Skocz do zawartości


Zdjęcie

Royce Gracie vs Akebono


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Muchol mialem duza sile "uzytkowa" a to byl dzieciak ze 32 cm w bicepsie ... po prostu jak ktos minimalnie nawet parteru nie liznie to nie wiem jakby atakowal i tak nadzieje sie na najprostsza nawet dzwignie czy duszenie sila jest oczywiscie wazna bo mozna sila zerwac kazda technike .... trzeba tylko czasu ale na ogol jak juz ktos zapina konczenie to wtedy pozostaje odklepac. Miesnie miesniami ale kosci i stawy koscmi i stawami tego nie umiesnisz ... szczegolnie stopy gdzie sa najslabsze kostki - wykluczam oczywiscie ewentualnosc kiedy sa "klocki" na macie a przy okazji piekielnie szybcy ... wtedy to jest przerabane ;) - mowimy o koksie wychowanym na silowni ktory mietka wpiepsza do sniadania jak dziecko kaszke ;)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Trochę to wyszło po za temat - nie będę tego przeciągał.
Jednak nie do końca wierzę w to co piszesz, a może po prostu nie do końca zrozumiałeś moje pytanie.
Mi chodzi o normalnego kolesia - nie sterydziarza - tylko takiego, który zdarza się wyjątkowo rzadko i ma wyjątkową siłę. (Czyli nie ćwiczy żadnech spotrów walki ale silę ma nie tylko z siłowni a na pewno nie sztuczną.) Taki ktoś może ważyć pow. 130 kg i nie będą to puste mięśnie.
Po prostu nie wierzę w to, żeby dał mu radę jakikolwiek mistrz bjj/zapasów czy czegokolwiek.
I moje pytanie było właśnie ile musi ważyć przynajmniej ten mistrz (akurat o bjj pytałem) żeby szanse były równe.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
to ja Ci odpowiadam ... zeby starcie bylo rozne ten duzy pan bez doswiadczenia musi zaczac cwiczyc parter ... zeby chociarz sie "troszke" orientowac co moze mu zrobic dany mistrz ... ja mowie to tak bez doswiadczenia jest bez szans ... masz przyklad Butterbeana 160 kg kontra zapasnik japonski 3 ligi cos kolo 60 kg :) Wygrana zapasnika przez dzwignie na stope ;) Nie pamietam juz daty ale jak znam zycie koledzy z VB pomoga w ustaleniu kto to ten japonski zawodnik.

POzdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Dla mnie to nawet czasami zabawne. Np. moja kolezanka mowi, ze jej maz takze jest sportowcem (ma 30 lat facet), pytam co robi, ona odpowiada, ze w szkole sredniej czwiczyl pinponga dwa razy w tygodniu. To sytuacja analogiczna z opowiesciami o silaczach, ktorzy kiedys tam cwiczyli bosk, albo karate. W szkole sredniej - dwa razy w tygodniu.
A ja doswiadczam kazdego dnia, ze czesto 100 kg goscie po wielu latach judo, maja zdumiewajaco duzo problemow z nami ludzmi z bjj - 65 i 70 kilogramowymi. To tyle.
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Dzięki za info - trochę poszukam - może się czegoś dowiem, bo to czego na razie się dowiaduję jest zbyt zaskakujące żebym to kupił. :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Jak zawodowiec wazacy 160 kg - krol nokautu w boksie w USA - silbny i szybki polegl to "zwykly" czlowiek dalby rade ? A to tylko dlatego ze nie mial doswiadczenia w walce w parterze - trzeba znac mocne podstawy by moc wyprowadzic cios i skorzystac ze swojej sily.

POzdrawiam
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Tak, przyklad Butterbeana jest dobry,
A przeciez to byl bokser ktory odnosil sukcesy.
Muchol poszukaj tej walki
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Myślałem że w tej walce Royce też wygra dźwignią na nogę. Ten Akebono w sumo był kimś wielkim, ale w mma i k1 jest tylko tłustym przegrańcem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Muchol Ty nie szukaj, Skoro jestes z W-wy to idz na trening do vale Tudo W-wa, tam zapytaj o Marka, albo Leszka (instruktorzy, waza po 65 kg) i popros o sparing. Jak sadze nie odmowia Ci. Wyrobisz sobie wlasne zdanie. (acha... Tylko niegraj twardziela i szybko... klep. szkoda chodzic skontuzjowanym.)
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
K_P:
To ważą o około dychu mniej niż ja. To żadna różnica wagi.
Zresztą co ja miałbym im przeciwstawić? Przecież nie będę ich uderzać a tylko to umiem. Stałbym jak kołek tylko.

Wracając do tematu.
Mi chodziło o ISTOTNĄ różnicę i nie tyle masy ile siły.
Ten bokser 160kg (Eric Esch faktycznie cieniasem nie był, wygrał nawet z Rhode, wytrzymał do końca z Holmesem) ale to nie to.
To kolejny przykład upasionego zawodnika. On wzrostu ma trochę ponad 180cm i pewnie niewiele więcej siły. Czyli nie jest silniejszy (fizycznie) od np. Gołoty. W dodatku w formule w której walczył akurat sadło przeszkadza. Czyli to nie jest 140kg siły tylko jakieś 110 a 20 należy mu jeszcze odjąć za balast.
Ale może lepiej nie ciągnijmy już tego, bo już chyba nawet nie za bardzo wiadomo o co chodziło ...

