakies marne noze", Ty do "czy sa dobre na poczatek" 8)

Niech bedzie: "tak, to marne noze" i "tak, moga byc na poczatek" :lol: I na tym zakonczmy :wink:
  • 0

budo_soul
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Witam

Noże na alegro faktycznie nie sa najlepszej jakości , ale za cene jednego porzadnego noża do rzucania mam 12 tych z allegro ... Polecam te noże każdemu kto uczy sie rzucać ... Nie są idealnie wyważone , ale nie zaplaczesz sie jak sie złamie albo jak sie zgubi ... jak na poczatek to wystarczajaco dobry sprzet ... sam mam prawie identyczne kupione na Ryneczku za 8 zl sztuka ... nie mam potrzeby Ciecia blachy samochodowej , wyłamywania drzwi czy bóg wie czego jeszcze ...

A przypomiam ze mając 12 noży mniej sie nachodzicz niż gdybyś mial 1 :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Lebet....wiesz jakiejs specjalnej roznicy nie bedzie ,zwlaszcza ze chodzi ci o nauke tej nieprzydatnej techniki (ale to inna historia ;) ) Ja ze znajomymi radzilismy sobie roznie dobrze kuchenniakami nirosty za 7,99zl jak i trenerami gerlacha za ok 60zl .....przyczym doszlismy do wniosku ,ze jesli chodzi uczenie sie rzutow to nie warto bylo kupowac tych trenerow ;)
W rzucaniu nie chodzi o sam noz ale technike, rzucac mozna praktycznie wszystkim, nawet saperka .....poszperaj na www ,zobaczysz.


pozdr. 8)
  • 0

budo_lebet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
wlasnie zamowilem pare takich nozy:) jak przyniesie mi listonosz to postaram sie je opisac czy w ogole sie wbijaja ^^

mam jeszcze jedno pytanie, ile w złotowkach kosztuje dobrej jakosci noz do noszenia przy sobie .?


Pozdrawiam.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Adam zadał ważne pytanie, na które nikt nie odpowiedział.
To jak w końcu jest z Mega Hiper nóżami Komandosa/Sapera z USA plus gratis? Pękają czy się gną?
Wizja śmigających koło ucha rykoszetów ze stali (nawet chujowej) nie wygląda zbyt optymistycznie. Uszy nie odrastają.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Krótko bawiłem się takim g... od znajomego.

Przehartowane to raczej nie było. Bardziej plastyczne, rzucaliśmy trochę ale nie na tyle aby coś sensownego wywnioskować.

"Nóż" był spracowany i nie było nigdzie wykruszeń, raczej był "wytarty" (złagodzone linie szlifu). No po za rękojeścią nie zostało na nim nic z "pokrycia" ;) z farby.....

Sam ma taki :oops: co wygląda jak EBLT od stridera i muszę powiedzieć, że jest nawet w miarę...
Jak na cenę 25 pln to nawet zajebisty. Stal łapie rdzei nie tępi się szybko.
Wygoda średnia, bo to nie kopia stridera a raczej naśladownictwo ogólnej formy.
No i to co dają jako pochwę to raczej koperta do przechowywania nożyka w szufladzie.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Bynajmniej nie żartuję...

Do nauki rzucania doskonale nadają się zakupione w jakimś markecie metalowym albo "rzemieślniczym" gwoździe ( jedne z tych najdłuższych- bodajże 10 cali).
Po pierwsze nie zapłaczesz jak któryś zginie.
Po drugie jak Ci się znudzi nauka to zawsze możesz zbudowac jakiś niewielki :) karmnik czy też wykorzystać jako szpilki do namiotów.
Po trzecie jeśli już kiedyś zatrzyma Cię policja z papierową torbą pełną gwoździ to zawsze znajdziesz jakieś sensowne wytłumaczenie :twisted:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
Morgul wlasnie mi przypomniales, ze jedna taka sztuke mam w domu !
zostala z matury, przesad jakis, lezala przede mna i gdyby nie zapewnila szczescia zdania matury zapewnila by byol egzystencjonalny nauczycielki :wink:
teraz jak widze bedzie mial kolejne zastosowanie :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże

Po trzecie jeśli już kiedyś zatrzyma Cię policja z papierową torbą pełną gwoździ to zawsze znajdziesz jakieś sensowne wytłumaczenie :twisted:

Chyba, ze Cie zatrzyma stojacego nad stygnacym trupem nadzianym takimi samymi gwozdziami :)
  • 0

budo_lebet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
no fajny offtopic sie zrobil:)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
AdamD : Podobno pekaja. Chomiki polecaja owijac tasma zeby nie pekaly, ale nie wiem czy na noze tez to zadziala :?
  • 0

budo_wałek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
moj kolega kupil nozze do rzucania na allegro, bodajze 9 zl. za sztuke... przy rzucie w drewno czubek ostrza sie wyginal, a miala byc bardzo mocna stal... :)
  • 0

budo_lebet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: [allegro] Noże
yyy po tym co powiedziales poprosilem o odwolanie oferty ;/

a normalny dobrej jakosci noz ile kosztuje?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024