Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie byłeś co widziałeś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_justa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Gdzie byłeś co widziałeś?
Oczywiście w karate.Co Ci odpowiadało a co nie?
:?: :?: :?:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Na pewnych zawodach rozmawia kilku sedziow. Wyraznie probuja sie jednemu podlizac. Na co ktorys z nich mowi - "Za 300 lat, kurwa, muzyni nas motykami zaciukaja"
W tej chwili stalem sie niezdolny do jakiejkolwiek walki :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Oczywiście w karate.Co Ci odpowiadało a co nie?
:?: :?: :?:


Najbardziej mi nie odpowiada to, ze wiekszosc ludzi wszystko do okola krytykuje, wiesza psy na decydentach ;) a nie robi nic w tym kierunku by bylo lepiej.


--
Washi
  • 0

budo_justa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcą.
:wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

a nie robi nic w tym kierunku by bylo lepiej.


A ktory kierunek to ten "zeby bylo lepiej" ? Jak waszym zdaniem powinna wygladac przyszlosc karate ? ta prawidlowa :D
  • 0

budo_vego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Nie podoba mi sie, ze Karate stalo sie sportowe oraz nie podobaja mi sie bledne sedziowanie na zawodach przez sedziow.

A co na plusie, czyli co mi sie odpowiada to poprostu ze istnieje karate :) .
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Co mi się nie podoba? Wejscia w nogi i duszenie w parterze, no i to że się mam teraz dodatkowo douczać BJJ pod płaszczykiem Karate żeby mieć szanse na zawodach (rękawice do graplingu, uderzenia i kopnięcia w stójce; w parterze dźwignie i duszenia) :X
Karatecy, jakie znacie obrony przy wejściu w nogi? Co z tego że wpakuję dusicielowi Kizami lub Hiza, skoro zaraz i tak znajdziemy się w parterze?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Nic nie wpakujesz, komus ktos dobrze wchodzi w nogi. To tylko moze bc kwestia przypadku. NA sto wejsc w nogi, tylko raz nadzialem sie na kolano, ai tak obalilem orzciwnika, choc przyznam - pod okiem mialem wszytskie odcienie fioleti zoltego. Jedyne co mozna zrobic to odskok nogami i przycisnac swoim ciezarem do ziemi oponenta. Nauczyl sie tego np. Mirko. Choc ostatnio z Randelmanem mu juz tak nie poszlo. Po zasymulowaniu wejscia w nogi wycial zawpdnikowi k-1 lewego sierpa i bylo po herbacie.
K_P
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

1) ... Nic nie wpakujesz, komus ktos dobrze wchodzi w nogi. To tylko moze bc kwestia przypadku. NA sto wejsc w nogi, tylko raz nadzialem sie na kolano, ai tak obalilem orzciwnika, choc przyznam - pod okiem mialem wszytskie odcienie fioleti zoltego.

2) ... Jedyne co mozna zrobic to odskok nogami i przycisnac swoim ciezarem do ziemi oponenta.
K_P


1) Mi się pare razy udało trafić pięścią w tył głowy (z różnymi oponentami), ale z powodu wychylenia ze stanu równowagi nie były to techniki silne, a potem obalenie i kombinowanie w parterze - tak jak to napisałeś
2) Tak ale to oznacza walkę w parterze, czyli co? Mam się następne kilka latek douczać, tym razem BJJ :?:
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

2) Tak ale to oznacza walkę w parterze, czyli co? Mam się następne kilka latek douczać, tym razem BJJ :?:

Jesli jestes lepszym uderzaczem niz wszyscy przed Toba, ktorzy probowali bronic sie przed walka w parterze, to moze masz inne wyjscie. Mozesz sobie ewentualnie dorobic trzecia noge...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
:) Fajne :)
Ale po ucieczce nogami (przed wejściem w nogi) to można tylko zejść do parteru? A da się odskoczyć?
Ps: A Wy co trenujecie, Karate + BJJ?
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Ale po ucieczce nogami (przed wejściem w nogi) to można tylko zejść do parteru? A da się odskoczyć?

