Skocz do zawartości


Zdjęcie

Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Zna juz ktos jakis rozklad imprez na ten rok? Czy moze jeszcze za wczesnie? ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Ramowy kalendarz imprez
POLSKIEJ FEDERACJI KARATE W 2004 ROKU
1.
17.01.2004
Turniej Jundokan
Wrocław
Komisja Goju-ryu

2.
17-18.01.2004
Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe dla instruktorów i sędziów (kata)
Kraków
Komisja Oyama Karate

3.
21-22.02.2004
Staż Shorin-ryu Karate dla instruktorów - szkolenie sędziowskie
Pińczów
Komisja Shorin-ryu

4.
14.03.2004
Pomerania Cup
Szczecin
Komisja Goju-ryu

5.
20.03.2004
Szkolenie zespołu sędziowskiego
Piekary Śląskie
Komisja Oyama Karate

6.
21.03.2004
Mistrzostwa Polski Seniorów w karate (knockdown)
Piekary Śląskie
Komisja Kyokushin IFK,

Komisja Oyama Karate

7.
27.03.2004
Mistrzostwa Polski Shorin-ryu Karate
Warszawa
Komisja Shorin-ryu

8.
24.04.2004
Mistrzostwa Polski Północnej w Oyama Karate (semi-knockdown)
Bydgoszcz
Komisja Oyama Karate

9.
24-25.04.2004
Ogólnopolski Staż Shorin-ryu Karate
Pińczów
Komisja Shorin-ryu

10.
07-09.05.2004
Gasshuku Kata, Kumite - Shihan Leo Lipinski 7 dan
Ścinawa
Komisja Goju-ryu

11.
07.05.2004
Szkolenie zespołu sędziowskiego (kata)
Turek
Komisja Oyama Karate

12.
08.05.2004
Mistrzostwa Polski Oyama Karate w kata
Turek
Komisja Oyama Karate

13.
09.05.2004
Puchar Polski Goju Ryu
Ścinawa
Komisja Goju-ryu

14.
14-16.05.2004
Międzynarodowy Staż Karate Shorin-ryu i Kobudo - Kenyu Chinen
Łódź
Komisja Shorin-ryu

15.
15.05.2004
Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate (sem-knockdown)
Warszawa
Komisja Oyama Karate

16.
22.05.2004
Mistrzostwa Polski Południowej w Oyama Karate (semi-knockdown)
Brzeszcze
Komisja Oyama Karate

17.
29.05.2004
Ogólnopolski Staż Shorin-ryu Karate
Warszawa
Komisja Shorin-ryu

18.
I p. Czerwca 2004
Szkolenie zespołu sędziowskiego (FC)
Słupsk
Komisja Oyama Karate

19.
I p.Czerwca.2004
Puchar Polski Full Contact Oyama Karate
Słupsk
Komisja Oyama Karate

20.
12.06.2004
I Mistrzostwa Polski Karate Goju Ryu
Szczecin
Komisja Goju-ryu

21.
19-20.06.2004
Ogólnopolski Staż Shorin-ryu Karate i Kobudo dla instruktorów (narada kierowników ośrodków)
Pińczów
Komisja Shorin-ryu

22.
28-29.08.2004
Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe dla instruktorów, szefów wyszkolenia technicznego i sędziów.
Kraków
Komisja Oyama Karate

23.
28.08.2004
Ogólnopolska narada szefów ośrodków oyama karate
Kraków
Komisja Oyama Karate

24.
Listopad/Grudzień 2004
Międzynarodowy Puchar Polski w Karate "Oyama Top" (knockdown)
Jelenia Góra
Komisja Oyama Karate

25.
Listopad/Grudzień 2004
Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-kwalifikacyjne z udziałem Soshu Oyamy 10 dan
Jelenia Góra
Komisja Oyama Karate


Rozklad na rok 2005 bedzie pewnie ustalany w grudniu lub w styczniu.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?

24.
Listopad/Grudzień 2004
Międzynarodowy Puchar Polski w Karate "Oyama Top" (knockdown)
Jelenia Góra
Komisja Oyama Karate


kirin - masz moze wiecej info na ten temat? :wink:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Tylko tyle, ze w zalozeniu to mial byc DUZy turniej. Nie wiem jak podejda do niego organizatorzy teraz, gdy PZK oglosil, ze organizuje w Polsce Mistrzostwa Europy wszechwag - byla by to konkurencja medialna :)

Zadnych swiezych wiesci nie mam, bo na treningach nie bylem od kwietnia (i nie bede w swoim dojo jeszcze przez min. 6 m-cy :( ), wiec nie mialem okazji ostatnio porozmawiac z shihan Dyduchem.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
[quote name="Kirin"]Tylko tyle, ze w zalozeniu to mial byc DUZy turniej. Nie wiem jak podejda do niego organizatorzy teraz, gdy PZK oglosil, ze organizuje w Polsce Mistrzostwa Europy wszechwag - byla by to konkurencja medialna :)

hehehehehe PZK sprzedala juz 3000 biletów a ma byc na widowni ponad 5000 ludzi ,gdzie tu konkurencja?

