Skocz do zawartości


Zdjęcie

Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_nmichus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Panowie,
dlaczego tak brzydko przeklinacie?
karate jest sztuką pokory i szacunku dla bliźmiego ( także karate kontaktowe)
czy to ładnie tak?

pozdro
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Czy ktos sie orientuje czy w planach jest jakas sekcja Enshin w Krakowie?




Jeśli ktoś może podrzucić mi cokolwiek z tatktyki walki i metodyki treningowej Enshin i Ashihara Karate bedę wdzięczny :


sorrki za czesciowy offtop:

Ja tez bym chetnie skorzystal jesli ma to ktos z Krakowa lub ktos kto bedzie niedlugo w Krakowie.Moze znalazlbym cos na wymiane ewentualnie zaplace. PS. oprocz wyzej wymienionych przez Pana Pawla interesowaloby mnie cos o Oyama Karate i Kyokushin.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Posluchajcie , jesli ktos ma takie fajne ciekawostki o stylach , czy roznych metodach , i ma mozliwosc postawienia malego ftp-site'a to mozna zoorganizowac sobie male zbiorowisko materialow. Jesli ktos ma cos ciekawego to niech nie siedzi na tym , jak jakis smok na swej gorze zlota , ale sie niech podzieli. W koncu niektorzy nie maja czasu siedziec na sieci i przeszukiwac wszystkie programy p2p szukajac czegos o karate.
Pozdrowienia
  • 0

budo_unmaterial
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Chciałem oznajmić, że od stycznia tego roku (2k5) istnieje pierwsza szkoła Enshin w Polsce. A w czerwcu odwiedził nas sam Kancho Joko Ninomiya.
Osu.
  • 0

budo_shogunak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
A moze ktos, cos wiecej napisac o Panu Kulikowskim? Co trenowal wczesniej, jakim jest trenerem itd?
  • 0

budo_shogunak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Ja cwicze u niego polowe zycia :D 7 lat. Wczesniej Oyama Karate... co ja sie tu bede rozpisywal... chyba czas mojego treningu mowi wszystko. Jak cos to gg 3948942
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Ja trenowalem u kulikowskiego 4 lata. Moge powiedziec pare slow o jego metodyce treningu jaka panowala wtedy gdy byl jeszcze w oyama. Gosc nie przedstawia duzej wartosci technicznej. Jak trenujac jeszcze u niego trzeci rok wybralem sie na boks to trener wysmial kto mnie uczyl bic rekami:) (od rzu mowie ze nie obijalem sie na zajeciach u kulikowskiego, ale zawsze gdy pytalem co jest nie tak z moimi technikami to mnie jakos zbywal:)) Ale coz, gowniarz bylem to go sluchalem, tym bardziej ze obozy zajebiste robil a to dla dzieci duza zajawka.
Wracajac do metodyki: gosc kladl ogromny nacisk na trening fizyczny i kondycyjny. Nie uczyl bronic i unikac ciosow, tylko robil z zawodnika taka maszyne ze nic mu sie nie dalo zrobic. Do tego kondycja jak u konia i walka do przodu:) (chcialbym jednak nadmienic ze nigdy nie pozwalal na doping- to trzeba mu przyznac) Skutecznosc tej metody potwierdzaja liczne sukcesy juniorskie jego zawodnikow. WSZYSTKIE osiagniete jednak byly (nie wiem jak obecnie) TYLKO ogromna przewaga fizyczna.
A potem czlowiek dorasta, i startuje w seniorach.... I szok! Tu nie ma juz tak latwo, kazdy kto kiedykolwiek startowal wie ze bez obrony i wszechstronnasci nie wygrywa sie zawodow wysokiej rangi ( nie oszukujmy sie, poziom juniorow jest bardzo niski) Dosc powiedziec ze poza Juliuszem Radwańskim i Magda Okulską zaden z zawodnikow od kuligowskiego nigdy nic nie wygral. A co do tych dwoch osob to tez wygrywali bo uczyli sie sami z ksiazek lub od innych ludzi, a nie dzieki trenerowi. Sam pamietam, ze na wszystkich zawodach seniorow kulikowski nie wychodzil nawet na mate sekundowac swoim zawodnikom.
Co moge wiecej powiedziec? chyba tylko tyle ze wszyscy starsi zawodnicy, ktorzy "wyjrzeli" poza legionowo i zetkneli sie z innymi trenerami juz nie wrocili juz do kulikowskiego. Nawet patrzac na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] widac w wiekszosci same dzieci.
Zdaje sobie sprawe ze to co napisalem dzialo sie ok. 3 lata temu. Na tyle jednak jak znam tego czlowieka nie zakladalbym ze wiele sie zmienilo. Nawet pomimo pobytu w stanach u Ninomiji ( bo przecierz kazdy wie ze w tak krotkim okresie nie mozna sie nic nauczyc, nawet trenujac codziennie kilka razy) Na pytanie ile czasu trzeba zeby opanowac chocby jedno kata, funakoshi odpowiadal:"co najmniej dwa lata" a pamietajmy ze wtedy trenowano duzo ciezej niz obecnie.
Podsumowujac, nie polecam Kulikowskiego jako trenera osobom słabym fizycznie, oraz majacym ambicje wyzsze niz wygrywanie zawodow juniorskich lub ewentualnie "pierwszego kroku" Pozdrawiam wszystkich! Ps. a co do samego enshin to uwazam ze styl jest naprawde ciekawy i warty uwagi. Poczekalbym jednak na innych trenerow. Poki co zainteresowanym polecam asihara karate.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Witaj Maniak temat stary ale mam do Ciebie prosbe gdybys mial jakies informacje o Enshin Karate to prosze pusc cos na priva. moze bede cwiczyl ten styl w U.K. 19.05. niedaleko mojego miejsca zamieszkania ( okolo 180 km.) bedzie seminarium z kancho Y. Ninomiya moze uda mi sie na nie wybrac ,mam tez zamiar zaczac regularne treningi.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
polecam sabaki method 1,2,3
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
Laser wiesz gdzie to mozna zdobyc??? Bede tez wdzieczny za informacje o kancho Y. Ninomiya na razie wiem tylko ze byl szefem wyszkolenia w dojo kancho H.Ashihara.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
hmmm, jak mi na priva wyślesz adres gdzie mam wysłać to ci nagram. Może nikt płytki nie przechwyci jako pirata ;)