Jesli Ci sie uda wyrwac nogi, to mozesz odskoczyc... Przy pewej dozie szczescia mozesz powalic atakujacego na brzuch lub kolana, samemu zostajac w pozycji stojacej. Ale na zaawansowanym "wnogowchodzaczu" ;) bedzie to baaardzo trudne do zastosowania.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

A ktory kierunek to ten "zeby bylo lepiej" ? Jak waszym zdaniem powinna wygladac przyszlosc karate ? ta prawidlowa :D


Rozwijajac...

Mialem na mysli to, ze jeden pan z drugim panem psiocza jak sie tylko da ze np. w zwiazku bur)*(&^ na kolkach, ze Antoniak to )*)&, ze Drewniak to (*&&^%, ale nie chce sie jednemu czy drugiemu ruszyc d**** na walne zgromadzenie by sie na ten temat wypowiedziec przedstawic wlasne propozycje czy zaglosowac przeciw tym ktorzy rzadza :)

A co do kierunku - to trzeba zadbac o wlasne podworko, wielu trenerow/instruktorow ma bajzel we wlasnym klubie a chcialoby naprawiac dzialanie zwiazku itp. itd.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Nie podoba mi sie, ze Karate stalo sie sportowe oraz nie podobaja mi sie bledne sedziowanie na zawodach przez sedziow.


Z punktu widzenia zawodniczego patrzylem na to samo w ten sposob.

I wiem ze jest mnustwo slabych sedziow. Ale jest tez tak ze zawodnicy czy ich trenerzy nie znaja zupelnie przepisow i to jest smieszne, a raczej przykre.

Jakos nie moge sobie wyobrazic pilkarza, ktory nie wie kiedy jest spalony, a niestety w naszym srodowisku nieznajomosc przepisow wsrod zawodnikow jest zjawiskiem normalnym.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Mialem na mysli to, ze jeden pan z drugim panem psiocza jak sie tylko da ze np. w zwiazku bur)*(&^ na kolkach, ze Antoniak to )*)&, ze Drewniak to (*&&^%, ale nie chce sie jednemu czy drugiemu ruszyc d**** na walne zgromadzenie by sie na ten temat wypowiedziec przedstawic wlasne propozycje czy zaglosowac przeciw tym ktorzy rzadza :)

A co do kierunku - to trzeba zadbac o wlasne podworko, wielu trenerow/instruktorow ma bajzel we wlasnym klubie a chcialoby naprawiac dzialanie zwiazku itp. itd.


Washi a nie przyszło Ci do głowy, ze niektorzy juz nie sa w w tym zwiazku i wyrazaja swoja opinie na temat jego działalnosci,metod działania i władz? przeciez to nie jest zabronione - wyrazac swoja opinie (przeszkadza Ci to ,ze sie niepochlebne rzeczy mowi ,czasami nieywgodne?) ... działacze i zwiazek nie sa swietymi ,zeby nie mozna było nic o nich powiedziec :wink:

Poza tym zwiazek jest dla ludzi czy ludzie dla zwiazku? :wink:

Zapoznaj sie z faktami na temat sytuacji na swiecie w Kyokushinie bo własciwie wiekszosc dyskusji ma kontekst miedzynarodowy, a takze z działaniami władz Kyokushin w Polsce ( i jak to sie ma do sytuacji na swiecie) to podyskutujemy.

Z tego co pamietam to o panu Prezesie Antoniakowi nikt sie nie wypowiadał...
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Washi a nie przyszło Ci do głowy...


Czytaj ze zrozumieniem.

Ja nie pisalem o wszystkich tylko o niektorych, to ze jestem w tym zwiazku nie znaczy ze jestem przydupasem jednego albo drugiego, poprostu potrafie glosno i w twarz mowic o tym co mi sie nie podoba, a nie za plecami.

Swoja wypowiedz nie odnioslem do tego forum, ale do ogolnej sytuacji w swiecie karate.