Ponadto tam beda wielkie postacie z calego swiata . Do tego napewno W-wa juz zalatwila TV.

A bym zapomnial po zawodach egzamin na 4 dane w Oyama dla ludzi z grubym portfelem - zycze im przyjemnego wydawania :wink: ceny nie podam bo to tajne ale nie oficjalnie to jest 5-6.......................
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Kirin, dzieki!

Pozdrawiam
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?

A bym zapomnial po zawodach egzamin na 4 dane w Oyama dla ludzi z grubym portfelem - zycze im przyjemnego wydawania ceny nie podam bo to tajne ale nie oficjalnie to jest 5-6.......................


Dobra- przyznaje: odpowiadanie na te ciagle zaczepki jest cholernie denerwujace, ale nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko pochylic glowe i liczyc na to, ze w Kyokushin znowu zaczna wpajac uczniom SZACUNEK do innych. :? Poki co pozostaje mi jedynie oswiadczyc, ze jestem gleboko zdegustowany... :?

Pragne zwrocic uwage, ze owe egzaminy na wysokie stopnie mistrozwskie przeprowadza Shigeru Oyama - gdyby egzamin nadzorowal krajowy instruktor wszelkie koszta byly by znacznie nizsze, ale moglo by budzic pewne kontrowersje (a NA PEWNO budzilo by je w srodowiskach PZK i innych - zwiazanych z karateka1 :evil: ): "insruktor, ktory sam egzaminuje swoich uczniow" itp. Zaangazowanie w tym celu kogos "z zewnatrz" (czyt. "nie-krajowego instruktora") zwieksza wiarygodnosc i obiektywizm egzaminu.
Jednoczesnie pragne zauwazyc, ze w Polsce w organizacjach Kyokushin wiekszosc egzamnow na stopnie mistrzowskie przeprowadzana jest przez "szefostwo" - co sprawia, ze portfel zdajacych nie musi byc tak zasobny. Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze PZK jako POLSKI ZWIAZEK jest dotowany, wiec nie musi wszsytkich srodkow na seminaria egzaminacyjne wyskubywac z portfeli zdajacych.

Na koniec pragne dodac, ze w ciagu 11 lat praktykowania karate nauczono mnie darzyc szacunkiem wszsytkich, ktorzy wylewaja swoj pot na treningach - bez wzgledu na ich przynaleznosc organizacyjna. Otrzymane zas w domu rodzinnym wychowanie uczylo mnie, ze nie nalezy krytykowac nie popierajac krytyki doglebna znajomoscia tematu. Dlatego tez nie krytykowalem nigdy ludzi cwiczacych Kyokushin Karate- nie czulem sie uprawniony do takiej krytyki, gdyz nigdy nie bylem na zadnym treningu Kyokushin, stykalem sie zas ze swietnie wyskzolonymi karateka wywodzacymi sie z tej szkoly.
Na tym forum ciagle stykam sie z bezczelna krytyka Oyama Karate, ktorej atorem jest karateka1. osobnik ten wyszydza instruktorow, ktorych cenie za ich umiejetnosci i wklad w propagowanie karate. Nie wiem w jakiej sekcji karateka1 trenowal Oyama karate, jednak jej poziom musial byc wyjatkowo niski- nad czym ubolewam - skoro dal mu tak negatywny obraz calego stylu. Zakladam, ze karateka1 trenowal Oyama, gdyz czlowiek powazny i dorosly nie zdobywa sie na krytyke jesli nie moze jej poprzec pewnymi informacjami - za takie zas w dziedzinie jaka jest karate uchodzic moga jedynie doswiadczeni wyniesione z treningu.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Kirin - należą Ci się oklaski :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Kirin - brawo za wyważoną, rozsądną wypowiedź. Karateka1 - czytaj posty Kirina i ucz się, co to jest dyskutowanie na poziomie.

