Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie tylko Andrzej Drewniak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nie tylko Andrzej Drewniak
Decyzją Prezydenta Światowej Organizacji Oyama Karate - Soshu Shigeru Oyamy, 10 dan, Shihan Jan Dyduch otrzymał stopień mistrzowski 7 dan za całokształt działalności organizacyjnej, szkoleniowej oraz sportowej w Polsce i na arenie międzynarodowej.

A swoja droga jakos nagle zaczla spadac liczba klubów tego wymyslu z USA przechodzac do innych organizacji karate jak shidokan i inne. 8)

Aby to ratowac to nawet chlopaki zaczeli nozami sie bawic :wink: w dojo .
Ciekawe co jeszcze sa w stanie wymyslec aby ratowac ten biznes :(
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
chodzi ci o sai? to od kąd pamietam (a trenuje już sporo czasu) była broń stosowana w Oyama Karate. Z tym ze mozliwości trenowania nią są małe bo jest bardzo niebezpieczna. (a ty chyba nei masz pojęcia nawet jak sai wygląda ....) Dlatego dotąd trenowano tylko bo i tonfy. Rozumiem ze w stylu który trenujesz nie używa sie broni ale mnie to odpowiada. Rozumiem tez że w twoim stylu nie ma zadnych unowoczeńsnień i stosuje sie cały czas te same metody od wieków, ale w Oyama Karate są częste modernizacje prowadzące do udostkonalenia sztuki. "Wymysł z USA"?
A czy Shigeru Oyama nie był czasami uczniem m.in. Mas. Oyamy (i zbobył w Kyokushin 8 albo 9 dan...) ? To ze teraz główna siedziba jest w USA a nie w Japonii wcale nie ubliża moim zdaniem sztuce. IMO to b. dobry styl, mniej statyczny od kyoka z mniejszym nastawieniem na suche techniki. A co do shidokanu "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Szczerze mówiac wolałbym trenowac Muay Thai + Oyama/Kyokushin + BJJ niż Shidokan....
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

A co do shidokanu "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Szczerze mówiac wolałbym trenowac Muay Thai + Oyama/Kyokushin + BJJ niż Shidokan....


Czyli Oyama niejest do wszystkiego i jest skuteczniejsze od Shidokanu tam mam to rozumiec ? Poczytaj o Shidokanie zanim zaczniesz najezdzac :)

A po co szwedac sie po klubach innych jak masz to ladnie zgrane w jednym stylu ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
Shalom lubie takich jak ty na forum bo zaraz jest wewslej.

Podpowiem ci ,ze jeszcze mozecie modifikowac nowo powstaly zestaw nozy kuchennych w USA i otwieracz do konserw

W naszym stylu stosujemy plastik i dynamit. Jest wiele technik jego uzycia i trzeba ciagle je udoskonalac.

A moze napiszesz ,gdzie odesli wielcy mistrzowie Oyama bedacy w USA ?
mam podac ci szkoly karate czy sam je znasz?

Pozdrawiam
i zachecam do dalszego pisania aby rozruszac to forum!!!!!!!!!!!

Ps. Swoja droga janek nie mogl poczekac nawe roku aby dogonic pana Andrzeja z tym danem -ehehehehehehe :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
łatwo było sie domyslec ze Janek i Andrzej bedą ze stopniami isc lep w lep :) swoja droga jak tak dalej pojdzie to niedlugo nie tylko rysio murat bedzie mial w naszym kraju 10 dan w karate. obie nominacje ( drewniaka i dyducha) jak dla mnie mocno na wyrost,ale to tylko kwestia organizacji i tego co ktos chce robic z organizacji- moze niktorych dowartosciowuje jak sobie moze doszyc jeszcze jedna belke na czarnym pasie :) ja powoli zaczynam cala ta szopke ze stopniami ,nominacjami za osiagniecia dla organizacji traktowac jak niezly kabaret...mozna sie niezle posmiac...i co z tego ze za rok,dwa czy trzy beda mieli juz 8 albo 9 dan skoro umiejetnosci zostana te same?
co do odejsc trenerow z oyama karate drogi karateko to chyba zdajesz sobie sprawe ze to byly osobiste powody ( czesto chcec pogoni za kasa) a nie przeslanki czysto ideologiczne typu lepszy styl,wiecej mozliwosci itp. pozatym czesto jest tak ze niektorzy ludzie zmieniaja stylorganizacje ale nic pozatym - dalej ucza tego samego w ten sam sposob tylko maja inne naszywki na karatedze i komu innemu placa skladki - ot cala roznica.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
Lukew oczywiście że nie mówie ze Oyama jest do wszystkeigo, i że jest najlepsze i nie wiadomo co bo to bajki :P
broniłem tylko sai'ów które jednak uważam za ciekawą broń (dla niewtajemnioczonych to sztylety przypominające nieco widelce)

"A po co szwedac sie po klubach innych jak masz to ladnie zgrane w jednym stylu ?"