Przyznam rację co do tego, że z takim (mimo wszystko) bykiem jak Gracie trzeba ćwiczyć to co on, żeby nie paść od razu.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono

K_P:
To ważą o około dychu mniej niż ja. To żadna różnica wagi.
Zresztą co ja miałbym im przeciwstawić? Przecież nie będę ich uderzać a tylko to umiem. Stałbym jak kołek tylko.


Chodzi o to bys robil to co umiesz najlepiej. I oni tez.
Wtedy wlasnie wyrobisz sobie zdanie na temat vt
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
No weź nie żartuj.
Przecież to jest jasne - musiałbym ich od razu powalić, bo później nie miałbym szans. A oni wiedząc o tym by się zgodzili? Kilka razy posyłałem na dechy na treningach i cięższych od siebie a ci od vt myślisz, żeby się zgodzili? A oni w ogóle znają się na boksie?
Ale po co mi to. Kopnie mnie taki w kolano i po co mi taka kontuzja.
Zresztą wcale nie neguję tego, że te style parterowe są skuteczne. Jednak bez przesady ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Muchol ... VT czyli robisz co uwazasz za stosowne i oni tez robia to co uwazaja za stosowne wg . zasad VT ktore boksu nie dyskryminuja ... nie wiem czy wiesz ale oni by chcieli zebys ich obalil :) . Ponadto jak Ty jeste czystym bokserskim stylista a oni sa dobrymi zawodniami bjj to nie musza Ciebie nawet uderzac. Sorka taka jest prawda ... ja tez kiedys nie wierzylem ... jedyna metoda to naoczne i nacielne przekonanie sie .. ja tak zrobilem :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono

No weź nie żartuj.
Przecież to jest jasne - musiałbym ich od razu powalić, bo później nie miałbym szans. A oni wiedząc o tym by się zgodzili? Kilka razy posyłałem na dechy na treningach i cięższych od siebie a ci od vt myślisz, żeby się zgodzili? A oni w ogóle znają się na boksie?
Ale po co mi to. Kopnie mnie taki w kolano i po co mi taka kontuzja.
Zresztą wcale nie neguję tego, że te style parterowe są skuteczne. Jednak bez przesady ...


nie zartuje.
ja nigdy nie zartuje
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono

Muchol Ty nie szukaj, Skoro jestes z W-wy to idz na trening do vale Tudo W-wa, tam zapytaj o Marka, albo Leszka (instruktorzy, waza po 65 kg) i popros o sparing. Jak sadze nie odmowia Ci. Wyrobisz sobie wlasne zdanie. (acha... Tylko niegraj twardziela i szybko... klep. szkoda chodzic skontuzjowanym.)
K_P


Kubuś to brzmi jakbyś namawiał Muchola do samobójstwa :wink:


Muchol,a jakby tak podobna sytuacja miała miejsce w boksie.
Weźmy siłacza,który jest sprawny,ale bije się nietechnicznie(nie miał nic z SW doczynienia),wali cepy oraz boksera-ligowca waga musza(55-60kg?).
Kto według Ciebie wygra?

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Widzialem takie konfrontacje - ligowy bokser waga 75 kg (wiec chudziutki), kontra gosc 120 kg wagi zrobionej na silce. Po kilkunastu sekundach i przyjeciu kilku celnych strzalow gosc z silki uznal, ze to nie ma dalej sensu i dali sobie spokoj.
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Bo to było
- 75kg (czyli nie 55-60)
- 120kg było bardzo sztuczne
- dodatkowo konfrontacja była czysto bokserska (a przecież Akebono nie walczył z Gracie w czystym bjj)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Muchol: po to sie trenuje by zniwelować przewage masy i siły u przeciwnika. Masa i siła vs.technika i szybkość = dżem i marmolada ( oczywiście z masy i siły). Siła MUSI być poparta chociażby elementarna techniką !!!
Niemniej jednak przykładów Butterbeana czy Akebono, nie uznalbym za najlepiej dobrane - obydwaj są grubasami i jak zauważyleś masy mięśniowej mają dużo mniej niż wskazuje waga, po drugie ich naturalna ruchliwość jest bardzo ograniczona zwałami tłuszczu.
Co do Sappa - wielki kawał mięśnia, poparty jednak podstawami techniki. Siła pozwala mu stawiać opór przez pewien czas, ale nie daje możliwośći na osiągnięcie zwycięstwa - swoje wygrane zawdzięcza temu, że jednak coś tam umie-niewiele, bo niewiele ale zawsze... :D
Jeżeli przeciwnik bardzo dominuje siłą i masą, ale nic poza tym nie umie - może nie wygram, ale remis moge wywalczyć w każdym przypadku.
Pudzian - z chęcią obejrzałbym jego walkę z Sappem, którą wprawdzie by przegrał ale te 300kg mięsni między linami...
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
no wlasnie chetnie bym walke Pudziana z Sappem obejrzal. Oczywiscie po odpowiednim treningu dla Pudziana, a nie tak "z marszu". Sadze ze mialby wbrew pozorom spore szanse. W koncu jest "Strongest Man" a jakby to jeszcze poprzec odpowiednio technika ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce Gracie vs Akebono
Mradu latwiej i szybciej "zostac nasilniejszym czlowiekiem swiata", niz zdobyc chocby 50 proc. techniki jaka posiada colowka MMA swiata.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024