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
ludzie czy nikt ni kuma ,ze caly czas próbuje was tylko rozruszac aby cos sie dzialo? a wy wielcy obrazalscy itd wiecej luzy bo zawalu dostaniecie :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?

ludzie czy nikt ni kuma ,ze caly czas próbuje was tylko rozruszac aby cos sie dzialo? a wy wielcy obrazalscy itd wiecej luzy bo zawalu dostaniecie :wink:


Kirin jak zaczynasz pisa bajki to wejdz do ich zródel
- PZK prowadzi dofinansowania do kierowników osrodków,
- egzamin kazdy palci sam bo kasa idzie do IKO w Japonii nie USA
- egzaminatorami sa czlonkowie komisji , którzy skaldaja sie przewaznie z przyjezdnych 3-5 danów , które sa obecne raz w roku na obozie .A nie egzaminuje ich jeden czlowiek.Zreszta poczekajmy do listopada to sie wszystko okaze bez emocji i awanturnictwa osobniku.
- ja sobie pozwole krytykowac poniewaz mam obecnie obraz 4 klubów tego systemu ,a zakladli go moi koledzy , którzy posiadali niskie stopnie kyu w karate ale dzieki podjecoiu wspólpracy z Dzonem szybko awansowali na shodan i wyzej. Po uwczesnym zaplaceniu za znaki i ich licencje temu panu.

Tak sie sklada ,ze pewna grupa ludzi na wysokich stolkach w tym stylu ma juz dosc tego prywatnego biznesu i zaczela sie przeciwstawiac.
A swoja droga to nie ma nic do tego stylu i organizacji bo to nie wale ze swojego portfela do goscia z USA tylko inni ale prosze tylko o minimum przyzwoitosci w prowadzeniu tego skleu z czarnymi pasami.

Na koniec pozwole sobie dodac ,ze nie znam innego stylu w Polsce , który by nadawal swoim intrukora 1 dan i innym z poza karate na tak wielka skale.

Pozdrawiami prosze o zakonczenie tej dyskuji ,która nas klóci.
osu
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?

PZK prowadzi dofinansowania do kierowników osrodków

W Oyama nie ma ZADNEGO dofinansowania. Efekty? Treningi gorsskie reprezentacji nie odbywaja sie w COS w Zakopanem - zakwaterowanie jest w prywatnym domu shihan Dyducha w Beskidach. Treningi oczywiscie w plenerze. Uprzedzajac docinki spiesze z zapewnieniami, ze dom ten nie zsotal postawiony za forse ze skladek czlonkowskich - stal na dlugo zanim w Polsce pojawilo sie Oyama karate.

którzy posiadali niskie stopnie kyu w karate ale dzieki podjecoiu wspólpracy z Dzonem szybko awansowali na shodan i wyzej

Z tego co pamieta shihan Hollander nadal Andrzejowi Drewniakowi stopien mistrzowski gdy czlowiek ow mial raczej niewielki staz treningowy w karate wogole (posiadal za to 1 dan w JUDO). Dzis nikt przy zdrowych zmyslachnie osmieli sie umniejszac zaslug shihan Drewniaka. Prosze wiec bez docinkow o szybkim zdobywaniu stopni - tym bardziej, ze Kyokushin i Oyama to szkoly tak do siebie podobne (przynajmniej w polskim wydaniu :wink: ), ze "konwersja" nie stanowi wiekszego problemu i nie zawsze zdobywanie stopni trzeba zaczynac od nowa.

zaplaceniu za znaki i ich licencje temu panu.

Po szopce jaka z prawami do znakow szkoly urzadzil kancho Matsui wszelka krytyka w tym temacie jest po prostu niepowazna. Poza tym nic mi nie wiadomo o oplatach z tytulu licencji czy prawa do znakow egzakwowanych przez Polskei Stowarzyszenie Oyama Karate - jesli masz jakies dowody na to mocniejsze niz dokumentacja zgromadzonaw krakowskim biurze tej organizacji to chetnie sie z nimi zapoznam. I po raz kolejny spiesze z wyjasnieniem: przez "dowody" rozumiem cos konkretniejszego niz historia, ktora "mojemu kumplowi opowiadal brat znajomego jego kolegi".

Tak sie sklada ,ze pewna grupa ludzi na wysokich stolkach w tym stylu ma juz dosc tego prywatnego biznesu i zaczela sie przeciwstawiac.

Tak sie sklada, ze jakis czas temu grupa ludzi z podobnych powodow porzucila PZK i do Polski zawitalo Oyama karate. To, ze sa ludzie, ktorym nie podobaja sie porzadki panujace w organizacjach jest normalne i w ostatecznym rozrachunku daje pozytywne efekty - dzieki takim ludziom mamy w naszym kraju przedstawicieli takich organizacji jak Shidokan czy Kyokushin-kan.

prowadzeniu tego skleu z czarnymi pasami.