po to żeby naprawde to poćwiczyć bo 3 w 1 = żadnego nie opanujesz do perfekcji (tzn. nie bedziesz umiał walczyć full contact tak jak po Muay Thai, tak dobrze knockdown jak po Kyokushin lub Oyama, ani tak w parterze jak po BJJ albo judo)

nie wiem czy decyzja o podniesienia stopnia Dyduchowi była dobra ale jak Shigeru mu go dał to juz jego sprawa ;)
a o panu Muracie nawet nie wspominaj (Dyduchowi i Drewniakowi stopnie nadali mistrzowie którzy sami mają wysokie stopnie a Murat sobie sam nadał :P )

pozatym USA to zupełnie inna rzeczywistość, wystarczy spojrzeć na style reprezentowane na zawodach karate (tam w zawodach walczy każdy kto ma karate w nazwie stylu, a u nas ciężko zorganizować zawody gdzie byłyby wiecej niż 2 style)

karateka1 dziękuje :D
moze sie czegoś naumiem pisząc z wami ;)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
OK - to po kolei:
Karateka1 - widze, ze ty ciagle przezywasz odejscie z Oyama sensei Bierowca i Blecharczyka :wink: Jesli koniecznie chcesz dorabiac do incydentow teorie upadku Oyama to moze skomentuj powstanie organizacji Oyama Karate na Bialorusi i Litwie. Musze tu zaznaczyc, ze poczatek litewskiej organizacji dali instruktorzy, ktozrzy porzycili Shidokan, zas na Bialorusi wszsytko zaczelo sie od ludzi, ktorzy odeszli z Kyokushin.
Te "noze" nazywaja sie sai - kazdy kto ma jakiekolwiek pojcie oa MA wie co to za bron :roll: Sai w Oyama karate nie jest wymyslem ostatnich lat - znajomosc kata z sai od zawsze byla w wymaganiach egzaminacyjnych na 3 czu 4 dan. Jesli takie gorszace wydaje ci sie cwiczenie z bronia i wprowadzanie zmian, to prosze o komentarz n.t. wypowiedzi pana Gorai (sprzed roku bodajze) zapowiadajacego wprowadzenie w IKO ukladow z bronia (nunchaku, bo) oraz zaprezentowanie przez tego pana nowego kata na tegorocznym obozie w Krakowie. Moze nie wszystko jest zle, jesli tylko zostalo opatentowane przez Kyokushin...? :?

Jesli chodzi o krytyke Shidokan - uwazam, ze to szkola jak kazda inna: ani lepsza ani gorsza- najwazniejsi sa przeciez LUDZIE , ktorzy Shidokan cwicza i traktuja jako cos waznego w swoim zyciu. Musze jednak przyznac, ze jestem ciekaw metodyki treningu, ktora pozwala z odpowiednia intensywnoscia cwiczyc trzy formuly prowadzenia walki, mam nadzieje, ze ciekawosc uda mi sie zaspokoic na jakims seminarium.

Jesli chodzi o instruktorow s USA, ktorzy porzucili Oyama karate - radze nie rozpedzac sie z rzucaniem takich zarzutow, i miec w pamieci wszsytkich instruktorow, ktorzy porzucili IKO. Hajime Kazumi - brzmi znajomo? A to tylko jeden z wielu...

I na zakonczenie rada:
Zamiast bluzgac jedni na drugich wexcie tylki w troki i zajmijcie sie lepiej treningiem. Przeiez w koncu o to w tym wszsytkim chodzi. :wink:
.
.
.
A moze to tylko kolejna bezsensowna nowinka, ktora wpajaja w Oyama karate? :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
Panowie nie ma co pierdolic, bo te tematy juz przerabiane były kilka razy ...wiadomo, ze kazdy swoj styl bedzie bronił, a co swiatlejsi i bez klapek na oczach dostrzega wady swoich i zalety innych sztuk walk.

Nie ma co sie przypierdalac do kobudo ...w Kyokushin tez jest , tylko ze w szczatkowej postaci ...moze to sie zmieni.Z tego co wiem Sosai niebronił nikomu posługiwac sie bronia...wystarczy sobie obejrzec stare filmy szkoleniowe - Ashihara sie bawił nozami , Higashitani nunchaku i sai , Matsushima nunchaku , nie wspominajac Shigeru Oyame.

Fakt jest faktem ze nominacje miały miejsce i nic na to nie poradzimy ,czy nam sie to podoba czy nie...generalnie mnie to nieobchodzi kto jaki ma stopien - wpłynie to jakos na poziom Karate w Polsce?? dziwne jest tylko to ,ze po 30 latach jest tylko jeden shihan w kyokushin :?

Mimo wszystko gratuluje shihan Dyduchowi promocji.