I na koniec... Czy mozna wyrazic opinie w taki sposob by nie obrzucac blotem?? A moze jest to wskazane, jesli ta druga strona nie moze wziasc udzialu w dyskusji??
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Czytaj ze zrozumieniem.
Ja nie pisalem o wszystkich tylko o niektorych,


Ze zrozumieniem to ja czytam, a dla Ciebie wskazowka zebys pisał bardziej precyzyjnie

to ze jestem w tym zwiazku

Tez byłem w tymzwiazku, ale niepodobało mi sie wiele rzeczy - odeszlismy; i nadal niepodoba wiele działan.

nie znaczy ze jestem przydupasem jednego albo drugiego, poprostu potrafie glosno i w twarz mowic o tym co mi sie nie podoba, a nie za plecami.


Przeciez nikt tego nie powidział, nienapisał, niezarzucił Ci, jezeli jest Ci tam dorbze to ok i zycze dalszej satysfakcji i korzysci płynących z przynaleznosci

Swoja wypowiedz nie odnioslem do tego forum, ale do ogolnej sytuacji w swiecie karate.


Bbiorac pod uwage ilosc szkoł Karate,styli , organizacji , stowarzyszen, zmian jakie w nich zachodza nie jestes w stanie wiedziac jaka jest sytuacja w Karate w Polsce a tym bardziej na swiecie.Dlatego uwazam,ze kazdy powinien sie wypowiadac w dziedzinie , w ktorej naprawd cos wie, a nie domysla sie czy bazuje na niesprawdzonych informacjach.

jesli ta druga strona nie moze wziasc udzialu w dyskusji??


Oj Washi , naiwny jestes wierzac ,ze druga stona niemoze wziac udziału w dyskusji...zyjemy w XXI wieku, internet jest powszechnie dostepny wiec problemu nie ma z zabraniem głosu w sprawie...

pzdr
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Bbiorac pod uwage ilosc szkoł Karate,styli , organizacji , stowarzyszen, zmian jakie w nich zachodza nie jestes w stanie wiedziac jaka jest sytuacja w Karate w Polsce a tym bardziej na swiecie.Dlatego uwazam,ze kazdy powinien sie wypowiadac w dziedzinie , w ktorej naprawd cos wie, a nie domysla sie czy bazuje na niesprawdzonych informacjach.


Bez przesady, patrzac na to w ten sposob to noblista w dziedzinie fizyki nie moglby mowic o fizyce a tylko o tym mikro skrawku fizyki w ktorym sie specjalizuje itd. itp.

Oj Washi , naiwny jestes wierzac ,ze druga stona niemoze wziac udziału w dyskusji...zyjemy w XXI wieku, internet jest powszechnie dostepny wiec problemu nie ma z zabraniem głosu w sprawie...


Wiele osob ma bardzo ograniczony dostep do internetu a dla wielu obsluga komputera to czarna magia :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?

Bez przesady, patrzac na to w ten sposob to noblista w dziedzinie fizyki nie moglby mowic o fizyce a tylko o tym mikro skrawku fizyki w ktorym sie specjalizuje itd. itp.


Tak? A od czego sa specjalizacje w nauce (style w Karate)?Chyba od tego zeby byc dobrym w okreslonej dziedzinie...tak samo jest z tytułami naukowymi doktora, profesora itd Ci ludzie posiadaj specjalistyczna wiedze w scisle okreslonym zakresie ... tak samo jest z nami , trenujacymi rozne rodzaje/style Karate , tylko to co nas interesuje.Chociaz podstawy wszedzie sa takie same :) :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie byłeś co widziałeś?
Wasi przed zebraniem PZK pisales o wielkich zmianach a jednak shotokancy jak zawsze byli tam skóceni co z latwoscia wykorzytali to kyokushinowcy ,którzy rozdawali karty jak chcieli czyli stolki. Po raz kolejny kluby KK wybraly na prezesa szefa shotokanu - taki maly polski paradoks.Nowe przydupasy lizaly tylki mam tu namysli tych z podkomisji tradycyjnej nie wiedzac jak sie tam znalezi przed wplata wpisowego 1500 zl :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024