Ewentualnie, może masz jak udostępnić jakiś serwer FTP, to bym wrzucił...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
jest taki program Diino - trzeba go zainstalowac i ma sie okolo 100mb miejsca wlasnie na pliki - mozna je tam trzymac dowoli i linkowac bezposrednio do nich jak do linkow www:) Nie jest to zaden spyware, ja uzywam wlasnie czasem jak potrzebuje poslac komus cos wiekszego niz 10mb.
Dajcie znac na priva tez mi pliz :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
trzy filmy to trzy płytki CD lub jedna DVD tak więc 100 to za mało...
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya

trzy filmy to trzy płytki CD lub jedna DVD tak więc 100 to za mało...


widze ze interesujesz sie ful contact i knock down karate, my tu w Wadowicach cwiczymy wlasnie te elementy
osu
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya
hahahahahahahaha, dobra dobra.....


Interesuję sie karate i tyle. Wszędzie można podpatrzyć fajne i przydatne rzeczy.
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya

hahahahahahahaha, dobra dobra.....


Interesuję sie karate i tyle. Wszędzie można podpatrzyć fajne i przydatne rzeczy.


skromnis z ciebie, nie zadzieraj nosa ;-) wysylaj kase na konto i przyjezdzaj po czarnulka ;-)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya

hahahahahahahaha, dobra dobra.....


Interesuję sie karate i tyle. Wszędzie można podpatrzyć fajne i przydatne rzeczy.


skromnis z ciebie, nie zadzieraj nosa ;-) wysylaj kase na konto i przyjezdzaj po czarnulka ;-)


może nie jestem rasista ale nie skorzystam ;) dzięki. Zachowaj czarnulka dla siebie. Jakbyś miał czarnulkę to może, może....
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya

hahahahahahahaha, dobra dobra.....


Interesuję sie karate i tyle. Wszędzie można podpatrzyć fajne i przydatne rzeczy.


skromnis z ciebie, nie zadzieraj nosa ;-) wysylaj kase na konto i przyjezdzaj po czarnulka ;-)


może nie jestem rasista ale nie skorzystam ;) dzięki. Zachowaj czarnulka dla siebie. Jakbyś miał czarnulkę to może, może....


widze ze z niejednego pieca jadles, osu
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Enshin karate - Kancho Joko Ninomiya

Witaj Maniak temat stary ale mam do Ciebie prosbe gdybys mial jakies informacje o Enshin Karate to prosze pusc cos na priva. moze bede cwiczyl ten styl w U.K. 19.05. niedaleko mojego miejsca zamieszkania ( okolo 180 km.) bedzie seminarium z kancho Y. Ninomiya moze uda mi sie na nie wybrac ,mam tez zamiar zaczac regularne treningi.



Najwięcej informacji o stylu i jego twórcy jest na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Myśle, ze warto uczestniczyć w treningach takich osób jak Yoko Ninomiya, Nakamura czy Oyama - to żywe legendy karate i filary Kyokushin.

Mam nadzieje, ze Sensei podzielisz sie z nami swoimi wrażeniami z seminarium.

Osu!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024