Pzdr
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
.:pitman:. dobrze piszesz o ludziach ,którzy skacza ze stylu do stylu lapiac spopnie i zmieniaja naszywki a nadal ucza tego samego. Ale nie nie nazley zapominac ,kto otworzyl t puszke pandory i zaczal rozdawac te stopnie.
Na jego nieszczescie wszystko obrucilo sie przeciwko niemu -hehehe czyli kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Kirin- otowrzenie jednej sekcji na Bialorusi , gdzie trenuje 15 dzieci i 3 osoby strsze to twoim zdaniem organizacjia ?.W bylych krajach ZSRR jest tyle odmian karate, organizacji stylowych ,ze moze powstawac jeszcze wiecej.Ale kiedys ktos tu napisal na tym forum,ze odejscie najmadrzeszego z Oyama czyli kancho Miury zapoczatkowalu jego nie odwracalny koniec.Choroba i wiek kancho S. Oyamy zrobi swoje ( zycze duzo zdrowia)ale przezorni liderzy organizacji juz teraz rozgladaja sie za przlaczeniem sie do jakiegos stylu karate , ktory ma swoje organizacje w Japonii, gdyz zdaja soebie sprawe co dalej jak zabrakienie tego w USA.

No ,ze chyba doczekamy sie tego,ze Janek bedzie sprzedawal karate z Polski jak jedeyny nastepca tego stylu, a to by oznaczalo ( ,ze mamy Rysia2).Nie nalezy zapominac ,ze tylko trenujemy i jestsmy Polakami ,którzy maja sie uczyc u zródel.

Tych panów co wyminiles nie znam i nie wiem gdzie przeszli z Oyama ( wycztalem jedynie w sieci ,ze to 3 dany i mistrzowie swiata oraz prawe rece shihan janka).
Syszalem o innych ludziach i klubach ale sprawy personalne zostawmy przyszlosci.CZy nigdy ciebie nie zasanowialo ile tak naprawde jest czynych organizacyjnie u was klubow? na zawody przyjzedza okolo 20 klubow z IFK a gdzie inne ...........Pamietam czasy kiedy zakladano kluby na sztuki jak chyt reklamowy w kazdej organizacji karate i chyba czas na to aby zweryfikowac.Sam znam kluby ,które nadal sa na listach a nie ma ich od kilku lat bo sie rozpady lub zminily barwy
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
Hej bardzo Mnie zaciekawila sprawa odejscia Bierowca i Blacharczyka od Dyducha, wszystkich trzech panow znam, a ostatni egzaminowal Mnie na 5kyu jeszcze w kyokushin (mam taki ladny certyfikat KKK), kiedy panowie B&B chodzili po dojo z brazowymi paskami i nikt nie wiedzial o ojamas karate, pamietam tez dzien w ktorym przyszedlem na trening i zobaczylem ze brazowe paski nie maja naszywek kyokyshin na kimonach, a bylo tych brazowych paskow ponad 10 na treningach kyokushin prowadzonych przez Dyducha, po chwili zamiast rozpoczac normalnych trening Kyoku dla grupy zaawansowanej uslyszalem mowe o tym ze stanelismy przed sciana nie mozemy jej przejsc ani sie rozwijac i ze od dzis bedziemy Oyama karate trenowac, bo Drewniak blokuje nam rozwoj. Jak ktos wie zwlaszcza gdzie Blacharczyk prowadzi treningi to prosze o info
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
a pamietam tez czasy jak u Drewniaka bylo ponad 10 brazowych paskow, a nie teraz bieda jak cholera, ze nawet Marciniak na treningu, ktory w zamysle prowadzi Drewniak w skarpetkach, powiedzial ostatnio ze sekcja zeszla na psy, rok temu slyszalem podobne slowa od shihana i ze w tym roku to sie porzadnie wezmiemy za prace, ale chyba sie nie udalo......
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
Klub ponoc nazywa si mastres i mozna znalesc go w sieci.

greenbelt ciekawe rzeczy piszesz jak masz jakies info dawaj..... 8)
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
karateka 1, jak nie wiesz co to jest sai to co z ciebie za karateka ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

karateka 1, jak nie wiesz co to jest sai to co z ciebie za karateka ?

Taki inny moze i poczatkujacy ?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

...i co z tego ze za rok,dwa czy trzy beda mieli juz 8 albo 9 dan skoro umiejetnosci zostana te same?


No moze nie za rok czy dwa a za 8 czy 9 i nie wiaze sie to w zaden sposob z umiejetnosciami, bo sie na nie nie zdaje a dostaje...


--
Washi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak
ja tez chce moze byc 1 dan :?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

ja tez chce moze byc 1 dan :?



Mysle ze ty to juz masz, a mowiac o dostawaniu mialem na wysli te wysokie :D


--
Washi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

ja tez chce moze byc 1 dan :?



Mysle ze ty to juz masz, a mowiac o dostawaniu mialem na wysli te wysokie :D


--
Washi


jakbym mial to bym nie prosil
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak

jakbym mial to bym nie prosil



W takim razie pozostaje sie przygotowac i zdac :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie tylko Andrzej Drewniak



jakbym mial to bym nie prosil



W takim razie pozostaje sie przygotowac i zdac :)


Ale ja chce bez zdawania jak w Oyama karate
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024