Blisko polowe swojego mlodego zycia spedzilem ciezko pracujac na moj czarny pas. Znam dziesiatki ludzi, ktorzy wlozyli wiele wysilku by zasluzyc na ten kawalek materialu. Twoje slowa sa obraza dla mnie i moich przyjaciol. Krew i pot na moim kimonie pozwalaja mi miec pewnosc, ze moj czarny pas nie jest wart mniej niz twoj. Zacytowane przeze mnie okreslenie jest bezczelne, obrazliwe, bezpodstawne, i odbiera mi resztki wiary w twoj poziom jako osoby.

Na koniec pozwole sobie dodac ,ze nie znam innego stylu w Polsce , który by nadawal swoim intrukora 1 dan i innym z poza karate na tak wielka skale.

Prosze o konkrety: nazwiska , stopnie. Jesli twoa odpowiedzia bedzie kolejne przywolanie tematu honorowych stopni dan, to nie pozostanie mi nic innego jak tylko zalamac rece...
Swoja droga musze przyznac, ze ta wypowiedz nieco mnie zaskoczyla - zawsze mi sie wydawalo, ze to dobrze gdy instruktor ma jakies pojecie o innych formach walki. Przykladem moze tu byc A.Drewniak, ktory jest posiadaczem 1 dan w judo. Moze PZK przyznaje dodatkowe punkty za jednoprofilowosc i slepe zamykanie sie w schamatach, ale ja wole, gdy instruktor wie cokolwiek o kick-boxingu, judo czy krav maga.

Pozdrawiami prosze o zakonczenie tej dyskuji ,która nas klóci.

Pragne zauwazyc, ze to TY zaczales ta dyskusje. Zwracam rowniez uwage, ze nie po raz pierwszy obrazasz ludzi trenujacych Oyama. Z dotychczasowych wypowiedzie wnioskuje, ze twoja definicja dyskusji jst bogata w rakowate narola szyderstwa, braku szacunku, zamkniecia sie na argumenty drugiej strony oraz permanentnego braku szacunku dla rozmowcy. ZADEN z twoich zarzutow nie zostal poparty jednoznacznymi dowodami, bedacymi czyms wiecej niz tylko zaslyszana historia.
Wygladszane przez ciebie na tym forum w przeszlosci zarzuty pod adresem Oyama karate pozwolilem sobie weryfikowac w biurze Polskiego Stowarzyszenia Oyama Karate - ZADNE nie znalazlo potwierdzenia. To w oczywisty sposob dyskredytuje cie w moich oczach jako czlowieka zaznajomionego z tematem.

Postronnych obserwatorow tej klotni off-topic pragne przeprosic za moje obszerne wynurzenia. Poczulem sie jednak w obowiazku po raz kolejny odeprzec ataki karateka1. Musze jednak przyznac, ze ciagle odpowiadanie na szczeniackie zaczepki tego osobnika jest meczace i upokarzajace.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Kirin odpowiadanie na ataki Karateki1 to jak walka z wiatrakami.I tak znajdzie inne pseudo argumenty , ale coz poradzic na fanatyzm :? :?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Ale smecisz kirin duzo napsiales ale zadnych konkretów oprócz tego,ze masz juz chlopie 1 dan w oayam grsatuluje................

O honorowych danach w tym stylu posiadanych przez instruktorów juz dosc tutaj napisano na tym forum wlacznie z nazwiskami.Kieys to nawet bylo na waszej stronie zajrzyj moze jesze jest.

Drewniak z tego co wszysycy wiedza trenowal KK z ksiazek i od ludzi przebywajacych w tych czasach zagranica.Swoj egzamin zdawal na oczach ebozu który prowadzil Holander a zaraz po nim zdawal Dyduch jak nie nawet jednoczesnie tak wiec zagalopowales sie bo Janko tez zdawal u Holandra hehehehe.

Masz latwa reke do pisania tylko zadnych konkretów i proponuje poczekac jak twoja fascynacja minie lub poczekajmy jak sie zakonczy wizyta S.O ok :wink:
sam zobaczysz nowe yon dany....................]

Pozdrawiam i zycze wielkiego pisania heheh :wink:
A na koniec powiem ..wyluzju bo powinni uczyc ciebie opanowaniaw tej organizacji......osu :(
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
"Jak dobrze byc, pierdolnietym w glowe..."
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?
Zgodnie z zapowiedzia- zalamuje rece. :?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Terminarz zawodow- Oyama i Kyokushin IFK?

"Jak dobrze byc, pierdolnietym w glowe..."


no cóz nic na to ci nie poradzimy :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024